FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Probleme legate de calculator, internet, etc.

«1212223242558»
Le reseau pansant17.04.2009 09:56

gio

 

vezi ca este un program se cheama anti pop up, il downl si tu dupa sotfpedia.

 

sau vezi ca ai acolo o optiune cu "block the pops windows"

 

uite aici pentru internet explorer, eu nu folosesc mozila.

eroare.jpg

gio_stgloria17.04.2009 10:01

eu folosesc firefox si optiunea e deja bifata, cred ca o sa folosesc explorer

bodanelu17.04.2009 12:02

nu trece pe explorer. E mult mai varza decat firefox. Reinstaleaza firefox-ul... daca nu dispar... resintaleaza windows-ul. Si vezi si tu ce mai salvezi de acum incolo

Le reseau pansant17.04.2009 12:52
nu trece pe explorer. E mult mai varza decat firefox. Reinstaleaza firefox-ul... daca nu dispar... resintaleaza windows-ul. Si vezi si tu ce mai salvezi de acum incolo

de ce sa nu treaca pe explorer? ce are explorerul? eu nu am folosit never IE si nu am avut niciodata probleme.

gio_stgloria17.04.2009 20:04

lasa, folosesc google chrome :happy:

cRiss4Steaua19.04.2009 14:48

am un HDD extern 1.5 TB fujitsu si .. de mult tot am avut probleme cu el, adica se mai intrerupea dar revenea, ori singur ori daca il bagat din nou .. dar noaptea am scos ceva de pe tracker, am lasat noaptea calculatorul aprins, si dimineata cand vin vad ca s-a scos ce trebuia, dar nu cand intru in my computer nu mai gasec folderul .. nici cand dau pe manage nu vad .. am incercat sa bag din nou .. sa bag in alt port usb dar nimic ..

ce se poate face ? multumesc

bodanelu19.04.2009 15:33

du-te cu el la alt calculator. Daca nu merge inseamna ca ori s-a ars HDD-ul din interior ori s-a bulit legatura dintre HDD si USB.

Daca merge pe alt calculator, vezi windows-ul sau virusii.

cRiss4Steaua19.04.2009 15:38

oare e posibil sa fi pierdut datele din interior ?:|

bodanelu19.04.2009 20:49

depinde. daca e damage mecanic cam da. Sau te costa foarte foarte mult sa le recuperezi.

razvan2820.04.2009 10:13

Cine se pricepe la editare FIFA 09 sa ma ajute si pe mine cu o fata ?

axl23.04.2009 19:24

Mai de ce mi se intampla chestia asta si cum remediez?

snap0001.jpg

 

vlad24.04.2009 05:11
Mai de ce mi se intampla chestia asta si cum remediez?

snap0001.jpg

Probabil ca-ti lipseste un codec.

De ce nu folosesti VLC ?

Nu vei mai avea probleme de genul asta.

axl24.04.2009 15:34

Nu e vorba despre asta, ca de obicei folosesc VLCul, dar uite ca si gesepeu imi apare la fel, si tot asa se intampla si cu programul pe care-l folosesc la editare video.

snap0001.jpg

 

Melku24.04.2009 16:03
Nu e vorba despre asta, ca de obicei folosesc VLCul, dar uite ca si gesepeu imi apare la fel, si tot asa se intampla si cu programul pe care-l folosesc la editare video.

 

K-lite codec pack? http://www.free-codecs.com/download/K_lite_codec_pack.htm

cRiss4Steaua26.04.2009 08:59
am un HDD extern 1.5 TB fujitsu si .. de mult tot am avut probleme cu el, adica se mai intrerupea dar revenea, ori singur ori daca il bagat din nou .. dar noaptea am scos ceva de pe tracker, am lasat noaptea calculatorul aprins, si dimineata cand vin vad ca s-a scos ce trebuia, dar nu cand intru in my computer nu mai gasec folderul .. nici cand dau pe manage nu vad .. am incercat sa bag din nou .. sa bag in alt port usb dar nimic ..

ce se poate face ? multumesc

 

l-am pus si la un alt calculator, pe ala apare "found new hardware" click here to use it parca .. si cand dau pe my computer nu apare :|

bodanelu26.04.2009 09:31

asteapta... ca nu-l instaleaza asa usor... si mai dai niste refresh-uri in my computer.

Din ce zici tu.. s-ar putea sa nu mai ai ce face cu el :D

cRiss4Steaua26.04.2009 10:24

:| ce incurajare .. dar beculetul ala se aprinde .. face un zgomot la inceput ca si cum ar citi .. dar nimic :|

in fine .. sper sa pot rezolva

multumesc de ajutor

axl26.04.2009 17:03
snap0001.jpg

Ba voi sunteti nebuni, cum plm vad eu meciul cu ecranul verde?

Ronnie26.04.2009 17:03

Il vezi live-text pe fcsteauaro. Trebuie sa ne urmareasca si pe noi cineva.

axl26.04.2009 17:05

De-al dracu si tot nu ma uit la voi.

Azzido28.04.2009 12:14
Nu e vorba despre asta, ca de obicei folosesc VLCul, dar uite ca si gesepeu imi apare la fel, si tot asa se intampla si cu programul pe care-l folosesc la editare video.

probleme cu driverele de la placa video.

reinstaleaza-le ! ;)

 

in alta ordine de idei: am un hard de 1TB care are sistemul de fisiere corupt, alias multe date cu Steaua pierdute. Dar...acum m-am apucat de recuperat. :D Bine va triumfa :P

axl28.04.2009 12:15

Saru-mana.

cRiss4Steaua01.05.2009 19:00

dupa ce s-a cosmetizat site-ul si forumul, nu mi se mai vede avatarul orice as face. De ce ?

Ronnie01.05.2009 19:01

E pierdut. Incarca-l din nou.

cRiss4Steaua01.05.2009 20:31

am incarcat altul si tot nu merge :|

«1212223242558»