FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Dezamãgirea mea: Marius Lãcãtuș

«123456»
ultrash30.05.2008 19:11

da,e greseala lui Lacatus si a lui Ilie ca au tacut si s-au transformat in sclavii creditorului.Ca nu au cuvant si ca sunt vasaii lui Jiji,ca ii calca in picioare si ca sunt la echipa doar de fatada.Nu isi impun punctul de vedere si nu iau destinul Stelei in propriile maini. Hagi a plecat la prima iesire sau criza de dictator a ciobanului.Felicitarile mele.

Dar Lacatus antrenorul nu poate fi acuzat de asta,el raspunde de rezultatele echipei atunci cand conduce el echipa....

Eu ii acird toata increderea mea si nu vreau sa plece.E ANTRENOR DE Steaua,altfel nu s`ar fi batut la titlu de la 11 puncte distanta. Ca ii accepta pe Lovin Surdu si restul loazelor,ca i`a lasat sa plece pe Rada si Andres da,e numai vina lui,ca tace si se lasa calcat in picioare....

Eu ii acord lui Laca tot sprijinul meu.Il doresc pe banca Stelei desi nu`mi place sa`l vad calcat in picioare de idiotul din loja.Lafel si cu Ilie,daca oamenii astia n`ar fi condusi de un dictator eu cred ca ar avea puterea sa creeze o echipa asa cum ne`o dorim cu totii.Astept ziua cand o sa avem un patron competent,un om integru,care sa stea linistit in banca lui,sa nu iasa in media sa fie discret,sa impuna un etalon,sa nu se bage in ciorba celorlalti,in sensul de a lasa restul patronilor sa se faca de ras,iar el sa`si rada`n barba!Visez...

danimarcu30.05.2008 19:14

In primul rand nu sunt de acord cu cei care-l ataca pe @Marius,pe motiv ca l-a jignit pe Lacatus!

Dupa cum stim cu totii,@Marius e un baiat civilizat,care-si masoara cuvintele,de aceea nu cred ca e corect sa-l punem la colt pt ca a avut curajul sa scrie ceea ce gandeste.

Articolul sau e realist,toti vedem cum stau lucrurile cu antrenorul Stelei,dar nu ne putem,majoritatea dintre noi,debarasa de ideea ca Lacatus e idolul nostru.

Si eu cred ca ar fi mai bine pt el sa plece.De ce?

1.Pt ca,ramanand alaturi de gibon risca sa-si piarda credibilitatea si iubirea fanilor.

2.Pt ca si-a demonstrat limitele de antrenor in meciul cu Dinamo.A jucat dupa cum i-a dictat patronul,la 0-0,si am pierdut campionatul.Pac-pac...

3.Pt ca nu are cum,alaturi de gibon,sa isi faca treaba pt care e platit,si cu toate astea se agata cu toate fortele de postul asta.

Bun,acum sa o luam pe alta parte:nimeni,dar absolut nimeni nu va putea face vreodata performanta la Steaua atata vreme cat antrenor este Gigi Becali.Uitati-va si voi cum vede gibonul asta fotbalul!Sacose de bani in loc de investitii in jucatori buni.In fiecare an vin la noi jucatori de la echipe care nu si-au dat sufletul pe teren cu noi...Asta e tactica lui Gigi, cumpara meciuri de la adversari platindu-i prin intermediul impresarilor,cumparand apoi jucatori de la respectivele echipe la suprapret.Vezi cazul Badea, Panait, Olaroiu, Tatarusanu,etc.Sau cel putin asa cred eu...

Marius,te felicit ca scrii ceea ce gandesti,chiar daca asta ii supara pe unii.Lacatus ar merita o statuie in fata stadionului,merita sa fie iubit si aplaudat de suporteri,merita sa fie fericit in viata privata,dar nu merita sa ajunga sa fie privit ca sluga lui Gigi gibonul!

P.S.Nu stiu amanunte,dar am auzit pe aici ca FC Porto ar putea ramane pe dinafara LC,UEFA negustand prea tare gluma ca echipa portugheza a fost recent judecata si penalizata pe motivul cumpararii unor jocuri din campionat.Oare cat va mai trece pana si Steaua va fi trasa de urechi din cauza ciobanului?...

ultrash30.05.2008 19:23

Oare nu sesizeaza nimeni halul in care ne-a adus acest cioban nenorocit?Oare suntem asa orbi incat am ajuns sa`l acuzam pana si pe Lacatus sau Ilie?Nu va dati seama ca daca ar avea cum oamenii astia ar face ceva pt Steaua?El e cancerul,el e unicul vinovat,el e buba,el ne omoara.Gigi Becali-lepra pamantului.Omul care arunca 1,7 milioane de dolari pe echipe adverasare ale adversarelor,iar cand vine vorba sa`l cumparam pe Dimitrov nu se poate,ca e scump.El,care vinde jucatorii buni ai echipei,Rada,Elton,Thereau sau Mendoza.

TREZITI-VA FRATILOR!!!

sile-jardel30.05.2008 19:23

si eu sunt foarte dezamagit de antrenorul Lacatus si nu de acum,am scris asta de multe ori.am inteles ca atunci cind a venit antrenor i-a spus lui Jiji ca,,sunt foarte bucuros ca sunt la Steaua si Gigi sper sa facem treaba buna eu cu suporterii tu cu jucatorii!!!"va spun sigur asta,unde stau la zero stau foarte multi baieti din anturajul lor,intelegeti voi.intr-o zi pe cind erau la plimbare la Plaza,Neaga i-a spus unui prieten de tribuna cum ca Gigi ia impus sa joace cu Badea mijlocas dreapta si era curios daca la primul mecise va intimpla asta.si asa a fost,credeti-ma!!!Adi l-a vrut pe mendoza in continuare care costa doar 250.000!Gigi i-a spus ca vrea sa joace cu Neagoe,i=a spus lui cineva ca e mai bun.si daca nu merge sa-l mute pe Nicolita pe stinga.d-aia marele nostru antrenor nu zice nimic despre jucatori,nu are nici un cuvint de zis,se compromite numai sa stea pe banca noastra.

MoWeed30.05.2008 19:23

@danimarcu

 

Nu vad ce legatura are caracterul lui cu ceea ce a scris. Atata timp cat a scris un articol pe o asemenea tema era clar ca vor exista oameni nemultumiti de ceea ce scrie.

Asa cum @Victor este pro-Becali si este criticat constant pentru ceea ce scrie, asa si @Marius poate fi criticat pentru ceea ce a scris

sile-jardel30.05.2008 19:30

Hagi n-a vrut nici o clipa sa-l asculte si de aici tot scandalul ala si cind a vazut ca nu se poate face treaba a plecat si bine a facut.In primul rind Lacatus nu trebuia sa vina dupa Hagi,stia doar ce va pati,deci e clar ca Gigi ii aduce si vinde pe cine vrea.daca esti antrenor cu personalitate iesi intr-o conferinta de presa si spui,daca esti cirpa taci si asculti.cum sa renunti la RADA????cum sa-l lasi pe MENDOZA sa plece???pacat,asa ne pierdem jucatorii.

leonardo30.05.2008 19:43
N-am argumente si nici nu ma intereseaza, dar asta e cel mai mizerabil articol pe care l-am citit in ultimul an. Daca l-as fi scris eu mi-ar fi fost rusine.

Total de acord cu tine ! Nu cumva aceste articole, care apar in ultima vreme, sunt pentru a pregati o schimbare la echipa, in numele suporterilor ?

axl30.05.2008 19:45
Nu cumva aceste articole sunt pentru a pregati o schimbare la echipa, in numele suporterilor ?

Sa-l banuiesti pe Marius de cardasie cu Becali e totusi cam multisor.

mir8630.05.2008 20:06

Jucatorul Marius Lacatus este un simbol al echipei Steaua, merita sa ii fie ridicata o statuie etc., dar antrenorul Lacatus e zero barat.Nu va inteleg atitudinea tineti cu el pana in panzele albe chiar credeti ca asta inseamna a fi stelist adevarat ? daca da atunci sunteti jalnici

puyol30.05.2008 20:07

sincer,eu il felicit pe Laca pt ca ne-a scapat de un indolent si un mercenar precum mendoza. Rada ca Rada,dar mendoza asta imi scoate mai multi peri albi decat jumatate din perii albi pe care mi-i scotea Victoras.

apoi ca antrenor eu zic ca trebuie sa il sprijinim neconditionat. Laca e stelist. Poate nu mai stelist ca Hagi,dar Laca e un MARE stelist si pt asta tre sa il stimam in primul rand.

in al doilea rand trebuie sa ii dam timp,nu ? are si el acolo vreo 8 luni in care a scos rezultate notabile cu Steaua deci merita sprijinul nostru. Si sunt sigur ca daca ar vedea ca treaba nu merge va demisiona singur,fara protestele noastre,a si spus-o de fapt

leonardo30.05.2008 20:11
Subscriu

si chiar daca a castigat 10 titluri in Ghencea... Lacatus nu este marele stelist despre care se vorbeste... nu uitati, in copilarie a tinut cu Dinamo, iar cand a vrut sa plece de la Oviedo, a negociat cu aceasi echipa rivala

cred ca oameni ca Tudorel Stoica, Ilie Dumitrescu, Gica Hagi, George Ogararu, Mirel Radoi, asta ca sa amintesc personaje doar din istoria moderna a Stelei, sunt mai apropiati sufleteste de acest club decat Lacatus. Nu am nimic personal cu el. Il respect si il admir, dar basta! Nu se mai poate!

Paranoia ! Sunteti nebuni, cum puteti sa-i contestati statutul de stelist lui Lacatus ? Virus scrie pe voi ! Este cea mai mare aberatie pe care am intalnit-o, iar voi cu teoria asta, chiar meritati sa fiti niste oi ! Pentru cine munciti ? Pentru creditor ? Chiar trebuie sa calcati totul in picioare ca sa aveti impresia ca sunteti originali ? Sunt de acord sa-l contestati pe Lacatus ca antrenor, este opinia voastra. Dar a spune despre el ca nu este stelist adevarat, este cea mai mare blasfemie pe care am auzit-o aici ! Paranoia ! Sau, poate m-am prins mai tarziu si tu esti ..... ! Asta ca sa fiu elegant !

mir8630.05.2008 20:12
sincer,eu il felicit pe Laca pt ca ne-a scapat de un indolent si un mercenra pt mendoza. Rada ca Rada,dar mendoza asta imi scoate mai multi peri albi decat jumatate din perii albi pe care mi-i scotea Victoras.

apoi ca antrenor eu zic ca trebuie sa il sprijinim neconditionat. Laca e stelist. Poate nu mai stelist ca Hagi,dar Laca e un MARE stelist si pt asta tre sa il stimam in primul rand.

in al doilea rand trebuie sa ii dam timp,nu ? are si el acolo vreo 8 luni in care a scos rezultate notabile cu Steaua deci merita sprijinul nostru. Si sunt sigur ca daca ar vedea ca treaba nu merge va demisiona singur,fara protestele noastre,a si spus-o de fapt

 

Puyol te intreb: e normal sa ii dai timp unui antrenor daca el nu are nici o pregatire serioasa in antrenorat iar rezultatele la "echipele" la care a lucrat nu au fost unele cat de cat bune?

Mendoza mercenar sau sfant isi facea treaba si o face mai bine ca Dica si ca alti jucatori (uitate la raportul de pase exacte).

Nu castigati nimic sustinand o cauza pierduta.....

carc0tasu30.05.2008 20:20

Exagerati ... grav de tot. Au plecat Mendoza si Rada ... sa ii luam pe rand (parerea mea). Mendoza in afara de jocul cu chefere in care intr-adevar a fost demential, nu a mai facut nimic. Ne legam de centrari ... daca am ajuns sa tinem un jucator doar pt centrari inseamna ca sunt nebuni. Eu unul nu il regret pe Mendoza, sunt multi altii mai buni ca ei. Pana si Neaga in forma asta proasta prin care trece mai reusea sa faca un dribling, o pasa printre .... Rada intr-adevar era un jucator bun pt noi insa trebuie sa recunoastem ca nu avea cum sa prinda primul 11, iar el nu e genul de fotbalist sa faca tusa. Sigur si el a vrut sa plece si trebuie inteles, avea nevoie de meciuri nu sa faca tusa la noi.

Legat de antrenorul Lacatus in general. Va plangeti ca nu iese cu nimic in evidenta in jocul echipei. Totusi a luat echipa in mijlocul turului, dupa ce alti 2 antrenori au venit cu ideile lor. A urmat returul in care s-a vazut totusi un mic progres. Ii trebuie timp, a inceput un ciclu cu Steaua, iar pt asta iti trebuiesc cel putin 2 ani. Uitati-va la Wenger, are cred vreo 10 ani la Arsenal, iar la inceput au fost momente cand echipa londoneza era in lupta pt evitarea retrogadarii si pana la urma a reusit ce a reusit. Nu sunt fanatic pt Laca, insa nu pot uita ce a fost Lacatus ca jucator, o adevarata emblema vie a clubului, insa sustin idea ca ii trebuie timp. Sa il mai sustinem macar anul acesta, si daca echipa nu va progresa atunci ... ok ... voi fi de parere ca vom avea nevoie de altcineva.

 

 

Cum nu vii tu Tepes, Doamne, ca punand mana pe ei, sa-i imparti in doua cete, in cioroi si in catei !!!

CaTaLiNsm StElIsTu30.05.2008 20:38

Tocmai am citit toate comentariile de la acest totpic si dati-mi voie sa spun ca am impresia ca mai bine de jumatate din useri acestui site lasa senzatia ca sunt operati pe creier......Nu vreau sa jignesc pe nime dar cand vad ca noi vb de antrenorul Marius Lacatus si ei tot imvoca idolul,stelistul,gloria reputatia lui Marius ca si jucator si o asociaza cu cea de anrenor nu stiu ce altceva sa spun....

Defapt ce ma mai mir cand eu traiesc intr-o tara numita Romania....mentalitate de rahar...

dee30.05.2008 20:50

Un articol impresionant, fara bascalie, fara ironii, fara jigniri gratuite, doar cu cuvinte spuse din inima unui suporter, care are si el dreptul la dezamagire. Marius, sunt de acord cu tot ce ai spus ,toti ne-am pus mari sperante in Lacatus , insa eu inca pendulez intre dezamagire si speranta.

MoWeed30.05.2008 20:53
Defapt ce ma mai mir cand eu traiesc intr-o tara numita Romania....mentalitate de rahar...

Mentalitate de "rahar" este sa ii ceri lui Lacatus sa plece din Ghencea. Mentalitate de "rahar" este sa dai afara antrenorii la primul insucces si sa nu-l lasi sa-si faca treaba, ca doar nu merita nici macar rabdare. Ce a facut el pentru Steaua in viata lui? Merita pentru performantele lui ca jucator macar sa ii lasam timp noi suporterii cand toata lumea il ataca?

Doar deh ce conteaza ca a revitalizat o echipa ce nu parea capabila decat de o calificare in Cupa UEFA atata timp cat marii antrenori de Football Manager de pe aici stiu ca ei au reusit mai mult in acel joc.

Revino-ti nu vom mai vedea un antrenor consacrat la Steaua atata timp cat e oierul in fruntea clubului.

Sunt unii pe aici etern nemultumiti, nici un antrenor nu e bun de Steaua......

puyol30.05.2008 20:55

mir 86

 

DA. Lacatus merita timp. Asa cum merita Guardiola la Barça. Lacatus a facut destule pt Steaua incat sa merite sprijinul nostru neconditionat

mir8630.05.2008 21:43
Tocmai am citit toate comentariile de la acest totpic si dati-mi voie sa spun ca am impresia ca mai bine de jumatate din useri acestui site lasa senzatia ca sunt operati pe creier......Nu vreau sa jignesc pe nime dar cand vad ca noi vb de antrenorul Marius Lacatus si ei tot imvoca idolul,stelistul,gloria reputatia lui Marius ca si jucator si o asociaza cu cea de anrenor nu stiu ce altceva sa spun....

Defapt ce ma mai mir cand eu traiesc intr-o tara numita Romania....mentalitate de rahar...

 

Subscriu celor scrise de Catalin. puyol wake up man!!! Josep Guardiola e o miscare de imagine si atata tot nu o sa reziste pe banca.

think_again30.05.2008 22:08

Marius Lacatus e stelist e clar Dan Petrescu care desi nu se stye cu cine tine exact e antrenor mai capabil decat Lacatus cu tot respectul pt acesta

FortuneTeller30.05.2008 22:14

Nu cred ca este o pierdere pt Steaua plecarea lui Rada si Mendoza. Mendoza era doar un jucator peste media campionatului nostru dar blazat si deja pe o panata descendenta. Rada era cam de nivelul unui Ghionea revenit dupa o accidentare, dar fara perspectiva de a creste valoric. In concluzie, cei doi nu aduceau nimic in plus ci doar aglomerau lotul cu jucatori de valoare aproximativ egala si din pacate mediocra. Prefer in locul lor sa vad mai multe oportunitati pt tineri precum Ochirosii si Tudose, decat tot mai multi plafonati. Corect, Badea si mai ales Surdu ar trebui sa plece, dar ar fi fost o afacere proasta pt club sa plece dupa un sezon prost si deci pe bani putini. Nu stiu exact ce salarii aveau Rada si Mendoza, dar sunt sigur ca asta a fost deasemenea un criteriu. In fine, nu stim inca ce poate cu adevarat Lacatus antrenorul, dar sper sa beneficieze de cel putin 1 sezon complet pt a demonstra ceva. Mi-ar fi rusine insa sa cer plecarea lui Laca (antrenorul, nu jucatorul!) pt niste mediocrii precum Rada si Mendoza. Mai sunt destui care ar trebui sa plece si probabil o sa plece, totul fiind o chestiune de timp.

enjoy30.05.2008 22:34

CITAT(CaTaLiNsm StElIsTu @ May 30 2008, 09:38 PM) "Tocmai am citit toate comentariile de la acest totpic si dati-mi voie sa spun ca am impresia ca mai bine de jumatate din useri acestui site lasa senzatia ca sunt operati pe creier......Nu vreau sa jignesc pe nime dar cand vad ca noi vb de antrenorul Marius Lacatus si ei tot imvoca idolul,stelistul,gloria reputatia lui Marius ca si jucator si o asociaza cu cea de anrenor nu stiu ce altceva sa spun....

Defapt ce ma mai mir cand eu traiesc intr-o tara numita Romania....mentalitate de rahar..."

-Domnule,nu vrei sa jignesti, dar ne spui ca suntem operati pe creier; ce vor sa spuna cuvintele: nime, imvoca, totpic, rahar ? Vorbesti de mentalitate si iti ataci tara. Ia, sa ne lamurim: nu te obliga nimeni sa fii cu cei de partea lui Laca, poti avea o alta parere si s-o spui civilizat. chiar crezi ca detii adevarul? Daca nu poti comenta civilizat si sa-ti exprimi, argumentat, varianta ta, nu sa faci pe lupul moralist, atunci despre ce mentalitate vorbim? Cu alte cuvinte, "hotul striga hotii". O sa fiu putin malitios (cu scuzele de rigoare), si o sa te trimit la dictionarul limbii romane sa gasesti cuvintele pe care le-am enumerat si pe care le-ai folosit in postul tau. Dupa dictionar te rog sa revii cu mentalitatea! Multumesc anticipat!

DT30.05.2008 23:12

mie mi se pare ca ti-a fost destul de usor sa scrii randurile astea, iar sa le publici, nu a fost decat o simpla formalitate!

endorama30.05.2008 23:26
sa avem un antrenor adevarat

numeste-mi un antrenor adevarat cu urmatoarele conditii:

1) daca e strain sa accepte salariul mic si implicarea patronului

2) daca e roman, sa vina cu un cv bogat, performante etc.

 

sau vrei experimente ca pe vremea lui Zenga? cand toata lumea il injura dupa 3 etape ca ce mare antrenor e el.

 

Protasov a fost o raritate. Nu mai pupam noi asa ceva cat avem berbecul la echipa.

 

de exemplu Irueta. sau unii dintre antrenorii la care se gandea si Rapidul in ultima vreme - sunt destui antrenori care sa faca fata la Steaua pe lumea asta (iar Lacatus nu e unul din ei). ar fi costat 1 milion pe an, dar decat sa dai banii aia adversarelor adversarelor in ultima etapa, mai bien ii dai unui antrenor care sa-ti faca echipa in asa fel incat in ultima etapa sa poti sa dai punctele satelitului fara grija.

 

cat despre implicarea patronului, ai dreptate ca e greu sa o accepte cineva care nu e suficient de disperat ca n-ar avea nici un job altundeva, cum e Lacatus sau cum a fost si Olaroiu. pana la urma tot raul porneste de la Becali.... atata vreme cat e el la Steaua, eu nu-mi pot imagina sa revenim la o situatie normala

DanStan31.05.2008 01:32
si chiar daca a castigat 10 titluri in Ghencea... Lacatus nu este marele stelist despre care se vorbeste... nu uitati, in copilarie a tinut cu Dinamo, iar cand a vrut sa plece de la Oviedo, a negociat cu aceasi echipa rivala

 

Nu ma pot abtine. Asta e cel mai idiot comentariu pe care l-am citit vreodata.

 

L-am vazut pe Lacatus jucand impotriva potailor din '84 pana in '98. Am vazut si alti mari 'stelisti' jucand impotriva potailor. Nu zic, S-AR PUTEA ca Lacatus sa fie vreun iubitor de potai deghizat, dar ce stiu SIGUR e ca nu exista vreun alt 'stelist' care sa fi luptat in meciurile impotriva potailor asa cum a facut-o Lacatus. Si NU EXISTA vreun alt jucator de care sa le fi fost frica potailor asa cum le-a fost de Lacatus. Daca stimatii domni jucatori actuali ai Stelei ar fi jucat macar cu jumatate din rautatea si ambitia cu care juca Lacatus impotriva potailor acum am fi vorbit de marea victorie din groapa si de calitatile de superantrenor ale lui Lacatus.

CaTaLiNsm StElIsTu31.05.2008 02:09

Va rog sa ma iertati dar eu imi mentin afirmatiile....pai cum [...] sa nu numesti "operati pe creier" niste oameni care se uita ca [....] 90 de minute ori cate meciuri sunt si nu vad ca antrenorul e praf pulbere fina.Nu-si face simtita prezenta in jocul echipei nici cat negru sub unghie si inafara de a da sprinturi de pe fotolii pana in tusa nu sesisezi nimic...la noi daca incepem jocul ca si in curtea scolii asa il si incheiem,ca n-avem cine sa intervina sa schimbe 2marionete sau un sistem de joc din mers(adica ba stim...din defensiv in ultra defensiv...mai nou)....sincer imi place cum ganditi...pai iertati-ma da eu de cand ma uit la meciuri inca n-am mai vazut ca un antrenor sa acoata un atacant si sa bage un fundas in conditiile in care esti condus,iar tu esti echipa care domina......scuza-ma...ori sunt eu nebun ori e altcineva.....si chiar nu pot accepta ca antrenorul celei mai titrate echipe si iubite din Romania sa treaca pe la biroul patronului sa intrebe :deci ramane cum am stabilit,nu?...Dica tot meciul chiar daca tot mrciul va sprijinii iarba,ca tre sa prinda euro sa scoatem bani;Nicolita 83de minute chiar daca cu el pe teren jucam in 10....Dayro face tusa in continuare,Rada la fel iar pe Mendoza il punem pe dreapta ca n-a mai jucat acolo si mai vede si invata si el ceva nou....

Asta e antrenor.......[... ......].....

Domnule...n-ai valoare tre sa-ti vezi limitele si din bun simt tre sa pleci fara sa-ti ceara nimeni.

Sud Americanii zburau pe teren la inceput cand au foat adusi...da maestrul Lacatul i-a integrat perfect in lotul romanilor si de aici pana la plafonarea lor n-a fost decat un pas.....

Puteti sa ma injurati cat vreti si va rog nu mai fiti copii amintind de ceea ce a fost odata...sa luam lucrurile la concret...

Eu am spus ce am avut de spus asa ca ma retrag definitiv din acest topic

Forza Steaua

p.s. vis-a-vis de rabdarea care ar trebui sa o avem fata de Laca....e ca si cum ai cere unui afon sa cante simfonia a9-a.......daca nu ti-e dat poti sa stai in cap ca tot asa ramai....iar asta in principiu se vede ....de cand iti deschizi gura;ma rog...primul retur.

p.s.2 @enjoy... prietene crede-ma ca stiu ce vorbesc si cunosc si termenii pe care ii folosesc,asa ca n-am nevoie de DEX pt a "deslusi"ceea ce deja stiu...iar cand e cazul folosesc si DEX-ul...dar asta inainte sa pronunt sau sa scriu acel cuvant.

 

Editat de moderatori pentru indecenta.

«123456»