S-a dus coolerul. Fie cel de pe procesor, fie cel de pe placa video.
asta s-a intamplat, s-a tufulit procesorul d p placa video
S-a dus coolerul. Fie cel de pe procesor, fie cel de pe placa video.
asta s-a intamplat, s-a tufulit procesorul d p placa video
ps. Oameni buni, daca nu aveti rasnite din 1995, instalati Windows 7! Daca la cerintele pe care le are calculatorul vostru nu il duce, e foarte grav pentru voi. Lasati xp, os aparut acum 10 ani. Windows 7 e next gen.
L-am instalat pe un P3 cu 128 ram. Cu toate chestile grafice disable. Si merge bine ![]()
Daca la cerintele pe care le are calculatorul vostru nu il duce, e foarte grav pentru voi.
Si, ma rog, de ce e foarte grav?
Pentru ca, dupa cum vezi mai sus merge si pe un p3 cu 128?! ram. Nu-mi spune ca ai sub. ![]()
Nu, dar am un harb de calculator pe care prefer sa pun un sistem care sa manance mai putine resurse. Ce e asa grav in asta?
Nu, dar am un harb de calculator pe care l'am furat in ziua de Craciun.
De la casa de copii
" Casa Sperantei ".
Mai bine nu-ti ziceam. Acu' ma denigrezi
2.53GHZ,768 RAM*(poate 1000)32-bit operating,service pack3,procesor Intel Celeron.....mai detaliat....
Poti sa ramai la XP, parerea mea.
1. Ramai la xp , dupa cum spunea si Roby.
2. Cand te rog sa faci o descriere detaliata o faci ceva in genul asta:
CPU : Intel Core i7 860 2.80 Ghz.
CPU Speed: 3.12 ghz - usor OC.
Motherboard: Gigabyte P55-UD4.
Cpu Cooler : Stock.
Video: nVidia GTX 260 SUPER OC 896 mb gddr3 - Gigabyte.
RAM: 2x KingMax FBGA Mars 2GB DDR3 1600MHz CL7 Dual Channel.
Sunet : Intergrated HD Audio 7.1.
Carcasa : NZXT GAMMA.
Sursa : Silverpower Blue Lightning Series 600W.
Fans: 1x Stock ; 2x ArcticCooling F12.
Unitate Optica: LG DVD-Writer Bulk.
HDD: 2 - 1x Seagate Barracuda 250gb s-ata, 1x Seagate Barracuda 1TB 32 mb 720 rpm.
ASA te poate ajuta cineva!
Windows 7 are cerinte aproape ca si xp, spre deosebire de vista care e praf si are si cerinte mari. Chiar daca nu va ajuta pc-ul prea mult puteti totusi sa instalati windows 7 si sa mai scoateti din efectele grafice. Bafta!
Apropo... este cineva de aici interesat de OC ? (overclock) - rami , proc , video , oricare. ??
Apropo... este cineva de aici interesat de OC ? (overclock) - rami , proc , video , oricare. ??
De care.. rami,procesor...
Zi tot
eventual fa si un topic la aci
da, as fi interesat de RAM . ia baga
Ok,are vara-mea o problema.E profesor universitar si avea de facut nu stiu ce lucrare pe calculator pentru care lucra deja de 3 zile.Apoi a luat un virus,e sigura ca in momentul de fata a scapat de el,insa i s-a dus fisierul cu lucrarea.Zice ca s-a sters.Se mai poate recupera?
Daca nu are back'up facut, nu cred.
Daca are Windows 7 i s-a cerut la inceput sa faca o partitie pt backup. Daca a facut-o, da, mai poate recupera. Daca nu, ghinion.
Zi-i să incerce cu Drive Rescue.
Are Xp.Oricum,multumesc tuturor.
care e mai bun dintr E52 si E66 ?
Care iti este bugetul de achizitie al telefonului? Si cum vrei sa il iei, SH sau nou?
nou .. si as opta intre cele 2
Iti recomand cu caldura seria N.
In banii aia de e66 mai bine iei un N81 8GB daca vrei slider sau un N82 forma clasica.
Eu detin un N95 8GB de 1 an si nu regret nicio secunda alegerea. Poti sa te uiti si peste acest model.
Bafta la cumparaturi!
Mai bine ai lua un E71 dar e ceva mai scump...dintre cele doua modele parerea mea e sa alegi E66 dar sunt multe telefoane la fel de bune la preturi mai mici decat seria E...mai uita-te poate gasesti ceva sa-ti placa inafara de astea doua.
Cum pot sa scot o parola la net ?