derby in Italia C2 Brindisi - Barletta 2009/10
De la olimpyakos-panatinaykos nu a aparut nimic?am vazut ca a fost nebunie mare si la ei weekendu asta..
meciul s-a jucat fara suporterii echipei oaspete...
http://www.footballderbies.com/forum/viewt...f=4&t=11377
in josul paginii sunt cateva poze.
+ in acest weekend al derbyurilor a mai fost unul foarte puternic. multi spun ca este cel mai tare derby al italiei. un lucru e cert, cele 2 galerii sunt in mare forma si domina fenomenul italian...
@S.S. Lazio
Pentru ca noi, ca popor, nu ne comparam cu sarbii
nu vad de ce nu am putea si noi sa fim atrasi de echipa ca si sarbii (exemplu : partizan) ca tot vorbim de video-ul respectiv.
Din video observ ca pasiunea n-are limita,n-are varsta..in schimb la noi,fite,impresii,ajungem la 30 de ani,gata,ne retragem,suntem veterani deja avem 15 ani de peluza,ne ajunge ..!
Diferente majore de mentalitate ..
+ in acest weekend al derbyurilor a mai fost unul foarte puternic. multi spun ca este cel mai tare derby al italiei. un lucru e cert, cele 2 galerii sunt in mare forma si domina fenomenul italian...
sa fie oare genoa-sampdoria?!! ![]()
sa nu uiti sapt viitoare de Juve-Milan ![]()
ultima isprava la greci,urmariti pana la final.
sa nu uiti sapt viitoare de Juve-Milan![]()
Juve-Inter ![]()
Juve-Inter![]()
asa..ca nu eram sigur ![]()
un week-end plin de derby-uri,ce-i drept ..am omis si sporting-benfica !
a mai fost derby local in belgia (in orasul bruges) si in israel...
etapa urmatoare mai e un meci mare in italia: as roma - lazio roma
hai ca e si meciul cu Craiovensis..care vii?




mai e ceva de spus???
da.. **** rapid.. Bucuresti ori viena ![]()
deplasare europeana cu peste 8000 de oameni
http://www.uncoltuitatdelume.net/2009/12/h...pa-leaguegrupe/
Spuneti-mi si mie ce cauta steagul de gard si fluturat alb-negru in peluza celor de la Steaua Rosie Belgrad? http://www.youtube.com/watch?v=3hQprwdDJss...player_embedded
PS: Daca era capturat, nu trebuia tinut invers? ![]()
nu bag mana in foc, dar banuiesc ca este BRIGATE , Belgrade Boys avand alb cu rosu.
grupul Brigate de la Steaua Rosie este prezent pe gard, in stanga steagului Belgrade Boys (dreapta noastra). steagul ala negru are acelas font. pe un forum extern nu s-a vorbit nimic de vreo captura... poate sunt in doliu...
oricum captura nu e.
e clar Brigate, se vede si pe mesajul pe care il tin in mana..
deplasare europeana cu peste 8000 de oameni
http://www.uncoltuitatdelume.net/2009/12/h...pa-leaguegrupe/
La noi in Romania dabea gasesti 8000 la o echipa care joaca acasa. ![]()
La noi in Romania dabea gasesti 8000 la o echipa care joaca acasa.![]()
La noi in Romania nu strangi intr-un tur sau un retur 8000 de oameni care sa mearga in deplasarile interne ![]()
nimic de la derby-urile italiene?
slab anu ` asta Derby Italia, si la coregrafii si la cantat, sub media anilor trecuti.


