Ceea ce parea a fi mai mult un zvon este de fapt unul din transferurile-bomba pe care echipa din Ghencea le-a pregatit cu minutiozitate in aceasta iarna. Desi Dan Alexa, jucatorul celor de la Beijing Guoan, a fost in discutii privind o revenire in soseaua Stefan cel Mare, mijlocasul va imbraca, surprizator, tricoul rivalilor de la Steaua. Gigi Becali a acceptat sa achite clubului chinez clauza de reziliere a contractului, in valoare de 250.000 de euro. Fostul dinamovist va semna un contract valabil pe 3 ani, in care va primi circa 150.000 euro anual. Aceasta mutare intareste totusi varianta ca Mirel Radoi sa paraseasca echipa chiar din aceasta iarna, tinand cont de oferta tentanta venita din Germania, in valoare de 6 milioane de euro.
Chiar daca patronul i-a marit salariul la 500.000 de dolari pe an - 200.000 $ fiind valoarea unui teren - Radoi va pleca la vara de la Steaua, locul sau urmand a fi luat de Alexa , jucator lansat de rivala Dinamo.
http://www.libertatea.ro/index.php?section...tire&sid=144328