FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Fenomenul Ultra In Imagini

«12345645»
puyol12.08.2008 21:09

25.09.2004 Steaua – Beșiktaș: 2-1 Neaga ('3) și Ciocoiu ('19)/Akin ('86)

Steaua: Hamutovski – Ogãraru, E. Baciu ('89, Lovin), Ghionea, P. Marin – Oprița, Rãdoi, Dorinel Munteanu, Boștinã – Ciocoiu ('64, Dinițã), Neaga. Antrenor: Walter Zenga.

La acest joc, magnificii noștri suporteri au afișat urmãtoarele bannere: "Onoarea clubului trebuie apãratã, comportați-vã ca o amatã adevãratã!"; "Precum eternul numãr 7, luptați pînã la moarte!" și, nu în ultimul rând, "Din respect pentru trecut, învingeți!". Pe aceeași pancartã era desenat chipul lui Mihai Viteazul și mai scria: "Cãlugãreni, 1595".

 

daca ma ajuta cineva,,,

 

EternalK12.08.2008 21:52
"Din respect pentru trecut, învingeți!". Pe aceeași pancartã era desenat chipul lui Mihai Viteazul și mai scria: "Cãlugãreni, 1595".

 

tn2_1890432763_vc.jpg

puyol14.08.2008 08:17

multumesc mult.

bodanelu14.08.2008 08:19

poze de ieri? in afara de amarata aia de pe prspt?

SSK14.08.2008 09:24

Stai sa se intoarca baietii! S-ar putea sa avem si un film al acestei deplasari ;)

1on14.08.2008 11:59

Pozã cu torțele, scoasã din filmare:

bscap0006.jpg

Azzido14.08.2008 17:09
poze de ieri? in afara de amarata aia de pe prspt?

:innocent:

 

AdrianUltras2514.08.2008 17:43

Azzido is the man!!! :worthy:

 

 

 

P.S.

 

Ati observat cum au intrat jandarmii turci in baietii nostri cand au aprins fumigenele?

Oribil oribil oribil!

 

Bine ca noi traim in Romania si aici ne sunt respectate drepturile si avem voie cu torte pe Stadion.

korynna14.08.2008 22:33

lol.Jandarmii turci au venit destul de tarziu dupa ce au fost aprinse tortele si nu au intrat in nimeni.Chiar m-a mirat calmul lor.Doar au venit in fata sectorului de stelisti pentru ca a aparut o gaura in gard :laugh:

rezistenta_ultras15.08.2008 08:35

in afara de problemele aparute la intrarea in stadion,unde s-a interzis introducerea steagurilor de gard si a steagurilor cu orice fel de inscriptie pe motivul ca acestea sunt "directivele UEFA",nu au existat alt gen de incidente cu politia turca.s-a incercat un dialog cu ei intr-o engleza stricata(foarte putini dintre ei erau capabili de un dialog cursiv intr-o limba de circulatie internationala),insa nu am ajuns la niciun rezultat concret.steagurile au fost retinute la intrare si au fost pazite pe toata durata meciului de cei din brigazi(unii din pacate nu au vazut niciun minut din meci pentru a face acest lucru) si ne-au fost returnate dupa fluierul final.nu a fost vorba de nicio interventie in forta din partea lor,si chiar am fost mirat de calmul unora dintre "cei mai temuti politisti".ce mai poate fi amintit este santajul la care au apelat dupa aprinderea tortelor:"daca mai dati o torta nu va mai dam inapoi steagurile retinute la intrare",insa probabil nici ei nu credeau ce spuneau...

bodanelu15.08.2008 08:37

dar totusi pe gard s-au vazut cateva steaguri.

STARforce15.08.2008 09:03

Steaguri tricolore atat in rest nu se vede alt fel de steag.

bodanelu15.08.2008 09:05

s-a vazut steagul Ultras si tricolorul ERA

rezistenta_ultras15.08.2008 09:05

au fost doar steagurile ultras si era din cate am vazut...altele nu cred ca au fost pe gard

john_8615.08.2008 11:59

a fost si steagul glas

Azzido15.08.2008 15:38
spiridusu15.08.2008 15:46

ti se infioara pielea pe tine la war chant :|

 

 

p.s. cum se numeste a 2-a mel din videoclip ? dupa The Concert

1on15.08.2008 15:58

@Azzido (sau care a fãcut filmul):

Corect este Istanbul (cu "n"), nu Istambul. :thumbdown:

Azzido15.08.2008 17:40
@Azzido (sau care a fãcut filmul):

Corect este Istanbul (cu "n"), nu Istambul. :thumbdown:

 

not me...

eu stiu asta :thumbsup:

SSK15.08.2008 21:21

Era exemplul clasic in clasa a 2-a, cand invatam regula ca inainte de b si p se foloseste NUMAI m in limba romana, dupa care invatam si exceptia numita Istanbul :)

AdrianUltras2515.08.2008 21:26

Ziceti-i ma Constantinopol si se rezolva singura problema :))

lbj16.08.2008 11:24
noname_fu19.08.2008 14:00

http://www.youtube.com/watch?v=KvzfuDoFqns

 

FILMUL DEPLASARII LA ISTANBUL - 12-15 AUG 2008

fansteaua4622.08.2008 01:15

This is a private video. If you have been sent this video, please make sure you accept the sender's friend request.

andyro22.08.2008 08:00

Cu multumiri lui greco,

- nunta ultra'
«12345645»