
![]()

![]()
Asta cu stemele Zvezda\Olympiakos pe fond de steag al gaylor a fost maxim
)) As vrea sa vad unul asa la noi,despre caini si u Cluj!
I-au spart Grobari la derby la mai toate capitolele,pirotehnie,coregrafii,mesaje(mai ales ala cu "tigani=> 100 m" ceva de genul asta:))). E fenomenal tipul ala Lider011 ce filmari poate sa faca dupa fiecare derby sau meci mai important de prin Serbia.
ps:apropo de Grobari...se tot vehiculeaza atata ca din cauza ca si ei sunt echipa Armatei,si sunt frati cu CSKA Sofia,iar noi la fel,echipa Armatei si frati cu CSKA,se zice ca si noi suntem frati atunci(celebra "Army Brotherhood").Pana la urma noi Romanii ne-am avut mereu bine cu Sarbii si cum si ei sunt echipa Armatei si au o fratie comuna cu noi,se tot aud vorbele astea.Dar au vreun adevar in ele? Eu nu am auzit sa fi venit Grobari vreodata la noi,sau noi la ei..:-??
Tinand cont ca cei de la Partizan sunt buni prieteni cu PAOK Salonic si TSKA Moscova, se putea face la fel de bine un steag si invers din partea celor de la Delije.
Steagul ala pe nu e facut doar pentru ca sunt galerii infratite.
Multe grupuri de gay si care militeaza pentru egalitate s-au declarat fani ai Stelei Rosii.
Grobarii au foarte multe prietenii, mult mai multe decat Delije.
Delije au doar cu Olympiakos si Spartak M (3 cluburi, 2 culori, o religie), in schimb Grobari au:

Sincer mie nu mi se pare ca duelul galeriilor a fost castigat de alb-negrii. Au avut doua coregrafii dar cam modeste, in schimb cea alb-rosiilor a fost mult mai frumoasa. Singurul lucru care l-au castigat a fost pirotehnia (au avut mult mai multe torte) iar la capitolul sonor cei de la Delije au avut pe langa o peluza arhiplina inca cateva mii de oameni la tribune in cele 2 parti. Cred ca de multe ori ii acopereau.
Pe langa asta eu urmaresc foarte mult prestatia celor de la Delije si pot sa spun ca nu am vazut un meci in care sa nu aiba coregrafie si pirotehnie, indiferent ca a fost meci acasa sau in deplasare.
Urmareste canalul astea si o sa vezi:
http://www.youtube.com/user/delijenet
http://www.youtube.com/user/FCRedStarBelgrade
Pe un forum extern, unul de la Levski intreba daca grobarii nu au prietenie si cu noi avand in vedere ca suntem un club al armatei. Cska are cu toate 4, Partizan doar cu 3. Poate un meci in cupele europene ar lega prietenii. Oricum din cate stiu, au fost cativa baieti sarbi alaturi de cei bulgari la un meci de-al nostru in europa, cu o zi inainte sa mearga la Timisoara pentru meciul lor.
PS: Iubesc cantecul asta:
Dragos da,ai dreptate,la coregrafie i-au depasit,foarte frumos realizata!Si eu frecventez canalul lor de youtube si sincer etapa de etapa sunt impresionat!Aproape meci de meci coregrafie,nu pot sa uit prestatiile cu Napredak,Mladi Radnik si Rad acasa pe "Marakana",coregrafie(la primele) si pirotehnie(la celalalt) cum nu vezi la noi in derby macar!
Pe langa delijenet de pe YT si delije-caffe recomand tuturor sa intre pe Vimeo,la canalul Delije-Caffe,toate meciurile acasa si deplasare de anu asta in HD!Am ramas prost cand am vazut filmatele cu ei la o asa calitate(vizual mai ales,audio are probleme in unele,dar ce mai conteaza)!
ps:e frumos si cantecu acela,dar cel mai mult il ador pe ala cand se tin toti de umeri si cand le da tonul incep toti sa sara,SI FRATE SAR TOTI DE LA PRIMUL PANA LA ULTIMUL IN TOATA PELUZA,incep sa cred ca la ei nu exista cetateni,cel putin in peluze;asta ma impresioneaza cel mai mult la sarbi,in peluze nu vezi frate terminati care sa stea degeaba sa sparga seminte!
Cel mai bine le-a iesit cantecul asta in derby-ul cu Partizan,minutul 3:35 cam asa,in filmatul de pe Delijenet si in filmatul de la finala de cupa cu Vojvodina,al lui Lider,dar numai stiu minutul!
1:in derby-ul cu Partizan,minutul 3:32 => http://www.youtube.com/user/delijenet#p/u/19/81tKMPW_K38
2:in finala de cupa cu vojvodina,minutul 1:16 => http://www.youtube.com/watch?v=eycBh7M_rl4
Altul care imi place foarte mult,dar doar aici in filmatul asta l-am auzit,nu am mai gasit niciunul cu el :
m'au rupt astia
Frumos, n'am ce sa zic...
Mi se pare ca mai mult seamana cu asta:

Ti se pare... ![]()
eu nu cred ca i se pare. ceea ce fac aia de la Barcelona nu prea intra la capitolul coregrafie. Miroase a bani de la club.
Inseamna ca galeria lu' Dinamo a avut in toata istoria o singura coregrafie
))
Inseamna ca galeria lu' Dinamo a avut in toata istoria o singura coregrafie))
sau poate nici una! alergatul si vanzarea de "pecsic",se pune? ![]()
Aseara in Turcia , dupa ratarea campionatului de catre Fener :
Aseara in Turcia , dupa ratarea campionatului de catre Fener :
<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/watch?v=I0_h8P4Hcg4&hl=en_US&fs=1&"></param><param'>http://www.youtube.com/watch?v=I0_h8P4Hcg4&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/watch?v=I0_h8P4Hcg4&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>
Poate cainii or sa sarbatoreasca acum si 16 mai. Se vor gasi vreo cativa sa spuna ca, de fapt, eu au dat foc lu Șükrü SaracoĂŸlu. ![]()

O coregrafie copiata in detaliu de la OFK Belgrad.

Aveam 2 poze cu coregrafia asta in calculaor de mai mult timp.
dar nu facusera si aia de la Craiova ceva asemanator?
Finala UCL:
Internazionale

Bayern

Peluza Milanista in finala cu noi din 1989.
http://nuajungenimeni.wordpress.com/2010/0...an-Steaua-1989/
se referea la faptul k suporterii dinamovisti sunt sponsorizati de conducere, pentru coregrafii, deplasari.. etc , bancomatul, unde scrie FC Dinamo, si cont pch daca observi, undeva in dreapta era si chitanta care a iesit d undeva d sus si cobora in jos, iar pe chitanta era mesajul insine.
"mereu finantati. O, voi unicii ultrasi adevarati!"
Pe chitanta erau trecute diferite deplasari si coregrafii de-ale lor si cuvantul "ACHITAT"
. In fond, cam ce si-au reprosat ei acum in ultimul timp cat s-au certat... tot ce au facut, au facut pe banii conducerii.
Amintiri frumoase ... "baaaa, s-a blocat chitanta"
"mereu finantati. O, voi unicii ultrasi adevarati!"
Pe chitanta erau trecute diferite deplasari si coregrafii de-ale lor si cuvantul "ACHITAT"
. In fond, cam ce si-au reprosat ei acum in ultimul timp cat s-au certat... tot ce au facut, au facut pe banii conducerii.
Amintiri frumoase ... "baaaa, s-a blocat chitanta"
multumesc dragut pt lamuriri,
stai domne ca acum mi-am amintit de meciul ala, am fost la el, daca nu ma insel a fost in toamna lui 2007 si am castigat cu 1-0 a dat neaga gol, stiu ca la putina vreme dupa m-am intalnit cu un baiat din peluza si chiar el mi-a spus ca au fost nevoiti sa schimbe un pic, ideea initiala fiind in loc de chitanta o mana care la arata m*uie, dar bgs-ul nu le-a dat voie cu el, si de aia l-au schimbat.
nu chiar ... ideea e ca mana aia care scoate banii de la bancomat avea degetul mijlociu mai lung. doar pentru ca asa era poza (daca te uiti pe bancomatele care au semne de genul asta, asa sunt toate) si capetele goale de la BGS au zis ca e un semn obscen, drept pt care s-a facut o improvizatie pe loc. Insa chitanta era in plan
.
Ce meci frumos. Coregrafie, mesaje si putina pirotehnie la sud, mare de steaguri la t2, pirotehnie si multe steaguri la nord.
probabil nu tii minte coregrafia pentru ca nu s-a vazut nimic pe stadion...a fost ceata dracu si am mai contribuit si noi cu nitel fum ![]()