FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Probleme legate de calculator, internet, etc.

«1394041424358»
Le reseau pansant07.02.2010 15:52

Am si eu urmatoare problema de vreo cateva zile, imi merge calcu ff geru, de fapt procesorul e supra solicitat e mereu la peste 70,80 la suta desi nu am deschis decat internet explorerul si inca un program sau doua.

 

Mentionez ca nu am deschise simultan mai mult de 2,3 taburi si acela sunt fie siteul nostru, wikipedia, sau youtube.

 

In ultimele zile m-am uitat la niste filmulete pe youtube (niste tutoriale) si de atunci in merge asa. Partea ciudata este ca nici cand am deschis photoshopul, corelul/ autocad procesorul nu ajunge la mai mult de 10-15 la suta.

 

Si cum fac sa sterg fisierele temporare de la internet?

 

Untitled.jpg

RobYnho07.02.2010 16:02

Intri pe browser si dai la tools.

 

Untitled.png

Daniel-Ionut15.02.2010 16:54

Care va pricepeti la Excel sa imi faca si mie asta!!!

Pur si simplu habar nu am cum sa folosesc excelul! :worthy:

imag01111.jpg

David15.02.2010 17:28

Ba mie la mate-info intensiv info la Colegiu national nu mi s-au cerut hieroglife de genul!

razvan2815.02.2010 20:30

Vai de mine..ce sunt alea ? :wacko:

iNsTiGaToR15.02.2010 20:59
Ba mie la mate-info intensiv info la Colegiu national nu mi s-au cerut hieroglife de genul!

 

Mate info intensiv? te-ai apucat sa programezi in C++ sau in Pascal?.. ca poate ma ajuti si pe mine :D

RobYnho15.02.2010 21:20
Vai de mine..ce sunt alea ? :wacko:

 

Mate, banuiesc.

MoWeed15.02.2010 21:25

Cum dracu mah, eu am facut la stiinte ale naturii si pana si eu stiu ce inseamna alea.

 

Vezi ce se intampla daca in loc de ore va drogati la coltu' scolii? Scursurilor!

iNsTiGaToR15.02.2010 21:58
Cum dracu mah, eu am facut la stiinte ale naturii si pana si eu stiu ce inseamna alea.

 

Vezi ce se intampla daca in loc de ore va drogati la coltu' scolii? Scursurilor!

 

tu vorbesti ba cu numele tau de drog? :))

Daniel-Ionut16.02.2010 11:22
Vai de mine..ce sunt alea ? :wacko:

 

Probleme de matematica, care trbuiesc rezolvate in excel :unsure:

1on16.02.2010 12:01

Ce-i aia? arcsin(x)=50 la ce putere?

Iar la ultima e 3 la putera radical din cat?

Bogdan16.02.2010 12:07

@Daniele vezi ca excelul are help pentru functii. Si pune mana si foloseste-l.. ca o sa ai nevoie de el in viitor.

Daniel-Ionut16.02.2010 12:15
@Daniele vezi ca excelul are help pentru functii. Si pune mana si foloseste-l.. ca o sa ai nevoie de el in viitor.

 

Stiu ca are help pentru functii... da eu acasa il am in engleza, si e prea :hump:

Mi'a rezolvat 1on si Dragoshel :worthy:

Bogdan16.02.2010 14:05

pai pune mana si invata engleza

Daniel-Ionut16.02.2010 14:09
pai pune mana si invata engleza

 

Ba da multe vrei sa invat... ce sunt eu placa de baza... :D

Stiu engleza asa... da mai simplu ar fi sa instalez excel-ul in romana :yes:

Da trebuie sa invat si excelul asta oricum, ca nu prea am lucrat mai deloc in el... stiu word, powerpoint astea... da excel-ul = 0 :blush:

David16.02.2010 15:04

Care imi poate da un product key de windows 7

?

Maye16.02.2010 15:12

Care stie ma cum ii spune acelui cablu de la monitor care face legaura cu unitatea?

Daniel-Ionut16.02.2010 15:18
Care stie ma cum ii spune acelui cablu de la monitor care face legaura cu unitatea?

 

Nu mai vrea tu sa pari inteligent... zi ca tot omu cand ceri: cablu care face legatura intre unitate si monitor... ce e asa greu! :ce_oameni:

Maye16.02.2010 15:21
Nu mai vrea tu sa pari inteligent...

What?! :blink:

zi ca tot omu cand ceri: cablu care face legatura intre unitate si monitor... ce e asa greu! :ce_oameni:

 

Nu cer.

Daniel-Ionut16.02.2010 15:28

Mi se pare ca se numeste cablu distribuitor si inca ceva... :hmmm:

SVGA...

pytycrys16.02.2010 17:08

Cablu VGA/DVI/HDMI

Depinde de monitor si placa video.

RobYnho16.02.2010 20:01
Care imi poate da un product key de windows 7

?

 

Ai gasit sau mai ai nevoie ?

Maye16.02.2010 20:41
Cablu VGA/DVI/HDMI

Depinde de monitor si placa video.

Multam!

Bogdan16.02.2010 22:33

se da una bucata psp. Se converteste un film in MP4, se copiaza in directorul VIdeo si apare eroarea Unsupported data. de ce?

MoWeed16.02.2010 22:41

Daca n-ai vrut Terminatoru'...

«1394041424358»