FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Probleme legate de calculator, internet, etc.

«15455565758»
1on13.07.2012 16:02

Intrebare de nota 10:

 

Avem urmatoarea situatie: calculator desktop, de vreo 2-3 luni face figuri, in sensul ca se intampla sa se blocheze brutal (freeze complet) si nu iese decat cu reset iar, uneori, dupa ce dai reset se intampla sa se inchida sau sa se auda ventilatoarele mergand in el dar ecranul fiind negru complet. La un moment dat (alaltaieri, mai exact), se innegreste ecranul, dau reset - nimic. Inchid si deschid de mai multe ori - iar nimic, ecranul negru ca noaptea innorata. Dar merg ventilatoarele. In acelasi timp, nu-mi mai clipoceste led-ul din switch desi cablul e bagat. Ce poate fi?

gio_stgloria13.07.2012 16:17
O idee despre un pret si locul(online)unde pot gasi o baterie pentru un Toshiba A100-316.

Li-Ion,6cell,PA3399U-2BRS,dc10.8-4000mAh?!

e-mag

 

 

RobYnho14.07.2012 13:25

@ Ion

 

Mai mult ca sigur placa de baza. Am avut si eu o asemenea problema.

Da un reset BIOS-ului.

1on14.07.2012 16:26

Alte pareri?

Bogdan14.07.2012 19:31

posibil racirea placii video.

iNsTiGaToR14.07.2012 22:12

Mai curat-o de praf.

1on14.07.2012 22:39

N-a fost nici placa video, nici praful, nici placa de baza. M-am gandit si eu ca poate fi placa de baza (mai ales c-am mai avut un calculator inainte care-a facut cam la fel si placa de baza ii murise), am mai intrebat inca vreo 2 oameni care mi-au zis acelasi lucru, am cumparat una noua, am pus-o si.... nimic. M-am gandit sa desfac sursa si avea un cilindru din ala mare si negru (condensator, ce-o fi, nu ma pricep la detalii din astea) oleaca umflat. Am testat-o si asta era.

Bogdan15.07.2012 06:38

Asta era urmatoarea chestie pe lista pe care vroiam sa ti-o spun. Ai grija la sursa este destul de importanta. Evita o sursa de genul chinezarie de 30-50 lei. Mai bine faci o investitie mai mare dar stii ca nu ai treaba dupa.

gio_stgloria14.08.2012 20:27

Am si eu o durere mare. Nu mai merge sa maresc pozele pe facebook. Dau click pe ele si nu se intampla nimic. Nu mai porneste nici un video , nimic. Vreo idee ? :D

1on14.08.2012 20:40

Habar n-am. :|

Mai multe detalii?

Dragoshel14.08.2012 20:44

si la mine o mai suge cateodata asa dar daca il redeschid isi revine.

gio_stgloria14.08.2012 20:46

Stii ca la un moment tot dand in jos , epuizezi toate noutatile si tre sa dai click pe "mai multe noutati". Daca dau click ma duce din nou sus la bara de cautare si nu imi apare nimic nou. Practic pot sa urmaresc de fiecare data cand ma loghez pe facebook 10 maxim 15 noutati, chiar daca intru la 1 sau 1 saptamana. Nici clickul pe poza mea de profil nu are vreun efect. A si am 4 notificari noi pe care le-am vazut si tot nu dispar.

 

Si nici nu se mai vede lista cu cei online.

catalin4719.08.2012 13:07

imi poate spune cineva de unde pot sa descarc un windows xp sp2? sa fie curat. multumesc :)

gio_stgloria24.08.2012 09:06

Pot sa fac ceva pentru a nu mai primi mailuri de la o anumita persoana? Exista vreo setare ?

axl24.08.2012 09:09

Pe gmail ai "raporteaza ca spam" sau "suprimati". Pe yahoo nu stiu dar trebuie sa existe ceva asemanator.

gio_stgloria24.08.2012 09:16
Pe gmail ai "raporteaza ca spam" sau "suprimati". Pe yahoo nu stiu dar trebuie sa existe ceva asemanator.

Pai in spam l-am bagat mai demult , dar vreau sa scap de tot de el. Mi-a umplut spamul cu mesaje cu viagra :)) Candva primeam si filme porno , acum s-a potolit.

iNsTiGaToR24.08.2012 13:33

Tine-l minte ca nu stii cand ai nevoie :))

gio_stgloria24.08.2012 13:40
Tine-l minte ca nu stii cand ai nevoie :))

Lasa ca pastrez un mail de rezerva daca e

1on24.08.2012 13:50
Pai in spam l-am bagat mai demult , dar vreau sa scap de tot de el. Mi-a umplut spamul cu mesaje cu viagra :)) Candva primeam si filme porno , acum s-a potolit.

Mie toate mascarile de genul asta imi intra direct in spam. Arunca-le-n spam de 2-3 ori si o sa intre singure dupa aia. Cred. :)

blindius08.09.2012 19:13

Puteti sa recomandati ceva programe de antivirus care sa consume mai putina memorie?

 

Eventual o sursa de download cu serial number, etc. :kisstogether:

1on08.09.2012 19:43

Avast. E free si cred ca mi-am formatat calculatorul 1 data in 4 ani din cauza virusilor. Si atunci pentru ca am oprit antivirusul sa fac nu mai stiu ce "smecherie".

Azzido08.09.2012 20:08
Puteti sa recomandati ceva programe de antivirus care sa consume mai putina memorie?

 

Eventual o sursa de download cu serial number, etc. :kisstogether:

microsoft security essentials

google it!

blindius08.09.2012 20:42

Nu este doar pentru windows cu licenta? :beer2:

Ivanski08.09.2012 21:43

Poti incerca si AVG Free. Eu zic ca e bunicel.

Lays09.09.2012 00:09
Nu este doar pentru windows cu licenta? :beer2:

Vezi daca esti pirat? Vezi, vezi?

«15455565758»