Am formatat calculatoru' zilele astea și i-am pus Win XP SP2. Înainte îl avea simplu, fãrã niciun service pack. Problema e cã acum mi se vãd filmele pixelate, iar în ful screen merge în slow motion. Indiferent de player. TV tunnerul îmi face la fel, tot așa și dacã urmãresc live-stream-uri pe net. ªtie cineva cum pot rezolva problema? Îmi face la fel indiferent de codec-ul folosit. Mai demult aveam ACE Mega Codec, acuma CCCP Codec Pack și la fel face cu ambele. Mai jos e o mostrã:
