CITAT(AdrianUltras25 @ Apr 6 2008, 10:54 PM) *
................
Golanski a facut un joc perfect......
Ia revezi meciul si vezi cat de perfect l-a facut. A avut doua greseli imense.
CITAT(AdrianUltras25 @ Apr 6 2008, 10:54 PM) *
................
Golanski a facut un joc perfect......
Ia revezi meciul si vezi cat de perfect l-a facut. A avut doua greseli imense.
Bodanelu
am avut o mica pana de curent si nu am vazut cateva minute din meci.
nu am stiut ca s-a accidentat.
Sper sa nu fie ceva grav.
Dupa imaginile TV suporterii de la SUD au afisat o captura a brigazii : "Dinamo in front". Felicitari![]()
DIN NOU IN FRONT era pe "captura" aia...
stii si tu cum sta fenomenul ultras in peluza Stelei...
Dica si Banel trebuie sa stea pe banca pentru a vedea ca nimeni nu are locul de titular asigurat la Steaua. sa isi vada locul pentru campionatul european in pericol. numai asa isi vor da drumul la joc. vreo 2-3 meciuri pe banca. sa nu joace deloc.
apropo Dayro probabil Laca nu vrea sa riste sa nu se accidenteze. trebuie sa fii nebun sa joci cu Dica si sa il tii pe banca pe Dayro!!!
Dica si Banel trebuie sa stea pe banca pentru a vedea ca nimeni nu are locul de titular asigurat la Steaua........trebuie sa fii nebun sa joci cu Dica si sa il tii pe banca pe Dayro!!!
Sunt total de acord cu tine si chiar si cu Habibou sau Rada nu inteleg ce se intampla.
Sunt total de acord cu tine si chiar si cu Habibou sau Rada nu inteleg ce se intampla.
cu rada e o bataie de joc. mi se pare un baiat foarte simtit nu arogant si cumpatat in declaratii. sper sa ramana la noi.
La multi ani Laca
Bine ca am batut oricum am jucat binisor
Forza Steaua
Dar chiar nu mai stiu nimic de el. Ai vreo idee?
Dica si Banel trebuie sa stea pe banca pentru a vedea ca nimeni nu are locul de titular asigurat la Steaua. sa isi vada locul pentru campionatul european in pericol. numai asa isi vor da drumul la joc. vreo 2-3 meciuri pe banca. sa nu joace deloc.apropo Dayro probabil Laca nu vrea sa riste sa nu se accidenteze. trebuie sa fii nebun sa joci cu Dica si sa il tii pe banca pe Dayro!!!
Oricine stie un pic de fotbal vede ca Dica are un rol esential in jocul echipei. Bravo si pentru Neaga pentru daruire. A facut un meci bun. De fapt toata echipa. Daca era 4-0 nu se supara nimeni. Ei au sutat la poarta in min 75 !!! Cred ca discutiile privind tactica si cine a jucat sau nu - sunt de prisos. Felicitari spectatorilor prezenti pe templu.
Hai baietii, titlul e aproape !
Multumim Marius !
anunt important: azi 07.04.08 01.00 se scoate la concurs postul de antrenor la fcsteaua; doritorii sunt asteptati pentru examinare fizica, mentala, teoretica si practica cu propriile instrumente (cine n-are instrumente sa stea acasa ca d-astia nu admitem). rezultatele se vor publica pe site pana la pastele cailor, data la care va fi preluata si functia de catre castigator. succes tuturor concurentilor!
@Bogdan 1 maxim 2 greseli a avut golanski, in rest a driblat, a centrat, a venit in aparare , a urcat in atac, a dat " craci" , si-a ridiculizat adversarul... spune-mi tu cine a fost mai bun ca el de la Steaua( in afara de Zapata care meci de meci e imperial)
@enjoy ai vrut sa faci o gluma ?! chiar nu cred ca se poate numi nici macar tentativa
Dayro nu joaca. Asa si? Poate are probleme in dragoste. Poate nu-i place ploaia. Poate nu joaca din aceleasi motive pentru care nu juca Shevcenco la Chelsea lui Mourinho (altu' care nu-i antrenor). Tot nu inteleg care e faza?
Poate intr-o zi vom face delimitarea despre care vorbesti. Cine stie...
Mourinho nu-i antrenor ? vai de [...] tau ... vezi ca se dau buletinele, oare s-o eliberat si al tau ? Eu cred ca ar trebui sa punem o limita de varsta si de cultura pe forumul asta, nu se poate sa fie lasati toti prichindeii cu impresii de antrenori sa posteze mizerii
N-o lua prea personal ca nu esti singurul in situatia asta.
Forta Steaua !
Editat de moderatori!
@hypno, esti un [...]
Fara sa-l apar pe Marus, acesta din urma facuse o ironie fina la un post anterior, invizibila tie la ora asta tarzie, dinamovist convins ce esti!
Daca tot ar fi sa urmam conceptul tau, tu esti primul antrenor cu licenta care meriti un sut in fund de pe forumul asta, te urmeaza fsoica indeaproape si inca cativa...
Editat de moderatori!
Am citit si eu acum tot ce ati scris voi.Sincer mi se face greata de ce spun unii dintre cei ce spun ca sunt stelisti.Nu ii contrazic pentru ca fiecare are dreptul la opinie.
Mie personol mia placut meciul din seara asta.Voi ati vrut sa vedeti fotbal frumos, mie unul mia parut frumusel meciul din seara asta.Ca sa va explic de ce spun asta e urmatoarea
1:Am dominat meciul de la cap la coada
2:Ei sau aparat pe 2-3 linii trecand cu greu de aceasta autobaza.(vreti sa jucam frumos?cu echipe de astea nu se poate.ex cu chefere am jucat frumos primele 70 min pentru ca au jucat si ei nu sau aparat)
3:Ei au avut primul sut pe(spre) poarta in minutlu 75(cred ca dovedeste multe acest lucru)
4:Multi lati criticat in meciurile trecute pe pepe ca nui atacand ,etc,etc acum ce faceti?vad ca majoritatea v-ati schimbat parerea.
5:Ati spus ca Laca nui antrenor.Eu cred ca este are 6(7) victorii la rand ceea ce nu poate sai ia nimeni.De ce am pus(7) asa? pentru ce meciul cu ciorile sa decis la masa verde.
6:Multi lati vrut pe Neaga in teren acum joaca de ce il criticati?
7:Dayro din cate stiu are probleme de sanatate nici nu a fost inclus in loc.Daca tineti minte a fost suspectat de apetincita.
8:Lati vrut pe plesan in locul lui Lovin.De ce il criticati acum?Nu voi erati cei care il laudau?
9:Cu o echipa care iese la joc putem sa jucam fotbal dar cu echipe mici precum cea din meciul asta si cu cartu antrenor nu ai ce face.
10CONCLUZIA: Invatati fotbalul(nu ma laud ca stiu mai multe ca voi) si nu mai criticati pentru ca tot voi veniti dupa 2-3 meciuri cu parerea schimbata.De asta am ales sa comentez aceste lucruri mult dupa terminarea meciului ca sa nu spun la nervi sau la alteceva aceste cuvinte.
.......
Nu am zis ca nu si-a facut treaba, dar a avut si grseli foarte mari de marcaj. Aduti aminte ca prima iesire a lui Zapata se datoreaza lui. Nu stiu cum ar fi decurs ulterior meciul. De aceea nici nu cred ca trebuie el notat cu nota maxima, iar dupa parerea mea cea mai mare nota o merita Zapata
Mourinho nu-i antrenor ? vai de curu' tau ...
tu in calitate de ce iti dai cu parerea despre Mourinho ?! despre SIMPLU SUPORTER de fotbal..sau din calitatea de coleg de breasla? nu e nevoie sa imi raspunzi...probabil ,daca s-ar pune acea limita,ni s-ar face dor de tine..
Vezi Gabyc ca Dayro a fost in lot la meciul cu Dacia...
Bravo Steaua!
Nu stiu daca voi ati remarcat ca in ultima vreme se bate moneda pe faptul ca Steaua ar trebui sa ramana pe locul 2 ca sa ajunga CFR direct in grupe si cu Steaua cap de serie in ultimul tur preliminar cu sanse mari sa fie a doua echipa romaneasca in grupe. De unde pina acum se zicea ca Steaua bate numai cu blaturi pe la echipe la retrogradare, brusc e floare la ureche sa se califice in grupe cu echipa pe care o are. Si ca ar fi in interesul fotbalului romanesc sa NU castige ci doar sa stea pe locul 2!
Baaa jigodiilor din presa, hotarati-va, ori batem pe Vaslui doar cu blat sau trecem lejer de ultimul tur preliminar in UCL!?!
Bravo Steaua!
Nu stiu daca voi ati remarcat ca in ultima vreme se bate moneda pe faptul ca Steaua ar trebui sa ramana pe locul 2 ca sa ajunga CFR direct in grupe si cu Steaua cap de serie in ultimul tur preliminar cu sanse mari sa fie a doua echipa romaneasca in grupe. De unde pina acum se zicea ca Steaua bate numai cu blaturi pe la echipe la retrogradare, brusc e floare la ureche sa se califice in grupe cu echipa pe care o are. Si ca ar fi in interesul fotbalului romanesc sa NU castige ci doar sa stea pe locul 2!
Baaa jigodiilor din presa, hotarati-va, ori batem pe Vaslui doar cu blat sau trecem lejer de ultimul tur preliminar in UCL!?!
buna remarca!! l-am auzit si eu pe chiotea!! neam de ratati!!!
tzurca si 2 goluri norocoase..ca de obicei... de acord cu tot ce a zis DelPiero ![]()
si imi mentin declaratia.. Lacatus nu e antrenor, e doar o statuie care da din maini si tipa sa demoralizeze jucatorii... e o relicva!!!
Pentru cei ce nu stiu ce inseamna acel cuvant:
RELÍCVÃ, relicve, s.f. 1. Obiect rãmas din trecut și pãstrat ca o amintire scumpã sau valoroasã; vestigiu. 2. (La pl.) Moaște. – Din fr. relique, lat. reliquiae.
Sursa: DEX '98
Mie nu mi-a placut Lacatus nici ca jucator...ca antrenor ma dezgusta complet...nu imi place sa vad cum tavaleste numele Stelei... sa plece daca intr-adevar vrea binele Stelei!!! Mi-e sila de Steaua actuala... eu cand eram mic vedeam alte meciuri ale Stelei...jucau cu drag, se dedicau jocului si driblau mai mult... fotbalul modern e plictisitor... 80% pase 15% suturi pe langa poarta, 5% autogoluri, trageri de tricou, brichete aruncate, si inca 100% alergari fara rost ![]()
Vreau Steaua din anii 80 !!! Afara cu Rad-oi, Lacatus si Neaga !!! 70% dintre stelisti ii iubesc doar pentru ca asa scrie in ziare
cel putin Radoi nu stie fotbal, dar cica il iubiti pentru ca e "il capitano" (mi-e sila) si pentru ca l-a facut Becali mare.... Rad-oi made by Becali (finu cum ii spun unii care cica il urasc pe Becali;)). Neaga se integra perfect la echipa a doua, acolo trebuia sa ramana!
Desi pare ciudat, Nicolita seamana mult cu fotbalistii anilor 80...dar nu e lasat sa faca ce vrea el, iar autogolurile le-a dat fara sa vrea!! Alearga mult, se bate pentru fiecare minge, nu comenteaza aiurea, si isi vede de joc... dar daca ceilalti au un stil diferit, e normal sa nu se integreze bine in joc ![]()
Pepe moreno...e jucator? Stiti cu cine seamna? Seamana cu Claudiu Raducanu
(Block notes si masina yacht) decat ca-i negru! Macar Raducanu a facut ceva pentru Steaua, chiar daca era pomanagiu... dar dadea el 2 3 sau 4 goluri pe meci?...DADEA
Va mai aduceti aminte de Ciocoiu?... a facut mai multe decat Neaga...Neaga mereu a fost la nivelul ligii II
Mendoza, golanski, zapata, Goian, emeghara, rada, nesu, Dica, Nicolita si habibou sunt singurii care merita sa ramana la Steaua.... restul PAAAA in frunte cu Neaga, Radoi, surdu si Lacatus
Sa mearga la FC Faurei
Daca e sa ne alegem antrenorii dupa ce au facut la Steaua, eu l-as alege pe Tudorel Stoica
Dar nu vreau asta, vreau un atrenor strain, care sa schimbe complet jocul si mentalitatea jucatorilor...
..Dupa fiecare meci apar marii tacticieni pe acest site..Suporterii nostri de la gura televizorului..Catzi dintre voi au fost in ploaie la meciul de ieri..?......poate unul sau 2..nu stitzi decat sa criticatzi si sa va imaginatzi formule de joc SF....Eu zic sa lasatzi Steaua si sa va orientatzi spre noul FIFA 2008..
@borcescu_coposan
Nushtiu dak sunt neaprat de acord cu tot ce ai zis aici vis-a-vis de jucatori cel putin.Radoi cel putin de cand a revenit dupa accidentare a jucat ireprosabil,la restul prefer sa ma abtin.
Legat de Lacatus,am mai zis-o si cu alte ocazii, cred ca tine prea mult la postul lui si e constient ca la primul pas gresit il asteapta ciobanul sa il dea afara si nu isi doreste asta nici in ruptul capului.Drept urmare,intocmeste o echipa si o stategie astfel incat sa castige,indiferent cum,nu il intereseaza prea mult jocul ci rezultatul ca sa ii faca pe plac ciobanului.Prelungeste agonia sperand ca odata cu victoriile o sa vina si jocul spectaculos,ceea ce dpmdv e putin probabil
Nu are cojones si asta ii va dauna.Eu nu mi-am pierdut increderea in Lacatus,nu inca si cel mai mult imi doresc ca prin fotbalul practicat sa demonteze tot ce am scris mai sus.
@maryo
Ma gandesc ca probabil de asta exista site-ul asta,sa comentam,sa discutam sa ne dam cu parerea despre jocul Stelei,jucatori,suporteri,antrenori.
Sper ca nu toti tre sa fim pro.pentru ca altfel ar fi de rau.
Numai bine!
tzurca si 2 goluri norocoase..ca de obicei... de acord cu tot ce a zis DelPiero
si imi mentin declaratia.. Lacatus nu e antrenor, e doar o statuie care da din maini si tipa sa demoralizeze jucatorii... e o relicva!!!
Pentru cei ce nu stiu ce inseamna acel cuvant:
RELÍCVÃ, relicve, s.f. 1. Obiect rãmas din trecut și pãstrat ca o amintire scumpã sau valoroasã; vestigiu. 2. (La pl.) Moaște. – Din fr. relique, lat. reliquiae.
Sursa: DEX '98
Mie nu mi-a placut Lacatus nici ca jucator...ca antrenor ma dezgusta complet...nu imi place sa vad cum tavaleste numele Stelei... sa plece daca intr-adevar vrea binele Stelei!!! Mi-e sila de Steaua actuala... eu cand eram mic vedeam alte meciuri ale Stelei...jucau cu drag, se dedicau jocului si driblau mai mult... fotbalul modern e plictisitor... 80% pase 15% suturi pe langa poarta, 5% autogoluri, trageri de tricou, brichete aruncate, si inca 100% alergari fara rost
Vreau Steaua din anii 80 !!! Afara cu Rad-oi, Lacatus si Neaga !!! 70% dintre stelisti ii iubesc doar pentru ca asa scrie in ziare
cel putin Radoi nu stie fotbal, dar cica il iubiti pentru ca e "il capitano" (mi-e sila) si pentru ca l-a facut Becali mare.... Rad-oi made by Becali (finu cum ii spun unii care cica il urasc pe Becali;)). Neaga se integra perfect la echipa a doua, acolo trebuia sa ramana!
Desi pare ciudat, Nicolita seamana mult cu fotbalistii anilor 80...dar nu e lasat sa faca ce vrea el, iar autogolurile le-a dat fara sa vrea!! Alearga mult, se bate pentru fiecare minge, nu comenteaza aiurea, si isi vede de joc... dar daca ceilalti au un stil diferit, e normal sa nu se integreze bine in joc
Pepe moreno...e jucator? Stiti cu cine seamna? Seamana cu Claudiu Raducanu
(Block notes si masina yacht) decat ca-i negru! Macar Raducanu a facut ceva pentru Steaua, chiar daca era pomanagiu... dar dadea el 2 3 sau 4 goluri pe meci?...DADEA
Va mai aduceti aminte de Ciocoiu?... a facut mai multe decat Neaga...Neaga mereu a fost la nivelul ligii II
Mendoza, golanski, zapata, Goian, emeghara, rada, nesu, Dica, Nicolita si habibou sunt singurii care merita sa ramana la Steaua.... restul PAAAA in frunte cu Neaga, Radoi, surdu si Lacatus
Sa mearga la FC Faurei
Daca e sa ne alegem antrenorii dupa ce au facut la Steaua, eu l-as alege pe Tudorel Stoica
Dar nu vreau asta, vreau un atrenor strain, care sa schimbe complet jocul si mentalitatea jucatorilor...
Mai butelie, eram tentat sa zic ca ai ceva dreptate in ceea ce scrii, legat de modul in care se prezinta echipa in ultimii opt ani, dar trebuie sa iti spun ca sanatatea ta mintala este destul de afectata - ma refer, in primul rand, la ceea ce spui despre JUCATORUL Lacatus. Tu spui ca nu-ti placea (nici mie nu-mi placea, imi plac femeile!), dar iti placea jocul echipei din acea perioada. Pai Lacatus era simbolul ei, deci te cam contrazici aici.
Dar, scuza-ma, dupa aia o dai rau de tot pe aratura cand ni-l prezinti ca un mare fotbaliator pe mailat (aici prefer sa nu mai comentez, ci doar as vrea sa ii intreb pe ceilalti stelisti pe ce post cred ei ca ar fi jucat acesta in marea echipa din anii 80 - eu, cinstit, mai mult decat fanion dreapta nu-l vad).
Problema cu Tudorel e ca nu e antrenor, dar din fericire si-a dat seama la timp de chestia asta. In plus, prietenia cu interlopul Ioan Becali i-a scazut enorm imaginea in ochii multor stelisti.
In fine, cred ca gandirea ta este mai degraba cea a unui dinamovist sau rapidist convertit la stelism.
A fost un meci greu, in conditii grele.
Prima repriza a fost absolut deprimanta din toate punctele de vedere... mi-a amintit de vremea Olaroiu (si vremea tot de Olaroiu). Efectiv se vedea ca incercam, dar nu iesea mai nimic (in dese randuri ai nostri interveneau cate 2 la o minge, in alte randuri nu faceam bine pasul la ofsaid). Plesan in momentul asta este doar un inchizator si unul mai slab decat Lovin sau Ovidiu Petre. Golanski si Mendoza sunt singurii jucatori care dribleaza la echipa asta. Si se vede de la o posta ca jucam cu un singur varf - o fi bine, o fi rau, nu stiu. Adica deseori Petre Marin si Golanski reuseau sa scape pe banda, dar in careu era doar Pepe intre 3-4 adversari, iar centrarile intarziau, asteptand mai multi oameni.
In a doua repriza ne-am mai dat drumul la joc, totusi cu putina concentrare am fi inscris de mai multe ori. In doua randuri Badea s-a demarcat in pozitii excelente, dar nu a fost jucat. Pana la urma - vorba lui Piti - ne-am adjudecat cele 3 puncte puse in joc si suntem lideri, dar jocul nostru mi se pare inca destul de limitat, dar mai avem timp sa progresam. Remarcatii: Golanski (poate fi jucat oricand mijlocas), Radoi (desi cu unele ezitari).
PS: Ati remarcat faza in care, la un corner, Dica fugea de marcaj in jurul lui Stanca? A fost foarte hazliu.
Edit: @borcescu_coposan - haha, incredibil, Pepe e Blocnotes iar Nicolita e fotbalist. Bravos, natiune!
@borcescu_coposan
Radoi nu e fotbalist dar Nicolita e??? Nicolita fotbalist=))))). Ziceai ca se aseamana cu jucatorii anilor 80?
))Deci sa inteleg ca in anii 80, jucatorii alergau mult pe teren, dadeau centrari prin spatele portii, pase de 2 metri gresite, driblau de 2 ori pe meci si dadeau autogoluri mai spectaculoase decat golurile pentru echipa lor. Sincer iti zic acum, te pricepi la fotbal cat se pricepe Becali la politica. Si nu vreau sa Para ca fac pe desteptul sau ma cred superior, dar sa zici ca Banel e jucator de fotbal si Radoi, Pepe si Lacatus(jucatorul) nu sunt este o blasfemie!!!!
Radoi, un jucator care ne-a salvat de atatea ori in trecut e "varzau". Lacatus,care tie nu-ti placea ca jucator (probabil ai vrea 11 C. Ronaldo in teren), nu avea nici pe departe valoarea "marelui" nestemat negru al Faureilor.
De la pepe ce dracu mai vrei a dat goluri in ultimele 3 meciuri, astepti de la el duble sau hat-trick-uri meci de meci? Si despre comparatia ta cu Claudiu Raducanu, eu ii urez lui Pepe sa fie util Stelei cum era Claudiu Raducanu in ultimul lui sezon la Steaua, cand a fost ultimul golgheter al Romaniei de la Steaua