FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Probleme legate de calculator, internet, etc.

«1232425262758»
1on14.06.2009 11:18

Am formatat calculatoru' zilele astea și i-am pus Win XP SP2. Înainte îl avea simplu, fãrã niciun service pack. Problema e cã acum mi se vãd filmele pixelate, iar în ful screen merge în slow motion. Indiferent de player. TV tunnerul îmi face la fel, tot așa și dacã urmãresc live-stream-uri pe net. ªtie cineva cum pot rezolva problema? Îmi face la fel indiferent de codec-ul folosit. Mai demult aveam ACE Mega Codec, acuma CCCP Codec Pack și la fel face cu ambele. Mai jos e o mostrã:

gsptv.JPG

bodanelu14.06.2009 11:50

driverul de la placa video?

1on14.06.2009 12:56

Evident...

monastère dans une jambe, devine, le champignon, ce qui est!

razvan2817.06.2009 21:07

Desi nu prea are legatura cu calculatoarele ci e cu gadgeturile va rog sa-mi raspundeti si mie...ce parere aveti despre LG KP 500

Robinson Rufay Zapata15.07.2009 11:30

Am doua invitatii pe xtremezone si una pe filelist. Cine e interesat sa imi dea un PM. Primul venit , primul servit. Se vede ca e vacanta. Nu e nimeni de pe aici care vrea. Eu am fost baiat bun. Le dadeam gratis. Si inca le mai dau.

razvan2815.07.2009 19:51

Nu stiu ce se intampla.De aseara imi face figuri internetu , la paginile HI5 si la alte cateva printre care soc si Yahoo Mail imi apare ca nu exista pagina (mesajul care apare si cand scrii siteul gresit).

Ce se intampla ? Sa fie vreun virus ?

cRiss4Steaua17.07.2009 12:23

cine stie daca exista programe pentru ca sa pui parola la mesaje la telefon ?

ady_ultras17.07.2009 12:45

programe speciale nu, sunt telefoane ce au incorporate in soft optiunea asta

cRiss4Steaua17.07.2009 13:33

si pentru telefoanele cu meniu symbian sau N-series nu este program ?

ady_ultras17.07.2009 21:59

nu stiu sigur, probabil ca da, uite cauta aici :

 

www.mobile9.com

gby1018.07.2009 18:14

am si eu o problema cu fifa

eu am jucat inainte fifa...eram bunicel...si intr-o zi mi-am formatat PC-ul ...e de atunci nu mai pot sa joc nici o fifa,,..problema este urmatoarea: dupa ce ii bag cd keyul si tot ce mai ii trebuie ii dau instal(logic ) si imi da erroare k nu poate copia fisierul en-uk din Support...si imi arata sa dau retry sau abort..daca dau retry nu dispare erroare si abort ...

va rog ajutatima si pe mine

din cauza ca nu mai merge fifa m-am apucat de pes 2009 care are grafica mai buna decat fifa si inca cateva plusuri ...dar problema e ca nu pot juca in lan cu prietenii :((

va rog ajutatima :|

ady_ultras19.07.2009 16:52
am si eu o problema cu fifa

eu am jucat inainte fifa...eram bunicel...si intr-o zi mi-am formatat PC-ul ...e de atunci nu mai pot sa joc nici o fifa,,..problema este urmatoarea: dupa ce ii bag cd keyul si tot ce mai ii trebuie ii dau instal(logic ) si imi da erroare k nu poate copia fisierul en-uk din Support...si imi arata sa dau retry sau abort..daca dau retry nu dispare erroare si abort ...

va rog ajutatima si pe mine

din cauza ca nu mai merge fifa m-am apucat de pes 2009 care are grafica mai buna decat fifa si inca cateva plusuri ...dar problema e ca nu pot juca in lan cu prietenii :((

va rog ajutatima :|

trage alta imagine de pe torrent, dar sfatul meu este sa ramai la pes, se gaseste patch pt lan, eu am , incearca siturile astae :

 

http://www.pes-balkan.com/

http://pes-patch.blogspot.com/

http://pes2008editing.blogspot.com/

www.fifax.net

gby1019.07.2009 17:30

mesi mult ady ultras...pentru ca pes daca exista patchu sa jucam in lan este mult peste fifa ms molt iti sunt recunoscator :worthy::thumbup:

ady_ultras19.07.2009 19:47

npc, pes rulz :D

razvan2819.07.2009 20:39

Da PES e cel mai tare :D

As vrea si eu sa pun o melodie pe contul de hi5 si sa porneasca cand intra cineva automat fara sa dea play.Stiu ca se poate dar nu stiu cu ce program de pe siteuri de profil se face.

ady_ultras20.07.2009 08:29

pai vezi k ai la aplicatii itunes, sau daca nu incearca cu imeem, dar ala iti baga doar sample de 30 sed din melodie, tre sa fi logat k sa auzi piesa itnreaga, nu tu ci ala care iti viziteaza profilul

 

activeaza itunes din aplicatii , si bagi video d p youtube, mai sunt mici setari simple, si canta singur cand intra pe pagina , eu asa am

razvan2820.07.2009 19:13
activeaza itunes din aplicatii , si bagi video d p youtube, mai sunt mici setari simple, si canta singur cand intra pe pagina , eu asa am

 

nu am inteles cum :))

mai explica odata ca nu gasesc itunes

ady_ultras20.07.2009 20:29

http://www.hi5.com/friend/apps/myapps.do

 

scz nu se numeste itunes, se numeste iLike :D

razvan2822.07.2009 21:13

Mersi :D

Am reusit sa fac

ady_ultras22.07.2009 21:56

npc

razvan2830.07.2009 11:41

Imi recomandati si mie un antivirus bun ?

Am auzit ca Kaspersky ar fi bun dar se gasesc greu cd key dupa perioada de trial.

Marius30.07.2009 11:42

Avast sau avira, ambele moca.

ady_ultras30.07.2009 11:48

daca ai posibilitatea sa-ti iei bitdefender 10 original sau un nod32 original scapi de probleme,

folosesc bit de 5 ani si nu am nici o problema, orice virus care intra este reperat si anihilat ft rpd,

se merita sa dai un ban

 

uite incearca asta

 

http://www.bitdefender.ro/PRODUCT-14-ro--B...ee-Edition.html

 

e free asta

razvan2830.07.2009 12:20

Aha...mersi

Nod 32 am...ma rog.Eset Smart Security care e NOD 32 dar cu toate pachetele , inclusiv chestii cu net.

Eu ma gandeam sa incerc Kaspersky pentru ca am auzit ca este foarte bun , dar daca garantezi pt el voi incerca Bit Defender.Stiam ca are optiune cum detecteaza virusul sa il stearga sa nu trebuiasca sa mai intri tu si sa selectezi o gramada de chestii acolo.

Multumesc pt info :D

ady_ultras30.07.2009 12:29

kaspersky nu e cine stie ce, e bunicel, singurul lucru care imi place la el k face k porcul :))

«1232425262758»