In proprotie foarte mare vom incepe returul fara George Ogararu.
"Poate pleca la orice echipă care oferă 1,5 milioane de euro", spunea despre George Ogăraru, in Ajunul Crăciunului, patronul Stelei, Gigi Becali. După ce in urmă cu cîteva săptămîni președintele Marius Lăcătuș anunțase că pe adresa Stelei a sosit o ofertă din partea spaniolilor de la Villarreal, lucrurile au luat o altă intorsătură și Ogăraru este pe cale să ajungă in campionatul Germaniei.
El a fost urmărit la ultimul meci pe care care Steaua l-a disputat in grupele Cupei UEFA, la Berlin, cu Hertha (0-0), de mai mulți impresari. La acel meci, in tribună a fost și directorul executiv al lui Bayern Munchen, Karl-Heinz Rummenigge, care ii caută inlocuitor fundașului francez Willy Sagnol, dat ca sigur la Juventus Torino din vara viitoare. Însă nici pistele Hertha, care se va despărți de Simunici, și Werder, care are mari probleme in defensivă, nu sînt de neglijat. Surse autorizate spun că transferul este parafat in proporție de 75% și că fundașul stelist va pleca in Germania la inceputul lunii ianuarie pentru a fi prezentat la noua lui echipă. George Ogăraru, care are 25 de ani, a evoluat in acest sezon ca titular in toate meciurile din Divizia A și din cupele europene.
sursa gsp.ro
