FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

TRANSFERURI 2005-2006

«1495051525383»
MavericKk09.01.2006 10:15

in ideea ca in afara de Khamu nu pleaca nimeni....spuneti`mi si mie care din cei 10 jucatori de camp care au fost titulari sezonul acesta(Ogararu, Goian, Ghionea, Nesu, Radoi, Paraschiv, Nicolita, Bostina, Dica, Iacob) merita inlocuiti?? deci Steaua are nevoie de un portar...ceva gen Lobont...dar sunt 99% sigur ca el nu va veni niciodata la Steaua...si nici Gigi nu are resurese sa`l aduca..si altul...nu vad care ar fi...poate Hutan...nu l`am vazut decat in 2 meciuri la tineret si sincer nu m`a impreionat...dar cine stie...poate chiar intre cele 3 bari explodeaza bomba...

Bogdan4Steaua09.01.2006 10:31

Acum in direct la TV Sport conferinta de presa cu Olaroiu si Mirel Radoi.

sorin_77709.01.2006 10:33
si ai uitat cuplul Duckadam-stingaciu. :wink:

 

Aici inclin sa cred ca m-am pripit...

Bogdan4Steaua09.01.2006 10:40

Olaroiu a declarat ca pe lista de transferuri nu se afla nici un jucator roman care evolueaza in strainatate.

 

In consecinta cade solutia Cernat. Se pare ca Hamu pleaca aproape sigur, iar saptamana viitoare voim achizitiona un portar.

sorin_77709.01.2006 13:03

Si uite asa visul meu de al avea pe Cernat la echipa s-a spulberat... :cry:

Ariel09.01.2006 13:07

Cel mai bun cuplu de portari al Stelei a fost Voinescu - Toma care erau si la nationala si jucau cu randul cate un joc fiecare. De la Iordache incoace Steaua nu a mai avut un portar la fel de bun. Nu este o coincidenta ca el este antrenor de portari, asa ca nici o grija pentru portari. Mai bine va ganditi la mijloc in ideea ca Radoi va pleca cel mult la vara.

dbd09.01.2006 13:09

mie nu imi convine ca Hamu sa plece...mi se pare un portar excelent...

Dan_BKL09.01.2006 13:22

Steaua va aduce cel mai probabil un portar strain.Nu avem nici un portar roman de valoare.In divizia A cel mai bun este Curca de la constanta dar Bosanceanu cere prea multi bani pe el.Lobont ar mai fi o varianta dar nu a mai aparut de mult ca titular la Ajax si sincer nu are fata de Steaua.

Cine stie cati bani vrea Espanyol pe Kameni unul dintre cei mai buni portari din Spania>?

dbd09.01.2006 13:37

dar Lobont eu zic ca ar fi o solutie ... chiar daca nu a mai aparut titular la Ajax este un portar bun...

montreal09.01.2006 14:56

de ce sa-l dea pe Hamu ?!?

doar i-a scos de atatea ori din ra...t

i.h.u.g.09.01.2006 16:50

si in alte dati...ne-a bagat el in "ra...t" cum spui tu

dbd09.01.2006 17:06

ne-a bagat dar nu mult ! ne-a bagat exact cat trebuia ... pana la nas...

acum sa fim seriosi...pleaca pleaca asta e ! dar nu e bine ... important e sa vedem cine vine...

i.h.u.g.09.01.2006 17:09

pai daca stelea, sa zicem prin absurd, "pana la nas" o sa fie chiar o bine!

LUQ09.01.2006 17:37
pai daca stelea, sa zicem prin absurd, "pana la nas" o sa fie chiar o bine!

Ce ziceti,daca pleaca Ogararu va fi Balan destul de bun sa il inlocuiasca cu succes? Forza Steaua

i.h.u.g.09.01.2006 17:42

intrebarea asta a fost de baraj? :lol:

nu, cred ca nu

chiar daca imi aduc aminte acum vreo 4-5 ani, cand era Piturca antrenor...Balan era titularul postului de fundas dreapta...si juca destul de bine

strezahuzum09.01.2006 18:05

Balan e un jucator bun si poate face fata pe postul lui Ogararu, zic eu, dar intrucat Ogararu se pare ca vrea sa-si prelungeasca pana in 2007 contractul, postul e acoperit...

 

PS : Da de Tibi Balan nu se mai aude nimica ?? :(:(

i.h.u.g.09.01.2006 18:07

tibi Balan? fiul lui silviu Balan? portarul?

doar nu crezi ca ar putea apara la Steaua...DIN NOU...a mai fost la Steaua...si Martin Tudor era mult mai bun decat el...de fapt...Tudor era foarte bun portar...mai bun decat Hamu chiar, uneori

LUQ09.01.2006 19:03
tibi Balan? fiul lui silviu Balan? portarul?

doar nu crezi ca ar putea apara la Steaua...DIN NOU...a mai fost la Steaua...si Martin Tudor era mult mai bun decat el...de fapt...Tudor era foarte bun portar...mai bun decat Hamu chiar, uneori

nu,ma refeream la fundasul dreapta

LUQ09.01.2006 19:05
tibi Balan? fiul lui silviu Balan? portarul?

doar nu crezi ca ar putea apara la Steaua...DIN NOU...a mai fost la Steaua...si Martin Tudor era mult mai bun decat el...de fapt...Tudor era foarte bun portar...mai bun decat Hamu chiar, uneori

Ce nu inteleg este cum de Hamu costa doar 500 000,in occident un portar ca el ar valora cel putin 4-5 milioane!

Triphat09.01.2006 19:24

Daca nu pleaca nimeni eu cred ca n-o sa avem nevoie de intariri. Inafara de un atacant, care sa marcheze +15 goluri de la sezon la sezon.

onyx10.01.2006 06:41

Nu-l indeparteaza nimeni pe Hamutovschi, el vrea sa plece. Are oferte mult mai bune,din punct de vedere financiar, fata de cit cistiga la Steaua.

IONUTZ-CIPRIAN10.01.2006 06:44

:evil:>>> Ce fac si bani astia din om,ar trebui sa vina unul super bun sa aiba avere de cateva mil $ si sa joace din placere la ce echipa vrea el...dar repet sa fie super bun asa ca RONALDINIO....asa poate nu mai pleaca dupa mai multi bani!>>>> :twisted:

i.h.u.g.10.01.2006 07:22
tibi Balan? fiul lui silviu Balan? portarul?

doar nu crezi ca ar putea apara la Steaua...DIN NOU...a mai fost la Steaua...si Martin Tudor era mult mai bun decat el...de fapt...Tudor era foarte bun portar...mai bun decat Hamu chiar, uneori

Ce nu inteleg este cum de Hamu costa doar 500 000,in occident un portar ca el ar valora cel putin 4-5 milioane!

intotdeauna preturile la portari au fost scazute fata de cele ale atacantilor de exemplu...ar fi trebuit sa fie foarte bun ca sa coste 4-5 milioane...si sincer, nici Steaua nu prea trage tare sa-l pastreze

sorin_77710.01.2006 07:49
Daca nu pleaca nimeni eu cred ca n-o sa avem nevoie de intariri. Inafara de un atacant, care sa marcheze +15 goluri de la sezon la sezon.

 

Eu unul prefer doi atacanti care sa marcheze cate 11 goluri fiecare in campionat si un mijlocas care sa marcheze 7 goluri in campionat pe un sezon... la Steaua se intampla acest fenomen ACUM si e un lucru bun. Echipa nu mai sta intr-un singur jucator...

i.h.u.g.10.01.2006 08:01

isi aduce aminte cineva de Raducanu? :lol:

«1495051525383»