FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Imbunatatiri pentru fcsteaua.ro

«1414243444559»
Azzido30.12.2010 12:38

ca fapt divers, un browser mai prost nici ca gaseai.

rss-ul o sa fie rezolvat.

o sa facem si un update la forum cu prima ocazie, poate asa se va rezolva si problema cu "latimea".

La multi ani si un an nou mai bun !

Le reseau pansant30.12.2010 15:54
Ok. Astept o imbunatatire pe viitor pentru ca, de exemplu, daca n-ar fi existat optiunea "fast reply", n-as fi putut posta nicaieri pentru ca se lateste imaginea de vreo 100 de ori. Si ar mai fi ceva ... reparati fluxul de informatii RSS. Ultima stire disponibila e din 16 decembrie.

 

PS: Tot IE folosesc si eu (v8).

 

Exact aceiasi problema o am si eu de mai bine de o luna, pot posta doar folosind "fast reply", daca incerc sa postez cu reply etc imi apare o pagina ca si cum s-ar incarca si cum supea si Astristul, fereastra este supradimensionata pe orizontala, ma rog latita cum spuneti voi.

 

La fel si cu mesajele private, le pot citi dar nu pot raspunde, lucru care este foarte frustrant.

 

Eu folosesc IE, dar nu stiu ce versiune, nu stiu cum sa aflu, stiu doar ca este versiunea de la W Vista 2008.

 

LA MULTI ANI!

leoSUD31.12.2010 02:35

Daca folosesti Mozilla nu ai aceasta problema :D

pytycrys31.12.2010 07:33

Nici cu Safari. Bagati Safari, consuma putin mai mult decat restul dar are o baza foarte bine inchegata.

Harald31.12.2010 19:30

@lrp

 

versiunea o poti gasi foarte usor in meniul help la 'info' sau 'about'. Help este de obicei ultimul in bara de meniuri.

Astristul04.01.2011 17:26

@ Azzido: Pe asta il folosesc de ani de zile. Firefox nu e pe placul meu si nu mi se pare stabil. Mai folosesc chrome, dar asta e principalul si ar fi bine ca un site/forum de talia acestuia sa fie compatibil cu cele mai populare browsere de internet, iar IE este unul dintre cele mai populare! Astept update-ul forumului ASAP! :)

 

Un an nou fericit de asemenea! ;)

Alexandru H.04.01.2011 18:01

Hai ca va salvez eu... ;)

 

Vreti un browser rapid ca Google Chrome? Capabil de a lucra cu add-on-urile si pluginurile excelente Firefox? Solutia e una simpla: Palemoon.

 

Mergeti frumos pe site-ul http://www.palemoon.org/ si luati de acolo un browser construit intr-un fel foarte simplu: luat codul sursa Firefox Mozilla, curatat de toate prostiile din el si, ceea ce e mai important, optimizat sa mearga pe Windows.

 

Stiu, imi veti spune ca nu ati mai auzit de el, ca sigur e o porcarie... il folosesc de 3 luni si e absolut perfect: are viteza, e simplu, merg toate addonurile Mozilla (adblock e esential). Ca fost user Firefox/Chrome, fortat sa renunt la ele din cauza idioteniilor cu care au fost inzestrate, Palemoon e perfect.

 

PS. Pentru userii de IE (indeosebi cei indragostiti de canalele TV online), exista un plugin foarte misto prin care orice adresa poate fi vizualizata in IE mode dar cu viteza si optimizarea lui PaleMoon.

Robert Aeroth04.01.2011 20:26

Standard Pale Moon will NOT run on Athlon XP processors! Please GO HERE if you are running on an Athlon XP or Athlon MP processor machine.

 

 

Stiu ca sunt si persoane care nu citesc instructiunile

Alexandru H.04.01.2011 20:53
Standard Pale Moon will NOT run on Athlon XP processors! Please GO HERE if you are running on an Athlon XP or Athlon MP processor machine.

 

 

Stiu ca sunt si persoane care nu citesc instructiunile

 

Da, pentru Athlon XP ai o versiune speciala. Oricum, recomandarea mea e in principal pentru laptops, ca asta folosesc si eu... e o adevarata binecuvantare sa scap de resource hogs precum Firefox sau IE.

 

Ah, si apropo... de cand il am,nu am primit nicio eroare, niciun blocaj ;)

Stanici05.01.2011 14:40

Neamtu' tot neamt ramane, are pielea a dracului pe el :) .

Robert Aeroth06.01.2011 19:03

Ma nu prea are :))) pentru ca pale moon e terci...

 

Deci dupa cateva zile de utilizare am avut o groaza de blocari (precizez ca am versiunea pentru Athon) si la fiecare link pe care apas se blocheaza...deci uninstall :hooray:

Maye03.02.2011 14:48

Varianta de mobil mai functioneaza?

Lari03.02.2011 14:57

Mie imi merge.

Maye03.02.2011 15:51

la ce adresa?

Eu accesez diferite variante de pe mobil si imi apare doar pagina full.

Daniel-Ionut03.02.2011 15:53
Lari03.02.2011 15:54
la ce adresa?

Eu accesez diferite variante de pe mobil si imi apare doar pagina full.

 

Am intrat cu linkul din meniul principal, adica al 8-lea butonache.

 

Le reseau pansant26.02.2011 08:02

am si eu o sugestie,

 

se poate ca unor utilizatori sa le fie limitat numarul de postari pe zi, sau asa intregii comunitati, spre exemplu sa se limiteze la maximum 10 postari/zi.

 

Spun asta pentru ca vad zilnic aceiasi 3,4,5 insi care comenteaza despre orice subiect, partea enervanta fiind atat atitudinea cat mai ales ca posteaza se se afle in treaba.

 

eventual facem si o lista cu cine sa fie "limitat" :D

axl26.02.2011 08:33
eventual facem si o lista cu cine sa fie "limitat" :D

Si incepem cu evreii si tiganii, nu?

 

Nu putem face asta. Adica putem dar nu vrem. Ar insemna pumn bagat in gura libertatii de expresie.

Daca ti se pare ca cineva posteaza doar sa se afle in treaba te rog sa anunti echipa de moderatori. Se numeste spam/post hunting si se pedepseste.

Le reseau pansant26.02.2011 08:57
Adica putem dar nu vrem. Ar insemna pumn bagat in gura libertatii de expresie.

mama ce libertate de exprimare, adica are la dispozitie 10 posturi unde sa isi verse oful si necazul, nu vad unde e ingridirea aia, cu atat mai mult cu cat daca are ceva de zis poate sa o spuna a doua zi.

 

revenind la tigani, ar fi nemaipomenit daca astia ar fi limitati la Pro TV nu pe fcsteaua dar si aici e bine, macar aici sa scapam de satrari.

axl26.02.2011 09:28

Mai, nu intelegi ca nu e normal sa pui o limita la postari. Si de ce 10? Cum ai ajuns la numarul asta? Tu ai deja 5 azi, ce faci daca mai pe seara, cand o sa ai 9, dai peste o discutie care te intereseaza? Cum raspunzi unuia care nu e de acord cu tine? Maine ce-o sa faci? Iti tii alea 10 postari pentru mai pe seara? Scrii una pe ora? Daca nu-ti consumi postarile azi se adauga la cele de maine, ca minutele pre-platite de la abonamentul de telefon?

sabin130726.02.2011 09:55

Propun sa se dea pre-ban la conturile Oierul. E de-a dreptul ofensator, zau asa. Sau cum e schimbat in text 2g cu Oierul. Un plus de decenta.

Bombonel9426.02.2011 09:59

ar fi frumos la fiecare meci de acasa...cineva sa faca niste filmuleteee frumoase cu atmosferaa...cum au fost facute la baschet si hambal ....toti tarani posteaza pe youtube de la meciurile Stelei filmate din tribune in care apar toti burtosi pro-Gigi

Le reseau pansant26.02.2011 10:00
Mai, nu intelegi ca nu e normal sa pui o limita la postari. Si de ce 10? Cum ai ajuns la numarul asta? Tu ai deja 5 azi, ce faci daca mai pe seara, cand o sa ai 9, dai peste o discutie care te intereseaza? Cum raspunzi unuia care nu e de acord cu tine? Maine ce-o sa faci? Iti tii alea 10 postari pentru mai pe seara? Scrii una pe ora? Daca nu-ti consumi postarile azi se adauga la cele de maine, ca minutele pre-platite de la abonamentul de telefon?

exact asa, fiecare se mai pondereaza scrie mai mult si mai cu logica. Eu rareori postez mai mult de 3-4 ori pe zi, cu un exces de zel in februarie unde am zis drept multumire ca am fost ales pe locul 3 la concursul respectiv sa postez mai mult, dar in rest scriam chiar si o data la o saptamana. Eu nu vad o mare ingradire

Costi26.02.2011 14:31
ar fi frumos la fiecare meci de acasa...cineva sa faca niste filmuleteee frumoase cu atmosferaa...cum au fost facute la baschet si hambal ....toti tarani posteaza pe youtube de la meciurile Stelei filmate din tribune in care apar toti burtosi pro-Gigi

 

Am vrut sa facem asta, dar nu am gasit intelegere la FC Steaua. Atunci, sa fie sanatosi...intr-adevar, le strica sa le fie promovata atmosfera de pe stadion, meci de meci. Nu ai cu cine sa te intelegi la FC Steaua prin urmare nu avem cu cine colabora acolo.

Lari26.02.2011 14:53

Pai, bah, Costi, daca-l injuri zilnic pe DOMNUL Mihai Stoica, ce sa-ti fac, frate? 'r-ati ai dreaq de luzari! :punk:

«1414243444559»