Nu exista siteuri care sa zic X a facut n meciuri bune. Asteptam opinia ta. Eu din cate am vazut (si am vazut toate meciurile din sezonul trecut) inafara de o repriza bun la Medias nu s-a remarcat mai deloc.
Exista, prietene, un site. Chiar asta pe care il moderezi tu. Verifica sectiunea de statistica si vei vedea! De unde plm credeti ca ne luam noi, astia cativa care zicem de tigan ca e naspa si de altii ca sunt buni, daca sunt buni, informatiile? Nu de pe acelasi net pe care il aveti si voi?
Sau ce? Credeti ca inventam?
Na, ca sa aveti si voi:
1. Zapata - 19 meciuri / 20 goluri primite / 1 galben
2. Parpas - 13 meciuri / 3 galbene
3. Emeghara - 11 meciuri / 1 pasa de gol / 2 galbene
4. Golanski - 21 meciuri / 1 gol / 1 pasa de gol / 6 galbene / 1 rosu
5. Zhelev - 16 meciuri / 1 gol / 3 galbene
7. Szekely - 21 meciuri / 5 goluri (1 din penalty) / 5 pase de gol / 1 penalty obtinut / 6 galbene
8. Ov. Petre - 18 meciuri / 1 gol / 4 galbene / 1 rosu
9. Kapetanos - 29 meciuri / 15 goluri (4 din penalty) / 2 penalty-uri obtinute /3 pase de gol/3 galbene/1 rosu
10. Tanase - 21 meciuri / 1 gol / 1 pasa de gol / 3 galbene
11. A.Karamyan - 12 meciuri / 5 goluri / 1 pasa de gol / 3 galbene
12. Tatarusanu - 15 meciuri / 16 goluri primite
14. Toja - 28 meciuri / 1 gol / 4 galbene / 1 rosu
15. Tudose - 8 meciuri / 1 galben
16. Nicolita - 28 meciuri / 2 goluri / 4 pase de gol / 4 galbene / 1 rosu
17. Baciu - 17 meciuri / 1 galben /
18. P. Marin - 29 meciuri / 1 Gol (1 din penalty) / 8 galbene
19. Plesan - 18 meciuri / 1 gol / 1 pase de gol / 6 galbene
20. Tall
21. Matei - 2 meciuri
22. P.Moreno - 6 meciuri / 2 galbene
24. Surdu - 32 meciuri/ 5 goluri / 3 pase de gol /2 penalty-uri obtinute / 3 galbene
26. Bicfalvi - 7 meciuri
27. Iacob - 2 meciuri
28. Stancu - 25 meciuri/ 8 goluri / 3 pase de gol / 2 galbene / 1 rosu
32. Filip - 2 meciuri
33. Lungu
36. Rusu
41. Lazar
77. Art.Karamyan - 8 meciuri
--. M.Albu
--. Vaduva
--. Tosca
Si inca ceva. Steaua a jucat in acel sezon in 4-2-3-1, adica cu 2 extreme, nu cu mijlocasi de banda. Extremele nu trebuie sa puna asa mult accent pe faza defensiva, ca de aia exista cei 2 inchizatori. Banel, ca extrema, a fost fix ****. Ca s-a aparat mai bine? In primul rand nu s-a aparat mai bine, asta e o fantezie. In al doilea rand, nu asta trebuia sa faca.