FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Probleme legate de calculator, internet, etc.

«1234558»
vlad7528.03.2008 09:33
Cine imi face rost de melodia de mai jos in format mp3 are 5 stelute la profil de la mine (asta daca nu i-am dat deja 1):

http://www.youtube.com/watch?v=LDL02th72u4

ti-o trimit eu @axl

axl28.03.2008 09:33

Multumesc, dar m-a rezolvat Forever.

vlad7528.03.2008 09:36
Multumesc, dar m-a rezolvat Forever.

cu placere. forever este o "furisatoare". Trebuie sa-i fac cadou o cutie cu Tic TAc :tongue: (scena din Seinfeld pentru necunoscatori)

MinoRu_Xxl28.03.2008 11:13

@Steaua Gloria - ad-ware 2007 produs de Lavasoft este cel mai bun la asa ceva. Versiunea free ware nu are idiotenii de genul "tre' sa cumperi ca sa te protejam" ci doar cateva optiuni in plus. Si inca ceva: ia neaparat versiunea 2007 deoarece versiunile mai vechi nu mai sunt suportate/actualizate...il gasesti aici http://www.lavasoft.com/products/ad_aware_free.php

RobYnho28.03.2008 17:31

Am si yo o problema. Mai mereu cand deschid calcu, inainte sa'mi apara screen'ul cu " Welcome " de la Windows, mi se restarteaza . Am dat si format, win reinstalat etc, dar in zadar..

 

O parere ??

IONUTZ-CIPRIAN28.03.2008 18:00

Cam asa pateam si eu,pana nu mi-a mai pornit,imi aparea windows incepea sa se incarce se oprea si incepea din nou de la capat toate tiganiile,aveam bulit hardul!Acuma vezi si tu!

c.ronaldo1728.03.2008 18:29

@Robinho

 

Si eu aveam problema asta. Mi se deschidea, dar in 8 din 10 cazuri se restarta, asta pana intr`o dimineata cand nu a mai mers deloc. Am fost cu el la magazin si a trebuit sa imi schimb procesorul, reinstalat windows etc.

RobYnho28.03.2008 19:00

Pfff.. Cam nashpa parerile voastre. ;)) Am observat ( mai inainte ), ca dupa ce instalez windowsul si instalez si un antivirus ( nod 32 ), imi apare ca fisierul Reboot.exe din Documents and settings\Admin\Start Menu\Programs\Startup, este "infectat".

 

O fii una din cauze ??

forever_STEAUA28.03.2008 19:06

E un virus. Vezi cum scapi de el...

yo_marius28.03.2008 19:23

@ Robynho

 

Incearca sa instalezi Panda Antivirus. Mie mi-a gasit virusi pe care NOD-ul nici nu-i mirosea.

IONUTZ-CIPRIAN28.03.2008 19:34

Este o idee buna,panda e un virus f puternic!

vlad7528.03.2008 19:45
Am si yo o problema. Mai mereu cand deschid calcu, inainte sa'mi apara screen'ul cu " Welcome " de la Windows, mi se restarteaza . Am dat si format, win reinstalat etc, dar in zadar..

 

O parere ??

Si eu am avut asemenea probleme. Solutia :am cumparat alta placa de baza cu un nou procesor,evident,pentru ca alea se busisera. Reinstalesem windows-ul de n ori +antivirusi cu licenta,dar in zadar.

Sper sa nu ai aceasi problema,dar ...

RobYnho28.03.2008 20:26

Multumesc tuturor pentru sfaturi, pareri etc. :) Cred ca ma apuc sa instalez Panda, dupa sfaturile lu' Marius. :)

 

Numai bine !

IONUTZ-CIPRIAN28.03.2008 20:38

Daca nu merge nici cu panda dute la un service!

c.ronaldo1729.03.2008 08:13

Eroare_Pes2008.JPG

Am o problema cu un joc. Am instalat Pes 2008 si imi apare eraorea din poza. Aveti idee care ar fi cauza?

Calculatorul e mai mult decat bun pentru joc, 2gb ram, 8600gt, amd 4800+ deci nu cred ca asta ar fi problema.

yo_marius29.03.2008 08:34

@ronnie

 

este foarte posibil ca jocul sa fie "defect". daca l-ai luat de pe DC sau de pe un cd "piratat" incearca sa-l iei din alta parte. daca e cd original... te-au pacalit aia la magazin!

c.ronaldo1729.03.2008 08:39

Intradevar, probabil e defect. Iau acum de pe torrent altul, mai dureaz vreo 50 de minute.

PS: Neah, nu sunt prieten cu originalul. :death:

yo_marius29.03.2008 08:44
PS: Neah, nu sunt prieten cu originalul. :death:

:nono: pe fcsteaua.ro NU incurajam pirateria! :nono:

Cry.Baby729.03.2008 09:10

salutare tuturor am si eu problema cu pc-ul,poate sa-mi spuna cineva ce are si ce este de facut?

 

de ce mi se restarteaza calculatorul cand joc ceva,joci ce joci si hop se restarteaza nu conteaza la ce joc.

dar cand las pc-ul deschis aproape toata ziua nu are nimic si cum joc gata se prosteste.

in rest nu am probleme,totul e ok.

 

 

:steagcruce:

RobYnho29.03.2008 12:03

@ ronnie : Si yo am intalnit aceasta problema, si nu numai la PES. Win. reinstalat si s'a rezolvat. Acum nu stiu daca esti disponibil sa instalezi din nou Windows'ul pentru un joc. :)

c.ronaldo1729.03.2008 12:29

Nu era buna imaginea. Am luat alta si acum merge.

Alta problema. Din cauza unui bug, nu pot salva nimic in PES deoarece in loc de "Local Disk C" la mine apare "H". Cum as putea schimba literele?

novac29.03.2008 13:13

Caut o melodie a TIMPURI NOI, veche dar de-o actualitate crancena! Ceva cu NATONATO lanit-o destul! Care mai tii minte si ma scoti din vria cautarilor?

 

 

LE. Si sunetul? Ca daca ma apuc de live-uri am nevoie macar de negativ!

yo_marius29.03.2008 15:09

Daca ma poate ajuta si pe cineva cu o melodie: Timpuri Noi - Adeline

V-as ruga sa nu fie link de youtube sau altceva, doar melodia.

EternalK29.03.2008 15:35
novac29.03.2008 15:57

Ia maruse si

, este de pe youtube dar mie-mi trezeste si asa multe amintiri ... din timpuri mai frumoase cand ne cantau live in VAMA! offfff ce frumos era!

 

EternalK, multam fain! raman dator!

«1234558»