FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

TRANSFERURI 2005-2006

«1727374757683»
helena_steaua12.03.2006 15:55

ai dreptate red.......

bodanelu12.03.2006 16:06

Depinde... daca o tine tot asa si marcheaza il putem lua...

ce varsta are? daca are mai mult de 26-27 de ani nu cred ca merita!

 

mai mult merita cel ce a jucat pe dreapta.. nu i`am retinut numele. a facut ce a vrut din javre, si cand a jucat pe dreapta si cand a jucat in atac izolat..

helena_steaua12.03.2006 16:11

acum tre sa ne uitam la toti jucatori care marcheaza impotriva lui Dinamo? Daniel stan a zis deja ca e dinamovist...

bodanelu12.03.2006 16:17

nu stiam aspectul asta..atunci nu mai merita :D

Bogdan4Steaua12.03.2006 16:19

Cred ca te referi la Ramses Gado, si el venit tot de la Oradea.

Totusi, asa cum se spunea mai sus, nu putem transfera jucatori doar pentru ca au marcat impotriva lui Dinamo(asa a facut Dinamo cu Adrian Cristea si au cam luat plasa).

Vom vedea pe viitor daca Stan confirma meci de meci, si daca are valoare si isi doreste sa vina la Steaua, atunci va intra in discutie un eventual transfer.

helena_steaua12.03.2006 16:22

stati ma putin parca jucatorul asta e deja transferatla Steaua!!!!!!

sorin_77712.03.2006 17:22

un jucator profesionist joaca oriunde... ca tine cu Dinamo nu conteaza absolut deloc... daca aseara era Dinamo - Steaua si Stan juca la noi si marca 3 goluri, asa dinamovist cum e el, mai conta?

bebeto13.03.2006 00:11

corectati-ma daca gresesc inafara de Carlos,Cristocea si Ochirosii noi am mai facut vreun transfer in iarna asta.s-a tot trimbitat de catre conducere ca se va intari lotul,transferuri bomba...vrajeala ieftina.

iancu dragosh13.03.2006 00:22

Fara sa-l scuz cu nimic pe Domnul Olaroiu vreau sa pun o intrebare. Cati mijlocasi are Steaua in lot. VA spun eu 5: PAra, Bostina, Nicolita,Lovin,Cristocea. Ultimii doi saunt cel mult buni de rezerve la Steaua iar al teilea(Nicolita)este inca foarte necopt. Jucator prin excelenta de moral alterneaza jocurile bune cu cele foarte proaste. In concluzie avem doar 2 mijlocasi pe care putem sa ne bazam

 

Oprita nu este este varf si nu poate fi decat o solutie de avarie pe dreapta. Sa nu uitam ca-i lipseste o calitate esentiala pentru acest post: Viteza. Daca il vom mai folosi prea mult pe acest post se va pierde de tot ca fotbalist

 

Radoi este fundas central prin excelenta insa dispune de o tehnica buna. Din acest motiv poate fi folosit si ca mijlocas defensiv (nu la construcite) in meciurile cu adversari care vor sa joace fotbal. In meciurile cu echipele care se aglomereaza nu reuseste de nici o culoare sa creeze spatii.

 

In concluzie: multumim marelui investitor pentru varietatea de solutii de care dispunem la mijlocul terenului. Numai valoarea foarte ridicata a lui Oleg ca antrenor a facut ca aceasta formul sa faca spectacol.

ulivius13.03.2006 13:03
Fara sa-l scuz cu nimic pe Domnul Olaroiu vreau sa pun   o intrebare. Cati mijlocasi are Steaua in lot. VA spun eu 5:  PAra, Bostina, Nicolita,Lovin,Cristocea. Ultimii doi saunt cel mult buni de rezerve la Steaua iar al teilea(Nicolita)este inca foarte necopt. Jucator prin excelenta de moral alterneaza jocurile bune cu cele foarte proaste. In concluzie avem doar 2 mijlocasi  pe care putem sa ne bazam

 

Oprita nu este este varf si nu poate fi decat o solutie de avarie pe dreapta. Sa nu uitam ca-i lipseste o calitate esentiala pentru acest post: Viteza. Daca il vom mai folosi prea mult pe acest post se va pierde de tot ca fotbalist

 

Radoi este fundas central prin excelenta insa dispune de o tehnica buna. Din acest motiv poate fi folosit si ca mijlocas defensiv (nu la construcite) in meciurile cu adversari care vor sa joace fotbal. In meciurile cu echipele care se aglomereaza nu reuseste de nici o culoare sa creeze spatii.

 

In concluzie: multumim marelui investitor pentru varietatea de solutii de care dispunem la mijlocul terenului. Numai valoarea foarte ridicata a lui Oleg ca antrenor a facut ca aceasta formul sa faca spectacol.

 

Perfect. Obseravatia este f. buna. De ce tot cautam mijlocasi defensivi si nu ofesivi.

T.Balan cred ca s-ar integra perfect in jocul echipei. Iacob pivot si Balan vine din spate cu sut sau dribling.

 

Dica e bun dar pentru anii '70 cand se juca in alta viteza.

costy_a14.03.2006 01:04

ce parere aveti in leg cu o eventuala venire a lui Ganea care a spus ca ar veni la Steaua?eu unul cred ca ar fi fff util echipei deoarece este si masiv si stie si cu mingea mai mult decat Iacob,asta nu inseamna ca nu am putea juca cu amandoi iar Dica in spatele lor,adik acolo unde da randamentul cel mai mare parerea mea

Bogdan4Steaua14.03.2006 03:24

Solutia Ganea ar putea fi buna pentru moment, insa nu stiu daca e de viitor. Eu unul sper sa revina Neaga din vara. Pana atunci e bun si Ganea.

 

Later edit:

 

Referitor la eventualul transfer:

 

"Gigi ii taie macaroana lui Ganea

 

Desi Ionel Ganea vrea sa vina la Steaua pentru ca nu mai are loc la echipa sa din Anglia, Gigi Becali ii spune sec: nu are loc.

'Ganea nu mai poate sa joace la noi, pentru ca nu are unde. Deja avem o echipa omogena, care a inceput meciurile in cupele europene si campionat', a declarat Gigi Becali.

 

 

'Ganezu', care mai are contract cu 'lupii' pana in vara, ar agrea si varianta sa fie imprumutat ultimele luni de contract, pentru a avea jocuri in picioare.

 

'Am discutat cu antrenorul si l-am rugat sa accepte aceasta "miscare" pentru ca vreau sa joc. Daca Steaua ma doreste, as merge in Romania sa evoluez', a declarat Ganea care, ce-i drept, in trecut a fost curtat de formatia din Ghencea, in vederea unui transfer."

 

Sursa: Onlinesport

sorin_77714.03.2006 11:33

Alta stire interesanta culeasa din PROSPORT:

 

Dumitru, spre Dinamo?

 

 

"Gibonul" nu exclude un eventual transfer la rivalii roș-albi.  

 

Loredana JUGLEA

Florentin Dumitru (foto) nu este încã refãcut dupã o accidentare mai veche și nici nu exclude o eventualã plecare la o altã echipã.

Jucãtorul a vorbit în premierã despre un eventual transfer la Dinamo. "Poate voi alege Dinamo nu se știe niciodatã", a spus "Gibonul". "Voi intra pe teren atunci când voi simți cã sunt refãcut complet. Dacã e nevoie sã stau pe tușã pânã la varã, o voi face", a mãrturisit jucãtorul. Atunci când "Piticul" a fost întrebat ce șanse are sã mai joace la Steaua, acesta a rãspuns ironic: "Care Steaua? Am jucat eu vreodatã acolo?". Surse apropiate jucãtorului susțin cã dacã Ioan Andone va reveni din varã la Dinamo atunci trecerea lui Dumitru la formația din ªoseaua ªtefan cel Mare este iminentã.

 

Acum cateva luni cineva mi-a spus ca acest jucator ar avea afinitati pentru echipa cainilor inca de mic... Poate ca a avut dreptate....

Motanu D14.03.2006 15:09

Dumitru la Dinamo ?! Dar ce-i acolo, cimitir de elefanti ?! Ca vad ca numai jucatori expirati au adus...

Cred ca daca ar face acest pas Dumitru si-ar incheia definitv cariera. Pacat de el .

I.N.Money14.03.2006 20:18

La conferinta de presa ,Jiji s-a aratat dezgustat de posibila plecare a lui Dumitru la Dinamo,spunand ca mereu l-a ajutat...

Motanu D14.03.2006 21:24

Gig i-a ajutat pe multi... din pacate si pe unii care nu au stiut sa-i pretuiasca ajutorul: Dumitru, Piturca, Olaroiu...

IONUTZ-CIPRIAN16.03.2006 18:39

:evil: >>>C...e cu doua fete sunt destule in Romania noastra iubita,ce va mira faptul ca Dumitru s-ar duce sa joace la Dinamo?>>>> :twisted:

Bogdan4Steaua16.03.2006 20:33

Nu va mai luati si voi dupa toate prostiile din presa. Trucuri de acest gen sunt practicate foarte des de ziaristii de la noi. Exemplu de scenariu:

 

Ziarul X: Florentine, excluzi posibilitatea de a juca la Dinamo pentru un contract bun?

Rapuns: Nu exclud nimic in momentul de fata. Voi pleca la orice echipa ma doreste si imi ofera conditii avantajoase.

 

A doua zi apare in ziar: Dumitru foarte aproape de Dinamo. Scurt si la obiect. Exemplu standard.

 

Sigur, daca il intrebi pe Radoi acelasi lucru, iti va da un NU hotarat. Insa rar gasesti astfel de jucatori. Poti sa ii numeri pe degete si la Steaua. Acest lucru nu este atat de important atunci cand echipa merge bine si ei isi fac meseria. Insa in momentele dificile se vad adevaratele caractere, se vad jucatorii care joaca in primul rand cu inima.

sorin_77717.03.2006 11:05

Stati linistiti ca nu va ajunge la Dinamo Florentin Dumitru...

Il vad jucand la o echipa din provincie cat mai curand... gaseste GG o iesire din aceasta situatie... :wink:

ToxicDSNT17.03.2006 17:44

chiar daca Dumitru s-ar duce in curtea cainilor nu vad unde este problema,doar suntem obisnuiti cu plecarile astea nu? Danciulescu-Dinamo,Aliuta-rapid,Tibi Curt-Dinamo,si multi altii,astea sunt doar transferurile recente

iancu dragosh19.03.2006 20:55

Din pacate de ce ne era teama nu am scapat. Iacob este accidentat si nu va mai juca o luna. Acum se va vedea si mai mult(eu zic ca deja se vede) lipsa transferurilor din curtea Stelei.

Bogdan4Steaua19.03.2006 22:33

Ar trebui sa transferam urgent cel putin un atacant.

alex ripper19.03.2006 22:36

cred ca e cam tarziu...avem atacanti in lot,dar nici unul nu prea are meciuri in picioare.

KroNos^19.03.2006 23:37
cred ca e cam tarziu...avem atacanti in lot,dar nici unul nu prea are meciuri in picioare.

 

Degeaba au meciuri in picioare.

-Oprita a jucat titular si cu Piturca si cu Zenga si n-a dat decat 5 goluri. Deci e varza.

-Cristea a jucat titular tot returul campionatului trecut si a dat doar 3 goluri (2 cu Valencia si 1 cu Poli). Deci nu le are cu mingea, degeaba incearca.

 

-Ne trebuiesc urgent 2 atacantzi si un mijlocas coordonator.

 

-Vad ca Dica e din ce in ce mai neinspirat si din ce in ce mai lent.

sorin_77720.03.2006 07:24

Ne-ar trebui categoric un atacant inalt de careu pentru a continua acelasi stil de joc... altfel Olaroiu este nevoit sa puna mingea jos si sa renunte la ploia de centrari...

Cam greu sa fie adus un atacant acum... Lipsa transferurilor din intersezon incepe sa se vada acum din pacate... :cry:

«1727374757683»