FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Unirea Urziceni 1 - 0

«123456»
cicerone16.03.2008 21:12

Priviti pe Sport.ro? D-le Muresan, vedeti ca aveti tensiunea 30 cu 19, sa nu face-ti atac de cord pentru ca vreau sa va vad reactia in momentul cand veti juca in UEFA. Credeti ca aveti fata de Liga Campionilor? Mai lasati comentariile ostile la adresa echipei Steaua si vedeti-va de sanatate, sunteti cam rosu... sau ai tras pe nas.

D-nul ziarist Chiotea? Se stie ca este antistelist calificat asa ca sa-si traga un glonte in gura aia spurcata. Dar poate ca poarta noroc echipei Steaua cand vine in emisiune.

Forza Steaua!

MoWeed16.03.2008 21:13

A ajuns si chiotea mare specialist in fotbal? Nenorocitul asta ataca Steaua cu orice ocazie posibila...

cristian01416.03.2008 21:14

N-a fost fault la golul nostru. Dica a lovit mingea cu capul, Stelea a respins in fata, dupa care a cazut, iar jucatorul nostru a incercat sa sara peste el, sa-l evite. Baleanu e retardat.

AdrianUltras2516.03.2008 21:14

pai daca chiotea zice...e clare ca nu e adevarat:))

threat16.03.2008 21:17

Surdu pe Ghencea , Neaga la Navodari in Liga III . Surdu = 0 . Neaga = victorie cu Dinamo .

Un jucator pe care marele antrenor Hagi ( idolul in ale antrenoratului pentru un idiot ,chiotea , in fata caruia si Lenutza Basescu pare academiciana ) l-a distrus in vara , uitand ca vine din plin campionat pierde din nou in fata unui mascarici .

Doamne, unde oare vom ajunge cu prostia si incapatanarea patologica de care dau dovada unii ?

Fratilor , cine e Surdu , de ce se insista atat de mult cu un nimeni , i se dau mii de sanse , pe cand jucatori ca Neaga , Baciu si altii , care chiar au muncit la Steaua , sunt inlaturati cu asa usurinta?

Cine e frate asta ? Sa-l faca mascota , amuleta norocoasa , ciobanas la oi si nu fotbalist la Steaua !

Sa nu uitam de Petre Marin , Cristocea , Zaharia , tratati ca niste gunoaie acum ....

Si in alta ordine de idei : o idee de interpretare a fazei golului - nu sunt specialist , pun si eu o intrebare doar - ce se intampla daca mingea ajungea din nou la Dica ? Stelea se ridica si ii lua picioarele , mingea trecea peste poarta . E penalty pentru noi ? Stiu ca nu ai voie sa atingi portarul in 6 m , dar ce facem dam un amendament la legea inertiei ?

 

:steagcruce:

AdrianUltras2516.03.2008 21:18

Penalty clar la Nesu si la Dica.

Penalty clar si la hentul lui Golanski!

Gabyc16.03.2008 21:21

Chiar acum am vazut declaratia lui Dan Petrescu.Un om mare in adevaratul sens al cuvantului.De ce nu pot toti sa fie ca el?Muresan ar trebui sa taca pentru ce au facut arbitrii in tur pentru ei.Adevarul ca Steaua a fost avantajata dar penalti au fost de ambele parti.la gol stelea oricum nu mai ajungea la minge cum a mai spus cineva mai sus.Oricum ziaristul asta incepe sa ma calce pe nervi.Inca ceva se pare ca Becali de da pe brazda.Sper so tie tot asa.

SteauaToronto16.03.2008 21:29

Taranul ala de Muresan ma scoate din sarite. Tot timpul da interviuri arogante. Doamne ce n-as da, as da tot sa castigam titlul asta si sa-i inchidem gura taranoiului asta.

steaua 4 ever and ever16.03.2008 21:34

bai ce sa mai... MUUUUUUUUresan se oftica!isi baga unghia-n gat!

oricum cel mai important e ca

Steaua a Castigat inca o data dovedind ca e o echipa buna! fularsteaua2:steagcruce:forzateauafular-campionii

CREIERU7816.03.2008 21:38

"urzicuta" nu a vrut sa joace astazi si a stat la cutie cum se spune iar in aceste conditii lipsa spectacolului era iminenta atata timp cat noi nu am marcat decat in final.

3 puncte meritate.

s-au remarcat: Habib nota10 si Zerosurdu care nu cred ca am ce nota sa ii dau la ce executii "rafinate" a avut =penibil.

arbitrajul execrabil.

ma bucur pentru cele 3 puncte pe care le-am meritat.

steaua 4 ever and ever16.03.2008 21:38
Taranul ala de Muresan ma scoate din sarite. Tot timpul da interviuri arogante. Doamne ce n-as da, as da tot sa castigam titlul asta si sa-i inchidem gura taranoiului asta.

Eu as vrea sa-i sparga unu moaca aia p stadion!ca prea e nesimtzit si ma enerveaza MUUUUUUUUUresan asta cu vaca lui :cursing:

Gabyc16.03.2008 21:40

Acum am aflat :e adevarat ca Goian nu poate juca cu rapid din cauza cartonaselor?Asta ar insemna ca rada revine in lotul Stelei.sper sa arate ca stie fotbal si sa-si pastreze locul in echipa.

Catalyn0716.03.2008 21:44

ce coregrafie a fost la Sud ? :D ca eram cam sub ea... :)):steag_sah_mic:fularsteaua2

threat16.03.2008 21:46

sau Ghionea ? Baciu ? eu inca nu pot sa uit cum l-a dublat rada pe nesu la vestitul lor sincron

DanStan16.03.2008 21:54

Muresan se da in stamba pentru ca POATE. Daca Steaua ar juca asa cum trebuie Muresan n-ar reusi decat sa fie penibil. Dar Steaua joaca prost, dezlanat, la noroc. Deci jocul Stelei nu e cu nimic superior celui pracaticat de 'legiunea straina' de la Cluj. Ce mama dreaq atata gargara ? Tot ce are de facut Steaua pentru a-i inchide ciocul papagalului e sa joace 3-4-5-6 meciuri CU MULT MAI BINE decat o face marea echipa a lui Muresan. Dar oare joaca Steaua asa ? Nu.

steaua 4 ever and ever16.03.2008 22:03
Muresan se da in stamba pentru ca POATE. Daca Steaua ar juca asa cum trebuie Muresan n-ar reusi decat sa fie penibil. Dar Steaua joaca prost, dezlanat, la noroc. Deci jocul Stelei nu e cu nimic superior celui pracaticat de 'legiunea straina' de la Cluj. Ce mama dreaq atata gargara ? Tot ce are de facut Steaua pentru a-i inchide ciocul papagalului e sa joace 3-4-5-6 meciuri CU MULT MAI BINE decat o face marea echipa a lui Muresan. Dar oare joaca Steaua asa ? Nu.

ba poate dak sunt jocatorii seriosi, motivatzi, isi doresc sa-i inchida gura lu MUUUresanu si vor sa nu mai spuna lum fular-campioniiforzateaua ea ca n-au jukat bn. oricum se poate!dar nu se vrea

Gabyc16.03.2008 22:10
Muresan se da in stamba pentru ca POATE. Daca Steaua ar juca asa cum trebuie Muresan n-ar reusi decat sa fie penibil. Dar Steaua joaca prost, dezlanat, la noroc. Deci jocul Stelei nu e cu nimic superior celui pracaticat de 'legiunea straina' de la Cluj. Ce mama dreaq atata gargara ? Tot ce are de facut Steaua pentru a-i inchide ciocul papagalului e sa joace 3-4-5-6 meciuri CU MULT MAI BINE decat o face marea echipa a lui Muresan. Dar oare joaca Steaua asa ? Nu.

 

Din echipa Stelei nu trebuie schimbat sistemul ce mijlocul.trebuie lasat doar un mijlocas defensiv ori Lovin ori Petre.cred ca cel mai bine Steaua ar arata asa:

Zapata

 

Golanski(P Marin) Goian(Ghionea) Radoi(Rada) Emegara(Nesu-a inceput sa joace fotbal)

 

 

 

Lovin(O Petre)

 

Mendoza(Nicolita) Dica(Neaga)

 

Dayro(Plesan)

 

 

 

 

Pepe Moreno(Vali Badea) Habibou

 

 

 

Parerea mea asta ar fi.Eu cred ca ar avea succes mare.

leynad7216.03.2008 22:27

Ce s-a intamplat frate cu Habibou la sfarsitul meciului ?

Ca era trist de parca pierdusem...

Aia la fanatik ziceau ca ar fi luat cartonas rosu.

Mie mi s-a parut ca toti se bucurau, iar pe el nu-l baga nimeni in seama.

Curios...

paraipan_2916.03.2008 22:37

Bravo baieti! Ne-a iesit si azi! Forza Steaua!!!!!

 

PS: Ssssssuuuuuurrrrrdddduuuullllleeeeee esti cea mai mare panarama din lotul Stelei. Ai o singura solutie: Sa te impusti!

Bundy16.03.2008 22:42
Ce s-a intamplat frate cu Habibou la sfarsitul meciului ?

Ca era trist de parca pierdusem...

Aia la fanatik ziceau ca ar fi luat cartonas rosu.

Mie mi s-a parut ca toti se bucurau, iar pe el nu-l baga nimeni in seama.

Curios...

Dar mai curios e ca nu prea primea pase, mai ales de la unii veterani ai echipei.:)

amarel16.03.2008 22:43

A doua repriza , am jucat bine, am avut si ceva nesansa ,dar pana la urma a venit si golul, singura greseala a lui Lacatus a fost....SURDU,....nu pot pricepe ce naiba cauta asta in lotul Stelei :blink:

O nota in plus pentru NESU !!!Se pare ca-l amitioneaza postura de rezerva .....

Totusi, la mijloc acolo trebuie un cap limpede ,, sau inca ceva timp ca sa se creeze relatiile de joc intre cei vechi si noii veniti !

Cat despre MURESAN , e doar un incult ,un mini-Becali , care are impresia ca-i varianta romaneasca a lui BERLUSCONI , si cu ocazia asta ne tortureaza pe noi cu ceea ce el numeste umor si vorbe de duh...... :chair: !!!

I.N.Money16.03.2008 23:05

Daca ne prezentam in halul asta cu sub podarii o sa primim o corectie greu de digerat . Din punctul meu de vedere suntem intr-un regres total dupa meciuri cu adversare destul de modeste ( Iasi si Pandurii ) si inca noi nu am inceput meciurile serioase in deplasare in acest mini-retur.

Meciul de azi a fost haotic , nu cred ca am avut in prima repriza vreun sut pe poarte , desi am avut pe teren 4 atacanti de meserie din primul minut care au fost pusi pe pozitii destul de ciudate pentru ei .

In Giulesti daca vrem sa castigam , de fapt daca dorim sa construim ceva o sa renuntam la "Monstruoasa coalitie" de la mijlocul terenului si o sa ii facem loc lui Plesan .

Din pacate nu putem remarca pe nimeni in meciul de azi din tabara noastra , dar sper ca joi situatia sa se schimbe cu 180 de grade .

AdrianUltras2516.03.2008 23:07

I.N.Money

 

am vazut ce joaca si aviarii.avem sanse bune sa ii umilim chiar si cu jocul asta:))

predatorpulse716.03.2008 23:09

Problema presei la noi e ca mananca prea mult rahat. Ok,Urziceni a avut penalti azi,dar a fost penalti si la Dica,ati vazut faza asta pe undeva? Nu,exact cum nu a fost aratat cotul in figura lui Goian de la meciul cu CFR.

 

Inteleg ca poate am fost oarecum avantajati in acest "retur",insa au fost mult mai favorizati CFR-istii in tur,chiar in gsp zicandu-se ca au vreo 10 pc in plus fata de cat ar merita sau asa ceva.

Iar momentan eu unul nu bag botul la faza asta cum ca Becali cumpara arbitrii,pentru ca ciobanul e incult,sufera de cateva boli mintale dar prost nu este. Daca ar fi stiut ca ia campionatul cumparand arbitrii ar fi facut-o de la inceput. Doar nu credeti ca a zis "hai sa-i las pe astia de la CFR sa fure cu arbitrii in tur si daca suntem departe incep sa fur si eu". Mi se pare cam pueril sa gandesti asa.

 

Daca se va dovedi ca ciobanul a facut lucruri ilegale,clubul nostru trebuie pedepsit. Pana atunci,insa sunt numai povesti.

Becali are 2 moduri in care reactioneaza:

1) Steaua pierde sau face egal - ungurii sunt de vina,arbitrajul e pe mana CFR-ului,lupescu este cu ei,adversarii au fost motivati de CFR

 

2)Steaua castiga - Becali are inima de leu,arbitrii sunt romani verzi si nu ar fluiera impotriva Stelei,Jiji spune ca are butoane(pe care se pare ca le pierde cand Steaua joaca in deplasare),bla bla

 

E simplu,castiga CFR,Becali zice ca CFR fura,castiga Steaua,muresan zice ca arbitrii sunt cu noi,sunt de fapt aceleasi decalratii in oglinda,diferenta e ca muresan e mai diplomat(sau mai bine zis era,daca e sa ma uit la ultimele declaratii).

 

Personal,eu nu cred in teoria conspiratiei cu arbitrajul romanesc,cred ca de vreo 3-4 ani s-a cam oprit mafia din arbitraj. Chestia e ca arbitrii sunt submediocri,gresesc f mult,si sunt supusi unor presiuni f mari din partea acestor patroni imbecili din fotbalul romanesc care stiu ca au mereu aceasta scuza in caz de esec. Bineinteles ca exista partide stricate de arbitri,insa de multe ori se exagereaza,va dau un exemplu de azi,mititelu sare in sus ca i s-a anulat un gol perfect valabil uitand ca echipa sa a ratat un penalti si ca Coman a scos vreo 3 goluri ca si facute.

 

Si pregatiti-va psihic pentru ca,pana la meciul cu rapid vom fi tocati marunt de presa ca fiind "hotii",cei ajutati de arbitraj.

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

AdrianUltras2516.03.2008 23:15

se pare totusi ca a fost gol valabil la Dayro Moreno.

 

asadar ia sa vede: penalty nedat la Nesu,penalty nedat la Dica, gol valabil anulat gresit.

iar pentru Unirea; hent la golanski si nu stiu daca se dadea ceva la Stelea pentru ca el era deja in cadere

«123456»