FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Probleme legate de calculator, internet, etc.

«1434445464758»
vlad22.06.2010 10:14
Care stie un mvk to avi converter care sa mearga?

 

 

Cauta pe net orice este legat de mtz. Daca dai de userul acesta ,orice sfat de la el este binevenit. Stiu ca am gasit niste indicatii de la el in problema asta. Este numarul 1.

Daca nu era el cu siguranta ne bateam capul si acum cu firmware pentru dvd-uri.

razvan2829.07.2010 22:22

Am si eu o problema destul de mare...am ascuns niste poze asa cum se face in mod normal , prin functia hide , iar acum cand dau sa imi reapara nu mai apar.Ele exista pentru ca nu ma lasa sa fac un alt folder Poze , imi zice ca ma exista unul , si imi apare si jos 4 folder (1 hidden).Stiti vreo modalitate sa imi recapat si eu pozele ? :rolleyes:

AG30.07.2010 07:09

cred k erai beat cand ai vrut sa le recuperezi :D mai incearca odata

razvan2830.07.2010 09:53

Nu eram beat atunci...eram beat in poze ca daia le-am ascuns :))

 

Am incercat de mai multe ori si nu merge..intru acolo la folder options > view si apoi dau aia show hide files...si tot nu face nimic .

RobYnho30.07.2010 09:59
eram beat in poze ca daia le-am ascuns :))

 

Sa nu cumva sa dea mama de ele.

MoWeed30.07.2010 10:04

Fii atent

 

Intra la start/search/all files and folders. Intra la more advanced options si bifeaza casuta "search hidden files and folders".

 

Apoi selecteaza locatia in care se afla pozele si da-i search, fara sa dai vreun nume. O sa-ti gaseasca toate fisierele din folderul respectiv, fie ca sunt ascunse sau nu. De acolo poti intra si sa le scoti de pe hidden.

 

 

 

Eroarea e de la windows, nu stiu cum sa o repari

navodarean30.07.2010 10:09

Sau scrie si tu ca romanu' in bara aia acolo unde-ti arata C:/ ; D:/

 

Scrie calea

exp : C:\Documents and Settings\Desktop\Poze in cucu gol(sau ce denumire ai pus tu la folder: Poze)

AG30.07.2010 11:07
Nu eram beat atunci...eram beat in poze ca daia le-am ascuns :))

 

Am incercat de mai multe ori si nu merge..intru acolo la folder options > view si apoi dau aia show hide files...si tot nu face nimic .

urat asa, pune pe desktop o poza in care tragi pe nas, si vor disparea toate problemele.. bautura ar fi ultima din lume! :))

razvan2830.07.2010 18:54

Mersi MoWeed

 

 

:))

 

E si asta o idee...

 

@robynho: din fericire pt mine mama nu stie sa foloseasca pc , dar sunt eu putin paranoic :))

 

 

 

greenyes16.08.2010 08:22

Salutare oameni buni,

 

Am si eu o problema cu calculatorul lui fratemiu. La un momendat mi-a cerut sa reintroduc cd win pentru ca nu stiu ce componenta lipsea. Am inceput procedura dupa care a inceput balciul

 

La un momendat calculatorul a inceput sa nu se mai deschida, mai concret a aparut mesajul respectiv cu alesul ultimii configuratii bune etc.

 

Am reinstalat win din nou, pentru cateva minute totul a fost bine ,am instalat placa de baza si restul dupa care alta problema, in loc sa se dechida isi dadea restart continuu.

 

Iar am instalat win, alta eroare, nu mai tin minte exact, dar ceva de genul "sitem config 32 corrupted".

 

Dupa a nu stiu cata reinstalare, am ajuns iar la mesajul cu selectarea ultimii setari care era buna....etc.

 

Este problema de soft sau de hard???

 

Poate stie cineva ce si cum.

 

Va multumesc anticipat.

 

P.S. Ma scuzati ca nu am avut rabdare sa citesc toate mesajele din acest topic dar am si alte probleme pe cap si fratemiu a inceput s manance bors aiurea ca eu i-am stricat compul :)

RobYnho16.08.2010 08:27

Banuiesc ca este o problema de soft. Incearca cu un alt windows. Nu cred sa fie driverele virusate.

greenyes16.08.2010 08:38
Banuiesc ca este o problema de soft. Incearca cu un alt windows. Nu cred sa fie driverele virusate.

 

Intre timp am verificat sursa iar coolerul nu mergea :)

 

Am sa inlocuiesc sursa si sper sa nu mai fie nici o problema.

 

Mersi de raspuns!

Bogdan16.08.2010 10:13

Sursa. verifica apoi si hdd-ul de bad-uri

greenyes16.08.2010 10:26
Sursa. verifica apoi si hdd-ul de bad-uri

 

Asta se face prin defragmentare???

RobYnho16.08.2010 10:30

Da. Prima oara verifica hard-ul de erori, iar dupa defragmenteaza-l.

Stanici16.08.2010 10:36

Daca e tufut hdd-ul, ar fi bine sa il verifici folosind un alt calculator, adica sa il pui ca slave la alt pc. Check diskul trebuie sa aiba bifata si optiunea "scan for and attempt..." .

Daniel-Ionut19.08.2010 06:43

Baaah, va merge messengerul?? Ca la mine nu se conecteaza niciun ID !!! :wall:

RobYnho19.08.2010 12:51

O fi de la net. :D

iNsTiGaToR20.08.2010 17:15

Daca ai clicknet... a avut si o prietena de-a mea aceeasi problema tot ieri...doar ca la ea nu mergea nici fixu nici TV-u :))

iNsTiGaToR23.08.2010 10:26

Am si eu o problema cu PC-u :

Cand il pornesc bipaie de 4-5 ori dupa care se restarteaza (asta repetandu-se de 5 ori) ,dupa care se inchide si porneste singur si se repeta ''procesu'' de mai sus, si iar se inchide s.a.m.d.

Intre timp, pe monitor nu apare nimic.

Nu miroase a ars prin el, coolerele merg.

Deci care ar putea fi problema?

 

LE : Nu stiu care a fost problema... dar vad ca s-a rezolvat dupa un reset la BIOS

Daniel-Ionut27.08.2010 13:31

:finger: clicknet!

:finger: clicknet!

:finger: clicknet!

:finger: clicknet!

:finger: clicknet!

 

Sa nu va bagati internet de la muistii astia !

razvan2830.08.2010 12:58

Daca te-a mancat pielea sa iti pui clicknet :))

Daniel-Ionut30.08.2010 14:03

Il am de mult :D

axl13.09.2010 13:28

Mi-am luat un cablu HDMI, m-am legat cu el de teve, functioneaza, in schimb sonorul ramane cel de la laptop. Cum fac sa mearga boxele teveului?

razvan2814.09.2010 14:11

Incearca niste setari din TV sau din driverul placii de sunet al laptopului.

«1434445464758»