FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Rapid - Steaua 0 - 3 (masa verde)

«1111213141517»
fedora21.03.2008 12:05

Presa anti-Steaua + incercarile de musamalizare ale LPF + milogii de tzigani vor evita pierderii meciului la masa verde de rapidisti.

Probabil se continua din min 72 undeva fara spectatori!

Asta e, suntem singuri in lupta asta.

Daca am fi fost noi organizatorii, acum eram in Liga II.

stelista_4everstelista21.03.2008 12:10

nu stiu daca isi mai aduce cineva aminte,dar in 2003 am batut de 2 ori rapidul.in anul ala rapidul castiga mereu cu ajutorul arbitrilor,iar noi eram mereu dezavantajati.( meciurile cu u Craiova si FC National au fost culmea parodiei).

dupa a urmat anul 2004 cand am pierdut campionatul in favoarea lui Dinamo numai din cauza asa ziselor greseli de arbitraj.astea nu mai sunt premeditari nu?

in 2006 era sa patim la fel ca sa ia rapid.

in meciul cu gloria din 2006 am avut 3 penalty-uri si nu a mai facut nimeni atata show.

poate ca acum a venit momentul razbunarii sa mai fim si noi cateodata ajutati ca de rapid si Dinamo suntem satui.

DelPiero1021.03.2008 12:10

Daca...dar va spun eu,meciul se rejoaca!Nu cumva sa se simta iar 'singuri impotriva tuturor' mailatii...

Lex-00721.03.2008 12:19
:steagcruce:
ZeceMagic21.03.2008 12:38

Dupa ultimele declaratii ale FRF si ale lui Mitica de la Liga... Steaua castiga la masa verde cu 3 0 si rapidul este pasibila de alte sanctionari... nu isi permit ei sa sara peste regulament dupa ce Nashu' a rupt pe roma de 3 puncte... noapte buna giulestina sper sa muriti in osanza lui Jabba de Hunedoara... hai sa suferiti... voi cei umili , cei drepti, voi care ati purtat soarele pe echipament, Penibililor!!!!

Virgil21.03.2008 12:46
Sunt stelist dar asta nu ma face sa nu fiu realist.

Solutia corecta ar fi rejucarea meciului pe un stadion cu portile inchise, fara spectatori.

In alta ordine de idei gestul lui Lovin din momentul in care Deaconu pune capat meciului este incalificabil, inadmisibil pentru un adevarat stelist.

Sincer totul mi-a lasat un gust amarm si vreau sa se rejoace meciul, nu de alta dar sa nu incepem sa suferim adanc de scenarita .

 

Pacat ca numele Steaua este legat de acest monstruos scandal.

 

Sunt Stelist si sunt foarte realist. Regulamentul spune ca in situatia data am castigat cu 3-0. Restul sunt speculatii.

Gestul lui Lovin a fost unul logic. Nu se mai putea juca sub stres. Arbitrul trebuia sa ia o masura. Si a luat-o pe cea mai buna au spus Mircea Sandu si Ionut Lupescu.

 

Sincer am trait momente care mi-au ridicat adrenalina si ma bucur ca totul s-a terminat bine pentru noi.

Numele Steaua nu este legat de niciun scandal. Scandalul a pornit de la proasta organizare a meciului, de la suporterii necivilizati ai Rapidului, de la Nae Manea, de la Zotta, George Copos, de la jucatorii Rapidului care au avut un comportament de Giulesti vizavi de Alexandru Deaconu.

 

Jucatorii Stelei si-au vazut de treaba lor. La fel si conducatorii.

Va e mila de zdrente? Chiar si atunci cand strigau mizerii la adresa Stelei? Ce stiti voi, niste copii care credeti ca tot ce zboara se mananca?

MoWeed21.03.2008 13:03

@Virgil

 

Nu cred ca ii este mila nimanui de acesti nenorociti...intr-adevar in situatia data arbitrul a luat cea mai buna decizie.

Dar elegant ar fi sa cerem rejucarea. Le-am arata tuturor ca suntem mai presus de 3 puncte si am castiga respectul multora, respect care incepem sa-l pierdem. Oricum nu putem cere rejucarea pentru ca nu avem dreptul conform regulamentului. Dar macar la nivel declarativ.....

Trebuie cineva sa-i pedepseasca pe salbaticii aia din giulesti pentru ca daca nu se vor lua masuri drastice riscam sa escaladeze violentele si sa se ajunga intr-un viitor la violentele din Argentina unde se merge cu pistolul la meciuri.

glow21.03.2008 13:19
Sunt Stelist si sunt foarte realist. Regulamentul spune ca in situatia data am castigat cu 3-0. Restul sunt speculatii.

Gestul lui Lovin a fost unul logic. Nu se mai putea juca sub stres. Arbitrul trebuia sa ia o masura. Si a luat-o pe cea mai buna au spus Mircea Sandu si Ionut Lupescu.

 

Sincer am trait momente care mi-au ridicat adrenalina si ma bucur ca totul s-a terminat bine pentru noi.

Numele Steaua nu este legat de niciun scandal. Scandalul a pornit de la proasta organizare a meciului, de la suporterii necivilizati ai Rapidului, de la Nae Manea, de la Zotta, George Copos, de la jucatorii Rapidului care au avut un comportament de Giulesti vizavi de Alexandru Deaconu.

 

Jucatorii Stelei si-au vazut de treaba lor. La fel si conducatorii.

Va e mila de zdrente? Chiar si atunci cand strigau mizerii la adresa Stelei? Ce stiti voi, niste copii care credeti ca tot ce zboara se mananca?

 

Cu tot respectul, tin sa precizez ca am 28 ani si ca nu sunt un copil care sa nu inteleaga ceea ce se intampla. Dar totusi cred ca undeva, nu neaparat pe teren, exista cel putin un stelist care are o contributie oarecare la ce se intampla, de aceea ca sa inlaturam orice speculatie si suspiciune as prefera sa se rejoace meciul (90 min.) de la 0-0 fara spectatori si sa le rupem gura.

In ceea ce priveste scandalul, cred ca ce va urma pana miercuri in presa, va fi un scandal si deja de azi au aparut remarci gen "butoane", deci .... .

Sper sa luam campionatul, dar inca o data sustin ca vreau sa-l luam pe teren si nu in alta parte. CORECT

Cu stima.

 

fular-campionii

cristian01421.03.2008 13:25

Am si eu o intrebare. Sa presupunem ca meciul se rejoaca, fara spectatori, din minutul 72, 1-0 pentru cioroi. Astazi, dupa evenimentele de aseara, Mircea Sandu declara ca acest caz se va judeca miercuri si pe langa probabilele sanctiuni aplicate clubului Rapid, vor fi pedepsiti si anumiti jucatori (Sapunaru, C-tin etc) care au facut semne obscene galeriei Steliste si care l-au impins pe Deaconu si l-au injurat ca la usa cortului. Pai si cu astia ce facem atunci ? Ii mai lasam sa joace pe nesimtitii astia ? Sau pentru 20 de minute se vor transforma din demoni in ingeri ? Si in plus tot acesti baieti au fortat intrarea in vestiarul alor nostri si au vrut sa sara la bataie. Inainte de toate ganditi-va ca in minutele ramase de jucat, tiganii ar face tot posibilul sa-i accidenteze pe ai nostri, la cat au avut de 'suferit' in plan mental. Cu siguranta ar iesi un scandal si acolo.

Legat de Lovin, intr-adevar a procedat ca un las, dar doar el. Ce vina sa aiba Radoi, Zapata si altii ca au plecat la vestiare si au evitat o bataie generala ? Pana la urma ei sunt fotbalisti de meserie (mai mult sau mai putin) nu luptatori de greco-romane.

predatorpulse721.03.2008 13:30

Avand azi ziua libera la facultate m-am uitat la asa zisele televiziuni sportive si mai sa ma pufneasca rasul. Tot ce s-a intamplat ieri e tragic din pc de vedere fotbalistic,dar manea,zotta si sighitiu ar trebui sa intre la categoria "clasici ai comediei". Ei puneau problema astfel,e mai grav ca deaconu nu a avut sange in el sa duca meciul mai departe decat ca in ghiulesi ploua cu brichete. E mai grav ca jucatorii stelisti au plecat de pe teren dupa ce deaconu a arbitrat finalul meciului decat ca unii dadeau cu picioarele in usa vestiarului nostru. Rapidistii sunt hilari pentru ca baga argumentul "moral" inaintea celui juridic,asa zisa onoare inaintea regulamentului.

 

Ce au facut stelistii:

-unii jucatori nu ne-au facut cinste si s-au cam milogit pe langa deaconu sa fluiere sfarsitul meciului(MORAL)

-conducatorii nostri in loc sa atace vehement prostiile rapidistilor cu conspiratii,s-au vazut scosi de prostia tiganilor,si au bagat placa cu 3 pc,considerand ca mai important sa se antepronunte cu privire la rezultatul echipei decat sa-si apere echipa(MORAL)

 

Ce au facut rapidistii:

-tot stadionul l-a injurat de morti pe Radoi pe toata durata meciului,asa cum se intampla in ghiulesti an de an(din cate stiu asta se pedepseste dupa REGULAMENT)

-s-a aruncat cu brichete si alte obiecte in teren inca din prima repriza,dar bombardamentul a inceput cand rapid avea 1-0 iar cel mai probabil nesu era cel tintit(din nou asta se pedepseste dupa REGULAMENT)

-maftei,pancu,sapunaru si Constantin au adresat injurii catre sectorul stelist,aratandu-le degetul de mai multe ori(din nou REGULAMENT)

 

Probabil s-au mai intamplat si alte episoade pe la vestiar dar nu o sa aflam niciodata adevarul. Vad ca pana si Rednic braveaza ca cica vrea sa ne bata in Ghencea,si sa se reia meciul din min 75 ca sa ne arate ce tare e el. Ah,si a mai zis ca cica a existat doar o echipa pe teren. Rednic da-ti 2 palme si trezeste-te,rapid a avut 2 suturi periculoase de la distanta prin sapunare si cesinha iar noi am avut 2 faze singur cu portarul prin Dayro si pepe,asa ca mananci rahat si tu.

Alte faze amuzante au fost cu suporterul stelist infiltrat,sau cand rapidistii afirmau ca arbitrul nici macar nu sangera :biggrin:,sau ca cica stelistilor le tremurau chilotii pe ei si cica d-aia au plecat mai devreme de pe gazon. Toate bune si frumoase,dar ce legatura au toate astea cu faptul ca in ghiulesti se injura de morti un jucator de cateva sezoane bune, ca se intrerupe curentul(un alt ferentari probabil),ca se dau dusuri gratuite cand antrenorii adversi ies de pe sub copertina,ca se arunca cu brichete,cotoroaie,mobile,scaune(si acum tin minte cate avea Tudor in mana la acel derbi),aceste lucruri nu deranjeaza pe nimeni din deontologii presei ?Nu, e ei ii deranjeaza mai mult atitudinea lui Lovin(atitudine de rahat intr-adevar) decat urangutanii din tribunele si echipa giulestiului.

 

Daca rapidistii se dau baieti,sa stie ca noi ii iertam,pentru ca noi nu ne suparam pe retardati mintal,si ii invitam sa se rejoace meciul in Ghencea de la 0-0 pe un stadion adevarat si cu o atmosfera frumoasa(desi poate o sa se infiltreze rapidisti :biggrin:) desi ar trebui sa ne pisam pe ei si sa cerem un 0-3 la masa verde.

 

Vreau sa uit cat mai repede acest meci jegos din ghiluesti si sa ne concentram pe meciul cu UTA.

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

dr.adrian921.03.2008 13:33

Ma bate gandul sa emit o ipoteza trista. Voi spune ca presa a aruncat bricheta si toate obiectele acelea care zburau in teren tot timpul meciului. Nu la propriu ci doar la figurat. Presa e vinovata mai mult decat nenorocitul ala care a aruncat efectiv, mai mult decat toti jucatorii, spectatorii si conducatorii de cluburi din Romania.

 

De ani buni (daca nu dintotdeauana) presa sportiva mioritica nu a stiut decat sa speculeze fiecare gest gresit, sa interpreteze asa cum au vrut orice declaratie, ba mai rau sa inventeze tot felul de chestii menite a face senzatie (la modul negativ). De ani de zile presa arunca brichete imaginare in cititori incercand sa denatureze fapte reale si sa castige un leu in plus prin vanzarea ziarelor de doi bani.

 

Luati ca exemplu orice ziar sportiv din tari civilizate. Unde vreodata veti vedea articole despre conducatori de club injurandu-se, despre jucatori injurand galerii adverse, de cate ori s-a scarpinat in cap si la posterior arbitrul nu stiu care si oare ce-o fi insemnand asta daca nu un blat? Luati orice ziar sportiv profesionist si nu veti vedea un singur articol de scandal. De ce? Pentru ca prin alte parti presa nu arunca brichete…ba mai mult, baietii aia care scriu articole o fac la modul cel mai echidistant si nepartinitor. Alea se numesc analize sportive nu can-can-uri de doi bani menite sa instige.

 

Este stiut ca majoritatea membrilor de galerii, indiferent pentru ce echipa canta, nu sunt oameni extraordinar de destepti, poate nici extraordinar de educati. Sincer mie nu mi-a fost dat sa vad un profesor universitar sau un doctor docent cu trei fulare pe cap, vopsit in culorile clubului (oricare ar fi el) batand la tobe sau sufland prin trompete. Aceia sunt oameni simpli. Oameni care fie au 2 clase ca trenul, 4 ca femeia de servici de la stadion sau 8 ca majoritatea ziaristilor angajati pe pile ce scriu numai articole sub-mediocre.

 

Ei bine, oamenii aceia simpli care infrunta frigul, ploaia, platesc biletul din leafa de zidar si isi pierd ore pe stadioane sustinand echipa favorita, acei oameni sunt usor de influentat. Iar cand suporterul Vasile de la Steaua, Gheorghe de la Rapid, Ion de la Dinamo sau Janos de la Cluj, citesc zilnic acelesi ziare de rahat care instiga mai mult decat sa educe fie si numai pe plan sportiv atunci se instaureaza ura, se instaureaza furia undeva in subconstientul lor. Este daca vreti o perfecta reprezentare a efectului Pavlov - sper ca toti isi amintesc de caine, mancare si becul care se stinge si se aprinde. La fel si suporterul simplu…citeste toate enormitatile si tampeniile din ziare, zi de zi, pana ajunge sa le creada pentru ca asa a scris marele ziarist X-ulescu…si atunci furios pune mana pe bricheta si o arunca sa sparga capete. E vina lui? Poate da, poate nu…are doar 8 clase sau mai pe romaneste nu ai ce sa-i ceri… E vina presei? Voi ce credeti?

 

Citeam aseara imediat dupa ce meciul a fost intrerupt primele articole "fierbinti" ale unor ziaristi consacrati (ma rog…) si iar am vazut prostie, iar am vazut rautate si incompetenta.

 

Maestrul Ioanitoaia care se lauda cu cei 35 de ani de jurnalistica (desi se comporta ca un licean caruia nu i-a trecut inca acneea si a pus mana pe pix prima oara) se intreba daca oare s-a pripit Deaconu? Stimate dom'le ziarist de duzina…s-a petrecut unul dintre cele mai grave incidente din fotbalul romanesc si dumneata te intrebi daca oare s-a pripit arbitrul? Sa fie oare senilitate jurnalistica sau doar prostie? Binenteles ca s-a pripit, dom'le Ioanitoaia…trebuia sa continue meciul pana eventual cineva arunca un coctail Molotov pe teren sau poate nici atunci nu trebuia sa intrerupa. Pas inainte mars la regulamentul de fotbal inainte de a scrie puerilitati…

 

Un alt "mare ziarist" roman, pe numele sau Tolontan, compara meciul din Giulesti cu situatia din Afganistan si faptul ca inca un suflet roman a murit departe de casa luptand intr-un razboi care nu e al nostru. Aseara in Giulesti n-a fost razboi (asta ca sa lamuresc pe Tolontan) a fost doar prostie, imensa prostie si o urmare a tuturor articolelor instigatoare pe care le scriu jurnalisti de buzunar.

 

D'le Tolontan, in Afganistan noi suntem Armata de ocupatie si asta a fost soarta tuturor fortelor de ocupatie de-a lungul istoriei. Condoleante familiei indurerate si Dumnezeu sa il odihneasca in pace pe baiatul acela…el n-are nici o vina ca tara lui l-a trimis sa moara pe pamant strain. Cat despre meciul de aseara d'le Tolontan…iti trebuie nesimtire, multa nesimtire sa il consideri razboi. Nu a fost…ba din contra a fost un meci foarte frumos pana in min 74. Un meci de fotbal cum nu vezi multe in campionatul nostru. Un meci de fotbal care merita sa se joace 90 de minute.

 

A fost un meci in care asa cum spunea un intelept antrenor, pe numele sau Mircea Rednic, "a invins fotbalul romanesc". A fost probabil replica campionatului…am stat minute intregi recitind declaratia sa. Sunt stelist pana in maduva oaselor insa ce a zis Rednic m-a impresionat. Doar un om inteligent poate da asa replici si Rednic a dovedit ca este cu mult mai inteligent decat toate mizeriile din fotbalul romanesc si din jurnalistica mioritica.

 

De ani de zile se arunca cu obiecte pe stadioanele romanesti, de ani de zile se injura, se rup scaune si se scuipa. Ei bine Deaconu a facut un lucru extraordinar pentru care il respect. Dupa ce ca a condus meciul impecabil pana in acel moment, a avut taria sa rupa raul de la radacina, sa traga un semnal de alarma. Ceea ce voi ziaristii nu ati fost in stare sa faceti…Va multumeati doar sa comentati rautacios de cate ori se intampla o chestie similara pe un alt stadion si apoi continuati cu articolele de cancan spotiv, articole menite sa instige, menite sa creeze tensiune. In concluzie nu idiotul ala a aruncat bricheta, ci presa sportiva romana, da domnilor jurnalisti…fie ca va place sau nu, acesta este tristul adevar…

 

 

un articol excelent

aici si sursa

http://blog.mysport.ro/sportix/2008/03/21/...uncat-bricheta/

vlad7521.03.2008 13:35

Ai naibii aia de la Arad.Mi-au stricat seria de rezultate pentru etapa asta.Deaconu ma scotea la partida Rapid-Steaua.Nu putea sa faca si Aradul-egal cu Craiova sa am procentaj 100%?

cristian01421.03.2008 13:36

Propun sa se rejoace meciul in Ghencea, sa arunce si ai nostri cu brichete (sau cu goarnele lui Argaseala), dupa care sa faca scandal si sa dea vina pe asa-zisii 'rapidisti infiltrati' si sa ceara rejucarea rejucarii.

Sunnyblack21.03.2008 13:44
si ce legatura asta cu faptul ca cineva a spus ca:" rapedul a jucat mult mai bine decat Steaua"?

 

repet, probabil nu v-ati uitat pe kanal de ;)

 

 

Da sigur nu neam utiat pe Kanal de :-), la fotbal vorbesc golurile asta am vrut sa zic.

Panduri o jucat mult mai bine decat Steaua, si o ramas cu ceva??

oricum mie nu mi so parut ca Steaua o jucat mult mai bine, decat rapid.

dar asta este pareria la unul sigur si pana la urama numa punktele conteaza.

vlad7521.03.2008 13:47
Propun sa se rejoace meciul in Ghencea, sa arunce si ai nostri cu brichete, dupa care sa faca scandal si sa dea vina pe asa-zisii 'rapidisti infiltrati' si sa ceara rejucarea rejucarii.

Propun sa se izoleze termic toate blocurile,sa se mansardeze terasele,gunoaiele menajere sa fie selectate pe categorii:(plastic,celuloza),propun mutarea LEA(linii aeriene electrice)din zonele locuite,proun sa nu se mai defriseze padurile din jurul Bucurestiului,propun sa se doneze sange organizat si propun ca rezultatul Rapid-Steaua sa fie 0-3.

PS Propun si sa se intre in normalitate in tara asta!

laur_2321.03.2008 13:48

''ANTONESCU de traia/

 

Pe milogi ii omora...''

 

Si sa nu apara iar vreunul care sa spuna ca astea sunt ''dobitocisme'', moduri prin care nu ne demonstram motto-ul nostru specific ''Intotdeauna Superiori''...

Meciul de aseara mi-a aratat, pentru a ''n''-a oara, de ce crrraaapiiizii sunt atat de stigmatizati, atat de huliti si de ce -aceste rebuturi ale societatii romanesti trebuie rase de pe fata pamantului!!!

 

De asemenea, mi-a mai demonstrat acest ''duel'' de ce ii urasc atat de mult pe nespalatii din ciug(i)ulesti-oare cine ii reprezinta mai bine decat clapunaru!?-, atat de mult incat in ultimii ani mi-am focalizat multa energie si mi-am consumat multi nervi pentru acesti parveniti, aproape uitand de imensa ''dragoste '' pe care o am pentru mizerabilii de la d...

 

Este INCREDIBIL, un IMENS - INCREDIBIL!!!! cum, dupa vizionarea de mai multe ori a evenimentelor din final, acele busculade, maini in gatul arbitrului(!!!) si semne care mai de care mai penibile, reporterii de pe toate televiziunile care prezentau respectivele imagini sa continue cu:''este o decizie ciudata a arbitrului'', ''trebuia sa se intample si-n Ghencea'', ''este suspecta plecarea stelistilor''(pai ce doreau?!?!-sa stea sa le ''trosneasca ''si lor ceva in cap?)...

 

Iar incidentul de la vestiare ne arata capacitatea lor de gandire(...a crraaapizilor), un analfabetism cronic, cumulat de nevoia de a-si ''arata muschii'' in fata alor nostri...

 

Eu unul nu sunt mandru deloc de acest deznodamant care se anticipeaza( castigarea partidei cu 3-0), pentru ca aveam IMENSA dorinta sa-i batem acolo, pe teren, sa le dovedim odata pentru totdeauna ca ei nu pot fi NICIODATA macar-la un nivel apropiat NOUA!

 

Este insa absolut normal, in conditiile date, sa castigam cele 3 puncte si asta datorita prostiei proverbiale -carecteristice acestor rebuturi...

 

Nu cred insa ca e cazul, cum au spus unii aseara, ca tziganii sa fie retrogradati sau ceva de genul...dar, sa se ia masurile necesare si sa le dea cel putin minimul de etape de suspendare(4)...

 

Atentie!!!- de acum incolo, se poate intampla si-n Ghencea asa ceva...si numai de asta nu avem nevoie!!!

 

In legatura cu jocul...n-a fost rau, pe alocuri am dominat(mai ales inceputurile de repriza), nu ne-am creat mari situatii, dar cand ii auzi pe tomberonisti clamand vehement! ca li se cuvine victoria, au dominat tot meciul si jignind in stanga si-n dreapta jucatorii nostri-mie, unuia, imi vine sa le retez capetele!!! si sa le aduc drept trofee in fata Bd. Ghencea!

 

 

MWIE crrrrrrrraaaaapiiiid la infiiiiiiiniiit!!!!!

cristian01421.03.2008 13:53

Fiti siguri ca in urmatorul moment cand o bricheta va ateriza pe gazonul din Ghencea in directia vreunui spurcat, va exploda toata presa, impreuna cu gloata din Ardeal si Banat. Trebuie sa avem mare grija.

glow21.03.2008 13:58
Fiti siguri ca in urmatorul moment cand o bricheta va ateriza pe gazonul din Ghencea in directia vreunui spurcat, va exploda toata presa, impreuna cu gloata din Ardeal si Banat. Trebuie sa avem mare grija.

 

bRAVO

 

ai pus puctul pe "i", sa vezi ce o sa ne-o luam daca se intampla ca in Ghencea sa ajunga vreun obiect pe teren.

Cred ca s-ar toti ca arsi, asa ca vigilenta la nebuni si la infiltrari in galerie... . Prietenii stiu de ce !

:steag_sah_mic:

Getthis21.03.2008 14:11

Ce s-o mai dam cotita invartita ...

 

Ce s-a intamplat aseara este de departe cel mai grav moment din istoria fotbalului romanesc dar nu prin prisma a ceea ce s-a intamplat, ci prin prisma deciziei luate de arbitru.

 

Sa nu uitam atatea alte momente in care meciurile trebuiau oprite in cazul fiecarei echipe bucurestene de top. Meciul din tur Steaua - Rapid e un exemplu cu obiecte aruncate in teren si crapizii rupand cusca. Bataile din groapa cu garduri rupte si suporteri intrati pe teren. Meciul de la Petrosani unde crapizii iar s-au dat in stamba.

 

Nu stiu cum - ca de fiecare data - sunt prea putini suporteri care sa recunoasca exact ce s-a intamplat. Nu fac referire la meciul de aseara ! Dar de fiecare data se uita si alte momente in care intr-un fel sau altul, Steaua a fost ocolita de anumite repercusiuni care se impuneanu fara nici un fel de discutie.

 

Clar, meciul de aseara nu mai trebuie reluat, rejucat sau mai stiu eu ce. Decizia de 3-0 la masa verde mi se pare cea mai justa. Se pot invoca mii de contra-argumente dar ce s-a intamplat aseara este inca odata, o demonstratie a faptului ca fotbalul in Romania a ajuns sub orice critita. Pornind de la declaratiile ambelor tabere dinaintea meciului, continuand cu ce s-a intamplat pe teren si terminand cu tot circul ce a urmat si inca continua.

 

Nu inteleg de ce comisiile abilitate nu au luat deja o decizie. Sa presupunem ca miercuri se va decide rejucarea meciului. Atunci va veni apelul Stelei. O noua intarziere. Si uite asa o sa o tot intinda pana in ultima etapa cand anumite interese vor dicta exact ce se va intampla. Poate chiar se va decide ca sa se dea meciul crapizilio - vezi ce s-a intamplat de curand la Betis - Athletic Bilbao.

 

Sincer, cel mai nasol lucru mi se pare ca in urma victoriilor cu CFR si Urziceni, toata atentia s-a mutat de la Jiji inapoi pe teren. Cand dupa parerea mea, protestul nu ar fi trebuit oprit chiar daca stadionul era arhiplin.

flo220321.03.2008 14:37

daca as fi in locul oficialilor Stelei, as solicita rejucarea partidei. trebuie sa dovedim ca nu ne trebuie pomana. oricum am fost peste ei.

AdrianUltras2521.03.2008 14:49

Normal ar fi sa se ceara rejucarea de la 0-0 fara spectatori.

Corect insa nu ar fi.

Corect Steaua merita sa castige cu 3-0!

flo220321.03.2008 15:12
daca as fi in locul oficialilor Stelei, as solicita rejucarea partidei. trebuie sa dovedim ca nu ne trebuie pomana. oricum am fost peste ei.

 

 

l-am vazut pe sapunaru la sport.ro . M-AM RAZGANDIT!!!!!! sunt prea nesimtiti !!!!

Luccifer21.03.2008 15:18

<a href="http://youtube.com/watch?v=1UDe71TJ6TY" target="_blank">http://youtube.com/watch?v=1UDe71TJ6TY</a>

http://youtube.com/watch?v=DNWDkpEteCY

 

poate ar trebui sa se vada si asta de catre mai micii (miticii) fotbalului romanesc...

flo220321.03.2008 15:25

jegosu" draq !

MoWeed21.03.2008 15:30
<a href="http://youtube.com/watch?v=1UDe71TJ6TY" target="_blank">http://youtube.com/watch?v=1UDe71TJ6TY</a>

<a href="http://youtube.com/watch?v=DNWDkpEteCY" target="_blank">http://youtube.com/watch?v=DNWDkpEteCY</a>

 

poate ar trebui sa se vada si asta de catre mai micii (miticii) fotbalului romanesc...

Amatorul ala nespalat trebuie suspendat pentru gesturile care dovedesc o mare carenta in educatia lui. Cine se crede ratatul asta era tare curajos cand stelistii erau peste gard si el in teren. Bine ca n-au ramas stelistii in teren(desi pana acum nu eram de acord cu asta) deoarece sigur sareau ratatii astia la bataie.

«1111213141517»