FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Rapid - Steaua 0 - 3 (masa verde)

«191011121317»
armin21.03.2008 07:14

Parerea mea:

Indiferent de scorul final al meciului, Steaua tot pe 2 va termina campionatul.

Si atunci, concluzia: Steaua are foarte mult de pierdut din tot ce s-a intamplat , si ABSOLUT NIMIC DE CASTIGAT.

 

Daca nu se dovedeste ca aruncatorul a fost rapidist, o eventuala decizie la masa verde, de 0-3, va crea un precedent si de-acum incolo, toate echipele se vor gandi inainte de meci si la Planul B.

 

Daca se dovedeste ca a fost rapidist, atunci e altceva, 0-3 si pa. Dar s-ar putea sa nu ne ajute deloc acest 0-3, in cazul in care terminam pe locul 2.

dee21.03.2008 07:30
toate echipele se vor gandi inainte de meci si la Planul B.

 

In 2 aprile, cred ca ma tenteaza sa ma duc in Gruia, joaca CFR-ul cu Jiul, cate brichete vreti sa-mi iau la mine? :whistle:

 

 

just kidding ....

JDERUL21.03.2008 07:32

La partida tur din Templu, lebedele afumate au fost acoperite de acea plasa mult blamata de conducerea lor dar si de multi cocalari care pentru a face si ei valuri si a se baga singuri in seama tunau si fulgerau impotriva.Toti tunau si fulgerau intrecandu-se in a condamna gestul alor nostri.Era un fel de intrecere socialista si care mai de care veneau cu argumente din ce in ce mai puerile.In acele momente niciunul din cei care apareau pe sticla nu-si mai aducea aminte de aadevarata fata a ,,frumoasei galerii"croncanitoare. Nimeni nu-ai mai aducea aminte de bataile cu cutite,de vandalizarile de stadioane,distrugerile atator garnituri de tren si a multor alte ispravi de genul acesta! De ce? Pentru ca Steaua era aceea care luase masuri impotriva lor! Condamnand acest fapt,ei dadeau in Steaua si, nu-i asa,ce placere poate fii mai mare pentru o javra (nicio aluzie la omonimii din groapa) decat aceea de a latra la un leu care este impiedicat sa se apere de poluarea fonica!

Incercarea de a se acredita ideea calului troian,este cat se poate de puerila.Imposibila! Cine nu crede,este rugat sa incerce si...suporta consecintele! De fapt nimeni cu capul pe umeri nu poate crede asa ceva,dar,ma rog.

Aseara pe parcursul intregului meci s-a aruncat in teren cu diverse obiecte.De aceea cred ca adevarul sta in declaratia lui Rednic care s-a aratat convins ca cei care-l contestau pe el ca antrenor sunt responsabili!

Apoi au fost atatea obiecte aruncate in teren incat arbitrul Deaconu poate fii o victima colaterala.S-ar putea ca nu el sa fii fost tinta ci jucatorii nostri care erau in acea zona!

INCREDIBIL! Pe un canal TV se condamna gestul lui Nesu din prima repriza cand a cules de pe jos o bricheta si a aratat-o arbitrului! INFANTILISMUL GAZETARESC NU ARE LIMITE!

AdrianUltras2521.03.2008 07:36

Nu am jucat noi cel mai bun fotbal dar e normal sa castigam.

pai ei in locul nostru cred ca ar urla si s-ar tavali pe asfalt in fata masinilor si ar face un scandal ca sa se dea 3-0 pentru ei de s-ar auzi pana pe luna.

 

 

Dee

 

sa iei cel putin 2.in caz ca ratezi ca noa, tu esti fata...si arunci ca o fata probabil:))

Dano21.03.2008 07:44

Lasand la o parte ce s-a intamplat dupa intreruperea jocului....sincer nu am fost multumit de cum a jucat Steaua. Mai e mult pana sa devenim o echipa cu adevarat de valoare....si din pacate nici Laca nu pare sa ne ajute in acest sens.

**alex**21.03.2008 07:57
In 2 aprile, cred ca ma tenteaza sa ma duc in Gruia, joaca CFR-ul cu Jiul, cate brichete vreti sa-mi iau la mine? :whistle:

 

 

just kidding ....

 

Cate una pentru fiecare echipa pe care o simpatizezi. :thumbup:

Dar toate sa-l loveasca pe Trica. :biggrin:

predatorpulse721.03.2008 08:11

pentru mine noaptea a fost un sfetnic bun si in aceasta dimineata am revazut fazele si declaratiile de dupa meci. Eu unul nu o sa judec nimic pana nu vad dovezi dar inteleg de ce s-a mutat polul de atentie de la bricheta la conspiratii steliste. Voi ati vazut declaratiile stelistilor de dupa meci sau comportamentul lor?

 

Hai sa recapitulam. La vreo 3-4 minute dupa ce deaconu este lovit,Radoi daca nu ma insel face semn sa ne caram de pe teren,iar inainte lovininho aproape ca se ruga de deaconu sa intrerupa meciul iar cand acesta o face Lovin face semn ca s-a terminat si ca practic e victorie.Jenanta atitudine pentru un stelist dar pe Lovin il inteleg pentru ca el e o panarama ca fotbalist si caracter.

Apoi conducatorii. Adi Ilie zicea cu juma de gura ca sa se respecte regulamentul,Argaseala la fel iar jijinho a zis ca am castigat 3 pc imediat ce a iesit si avea o fata satisfacuta de parca ar fi zis rapidistilor "v-am tras-o". Ideea generala in declaratiile conducatorilor nostri era de 3 pc sigure,iar cand au fost confruntati de rapidisti cu conspiratiile steliste,i-au contrazis cu juma de gura,iar pentru un spectator neutru asta e un semn aproape sigur de vinovatie. In locul lor as fi sarit in sus,cum se ne acuze pe noi de asa ceva,cand ei organizau meciul,pe cand ai nostri au cam tacut malc.

 

Daca mai exista onoare in clubul nostru,meciul s-ar rejuca. De ce spun asta? Rapidistii sunt milogii Romaniei,nu noi. Ce pretentii sa avem la ei?De la putoarea ghiulestiului la statutul lor de victime permanenete,ei raman niste penibili. Dar mi s-a facut scarba vazand cum clubul nostru cerseste cele 3 pc in loc sa jucam pe teren.

 

Imi pare rau ca in clubul nostru domina o atitudine de "facem orice pentru puncte",daca pana si simbolul vitezistilor a ajuns sa zica ca ar fi multumit sa avem 3-4 ocazii pe meci si sa castigam cu 1-0,cand pe vremea sa Steaua juca fotbal adevarat si vedeam spectacol. O sa ajungem cea mai urata echipa din tara cu atitudinea asta "conteaza sa castigi,nu cum castigi",s-asa il avem pe Becali care ne face destula imagine negativa,mai vreti sa fim clasificati si ca pomanagii.

Repet,eu aici ma iau doar de atitudinea stelistilor,una nedemna pentru un club asa mare,iar daca Becali a orchestrat asa ceva inseamna ca e bun domne,poate sa infiltreze stelisti in nucleul dur al galeriei rapidiste,dar nu poate sa faca un blat cu echipa prietenului de la buzau.

 

Inchei spunand ca meciul ar trebui rejucat,ca sa nu ne patam blazonul cu victorii milogite impotriva unor milogi de traditie.

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

AdrianUltras2521.03.2008 08:15

Predatorpulse7

 

am mai zis si in articolul "Plangem,radem" ca totul a fost premeditat.

 

Stiu eu din surse sigure ca Steaua a avut inaintea meciului pregatite 2 scenarii pe care sa le foloseasca.

nu stiu care l-au ales dar stiu ca cele 2 erau asa:

 

1.Stelistii trebuiau sa angajeze un jucator de baseball din SUA pe care sa il puna in tribune intre giulesteni si care, daca scorul era nefavorabil Stelei, trebuia sa il ia la tinta pe arbtiru.

 

2.Stelistii trebuiau sa angajeze un lunetist care sa stea pe podul grant si daca scorul era nefavorabil Stelei sa traga cu o pusca cu brichete dupa arbitru.

 

:))

 

 

Cred ca ati vazut toti pana acum gazeta sporturilor.

ce articol de toata frumusetea a bagat maria andries.

a facut din milogi, martiri.

 

cica rapidul a dominat tot meciul, a avut 100 de ocazii clare si Steaua nici nu a fost prezenta.

ziaristi de rahat!

Miaus21.03.2008 08:24

@AdrianUltras25.

 

Total gresit ce zici tu acolo.De fapt adevarul e altul, imi era teama pana acum sa il zic dar vreau sa va arat dreptatea.

 

Deci Mudava (il stiti ala cu cercurile si cu bioenergia) si cu Lorin Fortuna (ala cu serpilienii si gorilienii) au facut in asa fel in cat la nivel cosmic au schimbat genetica rapidistului aluia de a aruncat cu bricheta.Ei l-au condus telepatic spre acest fapt (pun pariu ca avea ochii injectati).

 

Poftiti doar aici pe fcsteaua in exclusivitate ADEVARUL!

 

=)))))))))))))))))))

AdrianUltras2521.03.2008 08:27

senzational!!!

 

Miaus, oare ne cheama Dan Diaconescu la el sa dezvaluim aceste treburi?

bogdan21.03.2008 08:40

Predatorule in mare parte sunt de acord cu tine. Noi nu suntem milogi. Dar ai grija sa nu gresesti si tu prin afirmatii. Chiar iti poati imagina ca a fost nevoie de 73 de minute pentru a se intampla? Mai erau doar 17 min + prelungiri, cum ai putea sa pui la calea o astfel de marsavie astepatand pana in ultimile minute? Hai sa fim seriosi. Mai mult de atat, crezi tu ca un stelist sau alt suporter, dar nu rapidist, si-ar fi riscat integritatea fizica pentru bani si ar fi stat si urlat impreuna cu suporterii rapidisti ca opoi sa arunce INTR-UN ANUMIT MOMENT, si sa nu se ia nimeni de el, sau daca ar fi aflat ca nu este rapidist, ce omor si-ar fi luat? Apoi nu este un incident singular, s-au aruncat din zeci de locuri pe toata perioada jocului. Chiar crezi ca poate regiza cineva atat de bine asa ceva? OK, si eu as fi de acord cu rejucarea meciului, dar acesta incepand de la 0-0, nu cum doresc rapidistii de la 1-0 si min 73. Pai 10 min le-ar trebui jucatorilor doar ca sa reintre in forma, deci practic ar fi clar o infrangere. Oricum rapidistii nu sunt la prima lor magarie, incearca sa-ti aduci aminte cate au mai facut, poate ca atunci te calmezi.

predatorpulse721.03.2008 08:40

@adrianultras25,cred ca ai inteles ce am vrut sa spun,eu unul ma separ de faza aia cu lovitul arbitrului eu vorbeam de atitudinea tuturor stelistilor de dupa acea faza,de jucatori si conducatori,aveau o satisfactie ca au castigat 3 pc,mai ales jijinho,care m-au scarbit efectiv. Tie ti-a placut maestrul Lovin,un cersetor cum rar mi-a fost sa vad? Colegul sau nesu era pe jos dupa duelul cu pancu,iar dupa ce nesu a fost ratat de "stelistul infiltrat" si deaconu a devenit tinta,lovininho a mers glont la arbitru sa intrerupa meciul,ba chiar s-a bucurat de parca ar fi castigat meciul. Nu zic ca toti jucatorii au avut aceasta atitudine,de exemplu,din ce am vazut pe reluari,destui jucatori stelisti nici nu stiau ce se intampla,printre care Vali Badea si ov Petre.

 

Cel mai bun mesaj de la acest topic a fost al userului armin,daca nu ma insel,care a zis ca numai Steaua are de pierdut din aceasta intamplare,foarte corect de altfel. Nu mai ai ce sa pierzi cand esti 0,cum e rapidul de cand s-a infiintat, 0 ca performante,0 ca si civilizatie fotbalistica,0 all-around. Dar cand esti Steaua Bucuresti,nu poti sa te rogi de niste popandai fotbalistici sa-ti dea 3 pc. Eu i-as intreba pe cei ce isi doresc f mult aceste 3 pc,va intreb eu,ce facem cu ele? Titlul oricum e jucat,pazskany stie de ce,locul 2 nu e pentru stelisti adevarati,asa ca nu inteleg de ce renuntam la onoarea noastra pentru 3 pc amarate? Da stiu,regulamentul trebuie aplicat,dar exista lucruri mai presus de regulament,exista o conduita,un fair-play intre jucatori.

 

Si sa stii ca nu sunt influentat de presa mancatoare de rahat,vad doar declaratiile stelistilor,ce sa mai zic atunci cand Jiji zice "cine nu vrea sa fie avantajat?",pe cand un stelist normal la cap nu vrea sa fie avantajat,vrea sa castige normal,pe teren. In fine,nu mai comentez pe tema asta,astept circul de la comisii.

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

Cipper21.03.2008 08:46

Nu stiu ce decizie se va lua, putin conteaza. Nici macar o rejucare nu m-ar lua prin surprindere... Probabil va da apa la moara in continuare celor cu comportament subuman indiferent ce echipa simpatizeaza acestia.

 

Nu pot decat sa ma declar dezamagit de comportamentul lui Lovin care se tot tinea dupa Deaconu cersind sfaritul jocului... Cu toate ca baietii nu au jucat rau aseara sper ca prima de 10000 promisa de Gigi inainte de meci sa nu le fie acordata. Desi pana la sfarsit rezultatul putea fi intors (ma indoiesc ca am fi reusit asta dat fiind ce schimbari fusesera facute..) la momentul respectiv Steaua era condusa..

 

E clar ca trebuie pus odata si odata piciorul in prag, dar mie mi-ar conveni o rejucare pe Ghencea fara suporteri subpodari. Doar pentru frumusetea sportului. In niciun caz nu sunt de acord cu o rejucare fara spectatori. Pana la urma fotbalul, cel putin declarativ, e un spectacol...

AdrianUltras2521.03.2008 08:49

predatorpulse7

 

eu am mai zis.

imi bag picioarele in tot fotbalul romanesc.

Noi am facut cel mai mult pentru fotbalul romanesc si uite ca nu suntem respectati deloc.

fiecare echipa care joaca cu noi ne acuza ca suntem hoti si altele desi noi am fost singurii care anul asta au jucat intr-o cupa europeana!

SINGURII!

 

Noi am facut coeficientul Romaniei.

 

 

Daca erau in locul nostru, rapidistii,timisorenii,clujenii, toti faceau gat si zbierau sa primeasca 3 puncte.

Dar bineinteles ca toti se dau sfinti.

 

Ati auzit declaratia lui Iancu the hutt?

pai pe el l-a sunat cineva din galeria rapidului si i-a zis ca ala care a aruncat nu e rapidist.e un stelist infiltrat.

 

sa fim seriosi!

 

Meritam astea 3 puncte numai ca sa moara astia de ciuda!

greenyes21.03.2008 08:50
@alpopa

 

Steaua a avut 2 ocazii , daca juca intr-adevar ceva trebuia sa ii calareasca pe subpodari in starea in care erau nu sa se chinuie , ba chiar sa fie condusa .

 

Nici eu nu sunt multumit dar ca sa spui ca nu am jcuat nimic e prea mult, asta era valabil cu alte ocazii dar nu aseara.

 

E pacat ca i am lasat sa respire. Daca ii luam pe sus erau vai de ei dar asa le dam apa la moara. Pacat!!!! Am fost placut surprins de evolutia lui Ovidel si neplacut de ratarile celor doi Moreno, chiar foarte nervos!!!

 

Asta e!!!! Asteptam aplciarea normala a unui regulament (de ce nu se numeste tocmeala nu stiu) intr o tara devenita in 80 de ani anormala, ex si actualii comunisti stiu de ce!!!!

 

Forza Steaua!!

bogdan21.03.2008 08:50

Nu inteleg de ce nu se zice nimic de faultul in careu asupra lui Dica la inceputul meciului?

glow21.03.2008 08:58

Sunt stelist dar asta nu ma face sa nu fiu realist.

Solutia corecta ar fi rejucarea meciului pe un stadion cu portile inchise, fara spectatori.

In alta ordine de idei gestul lui Lovin din momentul in care Deaconu pune capat meciului este incalificabil, inadmisibil pentru un adevarat stelist.

Sincer totul mi-a lasat un gust amarm si vreau sa se rejoace meciul, nu de alta dar sa nu incepem sa suferim adanc de scenarita .

 

Pacat ca numele Steaua este legat de acest monstruos scandal.

 

Forza STEAUA

:steagcruce:

greenyes21.03.2008 08:58
Da stiu,regulamentul trebuie aplicat,dar exista lucruri mai presus de regulament,exista o conduita,un fair-play intre jucatori.

 

Pacat ca noi am ajuns sa vorbim despre niste lucruri care ar trebui sa fie normale dar intr un mediu condus numai de .......Doamne iarta ne.......devin niste enormitati.....

 

Ce fair play cand sapanuru s a dus la zburatorii lui si a ineput sa injure Steaua, a vazut o tara intreaga!!!! Ce o sa zica cel ce se bate cu pumnul in piept ca a facut legea lui peste contra violentei la faza asta????? Pai zburatorul din teren trebuie suspendat. In locul jucatorilor stelisti ii urcam pe gard in secunda urmatoare fara sa ma mai mobilizeze antrenorul, mama lor.

 

Cum mai au curajul astia sa te priveasca in ochi frate dupa ce te injura, cand se intalnesc la lotul national???? vorbim vorbe si deciziile normale le iau anormalii.

 

Legat de conducerea Stelei....ai si tu dreptate dar .... de organizat meciul l au organizat alde Copos si cu restul de singuri impotriva cui??? Se culege ce s a semanat de catre analfabetii astia in ale coducerii fotbalului.....si nu numai...la nivel de tara stam la fel

 

Pacat!!!!

stelistul stelist21.03.2008 09:05

pe mine unu Steaua m'a dezamagit eu as vrea sa se reia jocul ca se pare ca suntem foarte avantajati de arbitrii. e pacat ca de mult nu mai putem castiga un meci fara ajutorul arbitrului. Steaua ma dezamageste dar raman alturi de ea pana la moarte :no:

cornel-cluj21.03.2008 09:06

Desi nici eu nu sunt chiar impacat cu posibila victorie la masa verde a Stelei, preferand una obtinuta pe teren, trebuie sa acceptam insa ca trebuie aplicata LEGEA, REGULAMENTUL. Indiferent de numele celui vinovat. Sed lex, dura lex. toate trebuie sa aiba un inceput. Si daca inceputul este acest meci, cu atat mai bine. Asta trebuie sa fie invatatura de minte pentru toti suporterii, indiferent de echipe. Responsabilizarea si educarea comportamentului suporterilor nu se fac prin evitarea legilor scrise ale fotbalului, ci prin aplicarea lor. Fiti convinsi ca aplicarea regulamentului in acest caz va duce la o limitare a violentelor pe stadioane. Va responsabiliza sefii de galerii. Va responsabiliza suporterul. Pentru ca e greu de crezut ca un suporter va mai apuca sa arunce cu ceva pe teren, stiind ca echipa lui poate fi depunctata pentru gestul sau. Si cred ca chiar daca ar incerca, se vor gasi altii langa el sa-l opreasca. Asa ca, prefer sa se aplice regulamentul si chiar nu ma intereseaza nici o clipa daca asta inseamna ca vor spune unii si altii tot soiul de lucruri care au legatura cu imaginea Stelei, moralitatea si mai stiu eu ce. Si ei ar fi reactionat la fel ca noi daca situatia ar fi fost invers decat acum. Faceti un simplu joc de imagiantie si inchipuiti-va ca ceea ce s-a intamplat aseara ar fi fost in Ghencea, la 1-0 pentru Steaua. Cam ce reactii ar fi fost din partea conducatorilor Rapidului. Si abia apoi faceti afirmatii despre rejucare, moralitate, corectitudine, idealism s.a.m.d. In cazul asta trebuie aplicat regulamentul. Punct. Cine greseste, plateste. Chiar daca ar fi fost vorba despre Steaua, parerea mea nu s-ar fi schimbat

stelistul stelist21.03.2008 09:10
Desi nici eu nu sunt chiar impacat cu posibila victorie la masa verde a Stelei, preferand una obtinuta pe teren, trebuie sa acceptam insa ca trebuie aplicata LEGEA, REGULAMENTUL. Indiferent de numele celui vinovat. Sed lex, dura lex. toate trebuie sa aiba un inceput. Si daca inceputul este acest meci, cu atat mai bine. Asta trebuie sa fie invatatura de minte pentru toti suporterii, indiferent de echipe. Responsabilizarea si educarea comportamentului suporterilor nu se fac prin evitarea legilor scrise ale fotbalului, ci prin aplicarea lor. Fiti convinsi ca aplicarea regulamentului in acest caz va duce la o limitare a violentelor pe stadioane. Va responsabiliza sefii de galerii. Va responsabiliza suporterul. Pentru ca e greu de crezut ca un suporter va mai apuca sa arunce cu ceva pe teren, stiind ca echipa lui poate fi depunctata pentru gestul sau. Si cred ca chiar daca ar incerca, se vor gasi altii langa el sa-l opreasca. Asa ca, prefer sa se aplice regulamentul si chiar nu ma intereseaza nici o clipa daca asta inseamna ca vor spune unii si altii tot soiul de lucruri care au legatura cu imaginea Stelei, moralitatea si mai stiu eu ce. Si ei ar fi reactionat la fel ca noi daca situatia ar fi fost invers decat acum. Faceti un simplu joc de imagiantie si inchipuiti-va ca ceea ce s-a intamplat aseara ar fi fost in Ghencea, la 1-0 pentru Steaua. Cam ce reactii ar fi fost din partea conducatorilor Rapidului. Si abia apoi faceti afirmatii despre rejucare, moralitate, corectitudine, idealism s.a.m.d. In cazul asta trebuie aplicat regulamentul. Punct. Cine greseste, plateste. Chiar daca ar fi fost vorba despre Steaua, parerea mea nu s-ar fi schimbat

nu cred ca e nevoie sa se aplice regulamentul doar pentru o piatra , bricheta sau mai stiu eu ce sa se reia partida din minutul 73 si atunci sa vedem motivatie la jucatorii Stelei

cornel-cluj21.03.2008 09:18
nu cred ca e nevoie sa se aplice regulamentul doar pentru o piatra , bricheta sau mai stiu eu ce sa se reia partida din minutul 73 si atunci sa vedem motivatie la jucatorii Stelei

Fara suparare, dar eu cred ca trebuie sa se aplice. Nu poti spune "a fost putin violata, deci nu e viol in toata regula, propunem achitarea". Aici e vorba de lege. In tara asta legea se aplioca selectiv si in functie de interese. De aceea suntem priviti cum suntem in afara tarii. Ne tocmim pentru orice, ne dam smecheri si isteti atunci cand incalcam o lege, ne bucuram cand il "facem" pe cate unul si atunci ranjim ca tampitii, cu o bucurie incomensurabila in suflet. M-am saturat de jegul care ne acopera incet si sigur toate valorile morale, culturale, sportive. M-am saturat de balacareala si jignirile interminabile, m-am saturat de eludarea legii, slabirea institutiilor care trebuie sa le aplice, cu alte cuvintre sunt satul de toata tiganeala asta nenorocita. Si daca a aplica legea in cazul meciului de ieri, devine o chestiune negociabila si acum, atunci chiar nu mai avem scapare!

stelistul stelist21.03.2008 09:28
Fara suparare, dar eu cred ca trebuie sa se aplice. Nu poti spune "a fost putin violata, deci nu e viol in toata regula, propunem achitarea". Aici e vorba de lege. In tara asta legea se aplioca selectiv si in functie de interese. De aceea suntem priviti cum suntem in afara tarii. Ne tocmim pentru orice, ne dam smecheri si isteti atunci cand incalcam o lege, ne bucuram cand il "facem" pe cate unul si atunci ranjim ca tampitii, cu o bucurie incomensurabila in suflet. M-am saturat de jegul care ne acopera incet si sigur toate valorile morale, culturale, sportive. M-am saturat de balacareala si jignirile interminabile, m-am saturat de eludarea legii, slabirea institutiilor care trebuie sa le aplice, cu alte cuvintre sunt satul de toata tiganeala asta nenorocita. Si daca a aplica legea in cazul meciului de ieri, devine o chestiune negociabila si acum, atunci chiar nu mai avem scapare!

cred ca vor fi cel putin 5 meciuri pe sezon oprite inainte de final din cauza arbatrilor... ar trebui sa se puna legea pentru suporteri nu pentru niste jucatori care muncesc...e ideea ta si te inteleg

glow21.03.2008 09:30
Fara suparare, dar eu cred ca trebuie sa se aplice. Nu poti spune "a fost putin violata, deci nu e viol in toata regula, propunem achitarea". Aici e vorba de lege. In tara asta legea se aplioca selectiv si in functie de interese. De aceea suntem priviti cum suntem in afara tarii. Ne tocmim pentru orice, ne dam smecheri si isteti atunci cand incalcam o lege, ne bucuram cand il "facem" pe cate unul si atunci ranjim ca tampitii, cu o bucurie incomensurabila in suflet. M-am saturat de jegul care ne acopera incet si sigur toate valorile morale, culturale, sportive. M-am saturat de balacareala si jignirile interminabile, m-am saturat de eludarea legii, slabirea institutiilor care trebuie sa le aplice, cu alte cuvintre sunt satul de toata tiganeala asta nenorocita. Si daca a aplica legea in cazul meciului de ieri, devine o chestiune negociabila si acum, atunci chiar nu mai avem scapare!

 

Rejucare meciului fara suporteri, asta este solutia corecta !!! forzateaua

morosanu'21.03.2008 09:31
@adrianultras25,cred ca ai inteles ce am vrut sa spun,eu unul ma separ de faza aia cu lovitul arbitrului eu vorbeam de atitudinea tuturor stelistilor de dupa acea faza,de jucatori si conducatori,aveau o satisfactie ca au castigat 3 pc,mai ales jijinho,care m-au scarbit efectiv. Tie ti-a placut maestrul Lovin,un cersetor cum rar mi-a fost sa vad? Colegul sau nesu era pe jos dupa duelul cu pancu,iar dupa ce nesu a fost ratat de "stelistul infiltrat" si deaconu a devenit tinta,lovininho a mers glont la arbitru sa intrerupa meciul,ba chiar s-a bucurat de parca ar fi castigat meciul. Nu zic ca toti jucatorii au avut aceasta atitudine,de exemplu,din ce am vazut pe reluari,destui jucatori stelisti nici nu stiau ce se intampla,printre care Vali Badea si ov Petre.

 

Cel mai bun mesaj de la acest topic a fost al userului armin,daca nu ma insel,care a zis ca numai Steaua are de pierdut din aceasta intamplare,foarte corect de altfel. Nu mai ai ce sa pierzi cand esti 0,cum e rapidul de cand s-a infiintat, 0 ca performante,0 ca si civilizatie fotbalistica,0 all-around. Dar cand esti Steaua Bucuresti,nu poti sa te rogi de niste popandai fotbalistici sa-ti dea 3 pc. Eu i-as intreba pe cei ce isi doresc f mult aceste 3 pc,va intreb eu,ce facem cu ele? Titlul oricum e jucat,pazskany stie de ce,locul 2 nu e pentru stelisti adevarati,asa ca nu inteleg de ce renuntam la onoarea noastra pentru 3 pc amarate? Da stiu,regulamentul trebuie aplicat,dar exista lucruri mai presus de regulament,exista o conduita,un fair-play intre jucatori.

 

Si sa stii ca nu sunt influentat de presa mancatoare de rahat,vad doar declaratiile stelistilor,ce sa mai zic atunci cand Jiji zice "cine nu vrea sa fie avantajat?",pe cand un stelist normal la cap nu vrea sa fie avantajat,vrea sa castige normal,pe teren. In fine,nu mai comentez pe tema asta,astept circul de la comisii.

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

uita-te cand fac schimbarile cum injura Steaua,chiar daca joaca cu echipa x,tiganii astia nu au auzit de fayr-play,noi de ce sa fim atunci?

«191011121317»