FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

TRANSFERURI 2005-2006

«1789101183»
ccipri06.09.2005 14:06

Conform stirilor TVR din aceasta seara Andrei Prepelita s-ar fi inteles cu Steaua sa vina din iarna in Ghencea,urmand ca cele doua cluburi sa se inteleaga!

Sa vina in Ghencea sa vedem ce stie!Cat despre declaratia lui Mazilu e vorba ca Piturca nu mai baga interen stelisti!Vrea sa se razbune pe Steaua dar s-ar putea ca situatia intr-un viitor nu prea indepartat sa se intoarca impotriva lui.Eu zic ca Dica merita sa joace cel putin cateva minute cu Cehia iar Ogararu trebuia chemat la lot!Oricum era mai bun decat Contra!

SPRE 23

zarboss06.09.2005 15:05

ccipri .. cam ai dreptate s-a vazut ca piti a deschis un conflict cu Steaua... e orgolios si pe deasupra s-a inhaitat si cu oamenii care vor raul Stelei...Pacat ca nu are caracter... ca sunt 2-3 oameni de la staua care nu ar trebui sa lipseasca din primul 11 al nationalei

zarboss07.09.2005 07:02
Conform stirilor TVR din aceasta seara Andrei Prepelita s-ar fi inteles cu Steaua sa vina din iarna in Ghencea,urmand ca cele doua cluburi sa se inteleaga!

Sa vina in Ghencea sa vedem ce stie!SPRE 23

 

azi au scris astia ca nu s-au inteles echipele.. dar cica au purtat discutii ... si tot in ziare zicea ca Jiji s-ar fi hotarat.. sa fac 2-3 transferuri care o sa-l coste 2-3 milioane de$ ..asta din iarna...

.

Daca se trezea si el mai devreme .. eram in CL si isi scotea si jumatate din investitie.. cu banii pe care ii dadeau aia

sorin_77708.09.2005 04:59

Daca Steaua va termina returul pe primul loc la 6-8 puncte avans, GG nu mai cumpara nimic... GARANTAT 100%. Asa a facut mereu... Dar nu e bine... Schimbarile mici aduc castiguri mari in fotbal.

ulivius08.09.2005 07:27

Mie nu-mi prea plac jucatorii astia cu nume, mediatizati pe care se cer sute de mii de dolari. Cei care au facut istorie la Steaua au venit de regula fara prea mare cota (vezi Radoi, Banel). Cei adusi cu surle si trambite n-au facut prea multe nici la noi si nici la rivale.

 

Daca MM mai scoate din palarie niste Banei ar fi nemaipomenit.

I.N.Money08.09.2005 07:39

cea mai mare prostie este ca Meme nu vb cu Jiji sa faca un departament de scouting ca lumea...si sa trm oameni in Asia,Africa,America de Sud...c jucatori poate sa aiba Steaua atunci

sorin_77708.09.2005 09:14

Ar fi o afacere buna sa aduci brazilieni sau nigerieni de valoare... tineri si sa ii ti 4-5 ani si apoi sa iei pe ei sume frumusele...

OTAKU08.09.2005 10:51

florescu de la tiraspol

super bun

am auzit ca s a interesat memeu de el

Doamne ajuta !

ulivius08.09.2005 11:01

Florescu mi se pare peste Cocis. Stie cineva ce varsta are?

sorin_77708.09.2005 11:08

Florescu ce origini are? e roman? sau din Rep. Moldova?

ccipri08.09.2005 11:14

E roman!A fost transferat impreuna cu Cocis de la U Cluj!

ulivius08.09.2005 11:24

florescu_george.jpg

 

Name: George FLORESCU

Date of birth: 21.05.1984

Place of birth: Cluj-Napoca

Height: 179 cm

Weight: 75 kg

Nationality: Romanian

Position: central offensive midfield

 

2003-2004 Universitatea Cluj 24 meciuri - 5 goluri

2004-2005 Sheriff Tiraspol 23 meciuri - 0 goluri

sorin_77708.09.2005 11:34

Si nu a reusit sa inscrie pana acum in 23 de meciuri pentru Sherif Tiraspol?!?!?! poate e intr-un con de umbra... si de aceea nu il vede nimeni. Eu recunosc nu auzisem de el...

La 21 de ani are tot fotbalul inainte... Sa ii aduca pe amandoi si gata cu investitiile pe 2006... eu as fi SUPER multumit...

I.N.Money08.09.2005 12:49

La Stitile de pe Prima,Jiji a zis k pleaca in Brazilia personal pt a aduce un "Robinho" in Ghencea

reddog08.09.2005 13:20

L-au clonat astia pe brazilian? Pai atunci sa ne aduca si noua unul. Nu mai mersese inca o data mai demult???

OTAKU09.09.2005 00:02

Becali e nebun

mai bine se duce personal in faurei mai gaseste un jardel

sorin_77709.09.2005 04:00

pai stie GG unde e Brazilia? El o crede ca e la doua hectare de Pipera? :lol: :lol: :lol:... Noi din Romania nu putem lua si gata am gasit solutia: mergem in Brazilia... :lol: :lol:

UltraSS09.09.2005 06:18

in Romania jucatorii de valuare sunt deja la echipe mari iar restul sunt prea scumpi dpdv raport calitate-pret

I.N.Money09.09.2005 08:40

Poate face si asta cum a facut Copos acum cativa ani cand l-a cumparat p Nivaldo si era praf ala

reddog09.09.2005 11:47

In America Latina jucatorii sunt mai "ieftini". Probabil ca ii va fi mai rentabil sa aduca de acolo. Totusi, indrumati-l pe Becali spre continent sa nu cumva sa se piarda...

sorin_77709.09.2005 15:38

De s-ar pierde GG in drum spre tara fotbalului, mare paguba!! :lol: :lol: Sa treaca pe la voi si sa il ia pe var cu el?

nick200509.09.2005 18:39

Daca Gigi ar fi destept (stiu, sunt naiv), atunci ar sta la o poveste cu Gino asa despre cum ar gestiona el transferurile in iarna si dupa aia ar face exact ce i-a sugerat Gino. In felul asta am aduce jucatori buni la un pret mic.

 

Desigur ca daca va cumpara dupa cum il taie capul, Gigi va da o gramada de bani pe jucatori mediocri (vezi campania Bacaul e supermarket), insa cu noroc poate mai impusca si pe unul gen Nicolita.

 

Dintre cele 2 variante, eu o prefer pe prima...

 

Apropo, de la Farul nu e nimeni de Steaua? La urma urmei, echipa asta arata tot mai bine.

Padrese12.09.2005 05:30

Conform prosport : "Mirel Radoi la AC Milan

 

Conducatorii AC Milan intentionează să-l transfere in perioada de iarnă pe Mirel Radoi, dacă nu vor putea să-l achizitioneze pe Cristian Chivu, notează Calciomercato "

Asta e si sursa care a aruncat stirea : http://www.calciomercato.com/modules.php?n...ticle&sid=97536

sorin_77712.09.2005 05:49

Cu un ochi plang si celalalt rad. imi pare rau ca inevitabilul s-ar produce in iarna dar mai mult cred ca sunt foarte fericit daca Radoi ar ajunge la Milan... Doamne-ajuta!!!

 

R

nick200512.09.2005 08:31

Cred ca a facut destule pentru noi. In plus pana-n iarna sa speram ca Ghionea si Goian vor invata sa joace impreuna. La valorea lui, era greu sa-l mai tinem. Pe deasupra cu banii luati pe el, poate ne luam si noi jucatorii de mijloc de care avem nevoie.

«1789101183»