FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Janos Szekely

«19101112»
Adrian31.03.2011 12:47

Szekely a jucat in sezonul precedent doar 21 de meciuri, ca a fost accidentat in a doua jumatate. A marcat 5 goluri si a dat 5 pase de gol. Asta inseamna ca a facut un gol la 2 meciuri. Un procentaj foarte bun pentru un mijlocas. Si iar va atrag atentia, SZEKELY NU A FOST TITULAR IN TOATE MECIURILE.

Lari31.03.2011 12:58

Adriane, corecteaza-ma daca ma insel, te rog, insa majoritatea din acele pase si goluri au fost date cand el juca pe partea stanga?

Adrian31.03.2011 13:07

Nu, nu! A jucat in dreapta atunci. Pe stanga juca idolul gigistilor. Apoi a venit Tanase si coloratul a trecut pe dreapta, scotandu-l pe ungur din echipa. Pentru ca, nu-i asa?!, e mai bine sa fii colorat decat ungur! Cel putin rationamentul asta merge in mintea unui tigan albanez.

stockton31.03.2011 15:23

Ronnie. Ce meci bun? Sunt in 2-3 ani maxim 2-3. Bine, asta daca meci bun inseamna cand a marcat gol. Si daca l-ai pregati cu un antrenor bun (cum vrea el), si daca ar juca unde vrea, ar face maxim 4-5 meciuri bune pe sezon. Caci atata poate el, asta e limita lui fotbalistica. El a fost o teapa de la bun inceput, ca si Toja si lista poate continua. Acum pleaca imbracat in haina de erou ca a tras o-njuratura (le-a zis-o el, ce mai....), dar realitatea cruda ramane: in 3 ani n-a facut nimic la Steaua.

Asa e, Nicolita e slab. Eu i-am numit plusurile pentru ca si Lari a facut la fel cu Szekely.

Tupac Amaru31.03.2011 18:56
Ronnie. Ce meci bun? Sunt in 2-3 ani maxim 2-3. Bine, asta daca meci bun inseamna cand a marcat gol. Si daca l-ai pregati cu un antrenor bun (cum vrea el), si daca ar juca unde vrea, ar face maxim 4-5 meciuri bune pe sezon. Caci atata poate el, asta e limita lui fotbalistica. El a fost o teapa de la bun inceput, ca si Toja si lista poate continua. Acum pleaca imbracat in haina de erou ca a tras o-njuratura (le-a zis-o el, ce mai....), dar realitatea cruda ramane: in 3 ani n-a facut nimic la Steaua.

Asa e, Nicolita e slab. Eu i-am numit plusurile pentru ca si Lari a facut la fel cu Szekely.

 

As vrea sa va intreb: ziceti-mi un singur jucator de la Steaua care a jucat constant bine in ultimele doua luni, sa zicem.

Dar, daca vreti sa dialogam, va rog nu pronuntati Nicolita.....eu am zis jucator!

In legatura cu Szekely, sunt convins ca va face o figura excelenta la orice echipa se va duce.

Tipul e fotbalist si veti vedea chestia asta. De fapt, a fost cam singurul fotbalist din lot care avea fata de Steaua....

A, inca ceva, cred ca Janos nu e ungur, e maghiarizat, ceea ce e altceva....oricum, nu conteaza acum acest lucru...

Ronnie31.03.2011 19:07

Gardos, Tatarusanu, Gerarldo, Latovlevici si capul de afis Stancu... in ultimele 2 luni au fost prea putine meciuri, iar Szekely e de vreo 3 ani la Steaua, nu de 2 luni (sper sa nu ma insel).

 

PS: Daca-l critic pe Szekely asta nu inseamna ca-mi place Banel. Am spus si repet, ambii sunt 2 jucatori foarte modesti si limitati.

stockton31.03.2011 20:26

Tupac Amaru. Ok, mai mult ca sigur Szekely pleaca la vara. Ramane de vazut daca va fi cum spuneti dumneavoastra. Eu unul nu cred, dar vom vedea.

Lari31.03.2011 22:01

Ronnie, daca tu poti pune semnul egal intre Janos si Banel, eu ma declar invins...

Stryker31.03.2011 23:13

Din cate se pare, "Jabba" il vrea la fosta Poli AEK Fulgerul Bragadiru, unde ar urma sa primeasca dublul salariului pe care il are acum la Steaua ...

 

Pentru el este mai bine asa, a indurat destule sezonul asta inclusiv amenda maxima din cate am inteles, Janos nu este un fotbalist exceptional, dar cu siguranta este mai bun ca Banel, dar asta nu prea conteaza la echipa in momentul asta, criteriile sunt altele, el a avut si ghinionul ca a stat alea 5 luni ca poate situatia ar fi fost alta in acest moment.

 

 

 

 

 

Ronnie01.04.2011 05:25

@Lari

 

Pai ce a facut Szekely la Steaua de cand a venit? Are 6 goluri in 3 ani. Cred ca si Goian a dat mai multe cand era la noi.

 

Singurul mijlocas dreapta mai de Doamne-ajuta de pe plaiurile noastre este Torje. Atat. Cel putin in opinia mea.

Stanici01.04.2011 07:28

Becaliiii goood, Janos baaad. Duaaah.

Adrian01.04.2011 07:29

Ronnie

 

Pai in 3 ani are 40 de meciuri, in majoritatea intrand ca rezerva. Ce vrei? Sa dea 100 de goluri?

Realist nu vrei sa fii?

Ronnie01.04.2011 07:36

Pe contracul lui Szekely scrie titular si nu stiu eu? Orice jucator care ajunge la o echipa mai mare incepe ca rezerva si prin evolutiile sale devine titular. Szekely a primit destule sanse si a fost titular in destule meciuri ca se demonstreze ceva, dar el nu a facut decat sa-si arate limitele. Si nu-mi spune povesti gen e Banel acolo, favoritul ciobanului sau mai stiu eu ce ca am si eu televizor si am vazut cat de bine a jucat Szekely.

Adrian01.04.2011 07:39

Cat Szekely a fost titular, a dus echipa-n spate, alaturi de Kapetanos. Apoi a venit Tanase, pe contractul caruia scria "titular in banda stanga" si, cum pe contractul lui banelinho scria "titular oriunde, ca pune suflet si suge bine", Szekely, dupa un sezon foarte bun, cu 5 goluri si 5 pase de gol in 21 de meciuri, a trecut rezerva.

 

Acum, imi pare rau ca Szekely nu e Ole Gunnar Solskjaer ca sa dea gol de fiecare data cand e bagat in ultimele 20 de minute ale fiecarui meci.

Ronnie01.04.2011 07:44

A dus echipa-n spate... pe locul 5. A duce o echipa inseamna sa faci performante, da' cand echipa termina pe locul 5 e posibil sa mai rasara cate 1-2 jucatori.

 

Daca Steaua termina pe locul 1 si Szekely marca 8-9 goluri si dadea 10-15 pase de gol atunci imi scoteam palaria.

 

Si hai la dracu, cum a dus Szekely pe Steaua-n spate?!? Zi-mi un meci bun facut de el sezonul trecut.

Adrian01.04.2011 07:48

Pai cauta si intereseaza-te. Ce? Trebuie sa-ti dau eu mura-n gura?

Ronnie01.04.2011 07:50

Nu exista siteuri care sa zic X a facut n meciuri bune. Asteptam opinia ta. Eu din cate am vazut (si am vazut toate meciurile din sezonul trecut) inafara de o repriza bun la Medias nu s-a remarcat mai deloc.

Bogdan01.04.2011 08:06

@Ronnie cam tin sa-i dau dreptate lu` Adrian. Cand Tanase vine direct titular ca a costat bani multi, cand Banel trebuie sa fie mereu prezent in echipa.. unde mai vrei sa joace Janos? Portar?

Si normal ca-ti bagi plua in el de fotbal cand vezi un negru autohton ca e titular oricat de praf ar juca.

red&blue_boy01.04.2011 08:19

N-o fi Szekely Robben,dar nici n-a jucat prea mult,iar cand a jucat cand pe un post cand pe altul...Iar c-a dat goluri putine,nu e prea relevant la cat a jucat...

Poate fara el si Kapetanos nu termina echipa nici pe locul 5,poate terminau pe 8 ,asa ca nu putea Szekely sa-i faca campioni.

MoWeed01.04.2011 08:22

Degeaba zici tu Ronnie, Szekely nu a fost titular din alte motive, nu din cauza jocului lui. El nu a jucat titular pentru ca trebuia sa joace Banel. Cand a jucat titular, a fost mutat pe stanga, el fiind dreptaci.

Acum, spune-mi tu, in conditiile astea, chiar crezi ca putea sa faca mai mult?

 

Cand a jucat pe banda dreapta a avut un joc ofensiv mult mai bun ca Banel. Ce-i drept, poate nu e la fel de bun pe faza defensiva dar, la Steaua, ar trebui sa conteze mai mult aportul ofensiv al unui mijlocas

Ronnie01.04.2011 08:26

Ok, a avut un aport ofensiv mai bun, dar in opinia mea sub standardele unui mijlcas dreapta demn de o echipa campioana. V-am mai spus, singurul mijlocas dreapta din Romania bun este Torje, parerea mea. Szekely si Nicolita sunt destul de modesti si limitati.

MoWeed01.04.2011 08:30

In primul rand, nu ai cum sa stii cum ar juca intr-o echipa campioana, deoarece aia ar implica si jucatori mai de Doamne-ajuta. Noi am suferit teribil la mijloc si in atac in ultimii ani. E greu cand n-ai cu cine

 

Dupa parerea mea, Torje este bun, dar nici el nu este indeajuns de bun pentru o echipa campioana inca. Mai are de crescut pana sa ajunga sa compenseze gabaritul redus

red&blue_boy01.04.2011 08:47

Corect,mai conteaza si pe cine ai printre coechiperi,poate intr-o echipa valoroasa,cu jucatori capabili,Szekely ar juca mult mai bine...Pe cand de Nicolita ma indoiesc ca poate mai mult...

 

p.s. Torje s-a vazut cat e de bun in Bosnia...Dar sa joace intr-un meci si sa-l aiba adevrsar pe Bale sa zicem,ce-ar face?...Degeaba sunt zmei in campionatul asta slab de la noi...

stockton01.04.2011 08:57

Bogdan...eu tind sa-i dau dreptate lui Ronnie. Daca Tanase a fost bagat direct titular este pentru a se justifica suma de transfer destul de mare. Nici 1 milion cat s-a dat pe Szekely nu e de ici de colo si a pornit si el ca titular...a avut ghinionul sa aiba niste accidentari, doua la numar, exact atunci cand era in forma si cam asta a fost.

Torje ala alearga de mananca pamantul, are simtul golului, e suficient de smecher cat sa stie sa scoata o gramada de lovituri libere, e peste Szekely.

Bogdan, pe mine ma intriga un lucru in cazul tau si al lui Lari. Tocmai pentru ca sunt convins ca va doriti o Steaua puternica, nu-nteleg de ce dati atat de mult credit unui jucator efectiv limitat (pentru ca asta e cuvantul). Ca Szekely au tot fost cu zecile in Ghencea si nu cu genul asta de jucatori faci echipa de valoare. Nu stiu de ce am eu impresia ca Szekely e simpatizat de multi din motive extra-fotbalistice (ba ca e mai rebel, ba ca a avut ghinionul sa joace pe acelasi post cu Nicolita etc).

 

Daca n-a jucat titular inseamna ca a avut la antrenamente aceeasi indolenta pe care o arata pe teren.

 

Red blue boy...poate ca fara cei 2 eram si mai sus. Cu grecul in teren echipa nu facea decat sa joace pentru el, cu mingi inalte si atat. Un gol marcat de marele golgheter era muncit de toata echipa.

Bogdan01.04.2011 09:10

@stockton eu, fata de tine, nu consider ca Janos este un jucator limitat si terminat. Doar foarte instabil psihic si-l afecteaza foarte mult criticile patronului si faptul ca unii jucatori au trecut in contract postul de titular.

In orice echipa este asa. Plus jucatul pe alte posturi. Ma uitam recent la Borusia Dortmund si urmarea jucatorul Mario Gotze. Jucator in spatele vafurilor, jucator de creatie, pusti (18 ani). A fost mutat in banda dreapta si nu a mai facut nimic. Dar a observat antrenorul si l-a pus din nou in spatele lui Barrios si al lui Lewandowski si a facut iar niste meciuri foarte bune. Plus ca-l mai are si pe turcul Sahin langa el.

«19101112»