FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

TRANSFERURI 2005-2006

«1363738394083»
dbd23.12.2005 11:07

in primul rand cernat ce joaca ???

BOSTACA23.12.2005 11:08

pe loobont pe fl Petre si pe Daniel niculaie.

AGRESSIVO198+123.12.2005 11:11
in primul rand cernat ce joaca ???
mijlocas de creatie sau in spatele vfurilor(dar pe cine scoti din echipa?) :?:
dbd23.12.2005 11:13

pe nimeni...cernat va veni ca rezerva...poate !?

Piece of Mind23.12.2005 11:28

Dar ce mare scula de jucator este acest Cernat?? Ce lucruri notabile a facut pe unde a jucat?? Iar aducem jucatori scunzi la echipa?? In plus, pe cine poate scoate din actuala formula care pare ideala???

dbd23.12.2005 11:30

cateva detalii despre el ??? pls !!!

( inaltime greutate )

AGRESSIVO198+123.12.2005 11:41

detalii? e de ajuns ca am pierdut calificarea cu danemarca cand a ratat doua ocazii mari

Virgil23.12.2005 12:30

Steaua il vrea pe portarul lui Iraklis Salonic

Hamutovski va fi inlocuit cu grecul Abaris

Înainte de a accepta să plece din Ghencea pentru a antrena Dnepr Dnepropetrovsk, tehnicianul Oleg Protasov a anunțat conducerea Stelei că vrea să aducă la echipă cîțiva fotbaliști din străinătate, pentru a intări lotul. Una dintre țintele ucraineanului era portarul grec Giorgiors Abaris, de la formația Iraklis Salonic. Chiar dacă pînă in final a plecat de la gruparea campioană, oficialii Stelei au ținut cont de "observațiile" lui Protasov și au demarat negocierile cu șefii lui Iraklis. Conform unei informații furnizate de cotidianul "Metrostar", elenii au solicitat Stelei 500.000 de euro in schimbul transferului lui Abaris, șansele ca tranzacția să se realizeze fiind mari, in condițiile in care bielorusul Vasili Hamutovski va părăsi clubul "militar", avînd deja acceptul lui Gigi Becali să-și caute altă echipă. Jurnalul citat a mai notat că Abaris mai este dorit și de Șahtior Donețca.

http://www.7plus.ro/index.php?a=3783&shift=1

AGRESSIVO198+123.12.2005 12:32

cam mult pt un portar.

Bogdan4Steaua23.12.2005 12:37

In caz ca transferul se materializeaza, vom vedea daca a meritat sau nu. Totusi, nu mi-as dori sa plece Hamu.

Virgil23.12.2005 12:41

Full name: Georgios Abaris

Date of birth: 23-4-1982

Place of birth: Naousa

Height: 1.86

Weight: 74

Position: GOALKEEPER

Previous Teams: Achilles Naousas, Naousa, Aetos Skydras

Participations in National Teams: U-21, Olympic team

Iraklis FC since: 2001

AGRESSIVO198+123.12.2005 12:44

pt varsta merita dar totusi cam multi bani(portarii nu se vand asa de scump)

Motanu D23.12.2005 13:00

Din punctul meu de vedere sa dea Gigi si 1 mil de euro pe el. Dar sa faca banii !!!

juristcris23.12.2005 13:04

In ceea ce priveste transferul surpriza anuntat de MM, eu cred ca e vorba de Cernat. Motivul: Steaua nu are la ora actuala nici un mijlocas de creatie in lot. Insa, in acest caz, ce se va intampla cu Cristocea, care joaca pe acelasi pret cu Cernat? Sau poate este vorba de fapt, de Pascovici, despre care mass-media nu a mai relatat nimic in ultima vreme?

Motanu D23.12.2005 13:07

Pascovici ?! Si ce sa faca, sa vada meciul de la loja cu Laca si MM ?

AGRESSIVO198+123.12.2005 13:07

in al cui loc il vedeti pe cernat titular?(eu nu-l vad)

Motanu D23.12.2005 13:08

Evident, in locul lui Paraschiv!

AGRESSIVO198+123.12.2005 13:10

nu o sa alerge toata viata lui cat Paraschiv intr-o repriza

dbd23.12.2005 14:43

sper sa fie portar bun...

Motanu D23.12.2005 15:04
nu o sa alerge toata viata lui cat Paraschiv intr-o repriza

De cand cu Nicolita eu unul m-am saturat de fotbalisti care alearga fara folos si haotic. E bine ca pot si ca vor. Mai trebuie insa sa-si foloseasca si capul. Ori la asta Banel sau Paraschiv sunt deficitari...

Nu ca Cernat ar fi grozav...

dbd23.12.2005 15:10

dar Paraschiv nu alearga deloc...Banel si cu Marin alearga aiurea...

Motanu D23.12.2005 15:12

|Ba da, alearga si Para. Dar fiind mijlocas la inchidere nu se vede deloc. iar cand se vede... ia cartonase sau da pe langa poarta...

Bogdan4Steaua23.12.2005 15:15

Cernat are fara indoiala valoare. Daca va reveni la forma de odinioara, Steaua ar avea de castigat. Paraschiv ar sari din schema cel mai probabil, insa ar fi introdus pe teren atunci cand derularea scorului impune un mod de joc mai defensiv. Radoi ar evolua mijlocas la inchidere iar Cernat mijlocas de creatie, ofensiv. Imaginati-va niste combinatii spectaculoase Cernat-Dica-Bostina. Daca ar reveni si Neaga ar fi ceva senzational. Sa vedem ce ne aduce mosul.

dbd23.12.2005 15:19

dar cernat de unde vine ???

si cate goluri a marcat turul asta ???

Bogdan4Steaua23.12.2005 15:48

De la Dinamo Kiev unde nu prea a fost titular. Asta nu inseamna ca nu are valoare. Nu stim exact care sunt motivele pentru care Cernat nu prea joaca in Ucraina.

«1363738394083»