FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Probleme legate de calculator, internet, etc.

«1272829303158»
AG14.09.2009 22:18

bai, am facut-o lata, mi se futuse tasta pe laptop, scria lieterele aiurea, am incercat orice solutie si nu a mers, i-am dat un system restore, s-a blocat in timpul asta, l-am inkis in cele din urma, si acuma cand il pornesc nu imi apare absolut nimic nimic pe monitor, am bagat cd cu windows sa vad poate porneste cv, sa resinstalez sbz la tava si nu apare nimic.. aveti idee ce naiba sa fac ? faza nasoala e k nu e al meu, e a lu fratimiu :|

Bodanel15.09.2009 09:08

Ca proaspat utilizator de Windows 7 va recomand sa aruncati XP si, mai ales, Vista la gunoi si sa treceti la noul produs Microsoft(si asta o spune un fan al Linux-ului). Daca la Vista si-au dat cu tesla-n oa Windows 7 pare pana acum super tare. Sper ca dupa o luna sa nu plang dupa XP.

darkye15.09.2009 09:14

chiar foarte bun windows 7 ....atata tot ca sunt probleme cu unele softuri care inca nu au iesit pentru acest windows....si unele jocuri :D ....in rest foarte practic

bodanelu15.09.2009 09:34

cand o sa`mi iau un nou hdd-u.. o sa schimb si windows-ul

cRiss4Steaua15.09.2009 09:58

dintr-o data am vazut ca jumatate din bookmarks-uri mi-au disparut fara sa le fi sters eu... stie cineva daca pot sa recuperez adresele salvate ?

Bodanel15.09.2009 11:45

@criss4steaua

 

daca ai Windows XP foloseste system restore.

Marius15.09.2009 15:22

Deci s-a terminat... acu 15 min s-a blocat de tot laptopul, l-am restartat cu incredere, iar cand a pornit mi-a dat un ecran albastru cu "Begining dump of phisicaly memory" si alte prostii d-astea dupa care se restarteaza singur...

 

pot sa-i fac ceva in afara de reinstal win?

Dagoth15.09.2009 16:44

Încearcã sã pornești Windows în Safe Mode (apeși F8 înainte sã încarce sistemul de operare). Dacã nu merge, reseteazã setãrile din BIOS.

 

Ar fi o idee sã postezi o imagine cu ecranul albastru, poate identific mai ușor problema.

cRiss4Steaua15.09.2009 20:31

@bodanel, alta solutie? asta am incercat si nu a mers

Marius15.09.2009 20:53
Încearcã sã pornești Windows în Safe Mode (apeși F8 înainte sã încarce sistemul de operare). Dacã nu merge, reseteazã setãrile din BIOS.

 

Ar fi o idee sã postezi o imagine cu ecranul albastru, poate identific mai ușor problema.

 

i-am dat sa porneasca in safe mode si tot ecranul albastru mi-a aparut pe care scrie cam asa:

 

STOP: C0000218{registry File Failure}
The registry cannot load the hive(file):
\SystemRoot\System 32\Config\SOFTWARE
or its long or alternanate.
It is corrupt, absent, or not wrtitable.

Begining dump of physical memory

vlad16.09.2009 04:09
i-am dat sa porneasca in safe mode si tot ecranul albastru mi-a aparut pe care scrie cam asa:

 

STOP: C0000218{registry File Failure}
The registry cannot load the hive(file):
\SystemRoot\System 32\Config\SOFTWARE
or its long or alternanate.
It is corrupt, absent, or not wrtitable.

Begining dump of physical memory

 

 

nasol.......

Joga Bonito16.09.2009 11:31

ai sters un fisier important din greseala sau un virus ti l'a sters. reinstal win.

Marius16.09.2009 12:23

mda... chestia nasoala e ca aveam si niste doc destul de importante in C care o sa se piarda...

 

Oare daca nu dau reinstal win si ii dau repair, merge?

Dagoth16.09.2009 13:36

Ar trebui.

bodanelu17.09.2009 08:29

scoate hdd-ul, baga-l intr-un rack extern si conecteaza-l la un alt calculator si salveaza datele tale. Si apoi baga windows-ul din nou

MoWeed17.09.2009 08:57
mda... chestia nasoala e ca aveam si niste doc destul de importante in C care o sa se piarda...

 

Oare daca nu dau reinstal win si ii dau repair, merge?

Ai putea sa reinstalezi windowsul fara sa formatezi hdd-ul daca nu ai posibilitatea sa faci cum a zis bodanelu.

Documentele tale vechi o sa ramana in C:\Documents and Settings\(numele userului de windows pe care il ai acum).

Dupa ce le salvezi, formatezi si reinstalezi windowsul.

darkye17.09.2009 11:29

daca ai numai in C documente importante ai putea sa faci ce a zis MoWeed ...dar sa instalezi windowsu in D provizoriu ...:) apoi salvezi...reinstalezi....

RobYnho19.09.2009 16:27

Imi cer scuze daca s'a mai vorbit de urmatoarea intrebare. A instalat cineva Win 7 si daca imi poate da detalii referitor la rulare etc ?

 

 

 

LE : Am citit cateva detalii mai sus, insa orice alt detaliu, alta parere este binevenita.

razvan2827.09.2009 00:22

Se poate sa imi explicati si mei faza cu Hit & Run pe torrente.Ce inseamna pana la urma , stiu ca se refera sa stau la seed dupa ce iau ceva dar am stat si tot am primit warn.

vlad27.09.2009 04:48
Se poate sa imi explicati si mei faza cu Hit & Run pe torrente.Ce inseamna pana la urma , stiu ca se refera sa stau la seed dupa ce iau ceva dar am stat si tot am primit warn.

 

Fiecare site de torrente are regulile lui. Unii vor sa tii la seeduit 7 zile fisierul pe care l-ai descarcat,pentru altii este suficient sa faci ratie 1:1. Ar trebui sa fii atent cu locatia in care descarci trackerele. In cazul in care folosesti si odc-ul ,nu sherui folderul cu trackere.

Daniel-Ionut28.09.2009 13:35

Vreau si eu o invitatie pe FILELIST! :worthy:

AG28.09.2009 19:31

ce dai :)) facem blat in meciu de la pool , 3-0 :-? :))))

Daniel-Ionut29.09.2009 09:45
ce dai :)) facem blat in meciu de la pool , 3-0 :-? :)) ))

 

3-2 sa nu bata la ochi!

Daniel-Ionut29.09.2009 16:30
ce dai :)) facem blat in meciu de la pool , 3-0 :-? :)) ))

 

Na ma chitra ca am facut rost de invitatie! :))

 

AM CONT! Multumita lui user-online.pngcrysty14 :worthy:

crysty1429.09.2009 16:34

Daca il bat la table sau pool... :rolleyes:

«1272829303158»