FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Probleme legate de calculator, internet, etc.

«13456758»
baraJa14.04.2008 11:19

Offtopic: Domnule AndyRO,veti suferi consecintele atacului dumneavoastra!:))...

P.S.Apelati cu incredere la el...pentru orice pb de IT,pentru. pb legate de "fenomen" apelti clar la altcineva!:D

RobYnho20.04.2008 11:08

Stie cineva de ce imi scoate sunete suplimentare Hard Disk'ul ? ( la unele jocuri )

bodanelu20.04.2008 11:30

ce sunete?

c.ronaldo1720.04.2008 12:09

@Robynho, e vorba cumva de jocul Euro 2008? Daca da, e de la floppy, nu de la hard.

Joga Bonito20.04.2008 13:14
oDC, DC++, ApexDC, etc. sucks ! Poti fi usor hack-uit cu aceste programe, plus ca sunt si virusi si toti fraierii dau disconnect cand vrei sa downloadezi ceva...

 

Bullshit

 

Dc ai fibra optica si vrei sa ai spor cu downlodatu', programele de sus sunt indispensabile!

 

cosmopolitan.xplor.ro Hub imens, peste 15,000 de useri...

RobYnho20.04.2008 14:15

@ Ronnie : Nu, nu e vorba de EURO 2008. De exemplu scoate un sunet ciudat la FIFA Manager si mai pot sa continui siru'. Scoate un tziuit. :)

andyro22.04.2008 17:00

Suna cam asa : prrr, pac pac pac, prrr, pac ? :laugh:

 

Serios acum, porneste calculatorul fara carcasa si vezi sigur daca e de la HDD. HDDul "scoate" foarte rar zgomote, tocmai pentru ca nu prea are ce sa faca zgomot acolo - in general e vorba de ventilatoare, avertizari de temperatura de la placa de baza - daca ma intrebi eu pe asta as paria ca si cauza, etc.

 

Daca e intr-adevar de la HDD, iti sugerez sa ii verifici temperatura (eventual cooler) si sa incerci sa il schimbi (la preturile de la acum la HDD, chiar se merita).

bodanelu23.04.2008 07:25

daca ar scoate HDD-ul sunet, sigur trebuie sa-l schimbi. Eu, chiar am verificat acum 2 saptamani vreo 50 de HDD-uri, si toate care scoteau sunete, nici nu le vedea ca fiind bune.

RobYnho23.04.2008 15:33

Va multumesc pentru sfaturi ! :) Voi persevera..

cRiss4Steaua26.04.2008 22:58

de la ce apar erorile si cum pot face sa fac cumva si sa ma joc ?:|

prob.JPG

fifa99.JPG

razvan_stelist200727.04.2008 15:39
Exista accelerator pentru net , sa downloadeze mai repede ??:D

un accelerator te ajuta sa iei mai repede si de pe odc?

 

salutare tuturor am si eu problema cu pc-ul,poate sa-mi spuna cineva ce are si ce este de facut?

 

de ce mi se restarteaza calculatorul cand joc ceva,joci ce joci si hop se restarteaza nu conteaza la ce joc.

dar cand las pc-ul deschis aproape toata ziua nu are nimic si cum joc gata se prosteste.

in rest nu am probleme,totul e ok.

 

 

:steagcruce:

e posibil sa ai probleme cu sursa,dar pentru mai multe informatii dute la un service sau la un magazin de calculatoare(depozitul de calculatoare sau ultra pro sunt de obicei draguti)

andyro29.04.2008 14:06
de la ce apar erorile si cum pot face sa fac cumva si sa ma joc ?:|

 

Fifa '99 are o problema de compatibilitate pentru Windows XP - incearca sa-l rulezi in compatibility mode pentru '98 sau sa downloadezi ultimul patch de la ei de pe site.

 

Cealalta eroare poate sa aiba multe cauze :D.

c.ronaldo1729.04.2008 15:03

Vreau si eu o invitatie pe un tracker romanesc bun. Dau la schimb cu una pe filelist. PM!!!

bodanelu29.04.2008 15:38

vezi ca pe c-zone era inregistrare...

Dragoshel29.04.2008 16:21

era, s-au dus de mult

vlad7529.04.2008 17:29
Vreau si eu o invitatie pe un tracker romanesc bun. Dau la schimb cu una pe filelist. PM!!!

Ti-as da eu pe torrentbits.ro,cel mai bun tracker,dar eu sunt pe pile acolo.Adica am ratie inexistenta,asa ca nu pot da invitatie.Norocul meu este ca,creatorul torentului,YVE, este chiar pila mea ,ca altfel ma zburau aia demult.

Iti puteai face cont in perioada asta.A fost free.

Cry.Baby703.05.2008 17:06

am deschis adresa de mail(de yahoo) si mi-a aparut urmatorul anunt:

 

 

Unusual Activity Detected

 

To protect you, your account has been suspended from sending, saving, and receiving mail for up to 48 hours

 

ps. jocul nfs pro street de instalat se instaleaza bine, dar cand dau sa joc nu se deschide de ce oare?

 

 

THEME PT BLOG CU Steaua ARE CINEVA??? fular-campionii

micutZu' Deni03.05.2008 19:44

Io am fifa 99 , si imi merge perfect , doar ca dupa un meci , cand dau sa joc inca un meci imi iese din joc ..... si mai are o problema , nu stiu cum sa il joc in retea :D ... nu intreleg chestia cu com 1 , sau pe unde tre sa intru :P

Dragoshel03.05.2008 20:00

@Cry.Baby7 theme pt blog cu STEAUAAA..... IEI una si o modicifi, asa nu cred ca gasesti..

Catalyn0703.05.2008 20:11
@Robynho, e vorba cumva de jocul Euro 2008? Daca da, e de la floppy, nu de la hard.

 

 

si mie imi face la euro 2008 floppy-u urat.... da' dc ? :|

vlad7504.05.2008 09:25

Care mai doreste ,care mai pofteste.Dau invitatii pe www.torrentbits.ro.

Trebuie sa respectati regulile pentru a fi membrii ai torentului.Cunoscatorii au habar despre ce vorbesc

cRiss4Steaua04.05.2008 09:28

doresc eu daca se poate.. stiu conditia .. sa am ratie presupun :D

stelistu_604.05.2008 09:30
@Robynho, e vorba cumva de jocul Euro 2008? Daca da, e de la floppy, nu de la hard.

 

 

si mie imi face la euro 2008 floppy-u urat.... da' dc ? :|

 

Am citit ca trebuie sa dai disable la Floppy Drive...

www.webopis.com04.05.2008 10:15
Pentru probleme legate de calculator postati aici!

Fratilor, ma ajuta cineva sa fac un forum pe site-ul meu? Tematica este outdoor si orice legat de activitatile outdoor. Site-ul e facut cu joomla. http://www.webopis.com/

micutZu' Deni04.05.2008 11:23
Care mai doreste ,care mai pofteste.Dau invitatii pe www.torrentbits.ro.

Trebuie sa respectati regulile pentru a fi membrii ai torentului.Cunoscatorii au habar despre ce vorbesc

 

 

Vreau io invitatie pe siteu tau ... plz :D

«13456758»