FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Probleme legate de calculator, internet, etc.

«1789101158»
1on24.06.2008 11:58

Sincer, eu cred cã se încing pentru cã sunt învârtite la viteze mari și se freacã cu aerul. La calculatorul meu vechi (vechi din 1998) aveam cd-rom cu 16x și nu se încingeu deloc. ªi nu cred cã este vreo diferențã între fascicolele laser de atunci și cele de acum.

 

PS: Mare grijã la cd-urile zgâriate excesiv sau exfoliate pe alocuri (mai ales). Se pot sparge în timpul utilizãrii. Am pãțit-o acum 5 ani, când un cd-rw costa vreo 2 milioane. Din fericire, am avut noroc și acesta n-a suferit nicio avarie.

1on29.06.2008 22:09

Care e diferența între dvd-urile fãcute iso și cele udf?

cRiss4Steaua07.07.2008 22:08

Am instalat dc++ dupa un tutorial, totul bine si frumos, si cand bag hub-urile, intru pe ele, ma conectez si cand scriu la search o piesa si dau "download" nu se descarca ... am incercat mai multe si de la alti useri da nimic nu imi scoate ... oare care e problema ? si daca puteti sa imi dati huburi mai bune pentru ca sunt incepator si m-am saturat de limewere pe care nu gasesc nimic .. multumesc! :yeahh:

Tz3pI07.07.2008 22:57

@cRiss4Steaua

 

Intrebari si raspunsuri legate de DC gasesti AICI. Cele mai importante huburi din Romania gasesti in hublistul asta: http://www.steauahub.ro/PublicHublist.config .Se adauga in clientul tau DC in Settings/Downloads/Public Hubs list URL. Bafta!

Azzido08.07.2008 05:42
Am instalat dc++ dupa un tutorial, totul bine si frumos, si cand bag hub-urile, intru pe ele, ma conectez si cand scriu la search o piesa si dau "download" nu se descarca ... am incercat mai multe si de la alti useri da nimic nu imi scoate ... oare care e problema ? si daca puteti sa imi dati huburi mai bune pentru ca sunt incepator si m-am saturat de limewere pe care nu gasesc nimic .. multumesc! :yeahh:

incearca sa setezi clientul dc++ de pe activ pe pasiv, sau invers.

cRiss4Steaua08.07.2008 09:10

Tzepi, mersi mult!

@Azzido, eram pe pasive. Cand ma pun pe activ si dau ceva la search nu`mi gaseste nimic, cand sunt pe pasive imi gaseste dar cand dau download apare: "No slots available" sau "Could not open target file: The system cannot find the path specified" ..

Si ieri seara dupa ce am facut toate setarile, am pus huburile etc, astazi intru pe odc si ma pune din nou sa pun huburile si setarile din nou, dupa ce am iesit nu au mai fost :confused: :noexpression:

Joga Bonito08.07.2008 10:06
si daca puteti sa imi dati huburi mai bune pentru ca sunt incepator si m-am saturat de limewere pe care nu gasesc nimic .. multumesc! :yeahh:

 

vrei huburi bune?

 

cosmopolitan.xplor.ro

enigma.evolva.ro

hub.xboss.ro

dc.acasa-mania.ro:411

 

si un hub strain: 1.tankafett.nu:2006 (peste 17,000 de useri)

 

Si cred ca folosesti ceva varianta de odc++ invechita, incearca sa treci pe strong dc++, asta din urma nu o sa-ti mai faca fite.

cRiss4Steaua08.07.2008 10:23

oDC++ 5.31 folosesc :innocent:

Tz3pI08.07.2008 19:49

Nu mai folosi odc ca e varza si are si cateva buguri. In plus nu are optiune de search for TTH root sau search for alternate sources. Mai pe scurt nu poti lua de la mai multi insi deodata. Recomand Apex, Strong, LDC, Zion.

frunji11.07.2008 08:09

Cum se numeste programul de ,deschide pagini ..... :unsure: PDF,HTMLsau cum ? ca mi-am am reinstalat windowsu si nu mai stiu

MoWeed11.07.2008 08:12

Adobe...

Dragoshel11.07.2008 15:06

ce fel de pagini???

 

pentru PDF = acrobat reader

pentru HTMl = notepad

.. :D

razvan_stelist200714.07.2008 21:30

imi poate explica si mie cineva cum se face un site ?

Dragoshel15.07.2008 16:59

ai reusit tu sa iti faci profil pe hi5 si nu stii sa faci un SITE???

 

cauta pe oogle nu mai puneti intrebari dastea....

Stanici15.07.2008 17:36

Care aveti parole la siteuri porno?

bodanelu15.07.2008 18:53

bangbuss? :whistle::rolleyes:

Azzido16.07.2008 08:47
Care aveti parole la siteuri porno?

n-am mai vazut in viata mea porc onanist.

asta pana sa te intalnesc pe tine

ontopic: incearca pe puzo.org, inregistreaza-te si ai sectiune speciala pt pr0n (wankerule)

steaua_gloria22.07.2008 11:33

Ii dau drumu calculatorului si dupa 1 minut - 2 se restarteaza. Care poate fi problema ?

 

 

A, si inca o problema,nu-mi mai merge searchul la ODC. Stie cineva care poate fi problema?

bodanelu22.07.2008 12:18

coolerul de pe procesor. vezi ca s-ar putea sa-i creasca foarte mult temperatura.

steaua_gloria22.07.2008 13:25
coolerul de pe procesor. vezi ca s-ar putea sa-i creasca foarte mult temperatura.

Ma gandeam eu ... Era cam aproape de perete cu spatele.

Marius22.07.2008 13:38

Bai astia, tocmai am instalat Windows Nemesis 2.0

 

1. E bun de ceva?

 

2. Are un albastru care imi sparge ochii, cum fac sa-l schimb?

steaua_gloria22.07.2008 15:38

Nu -mi mai merge searchul de la odc. Stie cineva ce ar putea avea?

 

c.ronaldo1724.07.2008 13:35

Cand instalez orice versiune de la programul Hamachi imi zice: Setup has failed! A mai patit cineva asta?

andyro24.07.2008 14:46
Bai astia, tocmai am instalat Windows Nemesis 2.0

 

1. E bun de ceva?

 

2. Are un albastru care imi sparge ochii, cum fac sa-l schimb?

 

Din cate stiu eu e un hack de Windows (XP) facut de niste baieti. Se zvoneste ca e una din cele mai stabile si securizate versiuni - personal nu l-am incercat (si nici n-am de gand) - pe ideea ca sunt destule sanse ca baietii aia destepti sa fi bagat si un mic backdoor/troian/etc. Si in plus, nu-s lucruri pe care nu le poti face si tu (majoritatea). Da' cu Windowsul normal ce ai ? :D

 

Nu -mi mai merge searchul de la odc. Stie cineva ce ar putea avea?

Gandeste-te ce-ai schimbat de ultima oara (cand mergea) :D

 

 

Cand instalez orice versiune de la programul Hamachi imi zice: Setup has failed! A mai patit cineva asta?

 

Got no clue, n-am folost Hamachi - incearca alt kit de instalare ?

Azzido28.07.2008 07:25
Cand instalez orice versiune de la programul Hamachi imi zice: Setup has failed! A mai patit cineva asta?

 

 

http://logmeinwiki.com/wiki/Hamachi:Setup_Has_Failed

«1789101158»