FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Probleme legate de calculator, internet, etc.

«1343536373858»
iNsTiGaToR19.12.2009 13:21

Care imi puteti da si mie un site ceva de unde sa iau si io BS Player pentru Windows 7...sau unul care sa mearga pe win7

Multumesc anticipat

cristy.steaua2119.12.2009 13:31
Care imi puteti da si mie un site ceva de unde sa iau si io BS Player pentru Windows 7...sau unul care sa mearga pe win7

Multumesc anticipat

 

http://www.bsplayer.org/bsplayer-english/download-free.html

iNsTiGaToR19.12.2009 22:04

Hai..cu BS Player-u am rezolvat-o...dar acum, imi da si mie cineva un codec complet pentru windows 7...adica sa-mi citeasca si AVI-urile?

 

RobYnho19.12.2009 22:25

Prietenu' google nu te va dezamagii. Incearca pe softpedia.ro sau pe oricare site de torrente.

iNsTiGaToR19.12.2009 23:23
Prietenu' google nu te va dezamagii. Incearca pe softpedia.ro sau pe oricare site de torrente.

 

Am cautat pe gogu' toata ziua...am luat cred ca vro 20 de codec-uri sinici ununu e bun ca sa vad AVI-urile...

1on19.12.2009 23:53

CCCP?

Da' așa scârbă e mezinul Ferestrelor la capitolul compatibilitate backward?

iNsTiGaToR19.12.2009 23:57
CCCP?

Da' așa scârbă e mezinul Ferestrelor la capitolul compatibilitate backward?

Mai pe rromales? :D Sa intelege si io

bodanelu20.12.2009 00:34

klitle codec pack:)

sau VLC player fara niciun codec...

sau media playerul din windows.. e destul de dragut. SIngurul lucru care m-a enevat: nu pot mari fontul subtitrarii

iNsTiGaToR20.12.2009 08:16
klitle codec pack:)

sau VLC player fara niciun codec...

sau media playerul din windows.. e destul de dragut. SIngurul lucru care m-a enevat: nu pot mari fontul subtitrarii

am luat klite codec inainte sa imi zici tu, l-am instalat, tot nu citeste AVI

VLC player-u nu l-am incercat

iar cu media player e acelasi lucru, nu imi citeste AVI-urile... plus ca nu stiu cu msa ba gsubtitrarile :D

vlad20.12.2009 09:11
am luat klite codec inainte sa imi zici tu, l-am instalat, tot nu citeste AVI

VLC player-u nu l-am incercat

iar cu media player e acelasi lucru, nu imi citeste AVI-urile... plus ca nu stiu cu msa ba gsubtitrarile :D

 

 

Pai vezi ca nu stii.Branza buna merge cu VLC. :)

 

Iar subtitrarile merg foarte simplu bagate. Ai 2 variante. "Quik open file" dar subtitrarea sa aiba aceasi denumire cu filmul (evident,cu extensie diferita) sau "Open file" si acolo urmezi caile.

 

VLC-ul te scapa de codecuri. Incearca-l. Si vezi si DVD-uri fara probleme.

iNsTiGaToR20.12.2009 09:39
Pai vezi ca nu stii.Branza buna merge cu VLC. :)

 

Iar subtitrarile merg foarte simplu bagate. Ai 2 variante. "Quik open file" dar subtitrarea sa aiba aceasi denumire cu filmul (evident,cu extensie diferita) sau "Open file" si acolo urmezi caile.

 

VLC-ul te scapa de codecuri. Incearca-l. Si vezi si DVD-uri fara probleme.

 

Ok, saru'mana

Vlad Bogdan20.12.2009 10:18

Daca nu e descurci ia incearca The KM Player.

STELIST 8622.12.2009 13:09

Pff...intrebare stupida:Cum sterg mesajele din yahoo mail?am vreo 200

1on22.12.2009 13:16

Selectezi și-apeși delete.

RaMs3s22.12.2009 14:40

de vreo ceva timp nu am sunet la pc. Mergea mergea si intr-o zi cand am aprins calculatou' am observat ca nu am sunet. Am dezinstalat driveru de sunet...am instalat din nou si tot nu merge :|

ce-as putea sa fac ?

-sa-mi cumpar o placa de sunet de 30 ron

-sa instalez windowsu

-sa incerc iar sa instalez driveru ca poate am gresit ceva ?

Daniel-Ionut22.12.2009 14:46

Problema cred ca e la tine... poate nu mai auzi tu bine :))

Instaleaza windowsul..

STELIST 8622.12.2009 14:53
Selectezi și-apeși delete.

Mersi :steag_sah_mic::steag_sah_mic::unsure:

AG22.12.2009 19:36

salut.. am si eu o problema.. de la o vreme cand vreau sa ma joc, la 5 minute dupa ce intru in joc,placa mea video nu mai raspunde la comenzile driverului si mi se reseteaza automat procesorul de pe placa.. am skimbat / instalat / reinstalat driverul de N ori .. vreo sugestie ?

bodanelu22.12.2009 21:57

poate nu se raceste placa video cum trebuie

Vlad Bogdan22.12.2009 23:37

S-a dus coolerul. Fie cel de pe procesor, fie cel de pe placa video. (daca ai una performanta are). E ceva relativ normal daca are ceva vechime componenta respectiva. Te rog sa specifici exact configuratia ta si cate vent-uri ai montate pe carcasa.

cRiss4Steaua28.12.2009 13:16

care e cel mai bun windows dintre XP, Vista si 7 ?

dar cel mai bun XP ? mie imi place XP-ul ca e mai usor si m-am obisnuit, dar daca 7 sau vista sunt mai bune poate merg pe mana lor ..

RobYnho28.12.2009 13:49

De curand am trecut si yo pe Win 7 si sunt multumit de el. Dupa descrierile profesionistilor pe diferite site'uri de specialitate, Win 7 este cu mult peste Vista si alte versiuni mai vechi.

iNsTiGaToR28.12.2009 15:22

Eu am sarit de la XP direct la win7 si sunt foarte multumit de el.

Daca ai peste 3-4 GB RAM te sfatuiesc sa alegi win7 x64 (64 biti) si iti garantez ca o sa fie mult mai bine decat cu XP.

Daca vrei sa ramai pe XP alege XP SP3, dar mai bine treci pe 7

STELIST 8628.12.2009 20:55

Eu am windows vista....am o intrebare:Cam ce trebuie schimbat sa mearga mai repede....2.53GHZ,768 RAM

Vlad Bogdan28.12.2009 21:14

Iti spun eu ce trebuie schimbat. Sistemul de operare. Pune Windows 7 Ultimate CLEAN pe 64 bit daca ai procesor pe 64 bit , daca nu 32 bit.

Da si tu configuratia pc-ului mai detaliat ca sa poti fi ajutat.

 

 

ps. Oameni buni, daca nu aveti rasnite din 1995, instalati Windows 7! Daca la cerintele pe care le are calculatorul vostru nu il duce, e foarte grav pentru voi. Lasati xp, os aparut acum 10 ani. Windows 7 e next gen.

«1343536373858»