FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Fenomenul Ultra In Imagini

«1242526272845»
lucvald-190207.12.2009 10:40

hai ca am urmarit Roma-Lazio...si a fost cam altceva !

vreo 6-7 minute a fost intrerupt din cauza fumigenelor din peluza si chiar s-a cantat !

KERATOCONUS07.12.2009 11:05
hai ca am urmarit Roma-Lazio...si a fost cam altceva !

vreo 6-7 minute a fost intrerupt din cauza fumigenelor din peluza si chiar s-a cantat !

 

Meciul n-a fost intrerupt din cauza fumigenelor(care au fost putine fata de alte dati), ci din cauza zgomotului puternic produs de petardele(de fapt bombele) aruncate pe pista de atletism a stadionului Olimpico din Roma.

IPR07.12.2009 23:08

"recesiune ultra" si la roma-lazio , mai ales in curva nord.

dragos_ghinea15.12.2009 18:34

http://nuvomrenunta.wordpress.com/

 

ziceti-mi si mie ultimul meci al lor fara coregrafie. la meciul asta = 2 coregrafii plus nelipsita pirotehnie. impresionant. la fel si portarul cu torta in mana.

S.S.Lazio16.12.2009 13:24

..pirotehnie folosita cum trebuie nu aruncata in teren inutil !

crafft22.12.2009 15:22
dragos_ghinea11.01.2010 21:00

284441.jpg

 

si eu care credeam ca pirotehnia a murit in italia. asta e poza de la ultimul derby al capitalei. oricum cred ca incep sa isi revina italienii. As Roma a avut cateva deplasari frumoase, de Bari nu mai zic...

Andrei^11.01.2010 21:14

Superba atmosfera de la meciul de Hochei.

albanezul12.01.2010 20:19

finala cupei la hochei..unde se joaca?se joaca un singur meci?sau gen tur retur?

lbj12.01.2010 20:48

un singur meci: Bucuresti sau Brasov, saptamana asta se decide

Maye12.01.2010 20:51

Doamne da Brasov :D

AG12.01.2010 20:55

mi'e indiferent, cei d la Brasov au cerut anularea finalei pana pe 7 feb. pt k patinoarul e in renovare

lbj12.01.2010 21:18

patinoarul e in constructie, nu in renovare :))

MoWeed12.01.2010 21:39
mi'e indiferent, cei d la Brasov au cerut anularea finalei pana pe 7 feb. pt k patinoarul e in renovare

De fapt pationarul e in constructie si, ca de obicei in Romania, nu pot asigura faptul ca va fi gata pana pe 30 ianuarie. Asta desi trebuia sa fie gata din octombrie.

AG12.01.2010 21:44

pacat k e nou, il devastam =))

albanezul13.01.2010 00:20
pacat k e nou, il devastam =))

la naiba acum nu mai pot sa merg..

rezistenta_ultras13.01.2010 00:53

daca e Brasov,prevad o deplasare in numar mare...Brasov,munte,meciul e sambata...

daca e Bucuresti,cred ca putem umple patinoarul avand in vedere miza meciului.

nici miercurea ciuc n-ar suna rau.

Ragnarok14.01.2010 17:09

~~

zoloz200514.01.2010 20:22
284441.jpg

 

si eu care credeam ca pirotehnia a murit in italia. asta e poza de la ultimul derby al capitalei. oricum cred ca incep sa isi revina italienii. As Roma a avut cateva deplasari frumoase, de Bari nu mai zic...

 

 

ultimul derby ?

 

 

cu collina arbitru si favalli capitam la lazio? :ce_oameni:

lbj14.01.2010 21:03

=)) chiar ma miram. Ultimul derby la care am asistat a fost destul de slab colorat.

zoloz200515.01.2010 10:45

ai fost pe stadion? ai participat la incidente? ca m-am uitat dupa tine prin poze :))

610x.jpg

noname15.01.2010 11:21
=)) chiar ma miram. Ultimul derby la care am asistat a fost destul de slab colorat.

 

 

rumenoooooo zingaro oooooooo

spiridusu15.01.2010 12:18

ah ce nor colorat :)

dragos_ghinea15.01.2010 17:27
ultimul derby ?

 

 

cu collina arbitru si favalli capitam la lazio? :ce_oameni:

pfff.. ai dreptate. poza am gasit-o uploadata pe un blog imediat dupa derbyul lor din campionatul asta.

 

si conteaza asta, pentru ca in ziua de azi nu mai vezi asa ceva in italia, chiar daca mi se pare ca sunt in crestere

 

samp-roma13dic09_2136.jpg

 

sper sa nu imi iau teapa si cu poza asta. de remarcat 2 mesaje foarte bune jos. "against occasional fans" - asta se potriveste pentru fanii romani in general. si "against modern ultras" - asta e culmea. italienii vorbesc despre asta. ei care fac afaceri cu materialele grupurilor.

zoloz200515.01.2010 22:18

e o buna metoda de finantare (cu materialele grupurilor), se cam practica prin toata europa, si grupurile de hool de prin rusia si ucraina fac la fel

«1242526272845»