FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Probleme legate de calculator, internet, etc.

«1192021222358»
Dragoshel06.03.2009 21:16

se misca ventilatorul si daia face asa, vezi sa nu fie si praf pe el.

danimarcu06.03.2009 21:23

Mersi de sfaturi.Am batut,am suflat.Degeaba.Praf nu e ca l-am cumparat de doua luni si l-am aspirat des,tocmai ca sa nu pateasca ca cel vechi...

Daca-l desfac are ceva?

Catalyn0706.03.2009 22:02
Mersi de sfaturi.Am batut,am suflat.Degeaba.Praf nu e ca l-am cumparat de doua luni si l-am aspirat des,tocmai ca sa nu pateasca ca cel vechi...

Daca-l desfac are ceva?

 

daca are garantie, da are, ca o pierzi. Si mie imi facea asa, chiar dupa ce schimbasem cooleru si sursa. In cele din urma sa aflu ca pe placa mea video e un mic ventilator care nu se vede decat daca intorci calc cu cracii in sus :rolleyes:. Daca nu ai garantie poti sa-l desfaci sa te uiti de la ce se aude

RobYnho12.03.2009 15:10

Nu demult mi'am cumparat un PC pe componente. Am o placa video Geforce 9800gt 512/256 biti.

La primele rulari ale jocurilor, nu am avut probleme. Calitate grafica f buna, nici un pic de frame, nimic. ( indiferent de detalii, rezolutie etc.)

De curand am observat ca imi merg jocurile greoi, in frame'uri. Am reinstalat Windows'ul, am formatat Hard-Disk'ul, dar in zadar. La fel...:|

 

P.S Nu cred ca ar fi de la RAM'i. AM 3 Gb si ii recunoaste pe toti.

Are cineva vreo parere ??

Tz3pI12.03.2009 15:41

Vezi daca ai ultimul driver de la nvidia: http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?...=51&pid=309

RobYnho12.03.2009 15:46

Da. Am uitat sa precizez ca am downloadat driver'ul de pe site'ul oficial. Insa fara nici un rezultat..

bodanelu12.03.2009 17:03

depinde de joc. poate ai luat unul pentru care placa ta e invechita!

RobYnho12.03.2009 17:17

@ bodanelu : E un Gt 9800 totusi. :P SI e vorba de acelasi joc. In fine..:)

 

Apropo, ne'am intalnit in Brasov daca mai tii minte. Inainte de meci, in bar. AISS etc. :P

razvan2815.03.2009 18:24

ma puteti ajuta si pe mine?

vreau sa stiu cum se cheama programul acela cu care poti inregistra ce spui la microfon..de ex sa cant ceva la microfon si sa se inregistreze

gio_stgloria16.03.2009 20:05

De unde setez ca mozila sa fie browseru meu principal? orice link mi se deschide in explorer si vreau sa se deschida cu mozilla .

cristian01416.03.2009 20:48

@gio_stgloria

Select "Tools | Options" from the main menu in Firefox.

 

Change to the "General" tab/section.

 

Check the "Firefox should check to see if it is the default browser when starting" option.

 

Click "OK".

 

Close all Firefox windows (for best results, restart the system). Finally, restart Firefox.

 

When the "Would you like to make [Firefox] your default browser?" prompt appears, click "Yes" to make Firefox the default browser.

 

@razvan28

Chek this out :

http://www.polyglot.pitt.edu/how/audio_recorder.pdf

SteauaB16.03.2009 21:01

Un invite la Filelist.ro e cumva posibil?

 

Hai, frati romanii.

cristian01416.03.2009 21:14
Un invite la Filelist.ro e cumva posibil?

 

Hai, frati romanii.

 

Daca vrei un site bun de torrente, iti recomand www.bittorrents.ro ; pentru doar 7 euro/3 luni ai parte de cele mai noi filme, jocuri, softuri etc. fara sa conteze ratia.

SteauaB16.03.2009 21:39
Daca vrei un site bun de torrente, iti recomand www.bittorrents.ro ; pentru doar 7 euro/3 luni ai parte de cele mai noi filme, jocuri, softuri etc. fara sa conteze ratia.

 

Deja sunt membru acolo, insa nu platesc nimica(?).

Daniel-Ionut17.03.2009 08:46
Deja sunt membru acolo, insa nu platesc nimica(?).

 

Probabil se refera la membru VIP

Si eu miam facut cont pe bittorrent... am luat doar 2 filme: cu primul am facut ratie (Kung Fu Panda) si cu al 2-lea miam stricat toata ratia facuta cu primul... (Maradona by Kusturica) :cursing:

vlad17.03.2009 09:05

Bittorentul schimba serverele.Adica trece la 4 servere.Si merge cam prost zilele astea.

Pentru Bittorent nu se mai dau invitatii. Doar daca cunosti vreun mod sau admin sa -ti dea invitatie.La un moment dat au bagat o invitatie pentru cei care aveau peste 1 terra upload. Eram si eu in categoria asta,dar a cazut repede intentia cu invitatia.

Am avut 5 invitatii de impartit la inceput ,dar le-au scos.

cristian01417.03.2009 09:27

Dar nu mi se pare deloc mult 7 euro platibili de pe mobil, pe o perioada de 3 luni. Si nici nu te mai stresezi cu ratia. Dupa ce ca avem acces la aproape orice, ne mai zgarcim si pentru cateva zeci de mii.

Daniel-Ionut17.03.2009 16:22

Da eu miam facut cont fara invitatie...

Dragoshel17.03.2009 16:44
Un invite la Filelist.ro e cumva posibil?

 

Hai, frati romanii.

 

da-mi o adresa de e-mail pe prv.

razvan2817.03.2009 17:13
@gio_stgloria

Select "Tools | Options" from the main menu in Firefox.

 

Change to the "General" tab/section.

 

Check the "Firefox should check to see if it is the default browser when starting" option.

 

Click "OK".

 

Close all Firefox windows (for best results, restart the system). Finally, restart Firefox.

 

When the "Would you like to make [Firefox] your default browser?" prompt appears, click "Yes" to make Firefox the default browser.

 

@razvan28

Chek this out :

http://www.polyglot.pitt.edu/how/audio_recorder.pdf

 

 

ms mult

n-am reusit insa sa imi dau seama cum se foloseste , versiunea data nu era buna

cRiss4Steaua17.03.2009 17:39

www.bittorrents.ro e cel mai bun ?:)))

mihaitza8517.03.2009 17:44
ma ajuta si pe mine cineva cu torrentele :confused: ...cine stie niste torrente dastea gen scene fz sau filelist ?

 

 

http://rarbg.com/torrents.php?order=data&a...DESC&page=0

 

e un torrent din afara, nu necesita inscriere si iei foarte rpd!

Daniel-Ionut17.03.2009 18:09
http://rarbg.com/torrents.php?order=data&a...DESC&page=0

 

e un torrent din afara, nu necesita inscriere si iei foarte rpd!

 

Destul de bun :thumbsup:

Mai ales ca este si fara cont!

razvan2817.03.2009 20:51

ms mult :beer2:

sper sa nu iau troieni:))

rita21.03.2009 14:11
:steag_sah_mic: salut la toti...ma ajuta si pe mine cineva...nu stiu ce am facut ca mi s-a intunecat ecranul comp-ului, a mai patit cineva la fel? La mine e wind.vista.multumesc
«1192021222358»