cred ca principala mutare care trebuie facuta acum este sa-l vindem pe Radoi. Sunt covins ca pastrarea lui ar fi o greseala, atat in ceea ce-l priveste pe Radoi cat si din punctul de vedere al echipei Steaua. Ar fi pacat ca un jucator atat de valoros sa nu ajunga sa joace la echipele mari ale Europei, asa ca ar fi timpul sa-si ia inima in dinti si sa plece. Sunt convins ca va fi nevoie de un club intermediar, gen Parma (Mutu),Eindhoven( Popescu), Shefield Wensday (Petrescu), Galata (AD. Ilie) si de abia dupa aceea saltul la un club mare. Sa fim sinceri, foarte rar pleaca jucatori din Romania direct la marile echipe din Spania, Italia sau Anglia. Tocmai de aceea trebuie sa se grabeasca, pentru ca mai are nevoie de un an la o echipa din aceste campionate pentru a dovedi echipelor de top ca are valoare.
Sa recunoastem ca avem un lot foarte subtire, mai ales la nivelul mijlocasilor. In acelasi timp Goian joaca din ce in ce mai bine si alaturi de Ghionea formeaza un cuplu de o valoare certa. Cu banii luati pe Radoi am putea sa cumparam cel putin 5 fotbalisti de valoare ridicata si ar mai ramane si pentru investitii in infrastrucutra, in principal in gazon .
Acum sincer, avand in vedere evolutiile cuplului Goian-Ghionea si posibilitatea crearii un lot valoros, capabil sa se bata pe doua fronturi, nu credeti ca vanzarea lui Radoi ar fi o msura inteligenta si bine venita?