FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Probleme legate de calculator, internet, etc.

«1404142434458»
andrey_ptm_steaua17.02.2010 02:45

de la un timp cand aprind calc imi apare scris no video input....ce inseamna si cum se rezolva??

Dragoshel17.02.2010 07:00

Placa video, monitorul sau cablul care le leaga intre ele.

Stanici17.02.2010 07:15
de la un timp cand aprind calc imi apare scris no video input....ce inseamna si cum se rezolva??

 

 

Daca e ati radeon, pe VGA nu iti va mai merge. E o buba de-a lor. Daca ai iesire hdmi din ea, foloseste un convertor hdmi/vga (in mod normal, ar trebui sa fie in cutia placii video) si gata. Cel putin asa a fost in cazul meu trist :) .

pytycrys17.02.2010 08:50

Ce placa video ai si ce monitor?

E probabil sa nu fie bine conectat cablul,incearca altul daca mai ai.

andrey_ptm_steaua17.02.2010 13:52

am avut un philips care tot asa de la un timp statea 1 ora pana se aprindea...acum cateva zile mi-am cumparat tot un philips...placa video Radeon 9200 Pro (sec) family....parca de la un timp se misca in reluare cand dau drumu la muzica sau cand vreau sa vad un film...ms tuturor pt raspunsuri...

crysty1417.02.2010 13:58
se da una bucata psp. Se converteste un film in MP4, se copiaza in directorul VIdeo si apare eroarea Unsupported data. de ce?

 

uite aici un tutorial, cand aveam psp-ul, foloseam tutorialul asta, nu am avut probleme.

crysty1424.02.2010 16:14

De cateva zile tot imi apare eroarea de mai jos..

Windowsul este activat (stiti voi cum :notangel: ).

Daca fac backup si reinstalez windowsul, trebuie sa reinstalez programele si tot ce aveam instalat in /C?

 

PS: Un program bun de facut backup?

 

Multumesc!

Untitled_1.jpg

RobYnho24.02.2010 17:00

Dupa cat timp de la instalarea Win'ului ti'a aparut imaginea de mai sus ?

iNsTiGaToR24.02.2010 17:29

Ai avut cumva Windows Updates pornit?.. ca daca da.. atunci ai pus-o..ca astia cica vor sa puna un update acolo care sa verifice daca windows-ul este crack-uit.

RobYnho24.02.2010 17:40

Pe bune ? Sa'i dau turn off atunci. :))

Care'i update'ul ala mai exact ?

crysty1424.02.2010 17:46

Nu sunt update-urile pornite.

 

Nu stiu sa ma uit la data in care am instalat windowsu', dar e de cateva luni bune, poate 6-7 luni, numai stiu exact..

RobYnho24.02.2010 17:51

Am instalat si yo de vreo 3-4 luni Windows 7 pe 64 de biti, dar nu mi'a aparut faza aia.

crysty1424.02.2010 17:53

al meu e varianta genesis, din cate stiu printre primele aparute..

RobYnho24.02.2010 17:57

Cred ca versiunea Ultimate este cea mai buna.

iNsTiGaToR24.02.2010 21:11

@Roby.. asta e

 

Update-ul cu numarul KB971033 denumit si Windows Activation Technology (WAT) va detecta peste 70 de metode de crack-uire pentru Windows 7 fie ele cunoscute sau doar posibile . In cazul in care va depista ca versiunea dvs. de Windows 7 este crack-uita, aceasta ca fi automat retrogradata la statusul de copie ne-originala, masura ce va avea urmatoarele efecte:

 

The background wallpaper will change to black. You can set it back to whatever you want, but once an hour or so it will reset again to black.

Various nag notifications will appear at intervals to remind you that your system has been tagged as a likely pirate and offering you the opportunity to come clean " becoming authorized and legitimate by buying a new Windows 7 license. Some of these nags will be windows that appear at boot or login time, others will appear frequently (perhaps every 20 minutes or so) as main screen windows and taskbar popup notices.

 

Si asta nu e tot. Odata la 90 de zile, Windows Activation Technology (WAT) va contacta serverele Microsoft pentru a reverifica daca nu cumva ati reusit sa crackuiti din nou copia dvs. de Windows 7. Se pare ca WAT va reusi sa faca ecest lucru chiar daca il veti incerca sa-l blocati utilizat firewalul din Windows.

Din fericire, actualizarea nu va fi introdusa pe lista Windows Updates decat pe data de 23 ferbruarie. Chiar si atunci se pare ca veti fi intrebat daca doriti sau nu sa o instalati. Asa ca, utilizatorii Windows 7 sunt sfatuiti sa modifice optiunea de primire a actualizarilor in asa fel incat sa fie consultati inainte de descarcarea si instalarea unui update si sa fie foarte atenti la descrierea fiecarei actualizari pe care o instaleaza.

RobYnho24.02.2010 21:13

Sa traiesti, Instigator. Voi fi atent pe viitor si nu voi instala acel update. ( daca nu cumva l'am instalat pana acum din neatentie )

iNsTiGaToR24.02.2010 21:19

Nu l-ai instalat inca, si io aveam alea pornite pana azi (ca azi am vazut si io asta :)) )... si am update-urile pornite inca de cand am bagat windows 7.. adica de prin noiembrie cred..

Oricum.. e bine de stiut asta.. io am intalnit chestia asta si la Windows XP... noroc ca era crack-u ala Genuine Validator sau ceva de genu :D

 

Apropo.. poti sa lasi update-urile deschise.. dar sa selectezi sa instalezi doar ce vrei tu

RobYnho24.02.2010 21:40
Apropo.. poti sa lasi update-urile deschise.. dar sa selectezi sa instalezi doar ce vrei tu

 

Tre' sa fi atent, plm. Totusi, las update'urile asa.

iNsTiGaToR24.02.2010 21:45
Tre' sa fi atent, plm. Totusi, las update'urile asa.

Da, cel mai bine :))

Bogdan25.02.2010 08:29

Eu am update-urile pornite si am instalt totul pana azi.Si m-am uitat in lista de installed updates si inca nu este acesta..

 

o sa-l urmaresc...

*Alecs*02.03.2010 13:07

problemq.jpg

 

De doua zile am problema asta. Doar pe acest site. Mai apare la cineva?

RobYnho02.03.2010 13:23

Nu. Incearca sa deschizi acea pagina cu Mozilla.

*Alecs*02.03.2010 13:28

Pai Mozilla folosesc. Am incercat si cu Opera sau IE, dar acolo ramane pagina alba si mi se blocheaza, nici macar eroarea nu mi-o arata.

Bogdan02.03.2010 13:38

e buba de la site. Au in script busit pe acolo pe undeva.

*Alecs*02.03.2010 13:51

Sper sa o rezolve cat mai repede sa vad si eu clasamentele :D Ms

«1404142434458»