FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Janos Szekely

«13456712»
MoWeed09.03.2009 18:26

Discutati despre Szekely sau veti primi warn pentru off-topic.

 

Pentru conflicte personale exista mesageria privata...

c.ronaldo1709.03.2009 18:42

Szekely a fost jucator minune la Otelul Galati, dar la Steaua joaca precum o ciuperca. La fel si in cazul lui Semedo. De ce sa ne amagim singuri?

SteauaB09.03.2009 19:06
Szekely a fost jucator minune la Otelul Galati, dar la Steaua joaca precum o ciuperca. La fel si in cazul lui Semedo. De ce sa ne amagim singuri?

 

Szekely nu afost niciodata un jucator de valoare, n-a fost "un jucator de minune", ci un jucator mediocru, care s-a ridicat, si-a iesit la evidenta peste juctorii sub-mediocre la galati...Szekely, niciodoata nu avut valoare de Steaua, sau mai degraba - de pretentile Stelei. Din afara de Mutu, nu mai exista un jucator roman de pretentile Stelei; finalstii ligii 1, si sferturi i in LC.

c.ronaldo1709.03.2009 19:08

Bine, nu a fost niciodata jucator bun.

alaturi de steaua09.03.2009 19:10

Szekely chiar nu are valoare de Steaua .

 

SteauaB09.03.2009 19:20
Szekely chiar nu are valoare de Steaua .

 

cam 80% din jucatorii Stelei n-au valoare de Steaua.

fedora09.03.2009 19:21

Hai ca au intrat toti neavizatii sa-si dea cu parerea despre Janos.

Unii au auzit de el de-abia dupa ce a ajuns in Ghencea.

Chiar nu are rost sa mai aduc argumente atata timp cat unii il citeaza cu bucurie pe Becali.

Ne meritam soarta, ne meritam tentativa de antrenor si in general toata situatia pentru ca am dat voie prea multora sa se autointituleze stelisti, fara a face o minima filtrare.

redondo09.03.2009 19:39

Bine...mai are timp sa dovedeasca daca merita sau nu sa joace la Steaua.Dar sa nu aud kestia cu caderea psihica.

fedora10.03.2009 07:12

Nu e vorba de nici o cadere psihica. Pur si simplu nu e jucat unde stie el sa joace.

Stanici10.03.2009 07:49

Bai fratilor, voi va mai aduceti aminte de echipa aia cu Rosu, Militaru, Rotariu, Rachita, Catalin Munteanu, etc?! Aia asa valorosi erau? Dar echipa aia chiar mergea, frate.... Stoichita, chiar daca era un antrenor mediocru, ii punea in plm pe teren pe posturile lor si jucau oamenii. Acum, de unde mama dracului vreti joc bun, cursiv, cand jucatorii sunt trimisi dupa 2 etape la echipa a 2-a, cand "antrenorul" TREBUIE sa joace cu anumiti jucatori, chit ca ei sunt toti de banda dreapta, cand azi li se maresc primele dupa infrangere si maine sunt umiliti in presa? Vai, nu a jucat bine Szekely in 2 meciuri. Io zic sa nu il bage la echipa a 2-a, sa il trimita direct pe esafod in plm. La fel si cu Semedo. Astia doi, pe cand jucau la echipele de la care au venit, chiar se descurcau. Si nu ma luati cu faza ca la Steaua e alta chestie ca va injur. Adica e mai usor sa faci treaba impotriva oricarei echipe din A cand evoluezi pentru Otelul si ai ca si coechipieri niste fotbalisti mediocri dar e infinit mai greu atunci cand evoluezi pentru Steaua, unde cica valoarea lotului e mult superioara. Voi nu va auziti?! Voi chiar nu observati ca totul, absolut totul, la acest club, se face DUPA URECHE?!! Si dupa interpretarea viselor si visurilor Voievodului? Ia spuneti, ma, astia care va conformati imediat cu ideea ca un jucator care pleaca de la noi "oricum nu avea fata de Steaua" , ia spuneti o alternativa buna pentru fiecare jucator izgonit de sindromul premenstrual al Stapanului. Cum mama dracului sa faci performanta intr-un cadru regizat de un om care chiar nu stie fotbal? Lacatus putea sa fie antrenorul antrenorilor, Steaua putea avea lotul Madridului, eu va spun ca aceleasi rezultate lamentabile le aveam atata vreme cat Jiji continua mascarada asta. Pentru ca in epoca in care traim, din pacate, fotbalul a devenit o stiinta iar la Steaua, in loc de un savant, avem un corigent.

Lari10.03.2009 10:34

@Stanici

DAAA, DAAA, DAAA!!!

daniel_1010.03.2009 13:55

mie jucatoru asta nu imi place....pacat la otelu se stie da aici nu

danimarcu11.03.2009 08:10
Bine...mai are timp sa dovedeasca daca merita sau nu sa joace la Steaua.Dar sa nu aud kestia cu caderea psihica.

Cand un idiot de teapa lui Becali de face praf la toate posturile de televiziune,cred ca putem lua in considerare o cadere psihica!

Evolutiile sale au fost ,intr-adevar mai sterse,dar asta din cauza ca e jucat pe alt post decat acela unde o face cel mai bine...La fel ca si in cazul lui Semede.Sau Dayro.

Cat de varza trebuie sa fie un antrenor sa nu-si dea seama ca de-aia nu dau unii randament?

Laca a sacrificat doi oameni doar pt a-i tine locul lui Banel.Acesta oricum e varza,putea sa joace la fel si pe stanga...

mountytoma11.03.2009 10:47
Bine...mai are timp sa dovedeasca daca merita sau nu sa joace la Steaua.Dar sa nu aud kestia cu caderea psihica.

 

mai redondo, multi ar putea fizic sa alerge maratonul, dar numai cei ce au psihicul necesar si reusesc!

 

Szekely e un jucator bun care bine antrenat si folosit putea deveni un super-jucator. dar la noi la Steaua acum se practica bancruta frauduloasa, adica falimentul provocat cu buna stiinta. pentru ca Becali nu poate vinde echipa, o indatoreaza cat mai mult (cumpara mult si scump, vinde ieftin dupa ce distruge jucatorii), astfel ca la sfarsit va da echipa pe gratis, dar proprietarul nou va afla ca are de platit datoriile Stelei fata de "creditorul" gigiot.

 

e usor sa spui de un jucator ca e prost, ca nu e bun de nimic, ca il trimiti la echipa a doua. asta face orice oaie proasta care are posibilitatea sa vorbeasca.

 

sa faci un fotbalist sa evolueze, sa devina mult mai bun, sa ii cresti valoarea - astea sunt necunoscute pentru Gigi. abia astept sa il vad cu caruta la meci, eventual f..t in c..r de magari!

 

Voi nu va auziti?! Voi chiar nu observati ca totul, absolut totul, la acest club, se face DUPA URECHE?!! Si dupa interpretarea viselor si visurilor Voievodului? ...

Lacatus putea sa fie antrenorul antrenorilor, Steaua putea avea lotul Madridului, eu va spun ca aceleasi rezultate lamentabile le aveam atata vreme cat Jiji continua mascarada asta. Pentru ca in epoca in care traim, din pacate, fotbalul a devenit o stiinta iar la Steaua, in loc de un savant, avem un corigent.

subscriu in totalitate

 

Joga Bonito11.03.2009 12:22
mai redondo, multi ar putea fizic sa alerge maratonul, dar numai cei ce au psihicul necesar si reusesc!

 

Ca jucator poti sa reusesti la Steaua doar daca ai 3 lucruri de partea ta:

 

- talentul

- mentalitate de invingator

- sa nu-l ai pe Becali patron

 

Din pacate, sarmanul Janos dispune doar de talent.

mountytoma11.03.2009 15:20

Janos, daca citesti cumva acest post: nu pune la suflet ce zice prostul ala din loja. ia-i banii si fa-l sa faca spume la gura ca trebuie sa iti plateasca salariul (foarte mare dupa mintea lui de Curca violata), joaca fotbal daca trebuie si la Steaua II, ca sa te mentii in forma. dar ai grija sa nu te accidentezi, ca in Liga III sunt si terenuri proaste si fotbalisti mai din topor. si la scadenta contractului, arata-i lui jijel degetul mijlociu. pana atunci noi oricum il vom f..e in gura non-stop.

si sa nu intri niciodata pe teren fara sa ai asigurarea platita la zi! in rest, tu fotbal stii, trebuie doar sa fii lasat sa joci! bafta!

D4v1dstelist30.03.2009 18:01

Cum poate un jucator care ia lasat pe AS Roma gura casca in vara ajunge dua 9 luni sa joace cu CS Ovidiu?E penibil,nici mai mult nici mai putin.Iar Steaua II are in momentul de fata rolul de a fi pedeapsa daca nu te comformezi dupa standardele lui Jiji la prima echipa?S-a cam uitat rostul,ca echipa a II-a parca trebuia sa fie un loc de promovare a tinerelor talente,nu un "cimitir de elefanti"!Janos,cu jucatori ca tine la Steaua II,in curand o sa avem in Liga III echipa mai valoroasa decat Steaua Bucuresti

:blink::ce_oameni:

 

DelPiero1031.03.2009 15:50
Cum poate un jucator care ia lasat pe AS Roma gura casca in vara ajunge dua 9 luni sa joace cu CS Ovidiu?

Se ia un antrenor-simbol,cu zero cunostinte in domeniul antrenoratului,care dublat de o oaie ce conduce clubul,si uite asa se pot distruge f repede jucatori de valoare.Si Szekely nu e primul jucator terminat de Jiji&Lacatus...si probabil nici ultimul.

D4v1dstelist04.04.2009 19:44

Ia,te rog! :laugh: "Lacatus ii baiat bun nu va luati de el"Citez ironic,se stie dupa cine :P

alyn2529.05.2009 16:17

jucatorii cu salari mari lipsiti de valuare.mercenari adusi in Ghencea dar pt bani.

isi bat joc de Steaua.suporterii trebuie sa ia atitudine.au fost uni adusi pe bani

multi si joaca de Liga a 3 a. :ce_oameni:

se7en21.07.2009 00:42

se pare ca incet incet isi revine. mare pacat era daca se ducea la Poli AEK.

mircea_1021.07.2009 05:34

stai linistit ca iar o sa frece tusa...deja ciobanu face presiuni asupra lui bergodi sa-l bage pe Banel...

red&blue_boy21.07.2009 09:01
stai linistit ca iar o sa frece tusa...deja ciobanu face presiuni asupra lui bergodi sa-l bage pe Banel...

 

 

Da,cam asa e.Dar poate-l baga pe Banel pe stanga,in loc la Ochirosii.Oricum,sper sa-si revina Szekely,e mai tehnic ca Banel.

gby1023.07.2009 09:54
Da,cam asa e.Dar poate-l baga pe Banel pe stanga,in loc la Ochirosii.Oricum,sper sa-si revina Szekely,e mai tehnic ca Banel.

 

 

frateee mai bine il lasa pe R.Ochirosii pe stanga pentru ca centreaza cu stangu si da centrari foarte bune...pe cand Banel in ultimul timp in afara de viteza...frectie :):))

NonMollareMai8825.07.2009 12:38
«13456712»