FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Fenomenul Ultra In Imagini

«123445»
ariven2112.06.2008 09:16
steagurile de gard capturate la acea vreme au fost:vecchia guardia,brigada manastur,west side rebels,la care s-a adaugat mai recent steagul celor de la reduta grigorescu.

:yeahh::thumbup:

 

 

ATAT!!!

 

Orice ii luat de la Cluj ma incanta teribil!!!

1on12.06.2008 15:16

Foarte posibil sã mã înșel, dar țin minte cã am citit într-o revistã veche de vreo 4-5-6 ani (ceva gen "Suporter", nu era a mea) cã Vechia Guardia a mai avut steagul de gard capturat (nu mai știu de cine). ªi lucrul ãsta a fost recunoscut chiar de unul dintre membrii lor.

Recoba13.06.2008 04:56

Live Ultra... :biggrin:

Asta e si pentru. cei care sunt scandalizati ca de ce fac englezii mijto de noi.Poza e de la meciul cu Franta.

roman_burtos.jpg

cozmin13.06.2008 18:37

e foarte enervant steagu spurcatilor cu ng..ma socate din minti X(

eferman14.06.2008 02:39
e foarte enervant steagu spurcatilor cu ng..ma socate din minti X(

 

 

Ce sa zic... si pe mine ma scoate din mintzi... da ce **** mea sa facem!:(( Treaba ar fi sa fie catziva de la noi sa nu ii mai lase sa il puna... TURBEZ!

Azzido14.06.2008 08:14
e foarte enervant steagu spurcatilor cu ng..ma socate din minti X(

 

frate, daca sunt tarani...

nu ai ce sa le faci.

daca asa inteleg ei sa sustina nationala...

cannavaro14.06.2008 09:24

mai sunt steaguri si de la Craiova si Cluj ...

baraJa14.06.2008 10:13

Azzido nu e vb. ca sunt tarani...uite-te si la alte echipe gen Croatia ca si ei si-au afisat steaguri de gard(Torcida)!Taranie mi se pare coregrafia cu Dragomir care chiar nu isi avea rostul,uite-te la rusi,croati etc ce coregrafii au facut,si garantez au si ei Dragomirul lor.Nici eu nu`l suport dar totusi...

P.S. e mult spus taranie dar oricum e ceva putred in Elvetia !

rezistenta_ultras14.06.2008 12:44

ce vi se pare asa de deplasat in afisarea unui steag de gard la un meci in care grupul respectiv este prezent?nu ca le iau aparearea,dar pe langa sustinerea clubului lor au ca prioritate si sustinerea echipei nationale oriunde ar juca...in treaba asta chiar nu vad nimic rau...

Azzido14.06.2008 12:51
Azzido nu e vb. ca sunt tarani...uite-te si la alte echipe gen Croatia ca si ei si-au afisat steaguri de gard(Torcida)!Taranie mi se pare coregrafia cu Dragomir care chiar nu isi avea rostul,uite-te la rusi,croati etc ce coregrafii au facut,si garantez au si ei Dragomirul lor.Nici eu nu`l suport dar totusi...

P.S. e mult spus taranie dar oricum e ceva putred in Elvetia !

 

frate, afisarea unui steag de grup la un meci al nationalei nu face decat sa sporeasca tensiunea, mai ales daca se joaca in alta tara.

daca se juca in Ro era altceva pt ca stiau astia la ce sa se astepte, dar in Elvetia aia nu au habar de rivalitatile de la noi si ar fi iesit un "omor" in toata regula.

ce ar fi fost daca langa steagul lor puneam si noi unul ?

crezi ca se ignorau reciproc sau se luau la bataie ?

cred ca asta ne mai lipsea noua, o bataie intre suporteri la un meci de la Euro...

 

in fine, poate am exagerat cand am spus ca sunt tarani, dar nici ok nu mi se pare.

mai lipsea sa se apuce sa cante pro-Dinamo ca era tacamul complet, sper totusi ca au si ei minte si o sa se abtina.

 

Hai Romania ! :yes:

korynna14.06.2008 13:00

Si in Romania se intampla asta.Stiu ca cei de la CDI au un steag cu tricolorul pe care au numele si nu li s-a intamplat nimic,cu toate ca este destul de periculos si mi se pare cam prostesc,pana la urma toti sustinem nationala la fel...

ssinpadureacualune14.06.2008 13:29

bilete luate de la handicapati combinatie mihnea/lupescu.....sponsorizare ontanu vreo 3500 euro...costuri cu cazare o noapte si bilet la meci 100 E si 50 E pt cei fara bilet la meci...bla bla...30 de insi cu 4 steaguri de brigada sau chiar 5.Asta mi se pare rusions.Insa coregrafia cu mitica e prea tare.Nu ea in sine,ci faptul ca nu a scapat prostu nici acolo.Pacat insa ca au facut-o cainii.E o lovitura mare pt imaginea lor si ma streseaza,dar nu este nimik de facut.Ng au fost la primul meci 3 insi cu steagul dupa ei...3 insi...si probabil atatia o sa fie si la meciul cu olanda...ca lupescu nu le-a dat bilete celorlati decat la un sg meci...pacat ca tb sa ii suportam...Nu stiu insa despre voi,dar pe mine ma enerveaza mai mult,cel mai mult de fapt...Hai baietii hai baietii haideeee..........RUSINE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!CUM SA STRIGI ASA CEVA??!!!!!!!

AdrianUltras2514.06.2008 13:30

Mie mi-a placut ala cu Dragomir...la puscarie cu nenorocitul!!!

 

 

cat despre spurcati....fac dem!!!

 

ce sa faca si ei?fac puta mare in afara tarii ca aici nu ii tine.

albanezul14.06.2008 14:31

nu stiu cand va veti da seama ca dinamovistii sunt dopar pt imagine.ei niciodata nu ne vor accepta superioritatea,mereu incearca sa se scoata ei in fata noastra.sa iasa ei in evidenta fata de ceea ce este evident de fapt.ziceati de CDI ca au tricolor cu numele lor pe el.asa si?e TRICOLOR..nu e steag de gard NG.pana si Torcida de la croati au steag de gard pt meciurile de la club si unul adaptat pt nationala,cu patratelele alea rosii cu alb.ca isi pun steaguri pe gard cainii nu ma deranjeaza(pana la urma ei mereu au vrut sa se duca si la nationala..stim noi cum,la fel cum se duc si prin europa),insa ceea ce e deranjant este ca vin cu steagurile de gard de la echipa de club.

p.s.2 de la mine din grup sunt prezenti la euro.si au un tricolor pe care e logoul Triadei si mai jos scris prezenti.nu se puteau duce cu steagul de gard de deplasare de la meciurile Stelei.ar fi fost taranie(sa nu ne ferim de asemenea cuvinte).

AdrianUltras2514.06.2008 19:49

Va rog incheiati discutiile despre catelandrii....

 

Imi spurcati topicul!!!

 

Multumesc!

 

:spank:

noname_fu15.06.2008 10:23

Usurel ca si-a tras Adrian topic :kisstogether: . Coregrafia nu este de blamat, despre steagul de gard insa nu-mi dau cu parerea.

razvan_stelist200717.06.2008 10:37
Live Ultra... :biggrin:

Asta e si pentru. cei care sunt scandalizati ca de ce fac englezii mijto de noi.Poza e de la meciul cu Franta.

asta a facut special :rolleyes:

lucvald-190217.06.2008 13:26

coregrafie facuta la caterinca....desi nu cred ca au fost sponsorizati !

apreciez efortul desi nu-i prea ok steagul de gard NG....

pe segmentul ultra de la Euro , tin sa mentionez atitudinea , coregrafia si vreo 2-3 fumigene ale croatilor !

 

sa rvenim on-topic.....

 

SSK19.06.2008 13:23

Cainii sufera de imagine, e clar....steagul lor, in centrul unei peluze pline cu romani, in strainatate: fiti siguri ca ne vor "tortura" cu poza asta pe alte forumuri, de specialitate :)) In fine, principala diferenta dintre noi si ei este ca ei se promoveaza la greu. Pentru ca sufera.

 

Ontopic:

pyro2_1000.jpg

pyro_steaua1000.jpg

choreo_steaua1000.jpg

lucvald-190220.06.2008 12:53
fiti siguri ca ne vor "tortura" cu poza asta pe alte forumuri, de specialitate :)) ..

Ontopic:

 

 

asta se intampla de multa vreme .... ai anticipat !!!

 

http://www.romanianultras.net/wordpress/

 

 

dbd05.07.2008 22:29

Frumos topic.

Am sã revin cât pot de repede cu ceva japoneze...

f234567k06.07.2008 00:12

Cateva imagini, nu foarte spectaculoase:

muie_craiova.jpg

nnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn.jpg

constanta.jpg

steag.jpg

steaua_dinamo_nord.jpg

Bodanel06.07.2008 20:23

De la meciul cu Dinamo de anul trecut

coregrafie_sud.JPG

coregrafie_sud2.JPG

1on06.07.2008 20:42

Pânã la urmã care a fost mesajul complet de pe "bonul fiscal"?

noname_fu06.07.2008 23:20

mai toate deplasarile si coregrafiile cainilor despre care se stie ca au fost platite de club. data si locul + ACHITAT FC Dinamo.

«123445»