FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Probleme legate de calculator, internet, etc.

«1262728293058»
Maye21.08.2009 20:13

Pai CD Romul imi functioneaza normal.

bodanelu22.08.2009 05:21

ai mai multe variante.

 

schimba panglica de la cd-rom.

 

schimba cd-romul.

 

incearca si vezi care e problema...

1on23.08.2009 16:04

Care e diferența între standardele iso și udf, atunci când fac un dvd? E vreo problemã dacã fac dvd-urile la cea mai micã vitezã disponibilã, dx (posibil sã parã idioatã întrebarea, dar vreau sã mã asigur)? Care e cea mai bunã modalitate de pãstrare a dvd-urilor?

Maye23.08.2009 18:14
ai mai multe variante.

 

schimba panglica de la cd-rom.

 

schimba cd-romul.

 

incearca si vezi care e problema...

Va trebui sa schimb CD Romul sau cel putin sa incerc cu altul sa vad daca CD Romul e problema.

Multumesc!

Cry.Baby724.08.2009 17:29

imi poate spune si mie cineva daca se merita sa cumpar un calculator " PC Expert Digital Gamer V4 " de la domo , detaliile tehnice sunt :

 

AMD Phenom X3 Triple Core, Frecventa 2.3 GHz, Memorie 3 GB DDR2, HDD 500 GB,

Placa video GeForce 8500GT 512MB, HDTV, Webcam, Casca cu microfon, DVDRW

Procesor:

Model Procesor: AMD Phenom X3

Frecventa procesor: 2.3 GHz

Audio / Video:

Model placa video: PCI-e, GeForce 8500GT

Memorie video: 512 Mb

Memorie / Stocare:

Capacitate HDD: 500 Gb

Memorie RAM: 3072 Mb

Tip RAM: DDR2

Unitati citire/scriere: DVD+/-RW

Periferice:

WebCam: Da

Casti: Da

 

link : http://domo.ro/IT_&_C/Calculatoare/Sis...gital_Gamer_V4#

PS. CEL MAI MULT MA INTERESEAZA DACA ESTE BUN PT JOCURI PUTERNICE , GEN FAR CRY 2 SI MULTE ALTELE , PLEASE HELP ME:)

ady_ultras24.08.2009 17:39

ce bani ?

psr24.08.2009 18:37

Daca vrei un PC pentru jocuri nu te-as sfatui sa alegi configuratia respectiva. GeForce 8500GT este o placa video slaba pentru jocuri. Eu iti recomand sa iti faci un sistem pe bucati.

Cry.Baby725.08.2009 08:53
ce bani ?

 

pretul este 1.699,00 lei

Cry.Baby725.08.2009 09:00
Daca vrei un PC pentru jocuri nu te-as sfatui sa alegi configuratia respectiva. GeForce 8500GT este o placa video slaba pentru jocuri. Eu iti recomand sa iti faci un sistem pe bucati.

 

eu vreau sa-mi cumpar un pc nou deoarece cand joc ceva de genu , fifa sau far cry 1 pc-ul se restarteaza si nu se mai deschide imediat , tre sa-l las o jumatate de ora sau chiar o ora sa-l pot deschide din nou si cand ascult muzica la fel cand ti-e lumea mai draga atunci se restarteaza.

 

chiar nu imi dau seama de ce se restarteaza un pc , altii il lasa deschis 24 de ore si la mine dupa cateva ore cade.

 

 

ady_ultras25.08.2009 10:03
pretul este 1.699,00 lei

prea mult, mai bine ti-l faci pe bucati cum spunea cineva mai sus, o sa dai ceva banuti in plus dar merita

 

eu vreau sa-mi cumpar un pc nou deoarece cand joc ceva de genu , fifa sau far cry 1 pc-ul se restarteaza si nu se mai deschide imediat , tre sa-l las o jumatate de ora sau chiar o ora sa-l pot deschide din nou si cand ascult muzica la fel cand ti-e lumea mai draga atunci se restarteaza.

 

chiar nu imi dau seama de ce se restarteaza un pc , altii il lasa deschis 24 de ore si la mine dupa cateva ore cade.

fa-ti un up-date de bios

Dragoshel25.08.2009 11:58

ady daca vrei un calculator nou il faci din bucati. te duce muuuuuult mai ieftin decat daca il cumperi din magazin. Te duci la ultra pro si ai rezolvat.

Catalyn0725.08.2009 12:05
Te duci la ultra pro si ai rezolvat.

din cate stiu ultra pro a dat faliment :D

razvan2825.08.2009 12:41

O recomandare ar fi sa nu faci cum am facut io sa iti iei componente de la Ultra Pro (care chiar nu stiam ca s-au desfiintat e o noutate sa aud asta) sau Depozitul de Calcultatoare ci de la o firma serioasa dar nu foarte renumita.Eu unul iti recomand PC Garage , sunt seriosi si au preturi bune.Ti le pot aduce acasa sau le poti lua tu.Sediul este aproape de Mall Vitan , Casa de pensii zona aia.Se numeste Lucian Blaga statia la RATB parca.

Eu am luat doar un MP 4 si niste casti de acolo si am fost multumit dar am amic care a luat si el un calculator si nu a avut probleme.

bodanelu25.08.2009 13:02

recomand emag.ro si pcgarage.ro

Nu cumparati din offline. preturi mari si tepari mari :)

ady_ultras25.08.2009 18:04

dap bodanel are dreptate, si eu sunt client emag si pcgarage:D

Ronnie25.08.2009 19:21

Cine ar putea sa lipeasca niste momente frumoase din istoria derby-urilor Steaua-Dinamo iar pe fundas sa fie aceasta melodie?

 

PS: As incerca sa fac si eu chestia asta dar sunt praf in creearea de filmulete. Mutam mult!

ady_ultras25.08.2009 19:26

fa-mi rost de sound in mp3, daca nu gasesti o sa-l extrag eu dar o sa scada calitatea, si am sa fac

Ronnie25.08.2009 19:39

Poftim. Daca vrei mai multe cauta-ma pe privat si vorbim pe mess.

16___Honor_Him.mp3

vlad27.08.2009 03:51
AG27.08.2009 07:22

nasol cu astia, dar sunt prea multi useri k sa poata sa opreasca fenomenul

vlad27.08.2009 12:02
nasol cu astia, dar sunt prea multi useri k sa poata sa opreasca fenomenul

 

 

Atata timp cat nu faci comert si tii doar pentru tine este ok. Nu exista lege pt asa ceva.

bodanelu27.08.2009 12:23

btarena e traker bulgaresc hostat la noi :))

Maye28.08.2009 06:35

Merge sa ai un stick de memorie cu XP pe el si cu care sa iti formatezi PC-ul?Adica poti boota de pe un stick?Asa de curiozitate :)

bodanelu28.08.2009 07:31

da, merge.

 

la un simplu search pe goolge, primul link cazut:

 

http://www.go4it.ro/software/cum-sa-instal...otabil-3124245/

Maye31.08.2009 18:36

Multam bodanelu ! :beer2:

«1262728293058»