FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Probleme legate de calculator, internet, etc.

«1363738394058»
STELIST 8609.01.2010 20:41

Mai explicit?!?

razvan2810.01.2010 01:55

Nu e pt mine dar unui prieten i-au pus ai lui parola la net desi are 16 ani si nu poate intra pe net decat intre 4 si 10 seara

Maye10.01.2010 03:00

Parinti responsabili.

Vlad Bogdan10.01.2010 12:02

Nu ai cum sa scoti parola decat daca o stii.

clausblaus10.01.2010 12:24

Am si eu o problema.Nu mi se afiseaza subtritarile in timpul vizionarii filmelor.

Ma poate ajuta cineva?

RobYnho10.01.2010 12:47

Ce player folosesti ?

STELIST 8610.01.2010 12:50

Cu Bsplayer merge...

clausblaus10.01.2010 13:08

Media player classic.

 

Vlad Bogdan10.01.2010 13:21

Instaleaza VLC Media Player si nu mai ai treaba. Partea proasta este ca foloseste codecurile interne, care oricum sunt destule.

RobYnho10.01.2010 13:22

Foloseste Bs Player. E mult mai usor cu subtitrarile.

clausblaus10.01.2010 13:24

O sa incerc.

Va multumesc!

 

Daniel-Ionut12.01.2010 18:40

Cat e ma de decodat un telefon??!?!?!

vlad12.01.2010 19:10
Cat e ma de decodat un telefon??!?!?!

 

Depinde de modelul telefonului.

 

Daca se face rescriere de soft este mai scump. Pleaca de la vreo 35 de lei (model de vreo 4 milioane),poate costa 1,5 milioane un modelede vreo 8 milioane.

 

Pentru decodare prin IMEI,pretul este mai ieftin. Pentru ca se face fara a mai rescire softul. Il poti face si tu acasa. Asta cu Imei-ul este pentru modele vechi.

 

Dar....... un mare dar....... decodarea cu rescriere de soft poate fi o arma cu 2 taisuri. Exista posibilitatea sa te alegi cu niste culori de rahat si alte probleme. Posibilitatea este foarte mare sa nu mai ai aceleasi calitati la telefon. Probabil ca din comoditate cei care fac decodarile prin rescriere folosesc versiuni vechi ale platformei.

 

O sa incerc.

Va multumesc!

 

@Claus,

 

VLC este foarte bun. Nu ai nevoie de codecuri,poti aplica subtitrarile fara probleme si poate deschide mai multe formate.

andra170615.01.2010 13:36

vad ca sunt discutii libere

as dorii cei care au experimentat sa imi dea un raspuns clar

in ce priveste stabilitatea si viteza ce mi-ati recomanda

sp2 sau sp3

exclud variantele vista sau win 7 nu vreau sa discut despre ele

sp 2 am folosit de cand ma stiu nu stiu nimic despre sp3

bodanelu15.01.2010 14:28

sp3. De ce: contine toate hotfix-urile de cand a aparut sp2. so.. ori sp2 si instalezi mii de update-uri ori sp3 si intalezi cateva update-uri

RobYnho15.01.2010 14:31
ori sp2 si instalezi mii de update-uri ori sp3 si intalezi cateva update-uri

 

Acele update'uri de multe ori iti pot strica sistemul de operare. Si aici ma refer la virusi. Cu ceva timp in urma, un update al Windowsului XP continea virusi. Afland asta de pe diferite site'uri de specialitate si chiar am patit'o.

bodanelu15.01.2010 14:37

am tinut windows instalat 2 ani de zile.. (sp2 student edition) cu update-urile la zi si n-am avut nici cea mai mica problema.

Si daca un update contine virus? la urmatorul apare un hotfix si pentru asta si se rezolva.

 

 

 

RobYnho15.01.2010 14:42
Si daca un update contine virus? la urmatorul apare un hotfix si pentru asta si se rezolva.

 

Asta n'o stiam. :)

andra170615.01.2010 16:36

in fine .. mai vreau pareri in legatura cu viteza si stabilitatea

stabilitate ma refer la numarul de erori sau de crash de sistem

multumesc

 

a si sper ca nu va referiti la win cu licenta :)

eu vb de astea pe care le folosim 90 la suta :)

RobYnho15.01.2010 16:41

FcSteaua.ro nu incurajeaza pirateria. :D

andra170615.01.2010 16:46

nici eu :)

Daniel-Ionut15.01.2010 17:20

Marea problema'n Romania e pirateria!!!

 

Eu am windowsul instalat din 2008 cred... fara uptadeuri si chestii dastea... nu stiu cum, dar important e ca merge si acum :D

iNsTiGaToR15.01.2010 20:02

Am si io o intrebare :

Am windows 7 (X64), si nu-mi merge cs 1.6 (nu prea joc io..dar m-au convocat niste colegi la o killereala)...vreau sa stiu daca e de la mine, sau e de la windows

 

LATER EDIT : Am gasit rezolvarea

Astristul15.01.2010 20:07
in fine .. mai vreau pareri in legatura cu viteza si stabilitatea

stabilitate ma refer la numarul de erori sau de crash de sistem

multumesc

 

a si sper ca nu va referiti la win cu licenta :)

eu vb de astea pe care le folosim 90 la suta :)

Daca stii sa ai grija de pc-ul tau si nu instalezi orice porcarie n-ai probleme. Eu de exemplu am Win XP Sp2 fara niciun update, instalat acum un an jumate si rareori am avut probleme cu el. Bineinteles probleme care puteau fi rezolvate! ;)

David16.01.2010 17:57

Care imi zice si mie cum sa bag subtitrari la un film?

«1363738394058»