FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Poli Iasi - Steaua 2 - 1

«1234516»
Catalyn0724.02.2008 19:34
lasati ca nu este vina lui Banel. i-a sarit aiurea..batem cu 2-1 :P...prima repriza a fost varza :(

 

esti optimist rau...

Alex1234_Steaua4ever24.02.2008 19:35

Steaua nu va mai reveni in stilul asta trebuie dat afara Banel... nu e el de fel bun de nimic.. (decat de alergat) ... acu e si mai aiurit... nici nu cred ca mai vede ceva in jurul lui ... dat afara si bagat Dayro sau surdu , care se pare ca are chef de joc in ultima vreme . si pe Cernea sa-l bage numa sa-l scoata pe Banel

steaua_gloria24.02.2008 19:35

Totusi , dupa ce a dat autogolul, Banel a jucat bine. Chiar am vazut o centrare buna, insa lui Moreno i-a fost frica sa bage capul.

MoWeed24.02.2008 19:35

Anti-joc ca in meciu asta rar e dar sa vezi....

Referitor la autogol i-a sarit mingia din gazon asa ceva se putea intampla oricui. Desi si eu sunt de parere ca n-are ce cauta Banel in 11-le de start al Stelei totusi nu e vina lui...

1uLy4Nn24.02.2008 19:35
esti optimist rau...

 

 

poi nu prea am de ales :steagcruce:

roket_grl24.02.2008 19:36

mai...terminatzi cu terenul ca e rau...nu mai cautatzi scuze!!!

STEUA trebuie sa bata si daca jucam in pielea goala si legatzi la ochi!si moldovanii astia tot pe

maidanul asta joaca,doar ca Steaua trebuie sa isi dovedeasca valoarea!!!TREBUIEEEE

 

 

sper sa il scoata pe Banel

choli24.02.2008 19:36

ba ce draq meci vedeti?

nu zic ca Banel joaca bine dar in kkt nu vedeti ce hal de teren????????

sau sunteti orbi?

nu vedeti ce trag jegurile astea de timp?

asta este fotbal? ce draq sa construiesti cand toti moldovenii sunt pe jos din min 3 jumate?

 

o mentalitate de tot kkt pe care o vezi NUMAI IN Liga LU' mitica.....-apropos sa-i dam toti mu.....e!

strezahuzum24.02.2008 19:36

Dar a cui e ? A, da, e vina ungurilor, comunistilor si "dujmanilor" imaginari ai lui GG.

brada24.02.2008 19:36

ideea e ca toata echipa joaca de kkt negriciosii in atac incearca 1-2 Dica opreste balonu .. o pierde

Banel centrari.. in banani bine ca nu incearca si pe langa poarta noastra

mingi date pe varfuri ... ma scuzati varf ca unu avem ...

adio titlu sa ne inscriem in Intertoto daca jucam in halu asta...

The Flyer24.02.2008 19:37
Putin fotbal, teren de tot cacatu'...

 

terenul ca terenul,da' ce facem cu jocul echipei?ce am vazut in amicale e ceva,da' asta-seara mor de nervi!plesan e lesinat rau,tre' sa schimbe Laca ceva dupa pauza,sper!si sa iasa dracu' cretinul sarului,Banel!in afara de fundasii de banda nimeni n-a miscat la Steaua!CE FACEM,ASTA-I INTREBAREA?

criminalu200524.02.2008 19:37

bai baieti ce poti sa te astepti de la un om care nu a jucat decat un sigur meci in viatza lui.ala cu Betis ATAT. Restul doar a alergat...dar atat un fel de atlet in loc de fotbalist mai bine juca Gigel Coman :))))))))))))))

baby_stelista24.02.2008 19:37

Iasi numai fotbal nu joaca!tare mi-e teama ca o sa iasa vreun stelist accidentat ... vai de Steaua noastra

steaua_gloria24.02.2008 19:37
lasati ca nu este vina lui Banel. i-a sarit aiurea.

Are dreptate , se mai intampla, daca incepeti sa-l criticati n-o sa mai vedeti jucator de fotbal din el.

MoWeed24.02.2008 19:37

Si mai ziceau jegurile alea de comentatori ca nu e motiv de cartonase....

choli24.02.2008 19:37
mai...terminatzi cu terenul ca e rau...nu mai cautatzi scuze!!!

STEUA trebuie sa bata si daca jucam in pielea goala si legatzi la ochi!si moldovanii astia tot pe

maidanul asta joaca,doar ca Steaua trebuie sa isi dovedeasca valoarea!!!TREBUIEEEE

 

 

sper sa il scoata pe Banel

 

 

 

dute ba si fa caca...mai abtinate cand vrei sa vb

yo_marius24.02.2008 19:37

pacat totusi ca pe langa Banel, si Pepe, Dica si Ovidel "ceasu' " sunt pe dinafara...

xDaJACKALx24.02.2008 19:37

Acu il facem pe Banel capitan antrenor si presedinte pentru autogolu asta, ca sa-l inucrajam nu de alta. Ce tare e comentatoru "De la Dayro Moreno sunt asteptari foarte mari".Pai ce asteptari sunt? Sa-i incurajeze de pe banca sa le tina locul cald pe scaun ?

Simionesei24.02.2008 19:38

mda e clar...noi inca nu reusim sa castigam un meci in deplasare...sper sa prindem un loc de Cupa UEFA :steag_steaua_ro:

AdrianUltras2524.02.2008 19:38

nu jucam nimic.

 

Dica si Nicolita afara din Ghencea!

 

ei strica jocul Stelei!!!

 

Lacatus m-a dezamagit.

horse3724.02.2008 19:38

e groaznic cu Banel si Dica in echipa. o fi sarit mingea aiurea dar mai ai si cap. iar Dica mosul trebuie sa joace la old boys.

 

hai ca-i batem cu 2-1

akebono24.02.2008 19:39

joaca bine tactic iesenii

 

tb sa cream mai mult si in viteza

 

nu credeam ca o sa ajung sa zic asta - tb sa intre surdu

 

si asta o zic de vreun an incoace SA IASA Banel!!! LASAne! Lasa-ne! Nu zic a sarit mingea din gazonul ala nenorocit dar a gresit f mult in multe faze - e cam in plus

 

 

TRUP SI SUFLET PENTRU CULORI!!!!!

:steagcruce:

:steagcruce:

:steagcruce:

brada24.02.2008 19:39

Banel Banel e tare Banel asta deja nu mai e tonto gol... o sa fie o marca inregistrata Banel=)) ar trebui sai dea indicatii Laca sa nu mai stea in careu la centrari si cornere

predatorpulse724.02.2008 19:39

Ok,a venit pauza si incerc sa ma calmez. Steaua nu a jucat rau,in ciuda terenului impracticabil(nu e normal sa nu poti sa dai o pasa curata 3 m ca iti sare mingea ca din coltul mesei) si a antijocului facut de moldoveni. Problema este ca relatiile de joc nu prea sunt sudate,mai ales de la mijloc la sus,si chiar si asa puteam sa dam macar vreo 2 goluri la balbaielile alea in careu.

 

Legat de Banel,nu mai zic nimic,el oricum nu e fotbalist,e un jucator de fotbal si atat. Fuge,fuge si apoi isi ia salariul. Pase bune nu,dribling nu,viziune in joc nu,autogoluri antologice da.

Sigur ca ii se poate intampla oricui asa ceva,insa un jucator cu minte nu se repede asa la minge ca sa dea in ea mai ales ca nu era nimeni pe el si daca era proteja mingea,era faultat si se termina faza. Uitati-va inca o data la faza si o sa vedeti ca da Banel in ea de parca zici ca era in postura de ultim aparator,iar daca va uitati mai bine Banel nu da in mingi ci isi indreapta piciorul spre minge,if u know what i mean,el da si sa vedem ce o iesi,chiar nu inteleg de ce e jucator la Steaua si de ce e convocat la nationala. Abia astept sa frece banca ca sa vedem si alti jucatori pe postul sau.

 

Laca a alcatuit bine echipa,o echipa ofensiva,cu un singur aparator,insa a facut o mare greseala punandu-l pe Banel pe stanga pentru ca nu l-a sustinut pe emeghara,l-a driblat Cristea cand a vrut si nu pui un jucator de picior drept pe partea stanga,in conditiile in care Banel abia stie sa centreze cu dreptul d-apoi cu stangul.

 

Avand in vedere ce "noroc" avem o sa ne fie foarte greu sa scoatem un punct la Iasi,pentru ca penibilii de la Poli o sa traga si mai mult de timp,o sa se inghesuie si mai mult in careu si o sa intre mai dur. In conditiile date cred ca locul 2 e un obiectiv mai realizabil pentru acest sezon si si acela va fi greu de atins.

 

Banele,cere-te afara baiatule!!!

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

Virgil24.02.2008 19:40

Asta sa fie faimoasa Steaua, echipa cu 7 victorii si un singur meci egal in perioada de pregatire? Unde e determinarea de care vorbea Lacatus? Unde e viteza? Unde sunt combinatiile letale din fata portii?

Desi mai puternica decat in tur, Steaua se impiedica in prima repriza de ciotul numit Poli Iasi.

Poli Iasi? O echipa mica, care joaca la mica ciupeala, priceputa mai ales in a obstructiona si a simula diverse lovituri.

Tactica lor nu poate tine mai mult de o repriza. Daca Doamne fereste nu ne vom mai da un gol din prostie, cu care si-ar putea asigura cel putin un meci egal, in repriza a doua vor primi cel putin doua goluri. Sper si intr-un joc mai in forta al Stelei.

Stefan_Steaua_King24.02.2008 19:40

Imi pare rau ca am ajuns sa ne batem joc de numele Steaua pentru ca ce joaca actuala echipa nu se numeste fotbal ci"BATAIE DE JOC' Bine ca ne-am adus jucatori columbieni,oarecum buni pe linga tentativele noastre{gen Nicolita,Plesan.....}dar in schimb ii tinem rezerve.Cu asa echipa nu avem ce cauta in Cupa UEFA baremi in Champions League.....Ce mai pot sa spun?RUSINE Becali....RUSINE Lacatus....RUSINE CA VA BATETI JOC DE NOI....SI Nicolita TRIMITETI-L LA SPATII VERZI CA NU ARE CE CAUTA IN FOTBAL

«1234516»