1. Bantuie un zvon pe plaiurile noastre :
Politia internetului a ajuns si in Romania? Unul dintre cele mai mari site-uri de torrente din tară NU MAI FUNCȚIONEAZĂ'.
http://www.gandul.info/news/politia-intern...a-video-9194526
Dupa ce s-a inchis megaupload se anunta vremuri din ce in ce mai grele. Se plang marile corporatii,casele de discuri si producatorii de filme de piraterie????
Cand un soft costa de la sute la zeci de mii de para? Cand pretul unui film la cinema sau pe dvd iti rupe capul? Cand un cd cu muzica costa o caruta de bani?
Mult mai multi bani pentru domniile lor. Mult mai multi bani care vin pentru un un lucru multiplicat!
2. Acum cati dintre noi au vrut sa-si achizitioneze un soft dar pretul prohibitiv le-a taiat din start entuziasmul? Desigur ca exista si varianta venita ca un mic ajutor pentru potentialii clienti: soft trial pe o perioada limitata. Ne folosim de ea,dar cand ne uita cum se apropie termenul de expirarea licentei ne apuca o amaraciune. Iar daca procedura de aplicarea unui cod pentru activarea licentei trial este prin inregistrare pe site-ul producatorului ne impinge si mai mult in borcanul cu melancolie. Melancolia ca softul a fost dragut dar daca il vreau cu ardoare trebuie sa bag mana adanc in buzunar pentru el. Cine-si permite sa dea 5000,6000, poate 15 mi de euro pentru un program? Daca iti scoti bani cu certitudine merita cumparata licenta. Sa fim seriosi,cati au licenta pentru windows,office sau sa zicem produsele adobe? Altul ar gasi raspunsul si ar zice: te mai inscrii inca o data pe siteul producatorului si mai ceri o licenta trial. Dar daca se satura producatorul sa tot iti trimita? Sau daca oferta nu va mai fi valabila?
Aveti un raspuns? Programele gen time stopper nu functioneaza pe toate aplicatiile . Risti sa-ti reseteze si anuleze termenul de valabilitate al licentei.
Ati avut probleme de acest gen?
PS nu gasesti pe torrente nimic: crack,patch sau seriale. Nici macar pe site-uri rusesti sau arabesti care sunt tatici in crackuire.