FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Fenomenul Ultra In Imagini

«1252627282945»
albanezul16.01.2010 22:46
pfff.. ai dreptate. poza am gasit-o uploadata pe un blog imediat dupa derbyul lor din campionatul asta.

 

si conteaza asta, pentru ca in ziua de azi nu mai vezi asa ceva in italia, chiar daca mi se pare ca sunt in crestere

 

samp-roma13dic09_2136.jpg

 

sper sa nu imi iau teapa si cu poza asta. de remarcat 2 mesaje foarte bune jos. "against occasional fans" - asta se potriveste pentru fanii romani in general. si "against modern ultras" - asta e culmea. italienii vorbesc despre asta. ei care fac afaceri cu materialele grupurilor.

dupa cum arata peluza pare a fi la Sampdoria in deplasare.sau Genoa..ca oricum e acelasi stadion.

*Alecs*17.01.2010 12:11
sper sa nu imi iau teapa si cu poza asta. de remarcat 2 mesaje foarte bune jos. "against occasional fans" - asta se potriveste pentru fanii romani in general. si "against modern ultras" - asta e culmea. italienii vorbesc despre asta. ei care fac afaceri cu materialele grupurilor.

 

Nu ti-ai luat teapa. E din sezonul asta, deplasarea la Genova, meci impotriva Sampdoriei.

 

AG23.01.2010 01:22

se pare k rivalitatea creste si la cupa liceelor, avem aici 2 capturi si un mesaj genial spun eu , la adresa fetelor din licee

 

1264104873d0ed9745.jpg

1263759675ca819abe.jpg

 

12635467434f10385d.jpg

 

 

STELIST 8623.01.2010 19:55
Daniel-Ionut25.01.2010 16:20
f234567k25.01.2010 17:00
se pare k rivalitatea creste si la cupa liceelor, avem aici 2 capturi si un mesaj genial spun eu , la adresa fetelor din licee

Ai naibii stelisti, au lasat vreo 5 licee fara stegulete =))

Daniel-Ionut25.01.2010 17:07

Nu mai rupeti ma foile din caiete ca sa faceti coregrafii la polivalenta :D

 

126350737556d24148.jpg

fredysteaua25.01.2010 17:31

Steaua Rangers - Barcelona 9-4

 

Mesaje scrise din durere doar de glorii respectate / Fara cioban performantele voastre vor fi egalate

 

mesajescrisedindureredo.jpg

 

 

rezistenta_ultras25.01.2010 18:28

felicitari pt mesaj,e un inceput ok...

data viitoare incercati sa inlocuiti spray-ul cu pensula si sa impartiti mai exact materialul in 2 parti...folositi o ruleta si trasati niste linii subtiri de despartire cu creta sau creion...

lasati mai mult spatiu intre cuvinte ca sa se inteleaga ce vreti sa transmiteti pe panza si printati-va niste litere model pe o foaie ca sa fie mai caligrafica treaba...

bafta!

fredysteaua25.01.2010 18:43

apreciem sfatul, ms pentru tot

AG25.01.2010 22:29

pentru inceput a fost ok, incercam sa ne tinem de treaba si sa o facem cat mai bine

albanezul25.01.2010 23:15

lasa Adi..ca pentru inceput e ok.pana sa isi formeze mana mai dureaza.

fredysteaua30.01.2010 18:04

Hochei: Steaua - Miercurea ciuc (Finala cupei)

 

img5514.jpg

ultras200431.01.2010 20:51

nu e de actualitate dar ieri am primit poza de la un prieten

 

mesajul e la meciu cu Poli Timisoara

_MG_1888___banner_steaua.JPG

Andrei^01.02.2010 14:20

Tare! Atat mesajul impotriva lui jyjy, cat si cel cu ProSportu`.

gabitzubrasov01.02.2010 18:31

frumos si adevarat .felicitarile mele pt efort si toate cele... :steag_sah_mic:

fredysteaua06.02.2010 23:58

Steaua Rangers - Miercurea Ciuc (campionat)

 

 

dsc02478d.jpg

Daniel-Ionut08.02.2010 14:28

Derby-ul orasului Liverpool din weekend nu putea să ramină neexploatat la maximum de fanii celor două mari rivale.

 

Suporterii din celebra peluză de pe Anfield, Kop, nu au scapat nici de această dată prilejul de a o ironiza pe Everton. "Cormoranii" au afisat un banner pe care scria "Steaua Bucuresti, 1986", un mesaj aparent surprinzator. Totusi, motivul este usor de identificat.

 

Campioană a Angliei in 1985, gruparea de pe Goodison Park nu a putut participa in C1 din cauza suspendarii aplicate cluburilor din Albion după tragedia de pe Heysel din acelasi an. Fanii "caramelelor" erau convinsi că se puteau impune in cea mai importantă competitie europeană intercluburi dacă ar fi avut dreptul de a participa si i-au acuzat pe rivalii de la Liverpool pentru dezastrul petrecut in urmă cu 25 de ani.

 

Ce frumos... :rolleyes:

1060216698steaua1986.jpg

Andrei^08.02.2010 15:10

Nu prea inteleg de ce au afisat mesajul

Daniel-Ionut08.02.2010 15:15
Nu prea inteleg de ce au afisat mesajul

 

Pentru ca in anul cand Steaua a luat CL, Everton trebuia sa joace si ea in Liga (fiind castigatoarea Premier League), dar a fost exclusa.

Elvis08.02.2010 17:48

Pai, sa le dam o bere cand vin pe-aici ...

:beer2:

Stanici08.02.2010 17:50
Pentru ca in anul cand Steaua a luat CL, Everton trebuia sa joace si ea in Liga (fiind castigatoarea Premier League), dar a fost exclusa.

 

Perfect adevarat. Daca e sa fim mai catolici ca papa, era vorba de Cupa Campionilor Europeni, nu de Liga. Dar nu suntem.

In rest, ai dreptate.

1on08.02.2010 18:51

De apreciat că au scris BUCUREȘTI, nu Bucharest sau Bucuresti.

Harald14.02.2010 13:57

tare si mesajul cu 'don't buy The Sun'. Oarecum echivalent cu mesajul pentru prosport de mai sus.

zoloz200501.03.2010 01:43
13yx2.jpg
«1252627282945»