FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Probleme legate de calculator, internet, etc.

«1383940414258»
RobYnho03.02.2010 11:49

Tragi tu singur o concluzie din informatiile urmatoare. HDMI, DVI.

axl03.02.2010 12:54

Care-mi zice si mie cum curat tastatura de la laptop? Am varsat o punga de cafea pe ea si nu-mi mai merge "space"-ul cum trebuie. Tastele se pot scoate, ca la o tastatura normala? Pot sa scot "space"-ul cu o surubelnita? Rog seriozitate.

bodanelu03.02.2010 13:08

majoritatea tastaturilor se demonteaza de pe laptop. o demontezi si o cureti.

la unele laptopuri se scot si tastele.

1on03.02.2010 13:27

Că veni vorba de varsat lichide pe laptop, un coleg a varsat cola si după 7 luni nu-i mai mergea. Motivul: 7 luni au trebuit ca să oxideze circuitele de pe placa de bază si tastatura

STELIST 8603.02.2010 16:03

Exista vre'un program prin care sa nu'mi mai arate dalea gen:You win 100000 mil etc...stiu add-onul pt firefox(asta'l folosesc)

RobYnho03.02.2010 16:28

Cred ca nu'ti vor mai aparea rahaturile alea daca blochezi pop-up'urile

Daniel-Ionut03.02.2010 16:50
am un nokia 6234 stiti cumva daca exista vreun program asa incat sa-mi citeasca documente word?

 

A mers DocViewer ala?? ca sa stiu sa il bag si eu daca :)

iNsTiGaToR04.02.2010 22:08
A mers DocViewer ala?? ca sa stiu sa il bag si eu daca :)

 

Io am un W910i si mi-a mers... daca ai NOKIA.. cauta si tu pe gogu' si o sa gasesti speciale pentru NOKIA.

DocViewer e pentru toate telefoanele

Daniel-Ionut05.02.2010 11:29
Io am un W910i si mi-a mers... daca ai NOKIA.. cauta si tu pe gogu' si o sa gasesti speciale pentru NOKIA.

DocViewer e pentru toate telefoanele

 

Am 6234... am mai cautat da imi trebuia cont ca sa downloadez... o sa mai caut.

gio_stgloria05.02.2010 12:15

nu merg ma, da-le-n in mortii mamei lor de programe ! trebuie sa ne impacam cu ideea ca tre sa ne luam telefoane mai performante.

bogdanbog05.02.2010 16:20

Salut, care poate sa ma ajute si pe mine in legatura cu un update la windows, sa fie din service pack 1 in sp2 ?

iNsTiGaToR06.02.2010 08:27
Salut, care poate sa ma ajute si pe mine in legatura cu un update la windows, sa fie din service pack 1 in sp2 ?

 

Daca ne zici ce windows... cred ca o sa te ajutam... dar asa, nu putem sa ghicim in stele..

Ronnie06.02.2010 17:03

Bai, am o problema mare rau. Stateam frumos azi la calculator si brusc, deodata, s-a stins si a inceput sa iasa fum din el. Stie cineva ce mama lui a patit? Ma duc luni undeva cu el, ma gandesc ca acum sambata seara nu e nicaieri deschis, dar sa stiu asa ca idee.

 

acum postez de pe altul.

Daniel-Ionut06.02.2010 17:07

Poate nu mai avea ventilatie...

RobYnho06.02.2010 17:08

@ Ronnie

 

S'a ars ceva. Poate fi orice component al PC'ului.

Ronnie06.02.2010 17:08

@Daniel

Bre, iesea fum, nu caldura. Ziceai ca s-au pus baietii pe facut gratar in unitate.

RobYnho06.02.2010 17:09

O fi sursa, plm.

Ronnie06.02.2010 17:43

Mda, s-a **** placa video.

RobYnho06.02.2010 17:59

Naspa. Daca era sursa, te costa mai putin.

Marius06.02.2010 18:14
Mda, s-a **** placa video.

 

de la atatea filme porno moldovene... mai rarut ca-i mai dragut.

iNsTiGaToR06.02.2010 18:19

S-a ars ceva p-acolo, desfa-l si vezi ce e prajit

axl06.02.2010 18:34

Sa indreptam aratatorul spre Bacau si sa radem grosolan.

Vlad Bogdan06.02.2010 18:40

Lasa ma Ronnie, se mai si strica ce sa le faci... Verfica daca doar placa video a fost afectata. E vechi pc-ul?

Maye06.02.2010 18:59

Ba nu esti singurul.

Mie mi s-au ars saptamana trecuta sursa si memoria(placa de rami).

Ronnie07.02.2010 08:20

Placa video s-a prajit. Nu era rea, nvidia 8600GT 256 rami parca. Bag picioarele-n ea, nici ca-mi cumpar alta.

«1383940414258»