Jura-te?Hai ca-ti dau un citat de pe wikipedia sau cauti tu pe gugle?
"La bãrbat, este posibilã atingerea orgasmului fãrã ejaculare ("Orgasm uscat") așa cum este posibilã și ejacularea fãrã orgasm. Au fost raportate cazuri de bãrbați care au orgasme multiple consecutive, în special astfel de orgasme fãrã ejaculare. Bãrbații care au orgasme uscate au orgasme multiple, deoarece perioada refractarã de odihnã se reduce. Existã bãrbați care se pot masturba mai multe ore la rând atingând astfel orgasmul de mai multe ori. În ultimii ani, un numãr de lucrãri au descris diverse tehnici de obținere a orgasmelor multiple. Bãrbații care au astfel de orgasme multiple (precum și partenerele lor) au raportat cã obstrucționarea voluntarã a ejaculãrii în timpul orgasmului îi menține într-un tonus fizic mult mai bun. Deasemenea, unii bãrbați au raportat cã orgasmul ejaculator ulterior este unul mult mai puternic decât cel inițial."
LA 24 de ani nu stii asta? ![]()
