pai sa treaca pe firefox sau la o versiune mai noua de explorer...
pai sa treaca pe firefox sau la o versiune mai noua de explorer...
Am o jumatate de idee, ca sa zic asa. Ok, fiecare articol poate fi apreciat cu note de la 1 la 5. Ar fi excelent daca s-ar putea face cumva in asa fel incat fiecare sa-si si justifice/asume aprecierea, desi eu unul nu vad cum. Daca se pun notele la misto chiar nu are rost. Nu-mi explic de ce un citat dintr-un ziar are media 4.88 si un articol foarte bun, la care s-a muncit cu siguranta are 3 si ceva; ori nu am inteles eu ce anume se ia in considerare cand se noteaza.
Oricum e aiurea ca dupa ce un redactor depune efort pentru un articol sa vina X sa-i dea un 2 pt efortul depus, pentru ca in viata lui mizera si plictisitoare alta distractie tampa nu mai gaseste.
Nelamuriri de genul asta am si la unele sondaje, ca cel vis-a-vis de revenirea acum a lui Ogararu la Steaua, unde spre consternarea mea vreo 70% au votat pro. Sa zic ca aici e vorba de ¨fiecare cu parerea lui¨, dar la treaba cu articolele mi se pare nasol.
LE:Daniel-Ionut
Unde ai citit tu ca vreau sa implementez ce vreau eu?
1. Titlul subforumului acesta este ¨Propuneri/Sugestii/Reclamatii¨, adica vrea sa spuna ca astia ca mine pot sa-si dea cu parerea despre forum, eventual sa li se para ca au idei.
2. Titlul topicului acesta este ¨Imbunatatiri pentru fcsteaua.ro¨, adica aici astia ca mine pot sa opineze ceva despre functionarea fcsteaua.ro, ca de asta e in subforumul numit la punctul 1.
3. Ideea exprimata de mine mai sus (in caz ca nu ai inteles) e ca nu mi se pare normal ca niste pusti un pic retarzi si plictisiti sa-si bata joc c-un click de munca unor redactori (asta e valabil in cazul in care redactorii se simt ofensati de treaba asta).
4. Ce slobozesc din mine in aceste randuri nu e sigur 100% adevarat. Eu opinez, altii ma contrazic sau imi dau dreptate, vorbim, dezbatem. Deci existam.
Nu prea ai cum sa implementezi ce vrei tu...
Oricum e aiurea ca dupa ce un redactor depune efort pentru un articol sa vina X sa-i dea un 2 pt efortul depus, pentru ca in viata lui mizera si plictisitoare alta distractie tampa nu mai gaseste.
In numele colegilor mei, iti multumesc pentru grija.
Din surse sigure (
) iti spun ca, pe noi, ne intereseaza mult mai mult comentariile decat notele, tocmai pentru acestea nu sunt argumentate in vreun fel. Eu, personal, m-as simti aiurea rau daca un articol mi-ar fi desfiintat prin argumente, dar ar avea o nota mare.
Aceleasi surse mi-au spus ca departamentul de IT nu are timpul necesar sa se ocupe de astfel de detalii (in plus, ei ii urasc pe redactori, abia asteapta sa-i baneze
). Eu, de exemplu, propusesem sa se puna numarul de afisari pe fiecare articol in parte, dar mi s-a explicat ca nu se poate.
Marea noastra problema, ca a multora, de altfel, este timpul (liber). Ca idei au fost, sunt si vor fi cu gramada. Atat de la useri, cat si "productii proprii".
Inca o data, multumim!
Pentru putin, Lari. Cu siguranta mai multa relevanta au comentariile, dar daca notele nu au nicio relevanta atunci parerea mea e ca mai bine s-ar scoate de tot. Poate imi scapa mie ceva (o conta si acel click pt nota) si mai bine ma opresc aici.
Aceleasi surse mi-au spus ca departamentul de IT nu are timpul necesar sa se ocupe de astfel de detalii (in plus, ei ii urasc pe redactori, abia asteapta sa-i baneze).
Nu numai cei de la IT ![]()
Se intamplă un fenomen straniu. După litere si diacritice, incep să dispară si semne de punctuatie. Punctul si virgula, in special...
Propun ca la sectiunea de istorie să apară o listă cu profilele tuturor jucatorilor care au jucat la Steaua de-a lungul istoriei, profile luate de pe romaniansoccer (linkul să ducă chiar la acea pagină sau profilul jucatorului de acolo să se deschidă intr-un frame de pe pagina noastră). Asta dacă si cei de acolo sunt de acord.
La fel, să apară undeva si partea de statistică de pe wikipedia http://en.wikipedia.org/wiki/Steaua_statistics (la care am contribuit si eu, partial).
Dacă e posibil, si să n-apară alte probleme, ar merge si puse la dispozitie datele statistice din Cartea Oficială a lui Catalin Oprisan (cu fiecare sezon tratat separat, rezultate din campionat, din cupa cupele europene, clasament final, casete tehnice). Și mă-ndoiesc că e nevoie de acordul autorului/editorului pentru acest lucru (că n-are cum să demonstreze nimeni că le-ai luat de-acolo sau din ziarele vremii).
Mă ofer să particip activ cu centralizarea datelor (am si cartea oficială) iar dacă cunostintele mele minime de design web sunt suficiente (mă gandesc că scrierea unor chestii de genul linkuri cu a href target plm... iau oleacă de timp, de care aș dispune, si nu-s chiar mare scofală), si cu lucrul propriu zis.
Ba nene ce ma enerveaza campul asta de postare... este o problema generala sau e de la mine ![]()
Nu vad nici linia aia care licare inainte de litera ( | ) cand dau reply nici nu pot sa sterg... problema este de ieri pe mozilla, si se intampla doar in campul de postare dp forum, in alta parte este perfect normal, cand trimit mesaje, si alte chestii...
zici ca sunt orb si scriu pe bajbaite!!!!!!!
PS:
Am rezolvat problema... era de la update'ul mozilla 3.6
Am bagat 3.5 si merge perfect ![]()
Asa.Deci am o sugestie care mi se pare destul de buna.
Pe forumul fcsteaua ,in josul paginii un chat.
Multumesc mult.
poti sa intri linistit pe www.stelist.ro unde e un chat de toata frumusetea si unde ai ocazia de a te intalni, virtual, cu multi useri ai fcsteaua.ro ![]()
Vreau să multumesc persoanelor abilitate pentru repararea diacriticelor pe prima pagină!
Cu placere!
M-a frapat, in structura site-ului, pe forum, faptul ca, atat in topicul-domeniu(sau ce denumire tehnica are) Gloriile Stelei, cat si Fosti jucatori antrenori, unicul simbol absolut al Stelei, Marius Lacatus, este pus in aceiasi oala cu Bergodi, Pedrazzini, Dorinel Munteanu, Protasov, Zenga, Olaroiu s.a.
Eu inteleg ca aceste site-uri au o structura cam standard, prestabilita, si ca e cam greu sa faci modificari, dar asa cum ati creat topicele alea importante, cu principii de dialog, la fel de bine puteati sa o faceti si pentru Lacatus.
Al doilea ca el noi nu avem. Si dupa el, sunt cateva locuri libere. Nu-i desconsider cu nimic pe Tudorel Stoica, Ienei, Ilie Dumitrescu, Iordanescu, Iordache sau altii.
Dar sa-l pun pe Lacatus in aceiasi categorie cu Renzo Rossi, de fosti nu stiu-ce, mi se pare aberant si jignitor, nu atat pentru el, cat mai ales pentru noi.
Inteleg, deasemenea, ca tumultul si viteza cu care apar si trebuie abordate problemele cotidiene ameteste, si indeparteaza de multe ori de esential, dar onorandu-l pe Lacatus, ne onoram in primul rand pe noi, ca suporteri ai Stelei.
In absenta acestei dimensionari corecte a ceea ce inseamna pentru noi icoana Lacatus, mi se pare f. usor pentru cineva de afara(si pe buna dreptate) sa ia in deradere protestele noastre cu privire la principiile conducerii de astazi, atata timp cat, ceea ce-i imputam, este exact ceea ce demonstram noi.
Lacatus merita o recunoastere speciala, printr-un gest minimal de igiena morala de dimensionare corecta, inclusiv prin crearea, pe prima pagina, la loc de cinste(nu stiu cum tehnic si alte detalii) a unui loc special.
In absenta sa, tot ceea ce ati spus si facut, ce o sa spuneti si o sa faceti cu privire la idei si principii cade in derizoriu.
esti in eroare.
la rubrica "Fosti jucatori/antrenori" antrenorii sunt setati ca topice "importante" iar jucatorii nu, iar in ceea ce priveste "Gloriile Stelei" ar fi o mare prostie sa incepem sa catalogam in "Glorii importante" si "Glorii mai putin importante". Acolo sunt fosti fotbalisti fabulosi, care au facut istorie pentru clubul asta si niciunul nu merita sa stea pe o treapta mai sus sau mai jos fata de ceilalti.
esti in eroare.
la rubrica "Fosti jucatori/antrenori" antrenorii sunt setati ca topice "importante" iar jucatorii nu, iar in ceea ce priveste "Gloriile Stelei" ar fi o mare prostie sa incepem sa catalogam in "Glorii importante" si "Glorii mai putin importante". Acolo sunt fosti fotbalisti fabulosi, care au facut istorie pentru clubul asta si niciunul nu merita sa stea pe o treapta mai sus sau mai jos fata de ceilalti.
Da, bine, sunt toti fabulosi, in frunte cu idolul vostru Hagi, care e cel mai fabulos.
Nu vorbeam de glorii importante si glorii mai putin importante, ci de Lacatus si restul lumii. Restul lumii structurati-l cum vreti voi.
Astept raspuns de la alte materii cenusii, care sper ca au inteles mai bine.
Motivatiile tehnice arata ca tu n-ai facut-o.
Moskopole, este site-ul suporterilor stelisti, nu site-ul lui Lacatus.
In alta ordine de idei, gasesc cel putin bizar faptul ca aproape il denigrezi pe Hagi dar il slavesti pe Lacatus.
Si tertio, orice parere e bine venita dar cand esti nou venit aici si incepi sa dai, cu superioritate, sfaturi unei echipe ce mentine acest site la un nivel mai mult decat decent de ani de zile, pai, nu ne pica prea bine. Putina umilinta in afirmatii nu strica nimanui, oricat de multa fluenta ar avea in conversatie.
Sanatate!
Motivatiile tehnice arata ca tu n-ai facut-o.
Aceleasi motivatii tehnice demonstreaza si faptul ca nu esti foarte prieten cu limba romana dupa modul grosolan cu care o faultezi la fiecare post.
Moskopole, este site-ul suporterilor stelisti, nu site-ul lui Lacatus.In alta ordine de idei, gasesc cel putin bizar faptul ca aproape il denigrezi pe Hagi dar il slavesti pe Lacatus.
Si tertio, orice parere e bine venita dar cand esti nou venit aici si incepi sa dai, cu superioritate, sfaturi unei echipe ce mentine acest site la un nivel mai mult decat decent de ani de zile, pai, nu ne pica prea bine. Putina umilinta in afirmatii nu strica nimanui, oricat de multa fluenta ar avea in conversatie.
Sanatate!
Primo, nu-l denigrez deloc, n-auzi ca e cel mai fabulos.
Secundo, daca a reiesit vreun aer de superioritate, imi cer anticipat scuze, in niciun caz n-a fost intentia mea. Asa e, echipa mentine site-ul la un nivel ridicat, si merita toate felicitarile, dar asta n-are de-a face.
Tertio, de la tine nu asteptam sa-mi spui ca site-ul suporterilor stelisti nu-i site-ul lui Lacatus. De fapt, cred ca tu nici n-ai zis asta, ba nu, sunt sigur ca n-ai zis, esti suparat ca ma iau de fabulos.
De la tine asteptam sa umpli topicul Barbulescu si Radu II si sa-i faci unul lui Cornateanu, dar cred ca in valtoare ce a cuprins Callatis-ul intre doua violuri de babe, trei furturi de roti de rezerva si devastarea unui bar de catre un cetatean care striga ca pe el n-o sa-l prinda niciodata viu, ci cel mult de haina, n-ai mai avut timp sa scrii trei randuri despre doi dintre cei care au contribuit la castigarea CCE si despre unul care a contribuit la performantele din anii 90. Cred ca ati avut la Mangalia numai campioni mondiali si europeni daca n-ai gasit timpul ca singurilor mari stelisti(primii doi, in orice caz) care au trecut pe acolo sa le faci gestul asta.
Virtute!
Aceleasi motivatii tehnice demonstreaza si faptul ca nu esti foarte prieten cu limba romana dupa modul grosolan cu care o faultezi la fiecare post.
4. Nu corecta partenerilor de conversatie greseli gramaticale, de pronuntare, sau provincialisme. [Marcus Aurelius]
Paaai!...........E frumos? ![]()
De la tine asteptam sa umpli topicul Barbulescu si Radu II si sa-i faci unul lui Cornateanu,
Mai omule, nu te opreste nimeni sa scrii tu insuti lucrurile astea. Ar fi chiar foarte bine daca ai face-o, esti invitatul meu si jos palaria.
devastarea unui bar de catre un cetatean care striga ca pe el n-o sa-l prinda niciodata viu
Ne cunoastem?
De ce faceti offtopic?
Moskopole
Site-ul e facut cum e facut. Daca vrei sa-i dedici lui Lacatus pagini intregi, fa-ti site si ordoneaza-l cum vrei tu. Pune-l pe Lacatus unde vrei tu.
Noi nu il punem pe Lacatus mai sus ca Alecsandrescu sau Ienei sau Tudorel Stoica sau altii pentru ca nu e corect sa tratezi diferit oameni care au facut la fel de multe pentru Steaua. Azi - maine o sa vreti sa facem pagina speciala lui Banel, ca e la Steaua de vreo 5 ani si bla bla bla.
Discutie incheiata!
Vad ca ati dat-o pe offtopic intr-o veselie. Daca Axl si Marius sunt mai buni la suflet si mai vorbareti, mie nu imi place sa stau la povesti. Urmatorul offtopic va fi sanctionat.
Va multumesc pentru intelegere.
4. Nu corecta partenerilor de conversatie greseli gramaticale, de pronuntare, sau provincialisme. [Marcus Aurelius]
Paaai!...........E frumos?
pai n-am corectat nimic, doar ti-am atras atentia ca esti usor analfabet in speranta ca te vei corecta singur. acum e mai frumos? ![]()
pai n-am corectat nimic, doar ti-am atras atentia ca esti usor analfabet in speranta ca te vei corecta singur. acum e mai frumos?
Daca nu mi-ar fi atras atentia Adrian ca discutia s-a incheiat, ti-as fi zis ca esti ![]()
:whistle: ![]()
Adrian, promit solemn ca-i pentru ultima data, dar daca ma provoaca bestia asta... ![]()
dar va plictisiti, nu gluma.
cat despre Lacatus si cum ai vrea tu sa facem diferentierea intre Lacatus si restul muritorilor, astept propuneri concrete din partea ta.