GG a declarat ca in functie de cat va juca Steaua in Cupa UEFA va putea lua pe Radoi intre 6 si 10 mil euro!!!... Ar fi cel mai mare tranfer de la noi... :wink:
GG a declarat ca in functie de cat va juca Steaua in Cupa UEFA va putea lua pe Radoi intre 6 si 10 mil euro!!!... Ar fi cel mai mare tranfer de la noi... :wink:
Cam aberanta declaratia. Cine va da atat pe Mirel?
milanul,reddog,milanul. :wink:
Vai!!!!!!!!!!!!!!! NU!!!!!!!!!!!!!!! Nu Milanul. Il apreciez pe Mirel, insa nici chiar asa. Daca rateaza sau da un autogol celebru in defavoarea Milanului se vor cobora multe injuraturi din partea-mi pe capul lui. :evil:
Dintre doua rele aleg raul cel mai mic. Sper ca, Chivu sa se transfere la Milan, nu Radoi. Aceasta echipa/corporatie/mafie a mai distrus doi fotbalisti romani tocmai cand ei se aflau in forma maxima, Raducioiu si Contra.
Nu prea vad cum i-a distrus Milanul pe cei doi...Poate vrei sa mai detaliezi putin.
PS: Si eu il vreau mai degraba pe Chivu...la Milan.
Tu tineai cumva cu Interul? Ce a facut in ultima etapa? :wink:
Mai detaliat? I-a distrus, adica de cand au ajuns la Milan s-a ales praful si pulberea de valoarea lor. Saptamani, luni pe banca de rezerve i-au terminat ca fotbalisti. Si cel putin Raducioiu a fost un mare fotbalist.
Milanul, actioneaza ca un gigant, ca o uzina, isi permite orice jucator, isi permite sa isi bata joc de orice jucator.
Radoi, daca e baiat destept, ar trebui sa se fereasca de orice club mare din Italia, mai ales de Milan. Altfel... adio. Pa si pu...la revedere.
Din cate imi amintesc eu George, Raducioiu era cam accidentat cand se afla pe banca de rezerve, iar Contra si-a facut-o cu mana lui dupa scandalul cu Davids. El nu prea a pupat banca de rezerve, doar ca nu si-a putut infrana hormonii de mare jucator.
Nu cred ca nu i-ar fi bine lui Radoi la Milan, ar fi ceva ce nici nu visa poate, dar eu sincer acum, nu-l vreau acolo. Nu e jucator de talia Milanului. Fara suparare.
Corect. E prea bun pentru Milan!
Merci ca ma faci sa si rad. Chiar aveam nevoie de o portie buna pe ziua de azi. :twisted: Prea bun pentru AC Milan??? Pai atunci sa il ia Interul. Eu nu ma voi supara...
Lasa George ca si Vieira a facut tusa la Milan si pe urma s-a transferat la Arsenal unde a devenit cel ami iubit jucator de pe acolo deci nu e chiar asa cum zici tu.
pt reddog: Mirel e de talia oricarei echipe din serie A pt ca poate juca si aparator si mijlocas.
Oricum era timpul sa se retraga si Maldini sa se mai ocupe si de familie. (si ce nevasta are! :twisted: )
Pai atunci sa il ia Interul. Eu nu ma voi supara...
E prea bun si pt Inter!
ieira a facut tusa la Milan si pe urma s-a transferat la Arsenal unde a devenit cel ami iubit jucator de pe acolo deci nu e chiar asa cum zici tu.
Din contra, imi dai dreptate. Vieira a fost baiat destept si a plecat la timp. Se poate scapa de carac dar e greu asa ca mai bine sa nu te bagi...
Reddog,cand a plecat Mutu sau Zicu la Inter ce ai spus? Ce ai gandit atunci? Ca au valoare nu de Inter! Asa ai gandit nu? De ce nu ar avea si Radoi valoare de Milan? Cred ca un transfer Radoi la Milan la 23 de ani si experienta pe care o are este mai plauzibil decat unul ca Zicu sau Mutu la Inter la 19-20 ani la vremea aceea... Nu vreau sa fiu rau cu tine Reddog, dar ai fost ipocrit. Sper sa nu te superi dar asa ai dat de inteles prin declaratiile tale.
cantiamo tutti insieme diavolo
Radoi @ Milan ar fi super ![]()
Pentru noi a facut destule. E timpul sa se gandeasca si la el. Eu cred ca Goian si Ghionea vor juca bine daca vor avea ceva meciuri impreuna. Eu l-am mai vazut pe Goian jucand si cu toate ca nu iese in evidenta isi face foarte bine treaba. Sa speram ca Ghionea nu va mai fi in continuare asa visator.
Nu cred ca Radoi va ajunge la Milan. Ar fi prea frumos. Are valoare de Milan dar giovanni va baga niste strambe , si va pune la dispozitia italienilor casete cu greselile lui Radoi.
Cred ca ar fi foarte bine pentru Radoi sa plece la Milan. Pe langa faptul ca este mutarea logica in cariera unui jucator valoros, asa cum capitanul Stelei este ( indiferent ce aiureli debiteaza pe-aici sau prin alte parti diverse personaje ), un transfer la Milan ar mai aduce campionatul romanesc in atentia antrenorilor si scoutilor din vest.
Nu stiu ce ganditi voi, dar eu unul m-am saturat sa aud de transferuri in China, Coreea, si alte colturi uitate de lume ( la capitolul asta stiti cine a excelat, dar din pacate moda a inceput sa se extinda si pe la noi - Neaga, Pompiliu Stoica ).
Plus ca ( desi aproape sigur nu va lua Jiji 6 milioane de euro pe Radoi ), suma va fi desigur binevenita. Poate asa mai aducem si noi vreo 2-3 mijlocasi si un atacant adevarat la Steaua.
De ce sa plece? In 2 ani avem echipa de LC si luam de acolo 4-5 mil. de euro.
Este foarte bine sa plece pentru ca Radoi si-a cam atins maximul de potential pe care il poate atinge in Romania. Simplu.
Stand aici, nu cred ca poate sa mai creasca, si de altfel se stie ca pe masura ce un jucator avanseaza in varsta devine tot mai putin interesant pentru cluburile straine ( de exemplu Florentin Petre, care daca ar fi plecat in strainatate acum 4-5 ani putea sa devina un jucator important pe plan international. Acum nu mai are practic nici o sansa. )
Nu cred ca Radoi va ajunge la Milan. Ar fi prea frumos
Cred ca nu esti foarte atent la ceea ce spui.
Ioan Becali nu are absolut nici-o legatura cu Radoi.Iar astfel de lucruri nu se fac la acest nivel.
Eu sunt sigur ca cei interesati de Radoi,il stiu cu bunele si cu mai putin bunele lui,cu tot.
E preferabil ca Radoi sa ajunga la Milan.Atat pentru el cat si pentru mandria noastra.
Transferul sau,ar face o buna propaganda FC Steaua.
Si cum spunea si acea persoana din capul clubului,Radoi si-a facut,cu prisosinta zic eu,datoria fata de Steaua.
Dupa Marius Baciu,fost capitan si jucator exponential al echipei,plecat la Lille,a urmat Radoi.
Cineva va urma dupa el?
gata cu plecarile Vrigil... Radoi si atat in acest an. Mai bine intreaba cine vine... ![]()
V-a placut Valencia ala de la Otelul?
Credeti ca ar face fata la Steaua?
V-a placut Valencia ala de la Otelul?Credeti ca ar face fata la Steaua?
Mie ala mi s-a parut cam varza.
In schimb Sidney, de la Pandurii mi-a lasat o impresie buna.
Si Lazar de la Sportul mi s-a parut cam varza. A pierdut mai toate duelurile de la mijloc si n-a pus o pasa buna tot meciul. Cica e mijlocas defensiv, dar nu de asta avem noi nevoie la Steaua.
Cred ca T.Balan are potential, dar mi se pare cam infumurat, cred ca i-au ajuns pe la nas aerele de vedeta.