FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Probleme legate de calculator, internet, etc.

«1353637383958»
AG28.12.2009 22:43
S-a dus coolerul. Fie cel de pe procesor, fie cel de pe placa video.

asta s-a intamplat, s-a tufulit procesorul d p placa video

bodanelu29.12.2009 06:05
ps. Oameni buni, daca nu aveti rasnite din 1995, instalati Windows 7! Daca la cerintele pe care le are calculatorul vostru nu il duce, e foarte grav pentru voi. Lasati xp, os aparut acum 10 ani. Windows 7 e next gen.

L-am instalat pe un P3 cu 128 ram. Cu toate chestile grafice disable. Si merge bine :D

MoWeed29.12.2009 08:24
Daca la cerintele pe care le are calculatorul vostru nu il duce, e foarte grav pentru voi.

Si, ma rog, de ce e foarte grav?

Vlad Bogdan29.12.2009 09:18

Pentru ca, dupa cum vezi mai sus merge si pe un p3 cu 128?! ram. Nu-mi spune ca ai sub. :))

MoWeed29.12.2009 10:02

Nu, dar am un harb de calculator pe care prefer sa pun un sistem care sa manance mai putine resurse. Ce e asa grav in asta?

RobYnho29.12.2009 10:06
Nu, dar am un harb de calculator pe care l'am furat in ziua de Craciun.
MoWeed29.12.2009 10:07

De la casa de copii

RobYnho29.12.2009 10:08

" Casa Sperantei ".

MoWeed29.12.2009 10:09

Mai bine nu-ti ziceam. Acu' ma denigrezi

STELIST 8629.12.2009 16:08

2.53GHZ,768 RAM*(poate 1000)32-bit operating,service pack3,procesor Intel Celeron.....mai detaliat....

RobYnho29.12.2009 17:01

Poti sa ramai la XP, parerea mea.

Vlad Bogdan29.12.2009 18:49

1. Ramai la xp , dupa cum spunea si Roby.

2. Cand te rog sa faci o descriere detaliata o faci ceva in genul asta:

 

CPU : Intel Core i7 860 2.80 Ghz.

CPU Speed: 3.12 ghz - usor OC.

Motherboard: Gigabyte P55-UD4.

Cpu Cooler : Stock.

Video: nVidia GTX 260 SUPER OC 896 mb gddr3 - Gigabyte.

RAM: 2x KingMax FBGA Mars 2GB DDR3 1600MHz CL7 Dual Channel.

Sunet : Intergrated HD Audio 7.1.

Carcasa : NZXT GAMMA.

Sursa : Silverpower Blue Lightning Series 600W.

Fans: 1x Stock ; 2x ArcticCooling F12.

Unitate Optica: LG DVD-Writer Bulk.

HDD: 2 - 1x Seagate Barracuda 250gb s-ata, 1x Seagate Barracuda 1TB 32 mb 720 rpm.

 

 

ASA te poate ajuta cineva!

 

Windows 7 are cerinte aproape ca si xp, spre deosebire de vista care e praf si are si cerinte mari. Chiar daca nu va ajuta pc-ul prea mult puteti totusi sa instalati windows 7 si sa mai scoateti din efectele grafice. Bafta!

 

 

Apropo... este cineva de aici interesat de OC ? (overclock) - rami , proc , video , oricare. ??

cristy.steaua2129.12.2009 19:03
Apropo... este cineva de aici interesat de OC ? (overclock) - rami , proc , video , oricare. ??

De care.. rami,procesor...

 

Zi tot

eventual fa si un topic la aci

gio_stgloria29.12.2009 19:04

da, as fi interesat de RAM . ia baga

David29.12.2009 21:20

Ok,are vara-mea o problema.E profesor universitar si avea de facut nu stiu ce lucrare pe calculator pentru care lucra deja de 3 zile.Apoi a luat un virus,e sigura ca in momentul de fata a scapat de el,insa i s-a dus fisierul cu lucrarea.Zice ca s-a sters.Se mai poate recupera?

RobYnho30.12.2009 10:21

Daca nu are back'up facut, nu cred.

Vlad Bogdan30.12.2009 10:53

Daca are Windows 7 i s-a cerut la inceput sa faca o partitie pt backup. Daca a facut-o, da, mai poate recupera. Daca nu, ghinion.

1on30.12.2009 11:08

Zi-i să incerce cu Drive Rescue.

David30.12.2009 12:17

Are Xp.Oricum,multumesc tuturor.

cRiss4Steaua31.12.2009 00:52

care e mai bun dintr E52 si E66 ?

Vlad Bogdan31.12.2009 09:18

Care iti este bugetul de achizitie al telefonului? Si cum vrei sa il iei, SH sau nou?

cRiss4Steaua31.12.2009 13:22

nou .. si as opta intre cele 2

Vlad Bogdan31.12.2009 15:22

Iti recomand cu caldura seria N.

In banii aia de e66 mai bine iei un N81 8GB daca vrei slider sau un N82 forma clasica.

 

Eu detin un N95 8GB de 1 an si nu regret nicio secunda alegerea. Poti sa te uiti si peste acest model.

Bafta la cumparaturi!

razvan2802.01.2010 14:58

Mai bine ai lua un E71 dar e ceva mai scump...dintre cele doua modele parerea mea e sa alegi E66 dar sunt multe telefoane la fel de bune la preturi mai mici decat seria E...mai uita-te poate gasesti ceva sa-ti placa inafara de astea doua.

razvan2804.01.2010 17:16

Cum pot sa scot o parola la net ?

 

«1353637383958»