FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Probleme legate de calculator, internet, etc.

«1333435363758»
Lari16.12.2009 21:48

Saru'mana mult pentru info.

 

Si daca nu e yahoo mail? Haidi, buey, hecărilor!

 

:look:

axl16.12.2009 22:04

Mi-am luat un sistem 5 plus 1 plm, l-am montat, nu mergea. Am umblat la Control Panel, Sound & Audio Devices, am setat pe 5 plus 1 plm, nu merge. Are un buton, INPUT SEL, cu doo beculete, AUX si 6CH, cand e pe 6CHplm nu se aude nimic, cand e pe AUX se aud doar boxele alea doo de aproape. Ce ma sfatuiti, ca sa zic asa?

bodanelu16.12.2009 22:10

@Lari dar de care e?

danimarcu16.12.2009 22:11

@axl

L-ai bagat in priza? :look:

Lari16.12.2009 22:22
@Lari dar de care e?

 

Mail intern, de munca. Exista vreun programel ceva sa faca asa ceva (sa-ti afle IP-ul) sau tre' sa dau o lada de bere la tot birou' IT?

 

iNsTiGaToR17.12.2009 08:33
ms dar de la Airbites am plecat pt ca netu mergea ca melcu , inainte de Airbites era AssistNet care a fost vanduta lu astia de la Airbites , AssistNetu era de 10 ori mai bun ca astia de la Airbites , dar baiatu care avea firma AssistNet sa bagat la tuning , la piese auto etc destept pustanu nu am ce zice.

Eu am Airbites , sunt din Bucuresti, si aici Airbites-u este unul dintre cele mai bune (7mb/s + in retea si in alte retele , cu mar fi C-zone,RDS,MitNet). Probabil la tine era prin modem,pentru ca la mine eprin fibra optica.

pda17.12.2009 08:38
Mi-am luat un sistem 5 plus 1 plm, l-am montat, nu mergea. Am umblat la Control Panel, Sound & Audio Devices, am setat pe 5 plus 1 plm, nu merge. Are un buton, INPUT SEL, cu doo beculete, AUX si 6CH, cand e pe 6CHplm nu se aude nimic, cand e pe AUX se aud doar boxele alea doo de aproape. Ce ma sfatuiti, ca sa zic asa?

 

Poate nu are placa de sunet iesire pentru 5.1.

vlad17.12.2009 09:07
Mi-am luat un sistem 5 plus 1 plm, l-am montat, nu mergea. Am umblat la Control Panel, Sound & Audio Devices, am setat pe 5 plus 1 plm, nu merge. Are un buton, INPUT SEL, cu doo beculete, AUX si 6CH, cand e pe 6CHplm nu se aude nimic, cand e pe AUX se aud doar boxele alea doo de aproape. Ce ma sfatuiti, ca sa zic asa?

 

 

Trebuie sa mergi in Control Panel... apoi...alooooo..ma mai auzi ..Cataline,ma auzi?sa-mi bag picioarele in el de net...nu te mai aud ....

bodanelu17.12.2009 09:30
Mail intern, de munca. Exista vreun programel ceva sa faca asa ceva (sa-ti afle IP-ul) sau tre' sa dau o lada de bere la tot birou' IT?

 

ce client de mail folosesti? Outlook? Lotus notes? Thunderbird?

axl17.12.2009 10:08
Poate nu are placa de sunet iesire pentru 5.1.

Si cum aflu chestia asta?

 

vlad17.12.2009 12:03
Si cum aflu chestia asta?

 

 

Pai desfaci calculatorul si vezi ce scrie pe ea. Apoi o cautare pe goagal.

axl17.12.2009 14:38

Gata, gata, hold your horses, am rezolvat-o.

cRiss4Steaua18.12.2009 19:50

vreau sa imi cumpar un telefon si oscilez intre nokia 6500 classic si nokia 6700 classic.

Are careva unu dintre ele si poate sa imi spuna cum este ?

AG18.12.2009 20:15

8500

David18.12.2009 20:27

Iso am,Daemon tools am winrar am.Atunci asta ce se vrea a fi?

Crysis.png

crysty1418.12.2009 20:30

open with winrar pe primul fisier (001) si apoi extract. ce se dezarhiveaza deschizi cu daemon tools

danimarcu18.12.2009 21:24
vreau sa imi cumpar un telefon si oscilez intre nokia 6500 classic si nokia 6700 classic.

Are careva unu dintre ele si poate sa imi spuna cum este ?

Incearca aici

http://forum.softpedia.com/index.php?showforum=355

Vlad Bogdan18.12.2009 22:07

Daca doar din alea 2 nokia, ia 6500 :)

 

 

Dai extract here la prima arhiva dupa care iti scoate o imagine la care ii dai mount.

razvan2819.12.2009 00:58

6500 e foarte rezistent , e din aluminiu.Am un prieten care il are si l-a scapat de cateva ori pe jos si arata destul e bine.Face si poze destul de bune.E totusi 8 milioane si ceva.

Eu ti-as recomanda Samsung S5230 , e 5 milioane 600 la emag si e foarte bun....eu il am de duminica dar l-am butonat continuu si imi place foarte mult

AG19.12.2009 09:03

eu am un prieten care l-a scapat de la etaju 3 pe asfalt si nu are nimic :))

pda19.12.2009 10:21

O comparatie poti sa faci pe http://www.gsmarena.com/

RobYnho19.12.2009 12:03

Exista optiunea "repeat" pe YouTube ? Si daca da, unde este mai exact, ca nu dau de optiunea asta ? Mersi.

crysty1419.12.2009 12:12

Din cate stiu eu nu exista, dar Opera are o optiune dasta de isi da refresh la pagina intr-un anumit interval de timp setat de tine.

cRiss4Steaua19.12.2009 12:16

parca am vazut la germanos cu 600 lei 6500 classic.. in acest caz 6700 e dublu .. 12 milioane costa :-? arata mai bine 6500 classic dar am auzit ca nu e asa de bun

RobYnho19.12.2009 12:18

@ Cristy

 

Mersi.

«1333435363758»