FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Probleme legate de calculator, internet, etc.

«1171819202158»
bodanelu31.01.2009 08:24

routerul este setat sa dea ip-u doar dupa anumite mac-uri nu?

poate ca prin formatare s-a modificat mac-ul placi de retea.

Intra frumos, ia mac-ul de la calculator, te duci la cel care merge, accesezi routerul si-l setezi. :)

 

ps: vezi ca`mi gasesti id-ul de mess in profilul meu. Adauga-ma si discutam acolo.

c.ronaldo1731.01.2009 08:41

Am incercat sa fac asta. Doar ca atunci cand am intrat sa vad mac-ul de la cel care nu merge, nu reuseam. start->run->cmd->ipconfig/all ... si imi apare scris doar "Windows IP Configuration" (dar nu imi apar ip-urile). Am incercat si cu getmac si imi zice "INFO: No network adapters found." Am incercat si cu un program de aflat MAC-ul si imi spune ca nu poate gasi.

bodanelu31.01.2009 09:07

vezi ca placa de retea este disable. Sau nu este bine instalata.

c.ronaldo1731.01.2009 10:11

Ce tampit sunt!!! Dupa ce am reinstalat windoswu' am uitat sa instalez driverele de la placa de baza, retea. Oricum, bodanelu, esti un geniu. La primul drum dinspre Valcea/Bucuresti iti livrez un bax de bere. :clap: Ai 5 stele de la mine :D

bodanelu31.01.2009 11:30

cu placere! :D

mihaitza8501.02.2009 10:50

stiu ca pt telefoane exista un soft sa-l faci telecomanda pt TV, am un 6120 c care are sistemul asta de operare Symbian OS v9.2, S60 rel. 3.1, cine stie ceva sau macar are vreo idee?

cRiss4Steaua01.02.2009 19:08

am si eu nevoie de o invitatie pe iplay.ro .. am luat pana acum 2 tzepe si mai bine daca imi gasesc pe cineva de aici de pe forum pentru ca macar .. nu ma astept sa iau de aici :))

ofer credit pe telefon .. sau daca aveti prieteni de incredere

Multumesc :offtopic:

dica_10steaua02.02.2009 11:56

Am si eu o problema...de fapt am doua dar deocamdata una dintre ele e mai stresanta...

De ieri mi-am instalat vista si cand intru pe youtube sau pe un site care cere adobe flash...imi zice ca nu e instalat...de trei ori pana acum am intampinat aceasta probleama.Dupa ce instalez flash player merge fara nicio problema...dar dupa ceva timp iar imi zice ca nu e instalat...care ar fi problema?

Multumesc.

 

LE:La IE merge perfect...doar la mozilla am aceasta problema...

axl07.02.2009 11:16
Uneori cand folosesc cool-TV-ul se face ecranul verde dar sonorul ramane. Stii careva de ce si ce pot face ca sa nu se mai intample?

Ramane valabila si asta si mai am una noua.

 

Cum se numeste programul ala cu care instalezi Fifa, ala cu imaginea virtuala sau dracu sa-l ia.

c.ronaldo1707.02.2009 11:27

Daemon Tools

da-mi buzz pe mess daca esti pe invisible

sabin130707.02.2009 11:27

Daemon Tools?

Catalyn0707.02.2009 11:29
stiu ca pt telefoane exista un soft sa-l faci telecomanda pt TV, am un 6120 c care are sistemul asta de operare Symbian OS v9.2, S60 rel. 3.1, cine stie ceva sau macar are vreo idee?

 

 

stiu ca exista, dar numai daca ai infrarosu pe telefon

axl07.02.2009 12:04

Da, da, Daemon Tools, bravo. Da tot degeaba, am instalat un joculet da nu vrea sa mearga al dracu, nici cu doua crackuri, se face ecranul negru si-mi zice EA Games, chalenge everything, te-n cur m-am'mare, ce m-as mai fi jucat!

c.ronaldo1707.02.2009 14:26

Schimba calculatoru'!

1on07.02.2009 15:34

sau FIFA...

crysty.steaua07.02.2009 16:27

foloseste cineva PowerISO???

vreau sa instalez un joc si nu stiu cum sa procedez...:(

cRiss4Steaua24.02.2009 18:15

am o problema .. orice scriu pe dc++ nu imi gaseste .. :|

huburile mi se conecteaza, scrie connected .. dar nu gaseste nimic la search

ce se poate face?

mersi! :D

MoWeed24.02.2009 18:16

Uite-te la "connection settings".

 

Daca ai net de la erdeesh de obicei merge pe "passive". Dupa ce schimbi, iesi din program si intra iar. Ar trebui sa iti mearga...

 

cRiss4Steaua24.02.2009 18:21

pe passive imi este .. (Firewal - passive) si pe erdeesh sunt

inainte imi mergea, acum dintr-o data gata..

MoWeed24.02.2009 18:23

Atunci incearca sa-l reinstalezi.

 

Asta ti-se intampla pe toate huburile sau numai pe unul? Cateodata unele huburi nu te lasa sa cauti, cel putin asa am patit eu

vlad24.02.2009 18:24
foloseste cineva PowerISO???

vreau sa instalez un joc si nu stiu cum sa procedez...:(

Foarte simplu.

Daca jocul este imagine.Click dreapta pe poweriso si montezi acea imagine.Se creaza un CD virtual.Poti copia jocul intr-un folder de pe o partitie dand click dreapta si explore pe acel cd virtual creat.

E ca la Daemon Tools.

cRiss4Steaua24.02.2009 18:26

@moweed, voi incerca varianta reinstalarii .. la fiecare hub e la fel

@vlad75, iti multumesc din nou pentru ca mi`ai explicat cum fac un film format DVD :D

vlad24.02.2009 18:37

Crris

Cu placere,dar chiar nu a fost un lucru greu.Daca te pot ajuta cu altceva,la care ma pricep,o voi face cu cea mai mare placere pe viitor.

cRiss4Steaua27.02.2009 15:34

asta imi apare la mozilla dupa ce am instalat/reinstalat messul .. ce ma fac?:|

tabbbbbbbbbbbb.bmp

razvan2827.02.2009 22:18

imi ziceti si mie niste torrente bune...adica siteuri de pe care pot lua cu torrentu gen filelist sau scene fz

«1171819202158»