Si eu am fost suparat aseara dupa joc, nu mi`a placut deloc meciul, insa am realizat ca am obtinut o victorie importanta, si a fost poate cel mai greu meci pe care il puteam avea in Ghencea in cele 34 etape de campionat. De ce? Unirea a facut un antijoc total unde Pepe Moreno se afla intre mijlocul si atacul lor. Dan Petrescu e un mare tactician, si sunt sigur ca asta a si dorit: sa inchida meciul si sa bage autobaza in poarta, la fel cum a facut`o si cu Dinamo, Rapid, CFR sau Poli. Rezultatele?
4-1 cu Poli (Urziceni)
1-0 cu Steaua (Urziceni)
1-1 cu Rapid (Giulesti)
0-2 cu CFR (Cluj)
0-0 cu Poli (Timisoara)
0-0 cu Dinamo (Urziceni)
0-1 cu Steaua (Ghencea)
pentru. ca meciul de la Timis e cel mai recent, tin minte ca Poli nu a avut nici o ocazie de gol in tot meciul, si totusi, Poli TM. are cel mai bun atac din Liga 1.
O echipa foarte greu de batut Unirea, chiar daca tot spunem "Dayro,Mendoza,Dica.. trebuia neaparat sa castigam". Am vazut aseara o asezare perfecta a Unirii. Spatii foarte inguste, Golanski blocat foarte bine pe partea dreapta, Dica avea mereu 2 oameni dupa el cand avea mingea, Pepe tinut de ambii fundasi centrali...
Per ansamblu, multumit de rezultat.
PS: Unirea o surpriza placuta? Fiti seriosi..
