FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Probleme legate de calculator, internet, etc.

«1565758»
Daniel-Ionut16.01.2013 14:12

Da, si nu il termina, il las, face 1 din 3 si apare ceva de genul unspecific error, si gata, intra in windows.

Azzido16.01.2013 18:07

e posibil sa ai foarte multe "bad-uri" pe hard disk, cum s-ar spune probleme fizice cu hdd-ul.

incearca sa-i dai o scanare cu chkdsk sau orice alt soft de detectare a sectoarelor bad.

http://en.wikipedia.org/wiki/CHKDSK

Lari04.02.2013 00:04

Laptop Fujitsu Siemens. Il dexid, dau un click pe pad (sau pe unul din alea 2 butoane de dedesubt), se inchide. Cateodata, se inchide pana sa apuc sa dau clicku'.

 

Stie careva pe careva de incredere care se ocupa cu venitu' la domiciliu? Nu prea as avea incredere sa-l duc pe undeva, ca nu am apucat sa sterg chestiile personale si de munca, iar eu am niste probleme cu paranoia. :look:

Lays02.03.2013 12:45

Am o problema la DivX Plus Player cu diacriticele din subtitrari, in sensul ca in loc de ă a i ș ț apar niste simboluri foarte enervante. Mai enervant este ca uneori functioneaza cum trebuie, dar de cele mai multe ori nu. Stiti cum rezolv chestia asta? Nu vreau scap de diacritice, vreau doar sa mearga cum trebuie.

Lays02.03.2013 13:08

De mentionat ca in BS Player merg, dar calitatea imaginii cam lasa de dorit.

David03.06.2013 20:03

Am o problema cu routerul, de o perioada pur si simplu nu il pot gasi/accesa. Cand incerc sa il configurez, ip-ul din carticica cu care a venit nu functioneaza. Nu cred ca gresesc cu nimic legat de fire. Am firul de alimentare,cel de WLAN cu beculetul aprins, si firul care leaga routerul de PC. La IpConfig la Wireless apare disabled.

Alex88pl09.06.2013 11:19

Salut. am o mica problema legata de sunet. Nu se aude nimic atunci cand incerc sa vad ceva pe youtube sau daca joc ceva online. Pe scurt nu se aude nimic atunci cand e vorba de streaming. am reinstalat driverul audio. am folosit toate browserele si nimic. Daca se pricepe cineva orice informatie, sfat e bine-venit.

Harald09.06.2013 12:46

pai trebuie sa identifici sursa problemei.

Daca faci un test de la sunet din control panel se aude?

Sau e doar cand folosesti browserul?

Cand deschizi un player local se aude?

Inainte a mers? Poate vreun update instalat de curand e problema.

Alex88pl09.06.2013 14:56

Orice aplicatie merge. Ex: winamp, blplayer, vlc, jocuri offline. Exceptie fac cele care folosesc netul. Inainte mergea si nu am facut update-uri de curand.

Harald09.06.2013 18:21

Vezi ca la sunet este un volum numai pentru Internet Explorer. Acesta este la meniul care se deschide cand dai click pe simbolul de sunet din dreapta jos.

besliud10.06.2013 02:58

Asta depinde de sistemul de operare, sau daca placa audio dispune de asfel de functii!

gio_stgloria05.07.2013 11:39

Nu pot sa dau click pe linkurile din mailuri . Toata informatia imi apare precum o poza. Ce trebuie sa fac ? Mersi.

vlad26.07.2013 20:18

Salutare.

Incerc sa fac si eu un pustiu de bine pentru toti cei care s-au intalnit sau se vor intalni cu o problema care creaza multor utilizatori de computere mari neplaceri.

 

Exista posibilitatea cand mergi la un scaner, plotter sau bagi la altcineva intr-un calculator virusat un stick sa primesti un vierme fara sa stii pe acest stick. Vii acasa il introduci in calculator , ti se deschide fereastra de autorun ii dai ok si instalezi un neneorocit de virus in calculator care iti transforma folderele de pe stick intr-un shortcut si nu le mai poti accesa deloc. Batai de cap, formatare de stick, dar problema ramane in calculator cu pacatosul de vierme. Cine a patit-o si nu a gasit solutia poate sta linistit pentru ca se remediaza aceasta problema suta la suta.

 

Bafta multa!

Harald16.08.2013 08:51

Ora care apare la postari imi apare ca fiind cu trei ore in urma. Cum pot seta ceva ca sa apara ora corecta?

 

De exemplu postarea asta am facut-o la 11:51 si ea apare pe site la 08:51.

 

Multumesc.

Harald26.08.2013 14:11

Am gasit raspunsul singur - la 'Board settings' se poate seta time zone. Asa, in cazul in care mai sunt useri care se intreaba de ce nu apare ora Romaniei la postari.

«1565758»