de la un timp cand aprind calc imi apare scris no video input....ce inseamna si cum se rezolva??
de la un timp cand aprind calc imi apare scris no video input....ce inseamna si cum se rezolva??
Placa video, monitorul sau cablul care le leaga intre ele.
de la un timp cand aprind calc imi apare scris no video input....ce inseamna si cum se rezolva??
Daca e ati radeon, pe VGA nu iti va mai merge. E o buba de-a lor. Daca ai iesire hdmi din ea, foloseste un convertor hdmi/vga (in mod normal, ar trebui sa fie in cutia placii video) si gata. Cel putin asa a fost in cazul meu trist
.
Ce placa video ai si ce monitor?
E probabil sa nu fie bine conectat cablul,incearca altul daca mai ai.
am avut un philips care tot asa de la un timp statea 1 ora pana se aprindea...acum cateva zile mi-am cumparat tot un philips...placa video Radeon 9200 Pro (sec) family....parca de la un timp se misca in reluare cand dau drumu la muzica sau cand vreau sa vad un film...ms tuturor pt raspunsuri...
se da una bucata psp. Se converteste un film in MP4, se copiaza in directorul VIdeo si apare eroarea Unsupported data. de ce?
uite aici un tutorial, cand aveam psp-ul, foloseam tutorialul asta, nu am avut probleme.
Dupa cat timp de la instalarea Win'ului ti'a aparut imaginea de mai sus ?
Ai avut cumva Windows Updates pornit?.. ca daca da.. atunci ai pus-o..ca astia cica vor sa puna un update acolo care sa verifice daca windows-ul este crack-uit.
Pe bune ? Sa'i dau turn off atunci. ![]()
Care'i update'ul ala mai exact ?
Nu sunt update-urile pornite.
Nu stiu sa ma uit la data in care am instalat windowsu', dar e de cateva luni bune, poate 6-7 luni, numai stiu exact..
Am instalat si yo de vreo 3-4 luni Windows 7 pe 64 de biti, dar nu mi'a aparut faza aia.
al meu e varianta genesis, din cate stiu printre primele aparute..
Cred ca versiunea Ultimate este cea mai buna.
@Roby.. asta e
Update-ul cu numarul KB971033 denumit si Windows Activation Technology (WAT) va detecta peste 70 de metode de crack-uire pentru Windows 7 fie ele cunoscute sau doar posibile . In cazul in care va depista ca versiunea dvs. de Windows 7 este crack-uita, aceasta ca fi automat retrogradata la statusul de copie ne-originala, masura ce va avea urmatoarele efecte:
The background wallpaper will change to black. You can set it back to whatever you want, but once an hour or so it will reset again to black.
Various nag notifications will appear at intervals to remind you that your system has been tagged as a likely pirate and offering you the opportunity to come clean " becoming authorized and legitimate by buying a new Windows 7 license. Some of these nags will be windows that appear at boot or login time, others will appear frequently (perhaps every 20 minutes or so) as main screen windows and taskbar popup notices.
Si asta nu e tot. Odata la 90 de zile, Windows Activation Technology (WAT) va contacta serverele Microsoft pentru a reverifica daca nu cumva ati reusit sa crackuiti din nou copia dvs. de Windows 7. Se pare ca WAT va reusi sa faca ecest lucru chiar daca il veti incerca sa-l blocati utilizat firewalul din Windows.
Din fericire, actualizarea nu va fi introdusa pe lista Windows Updates decat pe data de 23 ferbruarie. Chiar si atunci se pare ca veti fi intrebat daca doriti sau nu sa o instalati. Asa ca, utilizatorii Windows 7 sunt sfatuiti sa modifice optiunea de primire a actualizarilor in asa fel incat sa fie consultati inainte de descarcarea si instalarea unui update si sa fie foarte atenti la descrierea fiecarei actualizari pe care o instaleaza.
Sa traiesti, Instigator. Voi fi atent pe viitor si nu voi instala acel update. ( daca nu cumva l'am instalat pana acum din neatentie )
Nu l-ai instalat inca, si io aveam alea pornite pana azi (ca azi am vazut si io asta
)... si am update-urile pornite inca de cand am bagat windows 7.. adica de prin noiembrie cred..
Oricum.. e bine de stiut asta.. io am intalnit chestia asta si la Windows XP... noroc ca era crack-u ala Genuine Validator sau ceva de genu ![]()
Apropo.. poti sa lasi update-urile deschise.. dar sa selectezi sa instalezi doar ce vrei tu
Apropo.. poti sa lasi update-urile deschise.. dar sa selectezi sa instalezi doar ce vrei tu
Tre' sa fi atent, plm. Totusi, las update'urile asa.
Tre' sa fi atent, plm. Totusi, las update'urile asa.
Da, cel mai bine ![]()
Eu am update-urile pornite si am instalt totul pana azi.Si m-am uitat in lista de installed updates si inca nu este acesta..
o sa-l urmaresc...
Nu. Incearca sa deschizi acea pagina cu Mozilla.
Pai Mozilla folosesc. Am incercat si cu Opera sau IE, dar acolo ramane pagina alba si mi se blocheaza, nici macar eroarea nu mi-o arata.
e buba de la site. Au in script busit pe acolo pe undeva.
Sper sa o rezolve cat mai repede sa vad si eu clasamentele
Ms