FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Dezamãgirea mea: Marius Lãcãtuș

«1456»
Joga Bonito01.06.2008 20:22

@lupi

Dap, ai facut treaba faina in Cluj amice. Nu ar strica sa te prezinti si pe la Salubritate vreo cateva luni. Poate asa faci rost de bani si stai mai mult pe Internet sa cunosti si tu in ce secol suntem si cum sta treaba pe la Steaua.

 

Iar astia limitatii de pe site, ne cerem scuze "Luminatiei" tale ca am incercat sa venim cu argumente palpabile in sprijinul antrenorului nostru si totodata simbolul clubului. Nu inteleg cum am cutezat sa-ti provocam un exces de neuroni, in care ai debitat fraze de o inteligenta iesita din comun.

Sa nu crezi ca ne-am lasat pacaliti de incapacitatea ta de a scrie mai mult de 2 randuri si consecventa ta in ai face pe altii limitati. De azi incolo, prietenii te vor stii sub pseudonimul de "Socrates de Cluj". De profesie sapator de santuri, dar important autor de eseuri si lucrari despre "natura umana".

 

Concluzia cinicului si scurtului meu articol este sumbra. Populatia Romaniei scade, insa cu ea creste invers proportional numarul "academicienilor".

Si tu maruse, ai deschis Cutia Pandorei. Ai oferit ocazia unor desculti sa arunce cu mizerii in istoria noastra glorioasa si la apariatia acestor razboaie imbecile.

 

Punct cu comentariile pe topicul asta.

DanStan01.06.2008 20:50

E adevarat, Lacatus nu e un mare antrenor. Dar de aici si pana la a-i pune in carca toate nerealizarile e o distanta imensa. Vad ca se incearca sa i se atribuie plecarile unor jucatori desi stim cu totii ca ultimul cuvant in ceea ce priveste aceasta problema nu-l are antrenorul. Cam banuiesc de ce s-a ajuns la o astfel de situatie : probabil boierul l-a chemat pe Lacatus si l-a intrebat daca ii poate garanta ca se va califica in grupele CL cu acesti jucatori. Si probabil Marius i-a spus ca nu poate garanta asa ceva. Nu cred ca vreun mare specialist de pe aici ar fi dat un alt raspuns. Mai mult, Marius a incercat sa evite si circul de presa asumandu-si public o parte din vina si inchizandu-le astfel ciocul lingailor care de-abia asteptau sa scrie despre 'scandalul de la Steaua'.

 

Ca poate s-a intamplat ca Lacatus sa comita cateva greseli in ceea ce priveste schimbarile si tactica aleasa ? Avem cumva informatii sigure ca in acel caz Marius n-a incercat sa impace capra necesitatilor tactice si varza din mintea 'expertului national' ? Era mai bine daca dupa meciul cu Dinamo aveam parte de o balacareala ca la usa cortului intre Marius si cioban ? Sau poate era mai bine ca dupa meciul cu Timisoara Marius sa-si fi acuzat jucatorii de indolenta si prostie ? Pentru ca asta a fost principala cauza pentru care s-au pierdut cele doua puncte. Nu sunt de loc convins ca Nicolita, de exemplu, joaca doar pentru ca Lacatus are o fixatie cu el. Si chiar daca are nu se compara cu fixatia pe care o are sefu' al mare. Ce trebuia sa faca Lacatus ? Sa-l puna pe tusa pe agentul electoral Banel ? Pana una alta fanul nr 1 al agentului electoral e cel care dispune efectuarea de transferuri, acordarea de prime si majorarea de salarii. Daca un antrenor vrea liniste la echipa nu prea are incotro. Si se pare ca multi uita faptul ca Lacatus a reusit sa convietuiasca cu Jiji fara paravane de genul MM Stoica si fara sa-l pupe-n dos 'live' la teveu ca Olaroiu.

 

Un alt aspect e ca nu prea inteleg cum e posibil ca un antrenor ce a realizat 17 victorii in 23 de meciuri interne sa fie atat de contestat. Sigur, unii pot presupune ca au 'participat' si butoanele lu' Jiji. Altii si-ar aduce aminte de norocul ce ne-a ajutat in multe meciuri. Realist vorbind, Steaua joaca mai degraba prost, la un nivel foarte apropiat de cel al contracandidatelor la titlu. Sa nu exageram totusi : nu am jucat mai prost decat cfrcluj sau rhapid. Iar in conditiile presiunii si stresului de la Steaua nu cred ca Dan Petrescu, de exemplu, nu ar fi facut greseli. E simplu sa joci fara un obiectiv obligatoriu. E mult mai greu sa organizezi si sa administrezi o echipa astfel incat sa recupereze 11 puncte in 13 etape.

MoWeed01.06.2008 21:19
ma,eu nu prea postez pe site...da la un asemenea articol nu am rezistat...is satul de stelistii care cred ca daca ei zic hai Lacatus si daca o retrogradeaza pe Steaua is stelisti adevarati...pur si simplu acesti oameni sunt limitati...si in viatza sunt directori de firme si sapatori de santuri..acestia cred ca se incadreaza in a 2 categorie

Se zice sunt nu "is", si a 2-a categorie, nu "a 2 categorie"

Invata sa scrii pana sa ma critici, pana una alta tu pari limitat. Eu il sustin pe Lacatus si nu sunt sapator de santuri, sunt student(la cum scrii probabil nici nu stii cum arata cladirea facultatii). Felul cum cataloghezi oamenii in directori de firma si sapatori de santuri imi da de inteles ca ai o mentalitate plina de prejudecati. Daca ai o parere nu inseamna ca trebuie sa insulti pe toti ceilalti care nu sunt de acord cu tine.

Pacat ca de la dezamagirea lui Marius fata de Lacatus am ajuns sa ne insultam stelistii intre noi....

Pana una alta Lacatus e antrenor la Steaua si isi face treaba cat de cat bine. Ne-a adus unde nu ne asteptam sa mai ajungem la finalul turului. Tu faci parte din cei care ati critica orice antrenor la prima infrangere.

Marius01.06.2008 21:26

Sincer sa fiu Joga ma bucur ca am deschis aceasta "Cutie a Pandorei". Pentru ca am vazut cu surprindere, si poate putina tristete, ca exista si la noi subiecte tabu. Am constatat ca acest articol a fost perceput ca "indolent si dur"... si de ce? Pentru ca am indraznit sa scriu ceea ce gandesc cel putin jumatate din userii care au postat comentarii? Nu am voie sa fiu dezamagit de ANTRENORUL Marius Lacatus, pentru ca automat tot ce scriu este considerat "o mizerie" sau "cel mai prost articol din ultimul an"?

 

Ei bine, iata ca eu sunt in continuare dezamagit de ANTRENORUL Marius Lacatus. Si din pacate, unii ati citit doar "Rada, Mendoza, dati afara" si atat... si brusc, totule o mizerie. Evident ca fiecare are dreptul la o parere, oricare ar fi aceea, dar pot sa stiu ce sau cime va da dreptul sa fiti detinatorii adevarului absolut? Daca cineva nu este de acord cu voi, are o parere diferita (parere la fel de personala si respectabila ca a voastra) este automat o mizerie?

 

Hai sa-ti spun draga Joga despre antrenorul care a recuperat milioane de puncte, antrenorul cu sute de victorii consecutive...

 

Pot sa fiu dezamagit de Lacatus atunci cand compar declaratiile lui date dupa infrangerile de la Iasi si din Groapa? Pot oare sa spun ca victoria in fata cainilor conta mai mult decat eventualul titlu jegos si imputit, iar dupa infrangerea lamentabila in fata lui Talnar (!!!) ANTRENORUL Lacatus nu mi-a spus nimic?

 

Pot sa ma declar dezamagit de ANTRENORUL Lacatus care face cel mai penibil joc de curatare a imaginii creditorului Becali? Chiar trebuie sa fiu mandru atunci cand Marius ii scuza fiecare actiune facuta creditor in defavoarea echipei? Pot oare sa accept lucrurile astea? Sa nu mai pomenesc de "visele" lui Becali cu jucatori titulari, si cum ANTRENORUL se conforma la urmatoarea partida...

 

Pot oare Joga sa fiu scarbit de "tactica" impusa de cioban pentru meciul cu Dinamo si de faptul ca Lacatus a executat ca ultimul negru de pe plantatie?

 

Si cate mai sunt, Doamne-Dumnezeule...

 

In fine, din cate vad nu am voie sa fac nimic din toate astea... Deh, sunt doar un dinamovist imputit care scrie articole indolente si mizerabile. Ramaneti voi, stelisti adevarati...

micodo01.06.2008 22:21

Vreau sa le reamintesc celor care ne cer o adulatie tampa vecina cu autismul fata de Lacatus ca a existat un caz care spune multe. Este vorba de cel mai venerat fotbalist din lume, omul caruia lumea i-a facut biserica si i se inchina ca lui Dumnezeu, omul care era egal cu Boca si Boca era el, omul care canta, se manifesta, plangea, purta tricoul, se ruga pt Boca (ati vazut vreodata asta la Lacatus?). Omul care nu era considerat numai de fani simbolul echipei ci insusi el o arata concret, palpabil, faptic ori de cate ori avea ocazia, omul care nu cred ca a indraznit vreodata sa dea sfaturi suporterilor asa cum binevoieste mereu Lacatus sa ne indice noua pe cine sa fluieram sau cum sa ne comportam. In-afara trofeelor castigate cu Steaua vreau sa-mi dati un singur alt motiv, cuvant, atitudine pt care Lacatus sa reprezinte vreun simbol.

 

Ei bine, acel om, Maradona, pe finalul carierei la un meci de-al Bocai s-a dus la peluza si le-a aruncat tricoul. Stiti ce-au facut fanii? au comis cel mai mare sacrilegiu, nerecunoscandu-i tricoul. Nu e vorba de un banner, un articol sau o intrebare ci pur si simplu de blasfemie daca vreti. I-au aruncat tricoul inapoi! Da, tricoul lui Maradona, al celui(probabil) mai bun fotbalist din lume. Numai valoarea in bani a tricoului ar fi valorat o avere care te-ar fi facut sa te gandesti de 2 ori inainte. Nu cunosc circumstantele exacte, ce dezamagire imensa i-au determinat pe fani s-o faca. Daca nu ma insel in acel meci Maradona a tratat cu superficialitate un 11 metri.

 

Ce au facut fanii lui Boca este o lectie pt toti cei care ne cer sa ne posternam vesnic, sa refuzam sa mai gandim, sa vedem, sa ne cenzuram dezamagirea in fata simbolului. Dar las' ca stiu eu, aia de la Boca chiar daca i-au facut biserica nu-l iubeau destul, erau niste oi....

SSK01.06.2008 23:08

Au fost niste imbecili.

Bodanel02.06.2008 05:59
Au fost niste imbecili.

Te rog argumenteaza. Vreau sa inteleg si eu de ce au fost niste imbecili.

MoWeed02.06.2008 06:02

@micodo

 

Ti-ai ales si tu un exemplu tocmai dintr-o tara extrem de civilizata din punct de vedere a suporterilor.

Argentinienii merg in anumite cazuri cu arma de foc la meci si prefera sa opreasca un meci in care sunt condusi de rivale(mai bine pierd la masa verde decat pe teren).

Stai tu linistit si nu judeca dupa gestul unui suporter pe toti ceilalti. Cum pe aici exista personaje pentru care jucatorul Lacatus nu a cotat, probabil au si ei specimenele lor...

zoloz200502.06.2008 06:04
cate clase ai prietene?cate are si trenu?

 

am mai multe clase decat tine..stai linistit si relaxeaza`te la gura sobei..

Joint02.06.2008 06:13
cate clase ai prietene?cate are si trenu?

 

am mai multe clase decat tine..stai linistit si relaxeaza`te la gura sobei..

 

eu mi-am dat seama ca esti un geniu, dar astepti momentul sa explodezi...

Danrth02.06.2008 08:55

Nu te inteleg maruse... Daca Lacatus considera ca nu a avut nevoie de ei caz inchis! A luat cea mai buna decizie posibila, pe motiv ca va aduce alti jucatori pe posturile lor; asa ar trebui sa gandim noi, nu ca el ar fi vreo dezamagire.

 

Va implor sa-l lasati pe Lacatus sa-si duca munca pana la capat. Unii antrenori au unele decizii bizare, neintelese de nimeni (exemple sunt multe) dar daca respectivul are rezultate nu ai ce sa-i reprosezi.

 

Rada a plecat fortat de cioban, pt nu cred ca vreun antrenor intreg la cap nu l-ar fi pastrat in lot. Cat despre Mendosa, prezenta sa inexistenta din meciurile cu Timisoara si Dinamo i-au fost fatale, ca aici se presupune ca am pierdut titlul. Nu neg ca nu e un jucator valoros, dar Steaua nu a stat niciodata intr-un jucator in intreaga ei existenta, a depins de forta grupului.

 

P.S.: Pe alocuri imi dai impresia ca te-ai pripit cu articolul asta, aduci a Somanescu in zilele lui de glorie. :))

 

 

Nu imi vine sa cred, mai este cineva care imi impartaseste opinia pe site. Nu stiu cum peste noapte au aparut o mutime de antrenori la Steaua, toata lumea face cantonamente cu jucatorii, toti studiaza in amanunt starea de spirit a jucatorilor dar nimeni nu spune ca Lacatus a preluat o echipa blazata in criza de forma, cu jucatori accidentati sau reveniti dupa accidentari grave. Nimeni nu sa gandit la probleme de omogenitate,cum ca super sud-americanii nu alearga decat in atac, ca fac un pressing de dragul de al face. Si pana la urma mendoza ce jocuri bune a facut, cu CFR a dat 3 centrari din corner si un gol cu iasu si cam atat

bijoux_bz02.06.2008 10:33

singurul antrenor care s-a impus in fata ciobanului a fost Olaroiu. Lacatus face parte din categoria restului de antrenori care oricat ar fi de buni nu pot face nimic din cauza ideilor minunate ale ciobanului.

sincer ma asteptam la Laca sa aiba c...e ca doar de-aia i se zice fiara. dar se pare ca nu are. asta e. pana la un nou antrenor va trebui sa mai sacrificam un sezon. sper sa iesim macar pe 2.

lupi02.06.2008 11:04
ma,eu nu prea postez pe site...da la un asemenea articol nu am rezistat...is satul de stelistii care cred ca daca ei zic hai Lacatus si daca o retrogradeaza pe Steaua is stelisti adevarati...pur si simplu acesti oameni sunt limitati...si in viatza sunt directori de firme si sapatori de santuri..acestia cred ca se incadreaza in a 2 categorie

Se zice sunt nu "is", si a 2-a categorie, nu "a 2 categorie"

Invata sa scrii pana sa ma critici, pana una alta tu pari limitat. Eu il sustin pe Lacatus si nu sunt sapator de santuri, sunt student(la cum scrii probabil nici nu stii cum arata cladirea facultatii). Felul cum cataloghezi oamenii in directori de firma si sapatori de santuri imi da de inteles ca ai o mentalitate plina de prejudecati. Daca ai o parere nu inseamna ca trebuie sa insulti pe toti ceilalti care nu sunt de acord cu tine.

Pacat ca de la dezamagirea lui Marius fata de Lacatus am ajuns sa ne insultam stelistii intre noi....

Pana una alta Lacatus e antrenor la Steaua si isi face treaba cat de cat bine. Ne-a adus unde nu ne asteptam sa mai ajungem la finalul turului. Tu faci parte din cei care ati critica orice antrenor la prima infrangere.

si cand Steaua a avut acele victorii consecutive sustineam ca Lacatus nu e antrenor de talia Stelei.Renuntarea la Mendoza mi se pare de-a dreptu o imbecilitate;daca asta nu e prostie at ce mai asteptam?sa-l dea pe Radoi afara din cauza ca nu m-ai intra in planurile lui.Poate atunci vei lua si tu atitudine.Nu e vorba ca faci facultate e vorba cum te-ai nascut si ce nivel de inteligenta ai.Daca esti unu dintre ultrasii aceeia cu suvite blonde,freza cu gel,ochelari de soare cand afara ploua,camasa pe care scrie mare Mike,Abbibas sau mai stiu eu ce haine din piatza poti sa tot fi la facultate...tot mitocan ramai...Daca nu esti unu dintre manelistii aia at inseamna ca gandim diferit:)si atat

Lupi...atentie la limbaj !

Marius02.06.2008 11:15
Incepand cu acest post toate atacurile la persoana vor fi sanctionate. Comentati articolul si comentariile, nu nivelul de scolarizare/inteligenta al userilor.
RoughSilk02.06.2008 11:31
singurul antrenor care s-a impus in fata ciobanului a fost Olaroiu. Lacatus face parte din categoria restului de antrenori care oricat ar fi de buni nu pot face nimic din cauza ideilor minunate ale ciobanului.

sincer ma asteptam la Laca sa aiba c...e ca doar de-aia i se zice fiara. dar se pare ca nu are. asta e. pana la un nou antrenor va trebui sa mai sacrificam un sezon. sper sa iesim macar pe 2.

prietene .. tu la ce te uiti? sau pe ce lume traiesti? pai .. sa-ti explic cat de sclav era Olaroiu? sau te documentezi tu singur sa ma scutesti de deranj? cum poti ma sa spui asa ceva? Iti aduci aminte de ce a plecat Hagi de la Steaua ? a ? iti aduci aminte ?

iti aduci aminte meciul din cotroceni ? cand toti il ceream pe Elton , Gigi a zis ca e mingicar si ca el n`are nevoie si zeroli l`a bagat in min 75 ? iti mai aduci aminte ce s-a impus Olaroiu atunci ?

Cred ca daca mai aud pe vreunu ca zice de Olaroiu ca ce antrenor a fost sau mai stiu eu ce o iau razna

Laca , din bun simt si mai ales din dragoste ar trebui sa-si faca retragerea de la Steaua , nu pentru ca nu are valoare doar pentru simplul fapt ca nu e in stare sa-i zica oierului "NU" .

m-am certat foarte mult cu un prieten bun pe tema Lacatus , el criticand eu sustinand pana in panzele albe ca sa-i dam o sansa sa vedem ce poate sa speram ca i`au iesit schimbarile ca poate poate ca primul meci cu otelu` acasa a fost minunat.m-am imbatat cu apa rece sincer , schimbarea de la Iasi m`a lasat perplex ( pentru cine nu stie introducerea lui Nesu ) si titularizarea lui Banel cand e de departe cel mai mare dusman al fotbalului m`a scarbit.N`am nimic personal cu Laca ... il iubesc si il respect dar daca mai continua asa probabil aceste sentimente vor fi inlocuite de sila

.........................................................

Si inca ceva , asta ca sa nu uit : vad ca multi dintre voi plangeti dupa rada.O singura intrebare am.Plangeati dupa el si cand ii punea glezna`n brate lui Mirel in tiganie ? Sau tre` sa fim si noi "profesionisti" ca e la moda? E un spurcat si isi merita soarta ... tusa sa-i fie prietena toata viata

colaps02.06.2008 12:07

Laca a preluat echipa intr-o situatie aproape disperata.. sa nu uitam unde eram cand Laca si-a inceput treaba la Steaua si unde am terminat sezonul.. cat a fost cu adevarat meritul lui Marius in toata istoria asta eu cred ca numai in acest sezon vom vedea... chiar la inceputul lui, cand eventualele jocuri de culise vor avea o intensitate mai scazuta.. personal am trecut prea des de la agonie la extaz (si invers) in finalul sezonului trecut ca sa ma hazardez la concluzii in acest moment.. voi astepta primele etape din sezonul care urmeaza, si mai ales turul trei preliminar din CL.. unde, de la an la an, devine din ce in ce mai greu, chiar daca esti cap de serie... oricum nu e vorba numai de Lacatus aici... el incearca sa-si impuna punctul de vedere in ce priveste lotul de jucatori, dar se pare ca este degraba ascultat doar atunci cand spune ca nu mai are nevoie de cineva... oricum, multa bafta!

catalinMLK02.06.2008 17:58

nu imi propun sa critic nici articolul....nici pe cel care l-a scris....doresc doar sa-mi expun parerea

de cand a fost pus in postura de antrenor principal al Stelei stiam cu totii ca Marius Lacatus nu este un antrenor de exceptie......cu toate acestea ne-am bucurat toti, ba mai mult chiar am felicitat conducerea clubului pt ca in sfarsit rugile noastre au fost ascultate ( nu uitati ca noi l-am pus pe Marius Lacatus antrenor)

din puctul meu de vedere (acum sunt subiectiv...pt ca il iubesc prea mult pe Lacatus) "fiara" a fost pt noi omul potrivit la locul potrivit....intr-un cuvant : a avut rezultate.....a avut un retur de exceptie....si cel putin din acest punct nu poate fi contestat

in concluzie pt toti cei care nu sunt in stare sa aprecieze o valoare (fi-ti siguri ca daca Lacatus n-ar aveat rezultate si-ar da singur demisia ....nu ar astepta sa-l impinga nimeni de la spate)....macar lasa-ti-l sa-si continue munca atat timp cat are performante.

forza Steaua.....respect Lacatus

cicerone02.06.2008 21:10

Pai cum adica ma...tu esti "suporter dezinteresat "al echipei Steaua?...atunci ce Dracu` mai cauti pe aici...cine te publica este...poate el stie,ori eu sunt analfabet! N-am scos nimic din context,asta esti tu Marius...Unde naiba ajungem astfel?

mecarm03.06.2008 06:07

Corect articolul.Cand il dai afara pe Rada si-l pastrezi pe Baciu,cand renunti la servicile lui Mendoza dar il pastrezi pe surdu in lot,cand faci egal cu Poli acasa,cand pierzi cu Dinamo nu ai cum sa fi antrenor.Ca jucator....JOS PALARIA....ca antrenor am retineri.

SSK03.06.2008 12:57
Au fost niste imbecili.

Te rog argumenteaza. Vreau sa inteleg si eu de ce au fost niste imbecili.

 

Pentru ca, din punctul meu de vedere, si in asta consta diferenta dintre un jucator-emblema si un altul. Maradona comisese o greseala "tehnica" (batuse prost un penalty, din cate inteleg), dar ei suporterii trebuiau cu atat mai mult - fiindca era Maradona, emblema Bocai - sa-l inteleaga. Mai ales ca omul venea cu o atitudine spasita, din cate inteleg.

 

Un radicalism excesiv si foarte prost inteles cand vine vorba de jucatorii care se identifica cu clubul NU reprezinta un drept al suporterilor, ci o dovada de imbecilitate. Sau, mai bland spus, de proasta intelegere a lucrurilor.

 

De aceea, eu, personal, desi nu cred ca Lacatus imi va aduce mari bucurii ca antrenor al Stelei, nu-l voi injura sau fluiera in nicio circumstanta. Pentru ca lui, ca jucator-emblema, cred ca i se pot ierta cele mai multe.

micodo03.06.2008 21:35

@ Ovidiu

 

Nu te pripi cu concluziile. Repet, nu cunosc exact circumstantele care au determinat gestul fanilor lui Boca. Cel putin, la TV, asa a fost prezentat gestul lor, ca venind in urma ratarii unui penalty, de aceea invit pe cei care cunosc mai bine intamplarea sa ne explice. Dar poate ca ratarea penaltyului a fost picatura care a umplut paharul. Sti cum judeca lumea si mai ales presa. Cum condamna ei ca nu e posibil ca in urma unei faze sau unui meci sa te-ntorci impotriva jucatorilor, echipei, antrenorului. Ei nu inteleg ca suporterii nu-l condamna pe Banel, Lacatus, Oli, etc, pt o faza sau un meci. E un sir intreag de etape sau ani de gafe, de indolenta, de nesimtire, care intr-un final rabufnesc.

 

Si iti mai spun ceva: din comportamentul post-eveniment al lui Maradona, am dedus ca el nu s-a dezis de suporteri....numai cine iubeste are taria sa nu condamne. Lacatus nu ne iubeste nici pe noi, nici clubul. E vizibil cu ochiu liber. Nu are caracter si nici bucuria sincera pa care am citit-o pe chipul lui Hagi, Ilie Dumitrescu si chair Balint la petrecerea de la Preoteasa. Sunt gata sa pun ramasag ca daca i s-ar intampla ce i s-a intamplat lui maradona ar fi in stare sa ne dea pe mana politiei pt ca el, simbolul, nu ar accepta asa ceva, ar reactiona ca Meme. Cine iubeste nu reactioneaza asa. Maradona stiu ca a plans atunci si nu a condamnat iar apoi a iertat. Drept urmare si suporterii l-au iertat si au revenit la sentimentele dinainte. Asta inseamna cu adevarat iubire impartasita nu uni directionala.

 

E posibil sa ma insel si voi fi primul care imi voi cere iertare daca am judecat gresit. Dar toata atitudinea lui Lacatus de pana acum nu ma face sa am decat aceasta parere.

 

Completare: mi-aduc aminte de o intamlare de prin anii 97-98 cand Laca juca pe final la Steaua si Marin vlad(fostul sef de galerie) a inceput sa-l conteste pt jocul imprastiat, indemnandu-ne si pe noi. Lumea nu prea a fost de acord cu el dar reactia lui Laca (la pauza a venit la peluza si a inceput sa-l injure pe Marin, sa-l ameninte ca nu mai calca in Ghencea, ca cum isi permite sa-i ceara socoteala lui Laca, etc,) pe mine m-a scarbit total.

 

Completare 2, legat de atitudinea spasita. A fost un meci prin 99-2000, cand Steaua o fura cu 5-0 de la petrolul, un an catrastofal, cand dupa o victorie pe regie, 2-1 cu sportu, echipa a venit la fel de spasita la finalul meciului, la galerie. Sti ce a facut galeria ? (ne pregatisem de la pauza, salutari lui Danciulescu, Guni, Avalansa si toata brigada care a participat) Am fost sa cumparam zeci de oua pregatite pt echipa indiferent de scorul final. Echipa si-a luat teapa pt ca la final, in loc de aplauze a primit oua. E unul din gesturile galeriei de care sunt cel mai mandru. Mai e nevoie sa spun cum am fost considerati de presa si echipa, ca vezi Doamne nu se faca asa ceva dupa o victorie? Ei nu intelegeau durerea noastra de a ne vedea echipa umilita de Bistrita, Arges si alti anonimi. si creadeau ca o victorie chinuita cu sportu poate spala rusinile indurate pana atunci.

«1456»