FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Probleme legate de calculator, internet, etc.

«1424344454658»
Harald24.04.2010 09:23
Are cineva idee de ce imi apare asta cand incerc sa ma conectez la google mail?

Eu am google.fr setat ca pagina de porinre, iar cand vreau sa intru la mail imi apare fereastra pe care o puteti veda. Interesant este ca daca intru dupa google.de (google Germania) merge, cand incerc pe google.ro iarasi nu merge. Mai are cineva problema asta, stie cum as putea sa o remediez?

 

salutari

Mihai

 

 

cand pornesti paginile respective credentialele sunt trimise automat? sau doar deschizi pagina dupa care introduci user si parola?

a functionat vreodata?

ai incercat sa te uiti prin setarile browserului?

iNsTiGaToR24.04.2010 17:44
bai **** am si eu o intrebare care te pricepi...pls nu dati raspunsuri aiurea :)

am un pc foarte bun (cred eu) adica am

 

rami: 4 gb

placa video: 1 gb ...

si cu toate astea jocul batman arkham asylum mi se misca asa in reluare ..

si jocul gta IV se misca umpic incet .. aveti idee dc ? pe calculatoare mai proaste ca ale mele merg jocurile astea perfect :|

Frecventa memoriei la placa video o sti? Tine si tu minte asta : FECVENTA MEMORIEI PLACII VIDEO E CEA MAI IMPORTANTA !!!!!! si procesoru

razvan2830.04.2010 22:59

ATENTIE...de ceva timp pe mess se trimite un virus , un link de la un prieten din lista in care scrie foto :D si un link...cand dai click pe linkul acela iti salveaza ceva in calc si daca intri in el iti da mass cu linkul ala la toata lista...deci cam mare atentie sau nu fiti asa curiosi :))

Daniel-Ionut01.05.2010 08:05

Ce nemernici!

pytycrys01.05.2010 08:07
bai **** am si eu o intrebare care te pricepi...pls nu dati raspunsuri aiurea :)

am un pc foarte bun (cred eu) adica am

 

rami: 4 gb

placa video: 1 gb ...

si cu toate astea jocul batman arkham asylum mi se misca asa in reluare ..

si jocul gta IV se misca umpic incet .. aveti idee dc ? pe calculatoare mai proaste ca ale mele merg jocurile astea perfect :|

Zi ce placa video si ce procesor ai. Nu cati gb ca nu aia e important.

1on04.05.2010 12:01
ATENTIE...de ceva timp pe mess se trimite un virus , un link de la un prieten din lista in care scrie foto :D si un link...cand dai click pe linkul acela iti salveaza ceva in calc si daca intri in el iti da mass cu linkul ala la toata lista...deci cam mare atentie sau nu fiti asa curiosi :))

 

L-am primit si eu. Acel ceva e un fisier exe care ar trebui sa de de banuit din start. Mie mi-a dat.

razvan2804.05.2010 12:29

Mda mie nu prea mai ales ca era trimis de la un prieten foarte bun si avea pictograma de gif...oricum e bine ca am scapat de el :D

Vlad Bogdan04.05.2010 13:48

Orice om cu iq peste 10 isi da seama ca nu trebuie sa deschida orice link tampit primit de la necunoscuti. Sa fim seriosi.

sabin130704.05.2010 14:34

Teoretic in lista de mess ai cunoscuti. Eu cel putin l-am primit de la un prieten foarte cunoscut, si din inertie (cred :) ) am dat accept.

 

Iese cu Malwarebytes' Anti-Malware.

iNsTiGaToR09.05.2010 21:21

Sau stergi fisierele alea pe care ti le salveaza in calculator (vazusem cateva mass-uri acu cateva zile despre cum sa-l scoti)...oricum...poti si tu sa-ti dai seama ca e virus ca nu cred ca-ti da cineva asa un mass ''foto www.blablabla.com''...doar daca se intampla pura coincidenta sa-i zici acelei persoane sa-ti dea niste poze..

 

Bine..recunosc...prima oara am dat si io click din inertie , cum a zis si sabin... norocu meu a fost ca nu-mi mergea browseru :))

vlad11.05.2010 06:12

Ieri m-am jucat pe HP TouchSmart 300. Ce parerea aveti despre el? E doar o gaselnita sau merita sa-l ai pe biroul tau?

Am inteles ca pretul era de 54 de milioane (lei vechi :) )

 

Eu ca neamul prost ma uitam dupa unitate. :)

 

http://www.hp.com/united-states/campaigns/touchsmart/

gio_stgloria15.05.2010 22:03

Atunci cand vreau sa ma uit la un film in orice alt program in afara de media player se vede in reluare. Marea problema e ca in media player nu stiu sa maresc subtitrarea filmelor. Ma poate ajuta careva?

1on15.05.2010 22:08

Codecuri? Drivere?

gio_stgloria15.05.2010 22:45

sunt instalate. nu inteleg care e problema. oricum e mai veche.

RobYnho16.05.2010 08:20

Nu instala codecuri peste codecuri. Un pack bun poate rezolva situatia.

 

Vlad Bogdan16.05.2010 08:53

1. Dezinstalezi tot ce inseamna codec.

2. ACE Mega Codec Pack, cauti cu goagal si ii dai install si bifezi la instalare varianta full (vreo 200mb) si astepti ceva timp sa le puna.

 

Teoretic nu ar trebui sa mai ai probleme.

vlad17.05.2010 08:02
sunt instalate. nu inteleg care e problema. oricum e mai veche.

Dezinstalezi toate codecurile si incerci VLC Player. Fara niciun codec. Este doar o gaselnita HP Touchsmart 300? Ce parere aveti?

AG22.05.2010 15:42

vinde careva o placuta ddr1 ???

Le reseau pansant22.05.2010 20:16

salutare,

 

stie cineva de ce se sterg conturi dupa google? eu am o mare problema mi-a fost stearsa adresa de googlemail, asa fara nicio instiintare, fara nimic iar la ei pe sait se poate recupera contul. Adica exista optiunea cand iti trimit un sms doar ca nu dupa ce mi-l trimit nu am gasit si la ce ar fi de folos pt ca nu am gasit niciun camp specific pt asta.

 

a mai avut cineva asemenea probleme etc?

 

sunt disperat daca mi-au sters contu, mama lor de banditi!

Le reseau pansant27.05.2010 13:10

stie cineva cum faci sa importi contactele dintr-o adresa de email in alta dupa yahoo?

Ronnie31.05.2010 18:34

Ma baieti, care stie cum la winamp sa inceapa melodia urmatoare cu 5-10 secunde inainte sa se termine anterioara?

Bogdan31.05.2010 18:38

aci

Capture.PNG

Ronnie31.05.2010 19:15

Sa traiesti Bogdane. :)

axl21.06.2010 17:23

Care stie un mvk to avi converter care sa mearga?

Alex88pl22.06.2010 09:45

sau un convertor avi to wmv care sa mearga..

«1424344454658»