FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

200 De Motive

«18910111214»
dee08.08.2009 12:24
pai si atunci ce dracu fac? nici copii nici nu ingrasa

 

1. nu ingrasa, daca faci si putin sport/miscare.

2. iti regleaza metabolismul ( cele cu probleme hormonale, chisturi etc.)

3. te protejeaza de o sarcina nedorita, cand organismul nu e inca pregatit (trebuie sa fii sanatoasa) sau cuplul nu-si doreste momentan copii.

4. sustinem industria farmaceutica

dulcicutza08.08.2009 18:24
pai si atunci ce dracu fac? nici copii nici nu ingrasa

 

157. cand ne ducem la discoteca/bar/club/plm nu trebuie sa raportam parintilor cu cine merem

Nici noi/eu.

Marius08.08.2009 18:38

D-aia ai ajuns in halul asta...

dulcicutza08.08.2009 18:42

Clar.Tine-ti-va fetele in lesa sa nu ajunga asa :))))))))))))))

D4v1dstelist08.08.2009 19:29

Exista si prezervativ.Fara efecte secundare.

Marius08.08.2009 19:32

cu prezervativ sa **** tu toata viata...

D4v1dstelist09.08.2009 17:24

158.noi nu trebuie sa ne machiem sau sa ne rujam inainte de a iesi din casa.

 

GENIAL!

David18.08.2009 09:48

baaa!Cum sa adormiti asa un topic??

David31.08.2009 20:27

158.fiindca murim mai repede

AG31.08.2009 22:21

159. fiindca nu avem un punct G ce necesita o harta ;)

Lari01.09.2009 01:57

160. Ca nu avem un dictionar precum acesta:

 

"5 minute" - interval de timp intre una si trei ore folosit la aranjarea parului, pensarea sprancenelor, datul cu rimel, creionarea buzelor rujate, aranjatul in oglinda; expresie folosita cu predilectie de ea,cand tu te grabesti la o intalnire cu ora fixa, pe care ai fost destul de tantalau sa o divulgi.

 

"buze rujate" una pereche de buze normale cu gust de picioare de capra,care se ia si este foarte persistent; te simti ca si cum jumatate de ora ai fi molfait numai si numai copite de la animalul mai sus amintit.

 

"rimel" - un fel de smoala pentru gene, care se aplica cu o ustensila tirbusonoidala, prin scarmanarea fiecarui fir de geana in parte; in caz de ploaie, smoala se prelinge pana intre dinti, facand mimica faciala a ei, mult mai interesanta decat in mod normal; daca este waterproof (anti ud) nici atata bucurie nu ai..

 

"oglinda" - dispozitiv de belit ochii in el, care reflecta gingasia si frumusetea ei, si daca nu o reflecta e vai si amar de curu tau, ca ii scoti par alb in cap cu stilul tau de magar, si o imbatranesti intr-un an cat altii-n zece; porcule!

 

"lacrima" - unealta diabolica ce implica eliberarea de cantitati apreciabile de apa si sare prin orificiile oculare; debitul constant este asigurat de o punga apoasa, cu un volum intre 1 si 2 litri, amplasata in lobul frontal al craniului; unealta este folosita fara nici o discriminare, ca argument in orice discutie contradictorie sau rugaminte.

"discutie" - bazait cu o cadenta de 10.000 de cuvinte pe ora, numai pe note acute, ce intervine dupa ce ti-ai cumparat o undita, placa video, faruri noi la masina sau orice altceva de care ea nu se foloseste;

 

"posetuta" - ditamai tolba de 5 kilograme pe care ea o poarta cu o lejeritate herculeana, de care nu ai crede-o in stare cand iti spune pisicoasa " tati, nu ma ajuti cu painea asta, ca imi rupe mainile...."; in respectivul sac fara fund se gasesc o sumedenie de dispozitive de neinteles pentru noi dar deosebit de utile pentru ele(medicamente pentru toate bolile pamantului, oglinda de belit ochii in ea cand deschizi din intamplare sacul, gloss de buze, agenda goala, zece perechi de chei, inclusiv de la casa lu bunica care s-a daramat in 79', fiecare cu doua brelocuri, multe pixe in caz ca odata si odata are chef de scris in agenda goala, portofeluri, telefonuri, crema de maini de zi si noapte, crema de picioare de zi si noapte, crema de corp de zi si noapte, o pereche de chiloti de schimb, doua sutiene pentru urgente,mini-trusa completa de machiaj, parfum, apa de toaleta si deodorant,servetele umede si uscate, colectia de pispirici primiti de la colegele de servici, o pisica mica si un clopotel argintiu ca sa aiba pisica mica cu ce se juca.

 

"lenjerie intima" - in cazul cel mai fericit: doi sau trei saci cu ate de diferite marimi, unele prevazute cu volanase, dantelute, floricele, canafi, bumbi, poze cu tweety sau bambi, imprimeuri cu pantera roz, negre, albe, roz, culoarea pielii, zebra, tigru , iguana de apa dulce...una din principalele caracterisitici este compresia si elasticitatea.Compresia pentru ca cei trei saci de cartofi intra in numai patru sertarase ale dulapiorului (adica toate) de unde ies, daca te pune naiba sa-l deschizi mai tare de doua degete, ca scaunele ejectate din avioanele americane, agatandu-se de lustra, de geam, de clanta usii, de nasul tau. Elasticitatea, pentru ca, in acelasi bikini de 2 centimetri care abia ti-l poti imagina pe un top model somalaez, incape si o zdrahoanca cat dulapu' cand vrea sa isi impresioneze sotul cum am vazut ea la acasa TV... se mai numesc bikini, tanga, snuri, moartea barbatilor, etc.

- intr-un caz mai putin fericit: 5 saci plin varf cu material rezistent de parasuta comunista, de culoarea alba spre gri in functie de trecera timpului, cu elastic tot de parasutism, bun pentru prastie de tras in ciori deasupra depozitului de borcane al Falticeniului. .. poarta denumirea de bodigai, barci, tafulci, etc.

- in cel mai rau caz si se pare pe cale de disparitie (slava domnului): una bucata metal stralucitor, grea de 5 kile, prevazuta cu lacat in sapte rotite, cu o singura cheie, tinuta in buzunarul de la spate al tatalui.... nume de legenda- centura de castitate.

 

"epilat" - procedeu tehnic de defrisare a zonelor cu crestere rapida. Ca si recoltarea mararului el poate fi efectuat prin metode variate, care se diferentiaza prin randament, luciu si cantitate de durere emanata.Epilatul cu ceara este de departe cel mai brutal mod de a scapa de lichenii nedoriti. Se ia un litru ce ceara, topit in haurile> iadului,fierbinte de indoaie aluminiul si se toarna peste biata vegetatie inocenta. Cand urletele inceteaza, inseamna ca ceara s-a intarit,cuprinzand tulpinitele florei in cauza intr-un cleste fara scapare. Dupa un moment de respiro se apuca stratul de ceara cu ambele maini si... mi se face rau numai sa povestesc despre asa ceva... si se trage cu putere. Acutele realizate in acest moment de posesoara reliefului fost-vegetal nu sunt periculoase pentru urechea umana, in schimb pot ucide sau mutila grav peckinezii de pe o raza de trei kilometri.

 

"machiaj" - proces complex prin care buzele ei devin de un rosu sclipitor si capata gust de copite de capra (a se vedea prima parte a dictionarului) , sprancenele sunt pensate pana nu mai ramane nimic din ele si cum trebuie pus ceva in loc se trage o dara cu un creion moale si negru, genele sunt lungite de zici ca vor sa o apere de ploaie, ochii sunt pusi in evidenta prin zugravirea zonelor limitrofe lor in culori de papagal tropical, iar pielii ii mai creste un strat de 1 pana la 3centimetri grosime de fond de ten, depinzand ce altitudinea celui mai inalt cos de pe barba.

 

"toc" - cui care pleaca din calcai si se infinge in sol, incercand sa eleveze femeia cu cel putin jumatate de cap pentru a vedea mai bine pe unde merge. Tocul este extrem de util pentru o anumita categorie de barbati, asa numitii pampalai, papa-lapte, oua moi, gelatini, carora le face mai mult spatiu, acolo unde stau ei, sub papuc..

 

"curatenie" - una din obsesiile cele mai violente ale femeii cu repecursiuni grave asupra psihicului masculin. Dupa atacurile verbale tocatoare de creieri despre cum iti arunci sosetele aburinde pe unde nu e cazul, despre cum nu strangi niciodata dupa tine si alte nimicuri de astea, vine consecinta cea mai dureroasa a acestui procedeu: orice lucru de care ai cat de cat nevoie sa iti fie la indemana dispare cu desavarsire si trebuie sa aduci cainele de vanatoare al vecinului pentru a-l gasi, evident ea nestiind unde l-a pus cand a facut ordine.

Virgil01.09.2009 08:31

Eu cred ca fetele se simt bine in pielea lor si nu ne invidiaza ca suntem barbati. De ce credeti fetelor ca baietii au impresia gresita ca e mai bine sa fii baiat decat fata? :tomato:

godsaveultras01.09.2009 08:43

161. Pentru ca pana si ele stiu ca e mai bine sa fii baiat decat fata. :kisstogether:

Virgil01.09.2009 08:54

Sunt convins ca e doar o impresie si ca fetele au mai mult de 200 de motive pentru care nu-si doresc sa fie baieti. Sunt copia noastra fidela sau invers, noi suntem copia lor fidela. Mai putin organele genitale. :tomato:

Deni02.09.2009 16:19
Sunt convins ca e doar o impresie si ca fetele au mai mult de 200 de motive pentru care nu-si doresc sa fie baieti. Sunt copia noastra fidela sau invers, noi suntem copia lor fidela. Mai putin organele genitale. :tomato:

 

Singuru avantaj al femeilor e ca ele au **** !!! Si ca atunci in pesteri , au planuit sa ne faca sa credem pe noi ca ele nu vor sex la fel de mult ca noi ! Si ne pot invarti cum vor ele datorita minciuni asteia , care ne face pe noi sa muncim ca lumea sa capatam **** ....

 

Da in rest sunt **** la toate capitolele :)

David02.09.2009 16:35

162.Pentru ca e mai bine,in **** mea de argumente.

 

 

_yang02.09.2009 16:49
Si ca atunci in pesteri , au planuit sa ne faca sa credem pe noi ca ele nu vor sex la fel de mult ca noi ! Si ne pot invarti cum vor ele datorita minciuni asteia , care ne face pe noi sa muncim ca lumea sa capatam **** ....

 

163. Pentru ca ne place Teo...

David02.09.2009 17:16

Da,ma...Dar noi nu eram sa vanam mamuturi?

_yang02.09.2009 17:45

Eu nu stiu unde erai tu. :gathering: Dar e nu eram nascut. Asa ca-l cred pe Teo...

David03.09.2009 16:13
David26.09.2009 17:26

CUM

ATI

PUTUT

OMORI

TOPICUL

ASTA

????????????

AG26.09.2009 22:58

164. Pentru ca ele tin mereu cu echipa preferata a iubitului,si skimba echipa odata cu iubitul

Grenada26.09.2009 23:52

165.Pentru ca s-au strans pana acum 165 de motive si se vor strange inca 20.000!

David27.09.2009 06:21

166.Pentru ca nu ne lasam niciodata!

godsaveultras27.09.2009 08:06

167.Pentru ca topicul asta nu va muri niciodata.

«18910111214»